Přetopený vybouchlý bojler dokáže srovnat se zemí i čtyřpatrovou panelovou budovu, viz: Odkaz 1
Fotovoltaika či tepelné čerpadlo pro můj byt je ekonomický nesmysl. Platím-li náklady na energie 20-25000 Kč ročně, tak při investici minimálně půl milionu a zažádání o trojfázový přívod do bytu + náklady na provoz je návratnost minimálně 25 let při nulových provozních nákladech (což jistě nebudou). A finanční úspora je kde ???
Tak ať banky sníží úroky a stát z daní nemusí dotovat nic. Nevím, proč by banky zadarmo skrze hypotéky měly od státu dostávat peníze a pak je formou dividend vyvádět do zahraničí. Hlavně že jsem nedávno četl článek, že banky mají tolik peněz, že nevědí co s nimi a lidé od nich peníze za vysoký úrok nechtějí... Nenažranost nezná mezí
Nejdříve pracující občan musí mít také z čeho spořit na důchod. S třetinovými platy asi těžko.
Druhá věc je - spořit do penzijních fondů, aby stát peníze z nich využil na stavbu VRT či jaderných bloků a bůhví čeho ? Kdo dá záruku, že až za určitou dobu půjdu do penze, tak tam naspořené peníze ve fondech budou ??? Dožít se toho, že budu třicet let spořit na důchod a pak stát řekne, že je nemá ???
To je přesně to, co už nějakou dobu říkám. Paušální platba na osobu a rok je špatná motivace k minimalizaci množství vyprodukovaného odpadu. Jak má být člověk motivován ke snižování množství vyprodukovaného odpadu, když každoročně platí čím dál víc bez ohledu na množství odvezeného odpadu. Mělo by se platit za odpad podle hmotnosti a nikoliv, co si obec či město nadiktuje ve svůj prospěch.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ve zdravotnictví je peněz dost. Bohužel naše zdravotnictví má nereálné astronomické náklady...
1 odpověď