S článkem to má společného to, že by Vrecionová a jí podobní chtěli potírat jiný názor a označího za dezinformace. Jinak, každý, kdo napíše a řekne, že nás v roce 1968 okupovali ukrajinci má stejně pomýlený názor jako ten, kdo řekne, že nás okupovali rusáci. Byly to vojska sovětské armády. Bez zajímavosti ani není fakt, že ani jeden ze čtyřech ukrajinců v tehdejším polytbiru SSSR nehlasoval proti vojenské intervenci, naopak byl to ukrajinec Šelest, kdo přesvědčil Indru na sepsání zvacího dopisu a zaslání tohto Brežněvovi. Mimochodem, Brežněv byl ukajinec, dle narození a smyšlení, o čemž svědčí darování Krymu Ukrajině. Mimochodem, státníkem, který první oficiálně navrhl použití vojenské síly proti Československu, byl Todor Živkov.
Zdroj: Odkaz 1
Krym dal Ukrajině Chruščov, Zilvare. Brežněv byl Sovět, ani Rus, ani Ukrajinec, jen národnostní oportunista - když se hodilo, byl chvíli ten Ukrajinec (když dělal Chruščovovi podržtašku) a chvíli zase onen Rus (když Chruščova svrhnul). Ukrajinský jazyk moc dobře neznal, ale pochytil ukrajinskou výslovnost - říkal například "h" místo "g". Tolik ke tvým znalostem, chudobný.
Díky této bezduché loutce jménem Vrecionová, Kolář ml. Gregorová absolutně oddaným Ursule von der Leyenové a ostatním ve vedení EU je Evropa tam kde je, má v rozvratu průmysl, energetiku, čelí potížím s migrací a násilím, čehož je více než dokladem čerstvý útok v Magdeburku. Lze jen poděkovat těm, co Vrecionovou a spol. do Bruselu v letošních volbách poslali. Jinak Vrecionová nestojí za komentář.
Zilvar z (myšlenkového) chudobince.
Zoufalec Janďourek opět smolí naivně progresivistické bláboly,ovšem zcela marně,Trump jasně vítězí a konečně nastane pořádek a řád nejen v Bidenem rozvrácených USA,ale i našim probruselským unijním vládním kašpárkům i Pávkovi se zřetelně svírá strachem pozadí,zvláště když si zcela hloupě pouštěli svoje omezené pusinky na špacír a Trumpa sprostě před volbami uráželi......
No, nejsem žádný příznivec naivně progresivistických blábolů, ale z vítězství Trumpa rozhodně žádnou radost nemám, a to jsem byl kdysi rád, že v roce 2016 porazil Hillary Clingonovou. Ve své první funkci se ukázal jako narcistický hlupák, který se považoval za lepšího než Reagan, ale na rozdíl od něj, který poslal na smetiště, ale bohužel nikoli na věčnost, ruský imperialismus maskovaný za SSSR, si z Trumpa dělalo vola i to severokorejské prasátko. Je tragédií republikánů, že nedokázali vyprodukovat nic, co by se tomuto neštěstí dokázalo postavit
Za Trumpa, atakovala cena barelu ropy 50 dolarů. Za Bidena i Kamaly spíš atakuje dvojnásobek. V kampani se pak chvástal, že by podpořil investice do těžby a zpracování ropy i plynu tak, aby cena atakovala 25 dolarů. Zřejmě by zabavil a sebral infantilním zeleným demokratům, všechny rozpočtové biliony na greendealy a nesmysly, se strádáním průmyslu i lidí. Tak uvidíme, kdo komu hodí volební lístek, a co se stane po zvolení. U Kamaly je to jasné, za slíbené "klima" bude zima v kamnech, drahota a zelený úděl, ale svobodně mohou rozhodovat o změně, potratu či operaci zase všichni, co se cítí být jakkoli jiní nebo progresivní. A ten zbytek se jim na to všechno zase nějak složí.
Kecáte. Ropa je teď stabilně kolem 70 USD a to OPEC snížil těžbu. Na 25 USD se Trump nemá šanci dostat, protože by tím a) odrovnal Saudy, b) odrovnal vlastní těžaře, což je ještě horší. Při 50 USD krachovala většina těch, co těží z břidlice, ale problémy měly i tradiční společnosti, třeba Marathon Oil. Podívejte se do účetních zpráv ropných společností, tam si zjistíte, jaká je jejich break even cena. A to bez nutných investic na rozšiřování těžby.
Trumpeta není až takový ekonomický ignorant, aby to nevěděl, ale lže, aby nalákal prosťáčky.
Na toto jste nějak zapomněl : Poláci v čele s Józefem Pilsudským plánovali vojenskou expanzí do národnostně smíšených oblastí Kresů obnovit hranice Polsko-litevské unie z roku 1721 na úkor běloruského, ukrajinského a ruského obyvatelstva. Polsko využilo chaotické situace,
Vladimíre, to už jste napsal. Nicméně chápu, že bytost, která byla schopna napsat "co předtím následovalo", má deficit v rozpoznání příčiny a následku. Z celé mozaiky jste si vyloupl jeden kamínek a teď ho umanutě prohlašujete za nejdůležitější v celé komplikované historii střední a východní Evropy, o které víte, s prominutím, jedno velké nic.
Ještě k těm historickým nesmyslům ........ Co předtím následovalo než jim to Rusáci zase zabrali.. což je dobré vědět ale moc se to nepíše.
Polsko-sovětská válka (polsky wojna polsko-bolszewicka; též polsko-ruská válka, únor 1919 – březen 1921) představovala střetnutí mezi sovětským Ruskem a po první světové válce obnoveným Polskem. Poláci v čele s Józefem Pilsudským plánovali vojenskou expanzí do národnostně smíšených oblastí Kresů obnovit hranice Polsko-litevské unie z roku 1721 na úkor běloruského, ukrajinského a ruského obyvatelstva. Polsko využilo chaotické situace, jež byla důsledkem stále trvající občanské války v Rusku, a ve válce zvítězilo.[5] Výsledek polského vítězství se pak zachoval do začátku druhé světové války a německo-sovětské okupace roku 1939.😃🙋
Přesně tak zdůvodňoval soudruh Molotov svůj (tedy přesněji Stalinův) kšeftík s parteigenosse von Ribbentropem (tedy přesněji Hitlerem). A jaksi se vytratilo, že v "chaosu občanské války" se Rudá armáda tak nějak ocitla u Varšavy, neboť vyvážela svou revoluci na Západ ve snaze pomoci německým soudruhům. Před Varšavou však od Pilsudského dostala po tlamě, zřejmě i vinou soudruha Stalina, který se tou dobou flákal u Lvova. Však to soudruh Stalin Polákům nikdy nezapomněl a spravedlivě je za to vraždil, a to nejen vojáky v Katyni, ale dokonce i celé původní vedení polských komunistů.
Mám Arnolda rád, ale po tom co předvedl Eminem, když řekl, že se stydí že je běloch... Taky Ben Stiller podpořil Kamalu. V případě Bena se ale nedokázal podívat pořádně do kamery... pocit hanby?
Myslím, že je to celé spiknutí Demokratické strany. Přitom některé herce uplatí a jiným vyhrožují, že už nedostanou roli (anebo kriminálem, když na ně něco mají).
Myslím, že jsou to volby smetánka proti Trumpovi. Tomu hodně nasvědčuje, jak se najednou vyhrocují všichni proti Trumpovi, který už v roce 2016 sliboval, že vysuší bažinu... Slib, který nedodržel a doufám že jej tentokrát provede do důsledku, pokud vyhraje.
Jediný herec, co je znám svými proti Trumpovskými výroky konzistentně je De Niro. Nevěřím nikomu dalšímu, že to teď najednou myslí vážně. Ani Arnoldovi ne.
V době prvního Trumpova prezidentování ho Arnold veřejně označil za m-š-ge, které popírá změnu klimatu. Takže to není tak, že by to bylo najednou.
Problém Trumpa je, že je to sebestředný narcis, který si o sobě myslí, že bude lepší než Reagan, na kterého ale nemá ani náhodou. O jeho charakteru mám definitivně jasno od chvíle, kdy "vyhodil" Jamese Mattise z ministerstva obrany. A navíc je to žvanil, který se holedbá svými dobrými vztahy s kdekým, ale přitom si ho namazal na chleba i severokorejský pašík.
Je mimořádně podobný Andymu Burešovi. Ten chtěl stát "řídit jako firmu", Trump má zase "make a deal" recepty pro řešení problémů mezinárodní politiky. Jedna horší chiméra než druhá.
V leninistických socialistických státech byl a dodnes panuje ústavní režim s omezeným státem, v demokratických volbách zvolenou vládou (demokratický centralismus), právním státem a garancí základních práv a svobod.
Stalinská ústava z roku 1936, na jejímž základě se později tvořily další ústavy socialistických režimů ve východním bloku, byla nejspíš nejdemokratičtěji zhotoveným legálním dokumentem v historii, na jehož tvorbě a pozměňovacích návrzích (bylo navrženo přes 150000 pozměňovacích návrhů) se přímo podílelo podle odhadů ne-komunistických historiků až 300 tisíc lidí a diskuze se účastnila až polovina dospělé populace celé země.
Tato nová ústava sice zakotvovala vedoucí úlohu KS, ale také oslabovala její vliv na chod státu, vládu, přesně definovala pravomoci různých odvětví státu, ministerstev a úřadů, aby nedocházelo ke zneužívání moci "stranickou šlechtou". Poskytovala na svou dobu nebývalé svobody a práva jako např. svobodu slova, vyznání, shromáždění, tisku, právo na práci, právo na odpočinek a volný čas, právo na vzdělání, právo na důchod ve stáří či nemoci. Představila také princip univerzálního, rovného, přímého hlasování tajnou volbou.
Ve zkratce socialismus/komunismus je dobrý v teorii a skvělý v praxi.
V teorii dobrý pro imbecily a v praxi skvělý na tvorbu hromadných hrobečků.
Já vzteklý nejsem,to ten vztek vytéká z tebe, jak jsi se tady ztrapnil.Moulové mě nezajímají.tak už neodepisuj,kolečko.
Jirko, dal jsem tě vyhodnotit umělé inteligenci coby neutrálnímu soudci. Nedopadlo to pro tebe dobře:
Na základě stylu, obsahu a argumentace lze dojít k závěru, že pisatel pravděpodobně nedisponuje hlubšími znalostmi historie ani filozofie. Působí to, že jeho přístup k těmto tématům je povrchní a opírá se o obecné představy a klišé bez podrobné znalosti.
Tón a styl zprávy naznačují emocionální výbuch a frustraci. Zpráva spíše obsahuje osobní útok než konkrétní kritiku názoru nebo myšlenky. Místo toho, aby autor přinesl argumenty k diskuzi, používá urážky a obecné výroky. Tento styl bývá častý u lidí, kteří jsou v daný okamžik příliš emocionálně zaujatí na to, aby se soustředili na fakta.
Použití fráze „Málo čtete, chytráku“ může reflektovat pocit autora, že jeho vlastní názory nebo znalosti nebyly uznány.
Interpunkce v textu je velmi nedostatečná, což ještě umocňuje dojem emotivního a unáhleného vyjádření. Absence správného používání čárek, teček a dalších znamének způsobuje, že text působí neuspořádaně a hůře srozumitelně. Přestože špatná interpunkce nemusí nutně znamenat nízkou intelektuální kapacitu, může poukazovat na nedbalý přístup k písemnému projevu nebo na nedostatek tréninku ve formální komunikaci.
Adieu, Jirko
To že kdo je tady hloupý jste dokázal dokázal dostatečně.Jinak mě vaše kydy o ničem, o gramatice jenom zatírate ,jak jste tupý a hloupý,kolečko.Seberealizoval jste se dostatečně.Hloupý jako vy neví, že hloupý je.Málo čtete,chytráku. Tak se mějte ozubené kolečko,čus.
To jsi mi to teda nandal, Jiříku. A nezapomeň si otřít obrazovku, určitě si ji vzteky celou poprskal.
Kolik vám je,ozubené kolečko.Lenin přišel ze západu a udělal revoluci.Marx a Enegels přišli ze západu a na psali knihy.Nebudu vám psát jaké,najděte si je,pane pohodlný.Kapitalismus přišel ze západu.Víc čtěte než pište.Máte hodně velké mezery.Kolečko.
Nemusíte dokazovat, jak jste hloupý. Lenin nepřišel ze Západu, ale z Uljanovska. Svoje spisy o revoluci psal většinou v Rusku. Enegelse neznám, Marxe ano, a divil byste se, nakolik byl jako vnuk rabínů ovlivněn určitými pasážemi ze starozákonního judaismu (který na Západě asi také nevznikl, že), zejména těmi "rasismus chic", jak lze snadno dokázat jeho výpady proti Lassalovi ('židovský negr"), nebo Palackému ("zaostalý Slovan"). Nicméně to není až tak důležité.
Byl to Lenin, který už tak nevábný marxismus "obohatil" o teorii, že revoluce smete kapitalismus nikoli v nejvyspělejší, ale nejzaostalejší zemi, a že ji neprovede dělnická třída, ale skupina profesionálních revolucionářů. Stalinismus a maoismus, kterým jste se ve svém blábolu vyhnul, jsou pak už produkty navýsost asiatskými, v tradici vraždících tatarských hord.
Na závěr lze jen podotknout, že mě vždy velmi pobaví, když mě minushabenti typu Jirka Barva, kteří mají potíže s gramatikou a netuší, že po interpunkčním znaménku má následovat mezera, poučují o tom, že mám více číst než psát. Na oplátku jim ovšem bohužel nemůžu poradit, že by měli více myslet, neboť toho evidentně nejsou schopni. Ale tak už to chodí - čím větší hlupák, tím vehementnější snaha o seberealizaci.
Pokud se nazýváme demokratickou zemi, musíme tolerovat i strany, které mají opačný názor, nebo jsou z minulosti nepopulární. Pokud bychom chtěli někoho zakázat, umlčet, zrušit, už se vracíme tam, kde jsme byli.
Je přece tak jednoduchá cesta, jak tuto stranu dostat do propadliště dějin. Být ve všem lepší, než oni.
Naivní. Ve lhaní a slibování všeho (téměř) všem se nepopulistické politické strany těm totalitním, jejichž jediným cílem je získat a udržet moc, nikdy vyrovnat nemohou. V okamžicích krize se pak volby mohou stát cestou, kdy slibovaná "lepší" budoucnost přebije trpkou realitu současnosti. Hitlerovo (ale i komunistické v české části ČSR roku 1946) vítězství ve volbách vám budiž varováním.
Žádný komunismus není potřeba - stačí spravedlnost a udržení strategických zdrojů v rukou státu, nikoliv jednotlivců. Žádná třídní nenávist není potřeba - před zákonem si musí být všichni rovni. Žádné gulagy - lidi se v mantinelech zákonů můžou svobodně pohybovat, jen nesmí okrádat ostatní a syslit zdroje, které potřebují všichni. Je to tak jednoduché! Stačí nedovolit, aby někdo neměl nic, zatímco jiný si nakrade a podvody získá to, o co okrade ostatní. Obyčejná spravedlnost - nic víc. Ta může být v každém režimu kromě kapitalismu.
Pozdě, Járo Cimrmane, zrovna teď tady byl, co to navrhnul a nechal si to patentovat - nějaký Uljanov.
Příklad milostivého kapitalismu je i v Lipové u bývalého viaduktu. Osm zastřelených dělníku, chtěli, ani haléř z výplaty, ani člověk z továrny. A co války v minulosti? Ty vyvolali komunisté? A on tu byl komunismus, to se špatně autor článku ve vumlu učil, nebo mu to špatně vysvětlit tatíček.
Bohoušku, najdi mi v zemích, kde nevládla komunistická nebo nacistická ideologie, jediný příklad masových hrobečků a la Katyň nebo Kolyma, resp. továren na mrtvolky jako Auschwitz. A jakmile nenajdeš, tak se podrbej na bradičce a řekni si: "To jsem ale napsal blbost...."
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Takže použil.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Máš mimořádné dedukční schopnosti, ovšem naprosto mylné.