To je taky pěkná blbost.... V mládí jsme žili po podnájmech, měli jsme děti a pak jsme si pořídili svoje bydlení, na které jsme vydělali vlastní prací. Nikdo nám zadarmo nic nedal. Dneska jsou děti dospělé a jsou ve stejné situaci jako jsme byli my.... Prostě jsou vrženy do života a musí si poradit samy, jako jsme to udělali my. Nevím proč bysme je měli litovat....
Článek je zřejmě důsledkem hluboce zakořeněné a typicky české vlastnosti "všechna pravidla nutno ojebat". Třeba si jednou zvykneme, že normální je pravidla dodržovat. Pak nám ani radary nebudou vadit. Osobně jezdím mnohokrát za rok do Rakouska, kde mají úseková měření už léta, a nemám s tím problém.
Podle fotek je tím havarovaným autem nejmenší a nejlevnější elektromobil Pony, připomínanjící dětskou hračku Odkaz 1
Možná ho to předjíždějící auto jenom odfouklo ze silnice.....
S většinou názorů tady, tedy že se jedná o šlendrián v dozorování stavby, nelze než souhlasit. Navíc mám technickou připomínku - historické desky byly ručně tesané, tedy nepřesné, proto nešly pokládat jinak než se spárami. Nové desky jsou řezané (tesané už nikdo nedělá, a když udělá, tak jsou nezaplatitelnè), a tedy dokonale pasují na sraz, beze spár. Historizující vzhled, tedy trvání na spárách i u přesných výrobků, nemá opodstatnění. Pokládka nového materiálu na sraz nijak negativně neovlivňuje památkovou hodnotu lokality. To jen památkáři "blbnou".....
"Žádnej z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni. Dostávám jednou ročně výpis… seznam těch umělců, kteří berou nad těch sto tisíc korun. No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno… ale ona už tři roky po sobě bere šest set tisíc každý rok. A další ne 600, milion, dva miliony berou Jandové a jiní každý rok."
Tak pravil Milouš Jakeš a spoustě zdejších závistivců tím mluvil z duše.... Ubožáci.
Je třeba se ptát samosprávy a jednotlivých vlastníků nemovitostí co oni osobně udělali pro ochranu soukromých a obecních majetků před povodněmi, jakkoliv chápu že pokušení podojit erár je velké. Zákon o vodách hovoří jasně:
Díl 5
Náklady na opatření na ochranu před povodněmi
§ 86
(1) Jednotlivé obce mohou činit opatření k přímé ochraně majetku na svém území. Stát a kraje mohou na tato opatření přispět. Obce mohou požádat vlastníky majetku, který je těmito opatřeními chráněn, o příspěvek na jejich výstavbu.
(2) Právnické a fyzické osoby nesou náklady, které jim vzniknou vlastními opatřeními k ochraně jejich majetku před povodněmi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Při přípravě územního plánu rozparcelují pole a zcela ignorují nejen svažitost pozemků a vodní režim, ale běžné je úplně ignorovat i vodní toky a nakreslit parcelaci napříč přes jejich koryta. Takových případů už jsem viděl....