Místo pro přecházení neslouží chodcům, ale řidičům. Chodci zde nemají žádnou ochranu navíc oproti běžné ulici, kde také mohou přecházet. Pokud je ale do 50 m místo pro přecházení, musí přecházet po něm. Výsledkem je výhoda pro řidiče - že se chodci musí koncentrovat jen na to místo, a dalších 50 m je bez chodců.
Problém je v tom, že to chodci často neznají nebo nedodržují anebo to místo na 50m vzdálenost nemohou rozpoznat.
"Ta vůbec nejdůležitější věc ve výuce je zpětná vazba. Aby učitel v každém okamžiku věděl, jestli se mu děti při probíraní látky neztratily."
Učitel to ale nepozná. Bílá tabulka je sice dobrá, ale není o moc pokročilejší než ta břidlicová. Než to půjde zjišťovat přímo z mozku žáka, mohlo by to jít alespoň nepřímo.
Asi málokde většina obyvatel vlastní auto. Musí se to počítat na domácnosti. Těch už někde většina bude. Také většina při komunálních volbách, a pak se to začne rychle měnit. Ve prospěch parkování. Ovšem ne na chodníku. Je potřeba to přestavět, aby oddělení a bezpečnost byly zachovány. O kousek zúžit trávník, o kousek chodník, z podelného upravit parkování na kolmé, a kapacita bude hned větší. A ještě na parkoviště přestavovat různé bezprizorní plochy.
To se řešilo před několika roky, když se možnost nahrát kupón do aplikace zavedla. Nic nového. Je to vědomé politické rozhodnutí. Při těch statisících černých pasažérů, je asi pravda, že by těch případů, že na jeden kupón na dvou nosičích by jezdily dvě osoby, by byly tisíce. Víc, než kolika lidem to situaci zkomplikuje dnes.
Těžko podezřívat p. Janečka, že nerozumí IT, když na něm založil svůj miliardový byznys. Ale OCR podcenil. To se rozvíjelo jen krátce, dosáhlo to nějaké úrovně, vznikl oligopol několika firem a pak to ustrnulo. Laik by očekával, že spolehlivost bude 99,999 %, ale není ani 99 %. Ovšem u rukou psaného písma jen třeba 80 %.
Že se to bude zpracovávat přes OCR se už všeobecně ví od minulých voleb. Řešení to má i na straně kandidáta: kandidátní listiny musí vyplňovat školení sběrači, velmi pečlivě, dobře čitelným hůlkovým písmem. Kontrolu nemusí provádět proti registru obyvatelstva, stačí podle občanky. Pak by to fungovalo. Pan Janeček svůj záznam napsal nejspíš osobně. Ne ledabyle, jak se píše v článku, ale přímo chybně. Takhle se dvojka nepíše, to je jednička. Člověk to možná přečte, OCR ne. V datu narození nedodžel předepsaný formát, místo teček napsal jakési čárky. To by taky bylo řešitelné, ale chyba to je.
Nicméně dalo by se upravit i to vyhodnocení, ale je diskutabilní, které všechny problémy strojově kompenzovat. Do doby, než se to bude celé dělat elektronicky, stačí jediné, psát pečlivě.
Že to u jiných kandidátů dopadlo lépe nemusí být náhoda. Stačí, když si jejich tým hrozící problém uvědomil, stanovil přesnou metodiku, pečlivě kontroloval občanky a psal čitelně. Pak si to sám zkušebně zpracovával přes OCR, evidoval a eliminoval duplicity.
Rozdíl taky mohl být takový, že by někomu neuznali 90% podpisů, nebo třeba i 100 %. Že někomu neuznají 30 % a jinému jen 3 % je malý rozdíl.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Smažte větu "V obci neplatí ani zmíněná souběžná jízda."
Souběžná jízda nemá podmínku obec či "mimo obec", ale jen více pruhů.