Zbytečná válka na Ukrajině připomíná ruskou ruletu. Rozhodnou sami Ukrajinci, jestli se nechají odvést do armády. Ukrajinci nemají vojáky, Ruská federace nestíhá vyrábět zbraně a pěší útoky stojí mnoho životů. Pro přesvědčení RF o zbytečnosti války je třeba kontrolovat plnění sankcí a zastavit kohoutek s penězi. Na ukrajinské straně včas mobilizovat, vycvičit vojáky u ostřílených velitelů a vybudovat ukrajinskou Surovikinovu linii. Pak bude mít kdo bránit, ztráty RF budou při útocích pokračovat, ruská ekonomika se zadře a bude příměří.
Jestli je pravda, co říká opozice, že zákon o rozpočtu neodpovídá platným zákonům, tak by měla vláda rozpor vyřešit. Jestli ne, tak může rozpočet v klidu podepsat. Kdo by měl ctít zákony, když ne vláda? Rozpočty paní Schillerové také nebyly nejpřesnější a vždy prošly hlasy v tu dobu vládní koalice s tichou podporou.
Nejsem zastánce vládní koalice, ale nelíbí se mi, jak se za peníze daňových poplatníků chová ve Sněmovně paní bývalá ministryně financí. Měla by přemýšlet, jak opravit zákon o dluhovém stropu, který zvýšila vláda ANO s tichou podporou KSČM a ČSSD, a splatit dluhy, které chaotickou politikou způsobili. Místo přemýšlení nad budoucností okopávají kotníky paní Pekarové.
Ještě v říjnu 2021 po kraších Bohemia energy, Kolibřík energie a dalších hrozil fyzický nedostatek plynu a pohonných hmot. Ceny plynu a silové elektřiny vystřelily na desetinásobek, pohonné hmoty stály po zahájení plnohodnotné invaze 50 Kč/litr. Od roku 2021 se změnila situace v tom, že místo toho, aby Ruská federace hýbala cenou, může prodávat plyn za podmínky, že je levnější než ostatní dodavatelé. Projevila se vlastnost tržního hospodářství a to, že investuje se tam, kde se to vyplatí.
V EU vzniklo mnoho plovoucích skladovacích jednotek pro znovuzplyňování tekutého LNG (FSRU) v Německu a pozemních zplyňovacích terminálů: v Eemshavenu, na Rujáně, ve Svinoústí a další. Česká republika dováží plyn ze zemí, kam minulosti dodávala zařízení pro stlačování plynu - USA, Katar, Alžírsko. Výsledek je, že záměr prezidenta Putina nechat zmrznout Evropu nevyšel. Naopak, vysoké ceny energií nakoply výstavbu nových zdrojů elektrické energie a tepla, což povede k efektivnímu využívání nedostatkových zdrojů a omezení plateb do zahraničí.
Pan Babiš řekl, že sněmovna je žvanírna. Ale už neříká, že svým vystupováním dělá že sněmovny žvanírnu on. Myslím si, že výrok pana premiéra Fialy je nadsázka, protože srovnat úroveň platů v ČR a SRN za 5 let by vedlo k nekonkurenceschopnosti českého hospodářství, ale debatovat nad tím, jak zvýšit životní úroveň má rozhodně smysl. Je zjevné, že premiér není psychicky nemocný. Je to jen snaha pana Babiše strhávat pozornost na svoji osobu.
Jasně, že mi není příjemné, že v případě schválení zákona budu muset platit poplatek České televizi, když televizní program nesleduji. Veřejnoprávní rozhlas vytváří vlastní program a na informace se dá spolehnout. Pokud vlastnictví chytrého mobilního telefonu bude důvod pro placení poplatku ta televizi, jsem ochotný těch cca 200 Kč zaplatit.
Uhelné elektrárny z 80. let, které nebyly retrofitovány, má SEVEN v plánu po letošní zimě uzavřít z důvodu ekonomické nerentability. ČEZ realizují plán na výstavbu nových místních tepláren v areálech uhelných elektráren. Výkonovou rovnováhu v zimě mohou zajistit retrofitované bloky. Pokud nebudou rentabilní, ale budou potřeba pro udržení výkonové rovnováhy stačí, aby si Česká republika vyjednala povolení u Evropské unie o podpoře z veřejných zdrojů, aby jim ČEPS mohl zaplatit za služby výkonové rovnováhy.
Další možnosti zajištění výkonové rovnováhy jsou bateriové systémy a spotřeba v domácnostech. Je zde mnoho FV elektráren, které nejsou připojené do sítě z důvodu nedostatečného dimenzování přívodu. Jejich připojením do sítě se také zvýší množství dostupné energie.
Skoro bych čekal, že Evropská komise má dobrý plán náhrady fosilních zdrojů, když prosazuje Green Deal. Jenže nemá. Naštěstí v České republice nenásledujeme vše, co v komisi vymyslí. Věřím, že místní podniky mají budoucnost. Akorát se budou muset poohlédnout po nových příležitostech za hranicemi EU. Třeba jim v tom pomůže využití domácích zdrojů lithia a dalších nerostů a dále mezinárodní spolupráce se státy, kde mají ložiska nerostných látek nutných pro výrobu lithiových baterií. V komisi je pro rozvoj těchto vztahů eurokomisař Síkela.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pan expremiér a exprezident Zeman by se měl omluvit za opoziční smlouvu s ODS, kterou si rozdělili hlavní posty v České republice a znechutili občany, kteří přestali chodit k volbám. Před volbami v roce 1998 ČSSD ODS kritizovala, ale po volbách se s nimi spojila. To považuji za podraz a lež ve prospěch účastníků této smlouvy. Výrok premiéra o dohnání německých platů za 4 roky je úsměvný, ale je to jenom výrok bez toho, že by z něj premiér měl nějaké osobní výhody. Miloši Zemanovi, Václavu Klausovi aAndreji Babišovi šlo vždy o moc a v tom je ten rozdíl.