Respektovaná centrální bankéřka a jeden z mála lidí co je v ruském vedení při smyslech. Bohužel se rozhodla pracovat pro vlast a rusko a daří se jí rozvrat ruské ekonomiky brzdit. Škoda. Ale nemůžu jí to mít za zlé. Chápu že i rusové co s válkou nesouhlasí, jsou pořád rusové a dělají to co je jejich povinnost. Bohužel. A proto ta válka bude ještě dlouhá a hnusná. Protože rusko má sílu pokračovat a ukrajina prostě nemá kam couvnout.
Jak říkal Švejk "válka je vůl".
Velká chyba rodičů. Dali jí toho do začátku moc a slečna si začala myslet že nepotřebuje peníze a radši chce skoro zadarmo pomáhat ostatním. Asi je šlechetná, dobře jí vychovali. To je moc hezké. Ale stačí jí přestat vyplácet kapesné, nedávat hned do začátku bydlení... a až bude chtít obměnit Ajfoun, ajwatche,ajsluchátka,ajpeda a nebo jen zaplatit měsíční ajfouní výpalné.... až její kamarádi začnou zakládat rodiny a pořizovat bydlení a nebo jezdit na dovolené a cestovat....ona rychle přijde na to že i o kůrku chleba je třeba se v tomhle světě trochu poprat. A že dobrosrdečností se zase tak dobře živit nedá.
Já si nemyslím, že je to úplně tak jednoduché, jak tvrdíte. Ale nemám v tomto tolik znalosti, abych dokázal argumentovat nějak více.
Tak já to si jen takhle myslím. Žádné revoluce, kromě sametové, jsem se nezúčastnil. A i své dvě revoluční procházky po okresním náměstí v patnácti letech za účast na revoluci asi těžko prosadím. 😄
No i když co si matně pamatuji "revoluční výbory OF" jak "čistili" instituce,školy i firmy.... no hezké to nebylo. Vyhazovali kromě kovaných soudruhů i profíky kteří komunistu jen předstírali a nahrazovali je nýmandy, mnohdy z osobní msty nebo osobních ambicí spíš než nestraným výběrem. Neříkám že vždy a všude, ale ty výbory o ktetých jsem slyšel se tak chovali... ale byla to sametovka, takže žádné gilotýnování. :-)
Afghánistán je fakt složitý. Cpali se tam jak amici tak rusove. Je to bordel, který nevyresime.
Ale počítám, že by jste také souhlasil s tím, že ženy a muži jsou lidé a měli by mít stejná práva.
No tak to samozřejmě! Ostatně stejně jako lidi s jinou orientací. Lidi jsou lidi. A všichni maj mít stejná práva(i povinnosti). Jen říkám že svododa a rovnoprávnost nepadá z nebe. Nikdy nikomu. A čím míň se o ní dotyční zaslouží tím míň si jí váží.
Aha, tak to je dobrý, vy jste jako Karel Gott po revoluci kdy prohlásil, že všichni teď stojíme na stejné startovací čáře, zapomněl jenom dodat, že každý s jiným bankovním kontem.
"Jestli ženy čekají, že jim jí muži "dají" jooooo to se načekají" tak toto sedí, jenom muži nemají ženám co dávat, nevlastní nic co patří ženám..
To říkáte do puntíku přesně. A když to muži nevlastní, tak jim to ani nemůžou dát. Ženy si to musí "vzít" samy. U nás. V afghánu to teď už nejde. Tam mají utrum. Bohužel. Ale ono to ani u nás není tak snadné. Ženské mají nižší mzdy než chlapy a to i na stejných pozicích a když se s tím EU snaží něco dělat, tak se jí za to vysmíváme (nejen muži, i ty ženy).
To všechno co píšete je krásné, jenom se ale ptám, co to v mužích je? Proč mají tuto potřebu a ano je, i když v menším měřítku i jinde. Bojí se?
Jak v mužích? Nebo v ženách? Každý člověk si musí sám pro sebe urvat svoji svobodu, když jí nemá, je jedno jestli je to v rodině, ve vztahu, v práci nebo ve společnosti. A je to vždycky velmi obtížné. Jestli ženy čekají, že jim jí muži "dají" jooooo to se načekají. Nebylo tomu tak ani v západní společnosti a to byla o dost pokrokovější, méně tradiční a méně věřící. Chtějí ty ženy něco? Musí (měly) si zatím jít. I když chápu, že to je nyní zcela nereálné. Ale za amíků to bylo v pohodě. K čemu to ženy použily? Udělaly si řidičáky a nastoupily do škol.... ano to je fajn, ale to fakt nestačí.
Stejně je to třeba u nás i s teplovníkama (LGBT) chtějí abysme se k nim chovali jako k rovným lidem (ještě aby ne) museli se o to zasloužit sami, museli si to vydupat. Kdyby se nijak nezaktivizovali, nedosáhli společenské změny, tak by žili pořád v šedé zóně a museli by orientaci skrývat. A to rovné manželství si stejně ještě nevydupali. Ani u nás nemají lidé rovná práva. Bohužel.
V každé ne, jen v takové, kde vítězí ochránci tradičních hodnot.
Hele já se obávám, že téměř úplně v každé. Vždycky se lůza snaží převzít vedení a pokud se jí to podaří, tak sama nepřekvapivě zjistí, že je vlastně plná "divochů" bojovníků, kteří nejsou schopní reálně vládnout a trvá dlouho než se to naučí.
Co takhle mluvit o mužích, kteří chtějí a udržují TALIBAN, co to je vlastně za lidi, že se tolik bojí žen? A co další muži, kteří tomu jenom přihlížejí? Jsou nějak postiženi, nebo nemocní??
A co takhle mluvit o ženách? V době kdy tam byli amíci měly rovná práva, nebo se o to amíci alespoň snažili. Nikde jsem neslyšel o žádném ženském hnutí které by je podpořilo, které by o ně a tu svobodu co jim přinášela, stálo. Byly slyšet jen hlasy tradičních žen které to co přinesli amíci pobuřovalo. Nikdo nebránil ženám zakládat ženské vojenské brigády, amíci by to uvítali. Když ženy nechtěly svá práva hájit v době kdy mohly, proč by mi jich mělo být jakkoliv líto nyní, když jim vlastně vládne tálibán, kterého si celý afgánistán přál? Jako společnost mají ony co chtěly. Za čím šly, k čemu přispěly. Ne každý dostane co si zaslouží, ale v tomhle případě to vlastně platí. Ženy v americe i evropě si musely tvrdě vybojovat a vyvzdorovat svá práva. Zasloužily si je. A neříkám že mají u nás ženy rovné postavení. Právně ano, ale ekonomicky..... jako fakt ne.... také máme ještě na čem pracovat. Prostě v afghán je složitá země a když dvacet milionů žen tupě přihlíželo společenské změně bez jakékoliv aktivizace nebo alespon prosby na amíky aby neodcházeli a oni by neodešli, kdyby viděli že si je lidé (stačilo by že ženy) přejí aby je chránili. Je to tak jak to je. A jejich ženy k tomu nečinně přihlížely a možná některé z nich tu změnu (odchod amíků a návrat starých pořádků) vítaly.
ps: fakt je že tu zemi neznáme, posuzujeme je našimi měřítky a našimi standardy a to nelze. Neznáme jejich život, jejich motivaci, jejich přání, jejich společnost a tradice. Vlastně to cizí náboženství, které se nejvíc omílá, je pro nás jediné alespoň trošku čitelné.
Paní Věra má pravdu,co tenkrát udělalo euro s němcema,nebo slovákama, obrovské zdražení všeho, a to si asi nepamatujete.
Pamatuji si lecco. Zas tak strašné to nebylo. A kdybysme měli euro, težko by se tu prodávalo zboží za jiné ceny než v zahraničí. Mimochodem. Zdražení-inflace slovákům při přijetí eura se říkalo že je někde mezi 1 a 5 procenty. U nás jsme měli naopak díky tomu že euro nemáme inflaci v poslednich letech proti eurozoně cca o 8-10 procent vyšší. Takže to že euro nemáme nám tu to všechno zdražuje. Stačí se nad tím lehce zamyslet.
Už abychom Euro měli.
Bohužel s kurzem Kč/Euro nyní může manipulovat ČNB - a to dává moc do rukou těm, co ji ovládají. Když Kellner koupil O2, vydělal na uměle drženém kurzu cca 7 miliard korun, Českou banku to ale stálo něco mezi 30 a 60 miliardami (tedy o to Čská republika přišla). Zavedení Eura by eliminovalo možnost oligarchů ovládajících lidi v ČNB manipulovat s kurzem. (Mimochodem tehdejší předseda pak "skončil" v bance patřící Kellnerovi. - že by odměna?)
Euro se hlavně nehodí těm, co nás chtějí mít co nejméně navázané na západní Evropu. Ostatně dle mého soudu pan Klaus během studia v SSSR tam navázal velmi "úzkou" spolupráci, pak byl dosazen do Prognostického ústavu zřízeného na popud SSSR.... - takže toto vše mě vede k názoru, že pro ruSSko je nepřijatelné, aby ČR přijalo Euro.
zavedení Eura by pomohlo finančně všem firmám i domácnostem, neboť většina nakupuje zahraniční zboží (byť od českých prodejců), takže i toto zboží by mohlo zlevnit o kurzovou změnu. A to dokonce o 2 kurz.změny, tedy cca 8 % (nejdřív se nakoupí Euro, t.j. 4 % pro banku - pak se zboží koupí a prodá v korunách - opět 4 % pro banku).
Výrazně lépší by bylo srovnání cen v zahraničí a u nás - a to by byl tlak na prodejce (i potravin), aby ceny zlevnily.
Do puntíku přesně. Vlastně jsem neslyšel jediný validní argument proti přijetí eura....teda kromě těch že je krásná, že je naše, že je silná a nezávislá a podobné pitomosti. To nejsou ekonomické argumenty ale jenom dojmy nebo mýlky.
Ty pohádky o vlastní měnové politice se mi hrozně líbí, akorát, že jsou za společného trhu zcela neúčinné. Vysvětlíme si proč. Představte si, že máme 2 oddělené nádoby. Když do jedné přilejeme vodu, v druhé se nestane nic. Tomu lze říci vlastní měnová politika. Pokud ovšem obě nádoby spojíme trubičkou u dna, tak pokud do jedné nádoby přilejeme vodu, přileje se i do té druhé nádoby, a další divná vlastnost bude, že obě hladiny budou stejně vysoko. Úplně stejně funguje po hospodářské stránce EU. Jakmile do některé z nádobek přilijeme vodu, vyrovná se hladina ve všech 27 nádobkách na stejnou výšku. Takže jestli tady máme euro, nebo korunu, tak z hospodářského hlediska se neděje nic, a akorát platíme vekslákům zbytečné směňování. Lakonicky řečeno, ČR z hlediska národohospodářského už neexistuje, zůstala už jen politická část.
Úplně přesně. Jen s malým rozdílem, že v naší nadobě je díky rizikovosti a "malosti" koruny hladina o trošku výše(ergo dražší).
upřímně jsem narazil na pár míst kde lidí kouří uvnitř dodnes, staré lidí novým zvykum prostě nenaučíš, a to samé platí i pro peníze... nechtějí si zvykat na jiné ceny, jiné bankovky atd.
Rozumím. Ale je třeba si uvědomit, že třeba české cenné papíry stojí za bačkoru, tedy i naše penzijňáky investují s kurzovým rizikem a je to dost drahé. A náš stát si zas půjčuje obvykle v kačkách, takže díky vyšším úrokům (logicky bude mít kačka vždy vyšší úroky) prostě platí víc peněz(z našich daní) na obsluhu státního dluhu. Prostě všichni chudnem na lenosti lidí "naučit se" jiné ceny a "naučit" se používat papírky s jiným logem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Smutná postava. Dělá, co může, ale pro zmetka. Pokud to přežije, nenávidět jí budou všichni.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je ostatně úděl všech vzdělaných a šikovných rusů. Odjaktěživa.