Cituji z článku "Aktuálně v Česku legálně pracuje více než 122 tisíc osob uprchlíků. V prvním čtvrtletí letošního roku přinesli státu na daních a odvodech 6,4 miliardy korun" - tedy každý u nás pracující ukrajinec má takový plat, že měsíčně odvede na daních a odvodech 17486 Kč ? To by podle mzdové kalkulačky bylo z cca 65000 Kč měsíční mzdy. Běžnému českému zaměstnanci nezbývá než tiše závidět. A ještě k tomu -"zatímco jeho výdaje na ně představovaly 3,5 miliardy korun" - tedy na každého z nich stát vynakládá formou dávek/náhrad/příspěvků a pod. vynakládá 9562 Kč, které není jasno kdo je vlastně čerpá - je to popsáno jen jako náklad státu.
Podle ostatních článků Ukrajina vyhrává, bojuje nejen s agresí na svém území ale útočí i za hranice na Ruské uzemí, už tam okupuje přes 1000 km2, desítky vesnic a několik měst, uspěšně ničí rafinerie, elektrárny a mosty v Rusku a ruské letecké útoky eliminuje skoro dokonale, zajímá nebo likviduje rusy po desítkách či stovkách, tak že nějaký lokální ústup u jednoho města asi není zhroucením fronty. To už neví co napsat do titulku aby na to lidi klikali ?
65+22 je kolik ? Když průměrná doba dožití muže je 76 a kousek. Jak chtějí dosáhnout průměrných 22 let v důchodu ? Dneska už lidi nechodí do důchodu v tolika letech jako za socialismu, což se do statistik vesele započítává. Nebo že by tam počítali i ty, co jdou rovnou ze školy rovnou do invalidního ?
Už zase ta mýtická doba důchodu. Průměr dožití muže je 76 let, odchod do důchodu nejméně v 65-ti letech ale "užívání si důchodu" 24 let. Opravdu 65+24=76 ? A nepodporujte dospělé děti ? Došlo pisateli že plnoletým se stává člověk v 18-ti letech, ale ani u 25-ti letého potomka nemůže babička např. hlídat vnoučata, protože má před sebou ještě klidně 15 let práce ?
Pokud nutně potřebují migranty, mohou si nechat ty, co tam připlouvají a není potřeba žádný solidární mechanizmus, kdy my budem platit Itálii desítky tisíc euro, jen za to, že si tam ilegálního migranta nechají. Pokud ale potřebují někoho, kdo přichází legálně a chce tam pracovat, zapojit se do běžného života, bude ctít a respektovat zákony křesťanské evropské země i platit daně, tak to je asi trochu problém. Protože jak ukazuje vedlejší článek o Německu, značná část z ekonomických ilegálů tam přicházejících, pomalu neumí jíst příborem a přibližně sedm let od příchodu do země jen čerpá sociální dávky. Doby, kdy médila tvrdila, že do Evropy přicházejí samí inženýři a doktoři a ne pologramotní slamističtí fundamentalisté je už dávno pryč.
Tak manažeři za skoro miliony, analytici za statisíce, auta, paláce, benefity a pak dosáhnu ty konzervativní o procento menší zhodnocení, než by dosáhl kdejaký běžný občan na spořícím učtu v bance ? A ještě je na to oslavný článek ? A navíc ještě chtějí zabránit aby si na konci člověk vybral a fondy měly jeho peníze k dispozici a posílaly mu měsíční almužnu ? Kam to spějeme ?
Člověk přečte titulek a zjistí, že s odchodem do důchodu bude odkázán na MHD, nebo zázračně zbohatne a bude jezdit taxíkem. Na vesnicích se bez auta neobejdete a pokud má člokěk žít nějakou dobu v důchodu, i když má pracovat do 65-ti let a průměrná doba dožití muže je 76 let, tak pořád si na 11 let koupit auto je opravdu rozumná volba. Ne každý bude v takové kondici aby jezdil na kole.
Tak s platem cca 31 000 hrubého, jak uvádí článek (150 Kč čistého na hodinu) + ještě dávkami a jini úlevami bojují úplně stejně s chudobu jako průměrný čech s mediánovým platem. Jen průměrný čech českou vládu/média moc nezajímá. Stejně jako každý čech není IT odborník pracující v Praze, tak ani každý kdo sem přišel v posledních letech, není chudák který o vše přišel a jeho jediným majetkem není igelitka se svačinou. Tím pádem chápu některé reakce zde v diskuzi, kdy lidi dráždí, že oni ten "boj s chudobou" vedou z Audi Q7, s iPhone 14 v ruce a s klíčky od jejich nového bytu v Praze. Pomáhat ano, ale jen tomu, kdo to opravdu potřebuje a neskrývá se tady před odvodní povinností či dokonce nepere korupční peníze z mezinárodní pomoci jeho domovské zemi, jak třeba naznačoval jiný článek o tom, kolik luxusních nemovitostí najednou jejich podnikatelé, funkcionáři a další nakoupili po evropě v poslední době.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zkratka ESG (z anglického „Environmental, Social, and Governance“) odkazuje na nové požadavky v oblasti společenské odpovědnosti, správy a řízení podniků a ekologické udržitelnosti. ESG je de facto hodnocení kolektivní odpovědnosti firmy v oblasti sociálních a environmentálních faktorů. Tyto tři široké kategorie se používají k definování "společensky odpovědných investorů", tj. investorů, kteří považují za důležité zahrnout své hodnoty a obavy (jako je ochrana životního prostředí, správa a řízení nebo komunitní zájmy).
Jaká je souvislost se soukromou dřevěnou chatou někde na Vysočině ? Autor by měl článek trochu doplnit aby bylo běžnému člověku jasné o co v souvislosti s ESG jde.
1 odpověď