Hodiny měly bít na poplach před deseti lety. Teď už bijí zbytečně. Naštěstí medicína a darované oocyty by jim ještě mohly pomoct, ale věk není jen číslo a rozhýbat 46 let staré oocyty aby bezchybně vyrobily miminko není snadné a mnohdy vůbec možné, ostatně po devadesátkové módě antikoncepce která tehdy používala zbytečně vysoké množství hormonů to býval problém i pro podstatně mladší. Držím palce ať se to povede.
Ať jim řekne že bez zajištěného bydlení nebudou vnoučata. Že pokud mu nepomůžou teď, a to mu nemusí žádný byt dávat, stačí půjčit k bydlení, tak si bude moct pořídit děti až kolem čtyřicítky nebo později a že se teda vnoučat prostě nejspíš nedožijí. Není to vydírání, je to realita. Ostatně to je důvod proč naše generace odkládala děti na potom a teď po čtyřicítce plní centra IVF. Jít do rodiny bez svého bydlení je o nervy.
Bohužel vše probíhá za vydatné podpory firem Google a Meta. Na Google YouTube je neustále falešná reklama s Terezou Pergnerovou a spol., Facebook se na nahlášení už ani neobtěžuje odpovídat, že reklama je OK a nesmažou jí. Mám pocit, že jsou s nimi spřažení.
Mám stejný pocit. Že vydělávají na zločincích. Nejsem si jistý jestli se tak vlastne nespolupodílí na trestné činnosti.
A to se mu vyplatí? Napadaji mě hned 4 paragrafy.
175 vydírání
7 přestupek proti občanskému soužití
50 přestupek proti majetku
171 omezování osobní svobody.
Jo tak ať si ty policajty zavolá chytrolin
Taky mi přijde že se pán chová nelegálně v několika ohledech. Přivolaná hlídka by dala větší flastr jemu než tomu špatně parkujícímu. Možná by ho dohnala i na podmínku. Kdyby byla hodně drsná.
Bohužel znám jednu takovou Markétu. Nečeká na prince. Ona by už brala kohokoliv, kdo by jí měl rád, jenže jak ho najít? Jak krátce před důchodem najít takového chlapa, když navazovat známosti neumí? Problém je, když se někdo nenaučí seznamovat v těch 17, už to nedohoní.
Ono spíš se chlapům nechce. Mladší chlapi, ti normální, chtějí parťáka do života, lásku a hlavně rodinu. Jenže před důchodem normální chlap ženu na založení rodiny logicky neshání. Ergo se buď musí zamilovat, jestli to v tom věku ještě svede, ale to zase těžko do báby před důchodem, nebo jen hledá uklízečku a hospodyni.
Pane Růžičko, prezidentova (příp. králova) žena (v případě prezidentky, resp.. královny její manžel) manžela doprovází při oficiálních návštěvách prezidentů, resp. králů. Takže je svým způsobem reprezentantem státu. A v tom je ten rozdíl.
Jak pro koho. Je to věc čistě dobrovolná. Jezdit tam nemusí jestli nechce. A pak také kolik těch cest za čtyři roky udělá? Jednu? Pět? Dvacet? Ale jak sem psal. Váš názor je že si to zaslouží. V pohodě. Můj názor zas je že je to nepatřičné. Vlastně mi to ale je jedno. Pokud společnost chce platit apanáže "králově" rodině, klidně doživotně, nechť je plaťme. Jen bude pak třeba skandál až se prezident se svou ženou pohádá, najde si milenku a tu pak bude ukazovat na služebkách, ale pod apanáží bude zhrzelá manželka. Neříkám že se to stane tomuhle prezidentovi...ale pro ilustraci třeba premiérům ty manželství moc nedrží.... tak abysme pak nebyli v zahraničí za blbce.
Ps: svým způsobem jsme reprezentanty tohoto státu v zahraničí všichni hned co překročíme rozvadov nebo ruzyni. A nevšim sem si že by turisti fasovali reprezentační příspěvek.😄 Naopak je náš stát podojí o letištní taxu, fakt vysokou.
"...podle mě na tom jak moc se zhostí nebo nezhostí první dáma své role je její věc." Není to její věc, ona je veřejná osoba, veřejností placená a své role se zhostila mizerně, to je nutno říct. Nevím, proč do toho pletete manželky lékařů, ty náš stát nereprezentují a dokonce ani ti lékaři ne, oni prezentují svoji práci. Máte v tom dost guláš.😉
Ostatně moc vám nevěřím, že jste Zemana nevolil. Jakmile jakákoliv věta začíná slovy: "Nejsem volič/nebo dokonce fanoušek 😮 kohokoliv, ale"...to slovíčko "ale" automaticky neguje vše, co je napsáno před ním.
Nevolil. A to ani při jeho první volbě, přesto že jsem v té době už zapomněl jak velký je ten člověk hulvát a jak moc jeho politické praktiky a praxe zůstaly v devadesátkách, ergo jsem se jeho prvního zvolení moc nebál. Vlastně jsem to knížeti tenkrát nehodil, protože mi to bylo jedno a zrovna jsem se k volbám nedostal (a pak jsem toho čtyři roky litoval). Ale tenkrát do toho Zeman šel i s věcma, který se mi líbili, třeba podpora Izraele a nebo přistoupení k EURu. Což se ukázalo jako jeho selhání (oboje) protože jsme se v tom nikam neposunuli. Což ale v kontextu jeho selhání v druhém období, tedy kompletní selhání jeho proruské politiky a jeho odmítnutí nést za svojí hloupou politiku jakoukoliv politickou odpovědnost, se ukázalo jako čajíček.
No ale tyhle mé politické laickonázory do téhle debaty o apanáži asi nepatří.
Ten zásadní problém je v tom, že tohle období, se nezapočítává do "odpracovaných roků". Pokud by měla paní prezidentová plat, tak automaticky odvádí i sociální a zdravotní.
To přeci není žádný problém, těch pár korun na zdravotko a sociálko si jako samoplátce klidně může posílat, ostatně jako každý jiný člověk, který žije z peněz a práce svého partnera.
Ale tohle není plat, je to měsíční příspěvek na to, až třeba přijede státní návštěva ji nevítala ve vytahaných teplákách (sarkasmus). Ať každý měsíc odevzdává stvrzenky, že je nezneužila na nic jiného než na šaty a další schválené náležitosti, ale v některých zemích, pokud by byl z náhrad zakoupeno cokoliv jiného, než ošacení nebo třeba jídlo z diet pro toho, komu byly připsány by se jednalo o jejich zneužití. Tohle má být právně co nejčistší, jak to jde udělat. Celková suma se nezvyšuje, jenom je oficiálně dělená.
Já tomu rozumím. A nevadí mi to. Jen s tím prostě nesouhlasím, vyslat signál že prezidentova žena se může doma válet za státní. Mimochodem žádná apanáž nezaručí že tomu tak bude. Pokud by se prezidentovou chotí stala (a zase, neříkám že tomu tak je) velmi spořivá žena (což samozřejmě není nic špatného, pro mě vlastně naopak), pak ty návštěvy prostě bude vítat v těch vašich vytahaných teplákách (jasně sarkazmus chápu 🙂) bez ohledu na to kolik by ta apanáž byla, prostě by si jí ušetřila(nebo, a to je ještě šlechetnější, by jí rozdala), takže by to ten účel prostě neplnilo o to víc o co charakternější by první dáma byla.
Prezident je symbol, který si na čtyři roky většina zvolí. Ti ostatní můžou být pracovně důležitější, protože kdo tvoří reálnou politiku, ale symbol je důležitý.
Tak to určitě. Ale platit symbolovi (a opět nic proti Pavlovi, sám jsem ho v druhém kole volil) vydržování jeho rodiny mi smysl nedává. Ale samozřejmě, ač to tady píšu veřejně (jako svůj názor) tak ho nikomu nenutím. Pokud tady bude společenský konsenzus, že je v pořádku vydržovat prezidentovi partnerku/partnera nebo manželku/manžela, nebo i milenku/milence případně mu i přispívat na alimenty nebo já nevím co, klidně to dělejme. Jen mi to prostě nepřijde vhodné. Ale rozumím že každý na to má názor svůj. Takže jak píšu, pokud společnost bude ctít nechť se to děje. Asi to pro mě není nijak důležitá věc. Jen je to pro mě symbol vrchnostenského přístupu. Jako že moje žena musí do práce a prezidentova se může flákat. (A opět, neříkám že to zrovna tato dělá).
Tenhle názor zastávám už léta.Ale nikdy se k tomu nevyjadřuji,nemám chuť se s někým hádat a příst.Je to názor můj.
Ono záleží jak se s vámi kdo pře. Pokud mi někdo říká zajímavé argumenty a vyvrací můj pohled tak s tím nemám absolutně problém, nemám jedinou pravdu na světě. Ale máte pravdu že mnoho lidí cpe ostatním svůj názor militantně a mnohdy si ho myslí třeba i na úplně mylných historických základech. Žižka je toho prototyp, protože Husa i Žižku si minulý režim vybral k adoraci a zastřel velkou část skutečného příběhu těch dvou i celého husitství.
Spíše než se dokola zabývat oddlužením a tím, aby bylo využíváno, bylo by mnohem lepší zabývat se systémem exekucí jako takovým. Připadá mi to, jako kdyby automobilka totálně pod**ala konstrukci motoru, který by dával od začátku poloviční výkon, startoval by na podesáté a po 2000km byl na výměnu. A na místo toho, aby vyvinula motor nový, spolehlivý, tak by veškerou energii vrhla do vývoje součástky, po namontování které by motor startoval alespoň na potřetí, měl alespoň 70% výkonu a vydržel alespoň 10tis.km. Takový motor nikdy stejně fungovat nebude a i když automobilka investuje léta a miliardy do vývoje součástky, počet kupců takový efekt nezvýší.
Základ exekučního zákona vznikal na přelomu tisíciletí, v reakci na běžnou praktiku "podnikatelů" z 90 let. Ti brali zboží na fakturu už s tím, že nezaplatí. Přitom se topili v penězích a jezdili "v medvědech". Vymahatelnost nulová. Tak byl vymyšlen zákon, dle kterého lze toho "medvěda" rychle a legálně sebrat a z prodeje dluh uhradit. V pořádku. Výkon zákona byl svěřen do rukou exekutorům, kteří byli a jsou v postavení soukromého podnikatele. Za to sebrání "medvěda" si tedy naúčtovali pro sebe slušnou sumičku. Také v pořádku. Jenomže ten zákon se neaplikoval pouze na "podnikatele" v medvědech, ale začal fungovat jako universální prostředek na všechny bez rozdílu. Soudy se zbavily práce a zbylo jim v podstatě pouze automatické vydávání exekučních příkazů. Nikdo nezkoumá reálnou situaci dlužníka před nařízením exekuce, jako při oddlužení. A tak vznikají doživotně nezaplatitelné dluhy.
A stát teď jde cestou vývoje součástky...
Přesně. Mělo by to fungovat jako s firmou. Má dluhy? Ok, pokud to nejsou dluhy z trestné činnosti nebo alimentů, tak provést osobní bankrot, všechno sebrat (úkol pro exekutora) uspokojit poměrově pohledávky a neuspokojené zrušit a nechat fungovat člověka od nuly. Insolvenční správce by měl nastoupit, pouze pokud člověk dluží nepominutelné dluhy z trestné činnosti, alimentů nebo vůči státu a tyto uspokojovat. Jednoduché jak facka. Ono by to lichváře a jiné donutilo se řádně starat a půjčovat jen někomu u koho je předpoklad že to vrátí. Současná praxe, kdy stát pomáhá lichvářům ničit lidi v nouzi je nehumální a pro nás všechny (mimo insolvenčních správců, exekutorů a lichvářů) drahá.
Netvrdím, že jste mimo správné uvažování, jen je potřeba nemíchat jabka s hruškami, to znamená, oddělovat statisticky děti z dětských domovů a z etopedických zařízení, tedy dětských domovů se školou a výchovných ústavů.
Tak já to hodně zjednodušuju, byť to jednoduché téma není. A mám o té problematice jen kusé informace. Ale i ty mi lecos napoví. A můj názor je že v tom hodně kulháme za západem. Jako v 18ti jsou to prostě furt děti a po vypadanutí z děcáku je naše ochrana jich nulová a podpora také. Začlenění se do normální společnosti pak zvládnou pouze vyjímečně šikovné děti, které měli vyjímečné štěstí nebo jim někdo podal pomocnou ruku. V opačném případě (což je většina dětí) to prostě nekončí dobře. Ono je to těžké období i pro člověka co rodinu má a není socka. Tyhle děti, jak šlápnou vedle.... už jedou ze svahu a dole je nečeká síť, ale propast, bezedná.
Hm, koukám již potřetí, kde jsem psal o potížích Dětských domovů na Západě a pořád to nemohu najít...
Tak to neberte tak doslova. 🙂 Ale samo máte pravdu, že když děcku v 18ti po učňáku dáte do ruky prachy... tak to neskončí nijak promyšleně. A po dvou třech měsících dítě nemá ani na zmrzlinu. Nehledě na to že 20 litrů je v dnešní době prd. To děcko by potřebovalo tak 100 litrů vyplácených postupně celý rok. Ono 100 tisíc vypadá jako hodně pěněz, ale v podstatě jde o jeho náklady v děcáku za dva měsíce, což moc není.
Nóó, ono dát patnáctiletému (leté) "ranec" peněz volně k dispozici, nebude správné řešení...😉 Tak mne napadá, co se podívat, jak to dělají jinde po Evropě? Tedy počítám, že tzv, Dětské domovy budou asi ve všech zemích (i ten problém).
No a to se právě pletete. Na západě se upouští od institucionální výchovy dětí, mnohokrát se prokázalo že děti i přes nejlepší péči nijak nevychovává a spíše je sociálně mrzačí. Tam jsou v kurzu pěstouni. Dětské domovy tam jsou pouze pro děti, které jsou do pěstounské péče těžce umístitelné (poruchy chování, agresivita, psychické nemoci a vrozené vady). A těm se pak věnují daleko intenzivněji (s jakým úspěchem to netuším). Před lety v česku proběhl podobný výzkum, kde se zjistilo, že průměrné dítě v děcáku stojí stát přes 40 tisíc měsíčně, ale do 10 let po opuštění ústavu končilo téměř 40% dětí ve vězení.... Když si vezmu že čtvrtina jsou bezdomovci a třeba třetina sedí ve vězení, to znamená, že dítě má téměř 60% že z něj instituce udělá odpad? No super to tu máme. A paní rudá Konečná vám bude tvrdit, jak insitucionální péče funguje skvěle a jak nám jí na západě závidí..... škoda že tu není zvracecí smajlík.
Já si nemyslím, že je to úplně tak jednoduché, jak tvrdíte. Ale nemám v tomto tolik znalosti, abych dokázal argumentovat nějak více.
Tak já to si jen takhle myslím. Žádné revoluce, kromě sametové, jsem se nezúčastnil. A i své dvě revoluční procházky po okresním náměstí v patnácti letech za účast na revoluci asi těžko prosadím. 😄
No i když co si matně pamatuji "revoluční výbory OF" jak "čistili" instituce,školy i firmy.... no hezké to nebylo. Vyhazovali kromě kovaných soudruhů i profíky kteří komunistu jen předstírali a nahrazovali je nýmandy, mnohdy z osobní msty nebo osobních ambicí spíš než nestraným výběrem. Neříkám že vždy a všude, ale ty výbory o ktetých jsem slyšel se tak chovali... ale byla to sametovka, takže žádné gilotýnování. :-)
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
...začít toužit po dítěti a rodině v pětačtyřiceti je už opravdu poněkud pozdě...i kdyby se zadařilo, je mi potencionálního dítěte líto, do školky ho povede padesátiletá matka, do školy už babička a u maturity bude prababička ...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vaše starosti bych chtěl mít. Na dítě není nikdy pozdě. Stará matka co se stará je milionkrát lepší než mladá co se nesrará.