Myslím že Lukáš pouze vyzýval k umírněnosti. Není tajemství, že měny jako takové "brzy" skončí a nahradí je světově CBDC. V další fázi dojde k náhradě za nepřenosné sociální kredity a nájmy s expirační lhůtou. Jak naznačují jednáni WEF v Davosu, nový platební systém prý přinese spousty výhod. Sledujte na internetu Odkaz 2
Nepletete si respirační a expirační? Je to docela zásadní rozdíl. :-D
Potravinové lístky byly svého času i ve Velké Británii. V rozvinuté a civilizované zemi. Jenže to bylo za války.
Ukažte mi dnešní jedinou rozvinutou civilizovanou zemi na světě, kde jsou potraviny na listový příděl.
Článek je sice před více než deseti lety, ale stále to zařazuji do dnešní doby. Odkaz 1
Pane Dvořáku čtu tady ty vaše odpovědi na příspěvky diskutujících a zdá se mi, že spíš vy byste potřeboval rozsvítit. Názory máte jako komouš a budete druhým nadávat do bolševických noků. Klávesnice holt snese všechno. Rád bych vás viděl při osobní konfrontaci. To bych se určitě smíchy neudržel. 🫣
Opravdu nechápu, co mu vyčítáte? Neměl vůbec proruský příspěvek. Jen napsal, že jsou lepší ukazatele. Mimochodem jinou formu státní potravinové pomoci pro miliony lidí praktikuje i USA. Celkem nedávno: Odkaz 1
Já jsem pro, aby to dostal ten, co si o to řekl podle toho článku.
Mandatorní výdaje to nejsou. Mandatorní si z nich dělá akorát stát nějakým pitomým zákonem. Za mě jste nejmenoval jediného příjemce, kterého by měl stát platit - klidně vyjmenuju všechny tři profese: policista, voják, soudce. Platy těchto lidí jsou mandatorní výdaje.
Takže třeba úředníka na stavebním úřadě by platil ten, co dává žádost, jako to bylo v carském Rusku? A doktora byste platil rovnou keš? Samozřejmě i školy a školky, to by byl příspěvek tak asi 10tis. měsíčně. Vy byste prostě nechal jen silové složky a soudy, aby mohli zavírat ty, co si to nebudou moci dovolit.
Tyhle teorie, že co je státu je občanů jsou tak trochu nesmysl. Stát se spíš chová jako kdyby občané byli jeho majetkem.
Obecně se dá říct, že čím méně majetku stát má, tím má méně prostředků škodit - křivit trh, regulovat.
Klasický blábol od někoho, kdo vlastně nemá představu, co se vlastně všechno platí. Ano, politici pořád vymýšlí nějaké blbosti (čti dotace) jako úlitbu voličům. Ani administrativa není nijak efektivní. Ale stačí kouknout na skladbu rozpočtu a je vidět, na co jdou ty peníze. Naprostá většina jsou mandatorní výdaje, z nich většinu tvoří důchody, platy učitelů, lékařů, hasičů, ... peníze pro obce. Ať to klidně prodají, když se špatně starají. Ale stále jste neodpověděl na otázku, kdo to má dostat.
Tak třeba aby nepad do rukou tomu státu, který ho chce dostat zadarmo a jediný vztah co k tomu má je, ze z nej leta vybíral daně, než majetek přišel o majitele.
Proč by ho měl dostat zrovna stát?
Takže to dáme komu? Tomu, kdo bude první? Kdo bude nejvíce křičet? A nebo tomu, kdo má na úřadě známého? To by bylo nachystané na korupci. Pořád stát není nějaký neznámý cizinec, v podstatě, co je státu, je nepřímo všech občanů. Když s tím neumí hospodařit, tak to pak prodá, ale dát to někomu, kdo k tomu nemá jakýkoliv vztah je nesmysl.
Tesla jedno z nejspolehlivějších aut vubec tüf to posuzuje jen podle přirezlých brzd protože je vubec nepoužívají toť vše uplnej nesmysl to se spolehlivostí nemá nic společného jednou za čas prostě vyčistit.
Ale samozřejmě, že i zarezlé brzdy mají souvislost se spolehlivostí. Samozřejmě to může být zanedbanou údržbou, ale to TUV neřeší. Prece to je první věc, co nechám zkontrolovat pred STK.
Myslite ze k firmě, kam vede jediná cesta se dá jet kamionem objizdnou trasou po polni este...ok.....trailer( přívěs) na nadměrný náklad jdete koupit do Billy s tim kolik ma mít vyšku! Hmmm, pane papoušek, buď budete inženýr s povolením dispečera. Nebo skladnik!
Asi nechápu, co svým příspěvkem myslíte a jak souvisí s tím, co jsem napsal. Prostě, to, co není třeba u běžné dopravy, u nadměrné je třeba řešit. Pokud je v cestě hůře překonatelný přejezd, kde s normální soupravou jen škrábne, pak u nadměrné to měli řešit důsledněji. Pokud o problému vím, lze domluvit (a zaplatit) součinnost s dráhou. Když změna trasy není možná, tak použít trasu tak, abych neohrozil ostatní. Stejně jako lze projíždět úseky s váhových nebo rozměrovým omezením, samozřejmě za asistence dalších vozidel a lidí.
Tak že kus papíru cca A4 by ten vlak zastavil! Hmmm musite mit školu minimálně jako můj dispečer (Ing) ktereho 3 roky opravuji a už jsem to vzdal!
Jaký kus papíru? Co to blábolíte? Pro vyřízení toho papíru hlavně musí přepravce splnit náležitosti mezi nimiž je i plán cesty a použitá technika. Třeba by museli jet jinudy a nebo mít návěs, který by tam nezůstal viset. Né, že prostě naloží cokoliv na kdeco a šup nejkratší cestou.
Řidič nesmí zdržovat plynulost silničního provozu ZEJMÉNA bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním!
To jako, že dodržovat predpisy je bezdůvodně pomalá jízda? Protože předchozí, pokud nejedeš 90, nemáš na silnici co dělat, to v podstatě znamená, že 90 je jediná možná rychlost. Což je nesmysl. Třeba až budou všichni dodržovat rychlost, tak by ji mohli zvednout. To je i důvod, proč jsou cedule obce stále dříve, protože u cedule jich dodržuje minimum. Kvůli suverénů, co si jezdí podle sebe, pak policie (často nesmyslně) zpřísňuje všem. Holt jsou řidiči, co si myslí, že dodržovat rychlost je zdržování a potřebují stále překračovat.
Ne, nepřesné nemůže být efektvnější. Co může být efektivnější je vyrábět více levnějších zbraní. To je sice pravda, ale je to zcela mimo téma článku.
Zde se ale bavíme o nepřesnosti v důsledku např. kolísání množství prachové náplně. To už není otázka "levnější masové výroby", na kteoru jste se to snažil převést, to je prostě otázka kvality výroby jako takové. Při ceně granátu několik ruských měsíčních platů by zavedení kontroly správné laborace cenu granátu zvedlo o nula nula nic, ale přesnost a efektivita by podstatně vzrostla.
A není ta nepřesnost náplně dána i kolísáním kvality prachové náplně? Tam zvyšovat kvalitu už za nula nula nic nebude.
Ano máte pravdu. Já to sice nepsal, ale souhlasil. To, že je to nežádoucí je špatně řečeno. To že nepřesné může být ve výsledku efektivnější, na tom trvám. A takto jsem to možná původně myslel. A to zase odmítáte vy.
Asi jsem to chápal tak, že se snažit zvyšovat přesnost - vyrábět přesnější munici (s ohledem na nutné náklady) může být nežádoucí.
Sorry, ale to co píšete nesouvisí s tím, co se řešilo: rozporoval jsem tvrzení:
"U určitých operací je vysoká přesnost střelby nežádoucí"
To co tvrdíte teď: že někdy je lepší mít větší množství (protože levnější) méně účinné munice nežli menší množství (protože dražší) účinnější je pravda, ale je to úplně jiné tvrzení, nežli to, oproti kterému jsem se ohrazoval.
Ano máte pravdu. Já to sice nepsal, ale souhlasil. To, že je to nežádoucí je špatně řečeno. To že nepřesné může být ve výsledku efektivnější, na tom trvám. A takto jsem to možná původně myslel. A to zase odmítáte vy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A s Ruskem to souvisí jak?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Reaguji na váš požadavek. " Ukažte mi dnešní jedinou rozvinutou civilizovanou zemi na světě, kde jsou potraviny na listový příděl."