To je celý problém referend. Referendum se zavedlo do zákonů, ale nikdo nenaučil obce jak si zákon právně vyložit. Pak vzniká tento kocourkov. Tady nejenže nebudou mít příjem z větrníků, ale zcela určitě budou mít dluhy na několik rozpočtů až jim investor vyčíslí škodu. Aby se obce nedostávali do těchto problému museli by se u každé plánované stavby občanú ptát jestli o tom chtějí hlasovat v referendu. Jinak hrozí, že si občan xy na referendum vzpomene až po podpisu smlouvy. Logicky by v takovém případě nemělo být referendum možné, ale zjevně na to zákon nemyslí. Takový postup nejen stavby pozdrží, ale i prodraží. Proto se ptám jestli ještě pořád máme zastupitelskou demokracii nebo jsme tak nějak bez povšimnutí přešli na demokracii přímou ?
Vymýšlíte složité nesmysly tam, kde nic složitého není. Ono by úplně stačilo prostě to referendum pořád před podpisem čehokoli.
Na základě požadavku občana xy nikdy nikdo žádné referendum pořádat nebude.
Možná, kdyby lidi konečně pochopili, že diplom není zárukou vůbec ničeho, natož vysokých výdělků, vznikalo by méně plačtivých článků o ničem. Na pracovním trhu nabízíte svoji práci, nikoli diplom, na ten vám každý kašle.
Jestliže vám vzdělání pomůže nabízet dražší práci, gratuluji. Pokud ne, pak jste promrhali roky života v honbě za něčím, co nikoho nezajímá. Taktéž gratuluji, akorát tentokrát o dost méně.
A co jim udělají. Dají výpověď a odejdou pracovat jinam. Fico bude v pi..
Pokud chce Fico fungující zdravotnictví bude muset zaplatit. Zdravotníci si svou práci cení a pokud jim ty peníze nadá Fico tak půjdou jinde kde je rádi zaplatí. Poptávka po lékařích totiž vysoce převyšuje nabídku.
Já jsem v každém případě na straně zdravotníků, nikoli moderního otrokáře.
Ale studovat chtěl, studoval a něco za něco Každá mince má dvě strany. Po studiu by chtěl zase jenom brát a nic za studium poskytovateli vzdělání neodvést. Takže pouze sobectví a egoismus.
On nechce studovat o nic víc než vy potřebujete, aby studoval. Kromě toho, i student medicíny platí daně jako každý jiný.
No, to se mylite. Pokud je nejaky zakon v rozporu s Ustavou, je na miste, aby jej ustavni soud zrusil. Od toho tu je.
Vůbec nemluvím o tom, že má být nějaký zákon v rozporu s ústavou. Mluvím o tom, že sama ústava prakticky ve všech bodech připouští výjimky ze svých vlastních ustanovení dané běžnými zákony. Ústava tak není žádný opěrný bod ničeho, ale směšný kus papíru.
A neměli by si lékaři také uvědomit, že studovali na veřejných VŠ, tedy studium hrazené státem. A tedy by státu a jeho obyvatelům měli tyto náklady , které jdou ze státního rozpočtu, také nějakým způsobem vrátit. A jestliže nechtějí dělat svoji profesi, tak porušují Hypokratovu přísahu. Tedy při nenaplňování této přisahy by bylo možno zvažovat zneplatnění diplomu. A na lékaře bez diplomu v celé Evropě čekají.
To vy byste si měl uvědomit, že když v první řadě nebudou ani studovat, budete s bolavými zuby zase chodit za kovářem.
Tolko primitivnych komentov tu uz davno nebolo. Viete vobec o com to cele je, alebo staci len, ze fico. Viem, pre tych menej bystrich staci precitat prvu vetu clanku a je vymalovane. Slovensky lekari maju priemerny plat 4500eur, pre porovnanie v Cechach je to 4000eur. Minister im splnil 90%podmienok a oni prisli s novymi, aby sa nedohodli. A ten plat chcu upravit na cca 5000eur. Skuste si zajst s nejakym zdravotnym problemom do nemocnice, uplne jedno ci slovenskej alebo ceskej, a potom vypisujte. Myslim, ze po skusenostiach a porovnani ich urovne a schopnostiach zacnete vypisovat normalne komenty
Už z nadpisu vyplývá, že se slovenský stát chystá obnovit otroctví. Nic víc číst netřeba. "Oprávněnost" požadavků slovenských lékařů je zcela irelevantní.
Ficka nesnáším. Ale je s podivem, že i je v ČR málo lékařů na určitých postech (pediatři, stomatologové...), ale absolventi státní VŠ odcházejí za "lepším" do zahraničí nebo do soukromých klinik. Už i blbý učňák za komunistů zavazoval absolventa k tomu, že je povinnen odpracovat po vyučení tři roky u podniku, pro který se vyučil. Nebylo by na místě nařídit, aby absolventi (nejen) medicíny museli odmakat nějakou dobu ve státních zařízeních nebo zaplatit za studium?
Nařídit 😄? Zdá se vám, že už teď máme lékařského personálu zbytečně moc?
To už tady kdysi bylo a říkalo se tomu otrokářská společnost.
Ale pokud vím tak otrockou práci zakazuje ústava.
Ústava "zakazuje" spousty věcí. Teda do doby, než jiný zákon určí jinak. Ústava je koncepčně směšný nesmysl. Černé na bílém vám to teď dává slovenský stát a za covidu dal třeba i stát český.
Přesně tak, do Itálie jezdíme často. Přespávali jsme v "hotelech", kde jsme se báli pavouků a měli alergii na prach, ale uvítal nás recepční a zkontroloval doklady osobně. No a taky přes Booking v bezva apartmánech, kde majitel pružně reaguje pomocí whatsapp na jakýkoliv problém, denně se ptá, jestli je vše ok, ale ani jednou jsme ho neviděli. Nepotřebuju vidět ubytovatele, stačí mi, že vše funguje na 100%.
Potřeby zákazníků tu nehrají žádnou roli. Jako vždy jde jen o potřeby lobby těch či oněch.
Dost by mě zajímalo, co to je za krám (myšleno značku EV). S 51 kW baterií se dá v teplotě kolem 0 stupňů a při rychlosti do 100 km ujet cca. 300 km, při rychlosti 130 km o cca. 50 km méně.
Na druhou stranu jako člověk co s EV za šest let najezdil přes 250 tisíc km, cítím z informací v článku jistou neobjektivitu.
To celkem odpovídá, ne? Z Prahy do Brna je to po D1 200 km a v cíli kára slibovala ujet dalších 50 km.
S 51 kWh baterií mě od boku napadá MG4.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Typický český přístup. Lacinou elektřinu chceme, ale běda, jak někdo poblíž postaví elektrárnu. To se radši bude nadávat, že to vláda nedotuje
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ty větrníky by bylo zdrojem kde čeho, jen ne laciné elektřiny pro kohokoli.
1 odpověď