Myslite ze k firmě, kam vede jediná cesta se dá jet kamionem objizdnou trasou po polni este...ok.....trailer( přívěs) na nadměrný náklad jdete koupit do Billy s tim kolik ma mít vyšku! Hmmm, pane papoušek, buď budete inženýr s povolením dispečera. Nebo skladnik!
Asi nechápu, co svým příspěvkem myslíte a jak souvisí s tím, co jsem napsal. Prostě, to, co není třeba u běžné dopravy, u nadměrné je třeba řešit. Pokud je v cestě hůře překonatelný přejezd, kde s normální soupravou jen škrábne, pak u nadměrné to měli řešit důsledněji. Pokud o problému vím, lze domluvit (a zaplatit) součinnost s dráhou. Když změna trasy není možná, tak použít trasu tak, abych neohrozil ostatní. Stejně jako lze projíždět úseky s váhových nebo rozměrovým omezením, samozřejmě za asistence dalších vozidel a lidí.
Tak že kus papíru cca A4 by ten vlak zastavil! Hmmm musite mit školu minimálně jako můj dispečer (Ing) ktereho 3 roky opravuji a už jsem to vzdal!
Jaký kus papíru? Co to blábolíte? Pro vyřízení toho papíru hlavně musí přepravce splnit náležitosti mezi nimiž je i plán cesty a použitá technika. Třeba by museli jet jinudy a nebo mít návěs, který by tam nezůstal viset. Né, že prostě naloží cokoliv na kdeco a šup nejkratší cestou.
Řidič nesmí zdržovat plynulost silničního provozu ZEJMÉNA bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním!
To jako, že dodržovat predpisy je bezdůvodně pomalá jízda? Protože předchozí, pokud nejedeš 90, nemáš na silnici co dělat, to v podstatě znamená, že 90 je jediná možná rychlost. Což je nesmysl. Třeba až budou všichni dodržovat rychlost, tak by ji mohli zvednout. To je i důvod, proč jsou cedule obce stále dříve, protože u cedule jich dodržuje minimum. Kvůli suverénů, co si jezdí podle sebe, pak policie (často nesmyslně) zpřísňuje všem. Holt jsou řidiči, co si myslí, že dodržovat rychlost je zdržování a potřebují stále překračovat.
Ne, nepřesné nemůže být efektvnější. Co může být efektivnější je vyrábět více levnějších zbraní. To je sice pravda, ale je to zcela mimo téma článku.
Zde se ale bavíme o nepřesnosti v důsledku např. kolísání množství prachové náplně. To už není otázka "levnější masové výroby", na kteoru jste se to snažil převést, to je prostě otázka kvality výroby jako takové. Při ceně granátu několik ruských měsíčních platů by zavedení kontroly správné laborace cenu granátu zvedlo o nula nula nic, ale přesnost a efektivita by podstatně vzrostla.
A není ta nepřesnost náplně dána i kolísáním kvality prachové náplně? Tam zvyšovat kvalitu už za nula nula nic nebude.
Ano máte pravdu. Já to sice nepsal, ale souhlasil. To, že je to nežádoucí je špatně řečeno. To že nepřesné může být ve výsledku efektivnější, na tom trvám. A takto jsem to možná původně myslel. A to zase odmítáte vy.
Asi jsem to chápal tak, že se snažit zvyšovat přesnost - vyrábět přesnější munici (s ohledem na nutné náklady) může být nežádoucí.
Sorry, ale to co píšete nesouvisí s tím, co se řešilo: rozporoval jsem tvrzení:
"U určitých operací je vysoká přesnost střelby nežádoucí"
To co tvrdíte teď: že někdy je lepší mít větší množství (protože levnější) méně účinné munice nežli menší množství (protože dražší) účinnější je pravda, ale je to úplně jiné tvrzení, nežli to, oproti kterému jsem se ohrazoval.
Ano máte pravdu. Já to sice nepsal, ale souhlasil. To, že je to nežádoucí je špatně řečeno. To že nepřesné může být ve výsledku efektivnější, na tom trvám. A takto jsem to možná původně myslel. A to zase odmítáte vy.
Ne, nemůže to vyjít efektivněji, i kdybyste se postavil na hlavu.
Při pokrývání prostoru to je akorát menší problém, nežli při střelbě na bodový cíl.- Pořád je ale spotřeba na dosažení stejného cíle větší a tedy tvrzení, které jsem rozporoval: že jsou situace, kdy je přesnost nežádoucí - je prostě nepravdivé.
Vy na to stále prohlížíte optikou - mám vycvičené vojáky, přesnou munici a dobrou koordinaci. Ale pokud pracujete s omezenými zdroji a to i lidskými, tak prostě může vycházet lépe navézt ze Sibiře (deseti)tisíce minimálně vyškolených branců, dát jim půl století starou munici narychlo vyskladněnou a nechat je střílet podle denního rozkazu. V evropském pojetí armády, kdy máme profesionální armádu a relativně přesné zbraně to může být jiné. Čistě ekonomicky vycvičení vojáka stojí spoustu peněz a času, kdy nic nepřináší, přesná výroba je náročnější a dražší, ani stroje nemusí být k dispozici a koordinace je také poměrně náročná. Takže ve výsledku, pokud mám historicky nějaké předpoklady k boji (zásoby a personál), tak s nimi pracuji co nejlépe. Že vypotrebuji více munice? Že mám větší ztráty živé síly? Pokud jí mám "neomezené" množství, tak na to nemusím brát zřetel. Do efektivity boje je třeba zahrnout i válečnou výrobu.
Ano, buďto mi funguje koordinace jednotek, nebo budu spoléhat na náhodu a spotřebuji pětkrát více munice na dosažení téhož.
Sorry, ale prohlásit druhý způsob za žádoucí mi přijde takový "ruský způsob". Podle mne je to nesmysl. Při pokrývání prostoru nepřesnost munice je menší problém, než při jiných použitích dělostřelectva, ale problém je to pořád.
Ano, je to takový ruský způsob. Jenže to může v dané situaci vyjít efektivněji, případně alespoň dostatečně efektivně. Záleží kdo a co používá.
OK. Jak tedy teplem v létě vytvoří pálené vápno CaO , a co dělají s tím hasenym vápnem? To jinak než přes uhličitan nejde.
Prostě jen zahřejí a on tu vodu uvolní. Je to vratná reakce. Pri normální teplotě hydratuje za produkce tepla při určité teplotě je rychlost vratné reakce vyšší. To je obvyklé u spousty exotermických reakcí. Tady o to jednodušší, že nevznikají plynné produkty, které by unikaly.
Právě reakci vody a oxidu s vodou vznikne hydroxid a uvolní se teplo. Tuto vodu je třeba v létě odpařit a dále oxid nechat reagovat s CO2 zpět na uhličitan a ten opět vypálit na oxid. Takže malá továrna u domu.
Takto se chová vápno když děláte omítku. Koupíte oxid vápenatý vyrobený z vápence (uhličitanu) při vysoké teplotě. Z oxidu si uděláte hydroxid, neboli hašené vápno. Kdo to dělal ví, že je třeba dávat pozor na produkci tepla. Uniká pára. Hašené vápno do omítky a na zdi vytvrde reakcí s oxidem uhličitým na uhličitan. Nic takového ale oni nedělají. Uhličitan nechtějí s ohledem na vyšší teplotu pro recyklaci.
Mýlíte se. Kobalt je základním prvkem, který je pro Li-Ion baterie potřeba, viz: Odkaz
Jenže on psal o LiFePO4 bateriích.
Nemáte v článku chybu? Dekarbonatizace uhličitanu vápenatého začíná při teplotách okolo 600 st.C (Optimálně 800 st.C).
A taky bych se rád zeptal na účinnost cyklu. 90 % to se téměř blíží “perpetuum mobile”.
Pro průměrný rodinný dům bude třeba někde uskladnit cca 75 tun nehašeného vápna a stejnou kapacitu mít ještě pro hašené vápno. No co uź, domy budou větší😢.
Ještě že se toho nedožiju.
Oni nechávají reagovat jen oxid na hydroxid. Ne na uhličitan.
Účinnost je nedůležitá. V létě jsou obrovské přebytky. Klidně 50%, to je nejmenší problém. Bude spousta větších kvůli kterým to není reálné
Takže při spotřebě nízkoenergeticky náročného (15-50kWh/m2) malého domu 100m2 například 2000kWh, bude třeba uložit 10t nehašeného vápna. A to jako nepotřebuje stavební úpravy? To budeme v zimě chodit přitápět pytli s vápnem. Přes léto vypálit a napytlovat, v zimě využívat. Ještě se zapomněli zmínit, že pálené vápno nesmí mít pristup ani ke vzdušné vlhkosti a hašené vápno by nemělo mít přístup ke vzduchu, aby nereagovalo na uhličitan. Ten na vypálení potřebuje 900°C.
Pokud Golfský proud, jakožto i jiná vlivná oceánská proudění, změní rychlost, ovlivní to klimatické podmínky v oblastech jejich vlivu. Ne naopak. A s tím nenadělá nic ani Greta, ani Green Deal, ani Uršula.
Jenže pokud je Golfský proud způsoben rozdílem hustoty, u promíchané kapaliny dané pouze rozdílem teplot a teď se to změní rozpuštěním obrovského množství sladké vody v polárních oblastech, která i studená není těžší než teplejší slaná. Tak dočasně, dokud se nepromíchá, chybí ta síla, co by proud hnala. Taky se staví takové nesmysly jako elektrárny z mořských proudů. Brzdíme obrovské toky tepla jen abychom jednoduše získali relativně nepatrné množství elektřiny.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Proti ilegálům je hlavně trumpeta. Máte
to v hlavě trochu pomíchané.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proč to má pomíchané? Pokud usmrtit veverku je OK, protože je tam ilegálně, ale lidští ilegálové jsou OK, pak je něco divné. Samozřejmě, že proti ilegálům brojí hlavně trump, ale o to více je to nesmysl takto argumentovat u veverky.