Nejsem příznivcem levice, ale na druhou stranu bych rád, když se zde objeví článek podobného typu, kdy se nám autor snaží nastínit, jak je naše ekonomika perfektní a naši vládní politici neomylní, aby autor článku i objektivně napsal, zdali do té své obhajoby naší vlády započítal také dluhy, které se dělají např. přes fond dopravní infrastruktury. Tyto dluhy se neobjeví v rozpočtu, ale zaplatit se budou muset. A vzal autor článku také v potaz rozpočet na rok 2025? Kdy jej kritizuje i Národní rozpočtová rada, protože tam chybí cca 40 až 50 miliard a pokud by tyto peníze pan Stanjura do rozpočtu zahrnul, tak by příští rok k žádnému snižování nedošlo. A na konec, proč naši ekonomiku, autor článku, srovnává s horšími ekonomikami (Slovensko, Maďarsko), proč nevzhlíží a neporovnává s ekonomikami třeba Německa, Irska, Švýcarska ....... . Pokud se budeme stále srovnávat s těmi horšími státy, lepší nikdy nebudeme.
"Náprava podle Skopečka nebude do budoucna možná buď bez zvedání daní, nebo bez proškrtání vládních výdajů. „Já si myslím, že ten problém je na straně výdajové, že ten stát máme moc lukrativní,“ uvedl Skopeček." - citace z článku.
Jelikož vláda v příštím roce počítá s navýšením počtu státních zaměstnanců o 1200 lidí s čímž se počítá i v rozpočtu částkou cca 11 miliard a dotace se nekrátí, ba naopak se vymýšlí nové a státním zaměstnancům se s určitostí snižovat platy nebudou, spíše se jim bude ještě přidávat, tak bych to viděl na tu variantu dalšího zvyšování daní, to umí každý blbec, takže předpokládám, že to zvládnou i naši politici
A je to tu opět, opět se obhajuje vysoký plat politika tím, aby se nenechal uplatit, protože rozhoduje o veřejných financí. Kdy konečně lidi pochopí, že úplatný nebo neúplatný člověk, v tomto případě politik, se neodvíjí od toho, jak vysoký má plat, ale odvíjí se od toho, jaký má charakter. Pokud má člověk sklony nechat se uplatit, tak i když bude mít plat půl mega měsíčně, uplatit se nechá, akorát si nevezme např. milion, ale řekne si třeba o dvacet mega. Vždyť každou chvíli se dovídáme, jak je nějaký politik nebo vysoce postavený úředník nebo i soudce, jsou vyšetřováni a nakonec i odsouzeni za korupci, např. při rozdělování dotací pro různé sportovní či stavební organizace. Ne, ne, obhajovat vysoký plat neúplatností, je primitivní obhajoba a politici lepší nemají.
Nebudou zkoumat, kolik žadatelé mají na stavebním spoření, ale kolik mají na běžném účtu ano? A to je takový problém založit si stavebko a přesunout tam třeba mega? A ještě by mne zajímalo, zda je dána hodnota těch dvou nemovitostí, přes kterou úspěšný žadatel nesmí jít. To může vlastnit třeba dvě nemovitosti, každou v hodnotě padesáti mio, vlastnit McLaren W1, na stavebku bude mít deset míčů, na běžném účtu 200 tisíc a dostane superdávku? To je to zacílení na potřebné? Politici se svými platy a náhradami žijí mimo realitu běžného občana.
"Zabránit návratu populistů a extremistů je hlavním cílem koalice Spolu ve volbách v příštím roce." - Přečetl jsem si tuto první větu a dál jsem již nečetl, protože by to byla ztráta času. Sám Petr Fiala nedávno přiznal, že se chovali populisticky a extremisté? Tak to také fakt sedí, jsou ochotni se spolčit s Piráty, jejichž někteří členové o sobě tvrdí, že se cítí být komunisty. Ten člověk (P. Fiala) buď neví co říká, nebo je nemocný.
Pomalu mi začíná ta organizace OSN připadat jako nějaká teroristická buňka. Pan Guterres si přátelsky potřepává pravicí s Putinem a ještě se u toho usmívá, pak se dozvíme, že jakýsi vysoko postavený řezník z Hamásu pracoval pro OSN, co bude příště? Ta organizace by se měla zrušit, jsou to zbytečně vyhozené peníze.
Aha, takže opět, něco co je neprodejné, nebo prodejné pouze v určité míře, protože lidi mají o daný produkt velmi malý zájem, tak lidem zvýšíme daně, protože kde jinde ty finance vzít a přerozdělit je mezi pár jedinců, aby pár firem, kterých je evidentně až moc na daný trh, mohlo dál fungovat. Toto je to tržní hospodářství?
Tak PČR má deset generálů. Co ti generálové mají na práci? Faktem také je, že na počet obyvatel máme nejvíc policistů v celé EU. Jsme takový policejní stát. To, že spousta policistů je v kancelářích a provádí jen administrativu, je také fakt. Za to ale daňový poplatník nemůže. U soukromé firmy to kolikrát funguje tak, že pokud je potřeba a je to zanesené i v zákoníku práce, zaměstnavatel vás může dočasně přesunout na jinou pozici, ale mzda vám musí být zachována. Třeba technolog půjde dělat uklízečku. Co to tak aplikovat i u policie. Třeba že by generál šel, na nějaký čas, šlapat chodník, když v terénu je málo policajtů a v kancelářích plno.
Už vidím, co by nastalo, kdyby se zvedla daň z příjmu z 15 na 19 procent, jak o tom hovořil pan Musil. První co by nastalo, tak státní zaměstnanci by začali řvát, že se jim snížila životní úroveň a pokud jim vláda nepřidá na platech, aby to zvýšení daní kompenzovali, tak že půjdou do stávky. A vláda, aby měla klid, tak by jim nasypala. A pracující v soukromém sektoru? Ti by sklonili hlavy, protože v soukromu se přidává i podle toho, jaká je ekonomická situace firmy a platové a mzdové nůžky by se opět mezi sebou rozevřeli ve prospěch státního sektoru.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Tak před časem jsem někde četl, že nakonec budeme ještě s láskou vzpomínat na pana Kalouska. Takže teď se mají nízkopříjmoví hůře, než za Kalouska. A co důchodci? Pamatuji, jak sám Babiš přiznal, ještě když byl premiérem, že za Kalouska měli důchodci větší kupní sílu, než ji mají za něj, za Babiše. A jelikož současní vládní činitelé důchodcům seškrtali valorizaci, předpokládám, že i naši penzisti se momentálně nemají lépe. Je v tomto státu někdo, kdo by se měl lépe, než za Kalouska? Tedy krom politiků a soudců.
3 odpovědi