Tak rekonstrukce Zbrojnické ulice je za 72 milionů. To je skoro 3/4 milionu za metr. Komu asi jdou peníze do kapsy za takovou smlouvu ? Kdyby na to najali partu nepřizpůsobivých tak by to nebylo ani za pětinu a ještě by to bylo daleko dřív hotové.
Dělá se totiž nejen povrch, ale i koleje a celé podzemí včetně výměny inženýrských sítí a staletých trubek. Ale můžete si ve splašcích v zimě zaplavat…
Osobně si myslím, že těch pár ušetřených minut není moc důležitým argumentem. Navíc spousta lidí do vlaků nastupuje ve vesnicích mezi Prahou a Berounem, ti na tom spíš prodělají, urychlení se evidentně bude týkat jen rychlíků.
Díky tomu, že ubydou rychlé vlaky, půjde mít dnešní S7 v intervalu 10-15 minut proti dnešnímu stavu. Takže ne, fakt neubydou. A těmi rychlíky dojíždí spousty lidí z Berouna, Hořovic, Rokycan i Plzně. A díky tunelu to bude do Domažlic 1:10h. Více, co znamená Praha za hodinu a kousek pro Sudety?!?
Vždyť ano, lidé z Berouna se dostanou rychleji do Prahy, ale proč by takový fakt měl Pražany zajímat? Oni pojedou do Berouna maximálně 1-2x za rok na výlet a pak je úplně jedno jestli pojedou 15 minut tunelem nebo 35 minut podél Berounky jako nyní.
A z Prahy do Plzně (centrum-centrum) za 35-45 minut, z Prahy Domažlice spolu s novou Domažlickou tratí za 1:15 a německý Cham za 1:45, respektive Regensburg lehce přes 2h, to nepomůže určitě nikomu, co? 🙂
Učitelé řvali, že nepedagogičtí pracovníci mají nedůstojné platy, a teď když učitelé mají 130% průměrné mzdy, což činí víc jak 50 tisíc Kč, tak jim z toho nechtějí dát ani korunu! Vědí vůbec učitelé, co je to solidarita!
Nic takového nemají.
(4) Ministerstvo vyhlásí normativy a opravné koeficienty podle odstavce 1 písm. b) a § 161 odst. 1 tak, aby celková výše finančních prostředků určených na platy učitelů rozepisovaných podle odstavce 3 odpovídala v měsíčním průměru na 1 úvazek učitele nejméně 130 % průměrné hrubé měsíční nominální mzdy na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství.
A jak je tedy možné, že ve státní správě je vyšší průměrný plat než v soukromém sektoru?
To vám pane rád vysvětlím. To je dané tím, že ve státním nemáte příliš mnoho pozic za minimální mzdu nebo blízko ní (tzv. „montovny“, zdravím do Agrofertu, tam dávají minimální mzdu po tisících a táhnout průměr dolů). Když vezmete stejnou kvalifikovanou práci, tak ve státním je za ni vždycky méně. Jednoduše když porovnáte stejnou pracovní pozici, tak stát dává vždycky výrazně méně. Snad se to k Vám dostane, pokud jo, klidně pošlu později i odkaz na srovnání hrušek s hruškami konkrétněji.
Žádám, aby Evropská komise zaplatila veškeré administrativní a justiční náklady na toto řízení ze svých vnitřních zdrojů... Tyto náklady pak soudně vymáhat po odpovědných osobách...
Normální postup... Dnes dle progresivistů nehorázné...
Toto byla žaloba podaná Leo Expresem a Regiojetem. Po ČD požadovaly stovky milionů.
Akorát že to je složitější a ČD jsou v tom dle měření nevinně: Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pro všechny chytrolíny, že 31° C není zas tolik. Ono Výstraha na vysoké teploty (oficiální výraz, proto velké V) není určena zdaleka jen lidem pro jejich informaci, ale váží se na ni legislativně i další činnosti, jako např. nutnost kropení ve velkých městech, věci jako například zvýšená kontrola roztažnosti kolejí a potrubí, aby se předešlo haváriím, nebo různá další opatření v nemocnicích a domech pro seniory. Takže výstraha s nízkým stupněm nebezpečí není snaha o senzaci, ale naplnění domluvených pravidel.
4 odpovědi