Si řekneme až budete potřebovat psychoterapii, vyřídit dávky, budete sociálně vyloučený a jiné. 😊
Jako technik a socialni pracovník s vámi souhlasím maximálně v tom, že je potřeba rozvíjet technické obory, ale určitě nevidím smysl v tom, že humanitní obory jsou neupotřebitelné.
Tvrzení, že humanitní obory jsou neupotřebitelné, či dokonce zbytečné, je poněkud nepřesné 😉.
My absolventy těchto oborů samosebou také potřebujeme.
Na druhou stranu je pravdou, že jich reálně potřebujeme/využijeme jen určitý počet. Již řadu let ale tyto obory opouští několikanásobně vyšší počet absolventů!
Naopak absolventů technických oborů (stavaři, strojaři, elektrotechnici, chemici, ..) je dlouhodobě nedostatek. Nedostatek je i absolventů přírodovědných oborů (lékařů, farmaceutů, biologů, fyziků, ...).
Bohužel, tyto technické a přírodovědné obory jsou mnohem náročnější, a v některých případech i méně atraktivní a módní než mraky humanitních oborů se stále rostoucími kvanty absolventů, pro které opravdu mnohdy není žádné smysluplné uplatnění.
"Zároveň uvádí, že je na samotných školách, pro které řešení prodloužení platnosti se rozhodnou – jestli to bude skrze nálepky, nebo aplikaci. "
Takže se obviňuje vydavatel za to co podělaly samotné školy?
Podle informací které mám, tak vydavatel původně v návrzích nových smluv mezi ním a školami původně ani jinou možnost než elektronickou formu neuváděl.
Až po stížnostech studentů a výhradách některých škol otočil, a tvrdí, že rozhodnutí je čistě na školách, a on jim rozhodně nic nevnucuje!
Zkrátka alibismus jak vyšitý!
Nová nádrž v současnosti 11-13 tisíc i s prací.
Nové baterie v hybridu toyota 35-50 tisíc taky cca 10 let 🤷
Ty ceny baterie do hybridu Toyota jste vzal odkud?!
Pro příklad za novou baterii do hybridu Toyota Corola TS 2,0l si Toyota od servisů počítá necelých 10 tisíc. Pokud vám ji i s výměnou napočítá servis za 20 tisíc, má na vás celkem slušný výdělek. Za 25 tisíc a více by to už byla slušná zlodějina! 🙁
Běžná životnost těchto baterií je navíc o poznání delší jak 10 let 😉
Strasiak to je, ta 48 voltova 0.38 kWh baterka stoji cca 3300 EUR. Osobne pochybujem, ze vydrzi 10 rokov, uz po 2 rokoch sa nesprava ako nova. A bez nej auto nefunguje. Takze je to celkom slusny namet na zamyslenie - na konci standardnej 3 rocnej zaruky to predat kym auto ma aku taku hodnotu, baterka este aku taku kapacitu a kupit nove (Suzuki si velmi dobre drzia ceny, takze toto by nebol problem), alebo si to nechat a po 10 rokoch tu baterku so skripanim zubov vymenit.
Problem je v tom, ze to ani nie je za co vymenit. Duster ma problem s bezpecnostou, vsetko ostatne je nizsie, alebo nema moznost 4x4. A ked to aj stvorkolka je, cena je priserna. Takze asi mi neostane nic ine, iba kupit novu baterku, ked ta stara klakne.
Píšete naprosté nesmysly!
K vašim "odborným znalostem" chování a životnosti baterie se vyjadřovat ani snad nebudu.
Nicméně, pokud se opravdu po letech dostanete do situace, kdy je baterii zapotřebí nechat vyměnit, nestojí to ani omylem tolik kolik uvádíte! Výměna za novou baterii, včetně veškeré práce, vyjde nyní v ČR oficiálně na méně jak 35 tisíc Kč. To je přibližně kolem 1.400 EUR. Pochybuji, že ceny v SR budou citelně odlišné.
Jestli jste si tu cenu vy sám nevybájil, ale někdo vám opravdu tvrdil 3.300 EUR, tak si z vás buďto pořádně střílel, nebo vás chtěl vzít nehorázným způsobem na hůl!
Renaulty průběžně mám, ale kvůli tomu motoru bych si ho nekoupil ani omylem. A hybrid určitě ne. Protože teď tu v servisu mám paní, které na GOLFU odešla hybridní baterie, u dealera ji vyhodili a ta baterie stojí cca 350 tisíc bez DPH. Takže jedině v Evropě po vrakovištích. A to samozřejmě nastane i zde. Jen později.
350 tisíc za malou baterii pro full hybrid? Jste asi spadl z višně!?
350 tisíc nestojí dnes už baterka ani do plugin hybridu, kde je ve srovnání s full hybridem baterie obvykle dobře desetinásobná!
Nejsem příznivcem BEV, ba ani Pluginů, ale tyhle vaše pohádky vám sežerou tak leda malé děti, případně chovanci ústavu pro mentálně zaostalé 😉
Vytváření legend v historii bývá hodně často nespravedlivé... Zpravidla lidé, kteří něco vykonali upadli dávno v zapomnění a naopak se oslavují lidé s ostrými lokty, kteří si ty zásluhy připsali na sebe.
Opravdu výrazné překrucování dějinných událostí i případných rolí a zásluh zúčastněných osob sice neplatilo a neplatí vždy, máte ale pravdu že bylo a je velmi časté.
Co víc, ty mnohdy notně staré dějinné události (respektive jejich současný výklad) jsou prakticky vždy s novým pohledem na svět a příchodem nových ideologií nemálo upravovány, a někdy přímo obraceny naruby!
Kdo ví, co se bude za 200-300 let vyprávět o některých v současnosti probíhajících událostech a jejich aktérech? Nejspíš bychom se hodně divili! Protestovat z účastníků, ba i jejich potomků, už ale nebude mít kdo 😉
Proč jsou Češi na svůj jazyk tak citliví a nové trendy do něj pouští jen neradi.
Co to je za blbost? Už pěkných pár let mi naskakují osypky a píská mi v uších když slyším jak jsou všichni kolem mně frííí kůůůl in, jak jsou všichni redy a jak si koupili nový bajk. Šílím když po mně v práci chtějí abych jel na týmbildyng nebo abych si s někým dal drink. Já si tedy naopak myslím že Češi jsou velmistři v prznění vlastního jazyka.
Inu někteří češtinu milují a ochraňují, a já jim nejen tímto děkuji.
Valná část z nás (mne nevyjímaje) jí sice občas přivodí nějakou tu převážně nezamýšlenou bouli, nějaká ta nevěra (či alespoň malá "aférka", "flirt") s cizími slůvky se také najde, ale vcelku se k ní snažíme chovat slušně, a jsme rozhodně rádi, že jí máme.
Není to s ní snadné, ale ona to s námi nemá o nic lehčí!
Nakonec je tu ale i poměrně početné hejno "frikulínů" (mnohem lepší označení než si kdy zaslouží). Ti mají vesměs do té míry vymyto, že to nechutné každodenní prznění češtiny až k nepoznání považují div ne za svou povinnost. Vždyť jen díky tomu jsou přeci "světoví" 😉
Zřejmě je až moc emancipovaná., lingvistka. Je vidět, že neví co by dělala užitečného, tak vymýšlí hlouposti. Hostka je strašné slovo. 🙁(((((
Neumím posoudit, a ani nechci, jak moc je paní lingvistka "emancipovaná"?
Zato je zcela zjevné, že už dlouho (pokud kdy vůbec) neměla zádné skutečné problémy a starosti, a že ji to děsně žere 😉.
Tak si nějaké ty problémy zkouší sama vymyslet!
Podobných jedinců s nesmyslnými pseudoproblémy, a ještě nesmyslnějšími představami o jejich "vyřešení" valem přibývá 🙁
Když tady máme Češku Emmu Smetanu a nikoho ani nenapadne jí říkat Emma Smetanová, proč z Američanky Meryl Streep dělat na sílu Meryl Streepovou, když to zní vyloženě blbě a v psaném textu je to, když ne nesmysl, tak přinejmenším zbytečné.?
Meryl Streep je zkrátka po značné části světa Meryl Streep, nicméně u nás je česky Meryl Streepová. Nemyslím si ale, že by jí to vadilo 😉
Zato Emma Smetana se jmenuje celkem trefně! I ti, kteří o ní dosud nikdy neslyšeli, si už podle jména nedělají dopředu moc velké naděje 😉
Alespoň pak nejsou příliš zklamaní realitou.
Stavební materiály budeme těžit na Měsíci nebo jak si to tvůj mozek představuje? Za posledních 40 let se neotevřela jediná těžební lokalita vy brekoti. Nebude z čeho stavět.
Řeči řady zástupců těžebních společností jsou jistě zajímavé, v mnohém však (řečeno notně kulantně) nepřesné a zavádějící!
Pokud jde o zde zmíněný živec, jsou jeho zásoby ve stávajících lomech dostatečné pro naše potřeby (český průmysl, stavebnictví, výroba stavebních meteriálů atp.) na desítky let!
Jeho stoupající ceny a občasný místní nedostatek, podobně jako u řady dalších nerostů a stavebních surovin, je v nemalé míře zaviněn dlouhodobým masivním vývozem! Především pro němce a rakušany je dlouhodobě výhodné nakupovat kamenivo, štěrkopísky a další suroviny a materiály u nás, než si je brát z vlastních zdrojů.
Navíc si jsou vědomi, že suroviny které nevytěží dnes, mají v případě potřeby k dispozici v budoucnu!
To jen my jsme ochotni za "pár drobných" vytěžit a rozprodat klidně celou zem!
Samozřejmě, protestovat, protestovat. Proti všemu. My nepotřebujeme nic. Nepotřebujeme nic těžit, vyrábět, budovat. Vše už máme nebo dovezeme.
Pro potřeby ČR a firem vyrábějících v rámci ČR je v současnosti již otevřených a provozovaných lomech živce dostatek minimálně na dalších 30 až 40 let (déle jak 40 let při stávající spotřebě)!
Pokud tedy nebudeme nalámaný kámen rovnou masivně (co hůř, nezpracovaný a nepoužitý ve výrobcích a stavebních materiálech) prodávat do zahraničí, nepotřebujeme v nejližších letech žádné další lomy otevírat!
Pravda, někteří si nebudou moci na zbytečné likvidaci dalšího kousku české krajiny tolik vydělat.
A "chudáci" němci a rakušané si budou muset kámen nakoupit jinde, nebo vytěžit doma. Mají ho doma sami dost, ale proč si ho doma těžit, když z českých lomů je i s dopravou přijde o poznání levněji a bez jakýchkoliv omezení!
Dvoulitrová Cola se už neprodává? Dneska jsem v obchodě viděl něco jiného. 😏
Už zase prodávají. Ale před časem z obchodů vymizely. Místo 2L byly 1,75L, a místo 1,5L byli 1,25L. Cena mírně vyšší, a dokonce měli tu drzost to nazývat "inovací na přání zákazníků" 😉.
Ty ošizené míry se ještě stále trhu najdou, ale vedle nich jsou zpět původní 2L a 1,5L.
Stejně jako u piv, i u limonád vše jen a jen "pro naše dobro"! 😉
V obchodě je cena třetinky obvykle stejná, jako cena půllitru:) Takže nechápu. Faktem ale může být, že exportní třetinka Plzně by měla chutnat lépe něž půlitr. Pokud se tedy jedná i o lepší kvalitu (protože na export), pak občas ano.
V restauracích točenou třetinku některé podniky znevýhodňují!! Za Prahou třetinka 20 a půlitr 30, ale někde 37 a 42 Kč !!! Nepopírám, že třetinka v lahvi působí nóblesněji!
Třetinka a noblesnější?!
Tak nevím, asi jsem z jiného vesmíru!
.
A že tomu prý mladí fandí? Někteří možná?
Já jsem přes padesát tak sám jsem jiná generace.
Naši mladí, synovci neteře, jejich přátelé ... (cca 19 až 28) ty snahy s třetinkami považují spíše za blbost a snahu pivovarů, obchodů i restauratérů jen na lidech víc vydělat! Mladí u vás ve veslařském oddíle to vidí také tak.
Teď je zkrátka budou markeťáci ze všech stran masírovat, a snažit se je přesvědčit, že to vlastně chtěli, jen to nevěděli.
Systém tam byl, ale nikoli ETCS. Jde o přechod na evropský jednotný zabezpečovací systém, který teprve nabíhá. A to nejde udělat jinak, než že se starý systém nejprve odstraní. Tady byla smůla, že se nehoda trefila do toho kritického mezidobí.
To je nesmysl! Oba systémy mohou být v souběhu! Zde byl starý systém demontován z důdodu rekonstrukce nejen stanice ale i uvedeného úseku trati. Rozhodnutí jej neosadit zpět bylo čistě ekonomické. Ti co rozhodovali, usoudili že osadit jej zpět aby byl dle plánu provozován méně jak rok je zbytečné a ušetří se.
Bezpečnost provozu je až na dalším místě 🙁 Bohužel nejenom zde 🙁
Jak může Metrostav podat odvolání. Vždyť se nesmí pár let zúčastňovat státních zakázek. Tady zase někdo dostal něco do kapsy. ŘSD je nejvíc zkorumpovaná společnost v ČR
Inu klasické obcházení zákonů a rozsudků po česku!
O státní zakázky tak sice nesoutěží přímo Metrostav, ale jeho 100% vlastněná dceřinná společnost. Podle našich kocourkovských zákonů je to prý zcela v pořádku! 🙁
Celkově si u nás mohou velké firmy dělat co chtějí! Politici, zákony i soudy jim jdou takřka ve všem "na ruku".
Výsledkem je, že zdaleka nejen dopravní stavby, jsou v ČR nejdražší nejen v regionu střední Evropy. Navíc v kvalitě staveb jsme také na chvostu 🙁.
Je to obrovská ostuda, a zároveň škoda pro nás všechny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel jsem nezaznamenal pravdu a ta je, že všechny dotace na solární el. jsou státu propláceny EU . Tak jak mohou chybět.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jako fór dobrý.
Jinak pěkná blbost!
Vy si evidentně pletete hrušky s jablky 😉
Na jedné straně tu jsou dotace vyplácené již dlouhá léta "solárním baronům" (dělá to v součtu vyšší stovky miliard) na základě nesmyslného zákona. Je to pořádná zlodějina, na kterou se skládáme občané a firmy jako odběratelé elektrické energie, tak stát (z daní vybraných od firem a občanů).
Pak jsou tu dotace na budování nových malých a středních FVE, včetně těch malých na RD a podobně. Na tyto dotace z části přispívá i EU ze svých fondů (jde ale stále jen o přerozdělování peněz vybraných od členských zemí. Ty je mají opět z daní vybraných od firem a občanů).