Demokracie je chráněna zákony. Ovšem, na porušování demokracie upozorňují ti, pro které jsou zákony, nebo Ústava, jen kus hadru.
No to asi taky, ale demokracie rozhodně není dokonalá, když můžou volit i lidé, kteří ji nechtějí. Viz Německo a Československo třicátá léta, viz rok 1946 Československo. Ti co vyhrají, pak změní zákony, aby demokracie už nebyla. Co pak?
Jak je to možné? Prostě je mají lidi,na rozdíl od vás rádi.
Ano, to chápu. Lidé politiky typu Henleina milovali. Má rodina pochází z pohraničí, takže o to vím hodně. Tehdy bylo také moc špatně a proto si volili lháře, řvoucí kreatury a budoucí zločince. Na koho vůdce sudeťáků prstem ukázal, toho národ nemiloval a lynčoval. Stejně to dnes dělá vůdce hnutí ANO. Hrome, proč po těch všech obětech na životech toto beztrestně funguje ještě dnes? Proč mají lidé rádi kreatury toužící po moci a slávě. Vždyť je jisté, že to nedopadne dobře ani pro ně. Minulost je velmi dobrá učitelka paní Šeneklová.
Je zvláštní, že je tato propaganda henleinovského typu vůbec možná. Zvláště v zemi, ve které docela nedávno řádily hned dvě zločinné diktatury - nacistická a komunistická. Uctíváme oběti, klademe věnce, ale dnes jsme stejně bezradní, jako tehdy naši předci. Proč není demokracie na základě negativních zkušeností z minulosti více chráněna zákony??? Kde bereme takovou sebejistotu, že se zde nezrodí jiná třetí diktatura??? Tehdy nacisté obraceli zlobu národa podobným způsobem proti obyvatelům židovského původu, Dnes ji Babišovci obrací proti pečlivě vybraným politikům (např paní Pekarová-Adamová), nebo konkrétním novinářům. Novináři a politici byli prvními obětmi nacistických a komunistických koncentračních táborů. Zapomněli jsme? Toto je přece extrémně nebezpečné. Instituce opět selhávají!!! Opravdu má demokracie šanci pouze tam, kde většinu společnosti tvoří všestranně vzdělaní občané-voliči? Jak je možné, že o osudu země ve volbách mohou rozhodnout nevzdělanci, osoby podléhající sektám a podvodníkům s hrnci, nebo lidé, kteří považují problém drahého másla za důležitější, než je hrozba ztráty svobody, otroctví a války? A jak je možné, že takoví uřvaní politici mohou i dnes pro ovládnutí země takové lidi ve volbách zneužívat, stejně jako to dělali Hitler či Gottwald?
Nevím, nevím, pane redaktore. Sami Izraelci, tedy i ti co obžalovaného Netanjahua nemusí, to vidí jako útok na jejich podstatu existence. Je těžké zůstat nestranný po těch nepochopitelných zvěrstvech, které byli obyvatele ze Západního břehu schopni spáchat proti lidem v Izraeli. Proboha a co ty děti na tom hudebním festivalu???? Co mohlo něco tak ohavného napáchat??? Neexistuje žádná omluva. V tomto ohledu se mi vybavují jen Lidice, Ležáky, Osvětim atd., zločiny, které spáchala velmi podobná zločinná země. Nebylo možné tehdy a nebylo by možné ani dnes zničit extrémně nebezpečné nelidské společenství bez nevinných civilních obětí. Jiná cesta bohužel není. Naopak, musí se to zastavit co nejdříve, než dojde ještě k větším zločinům a ztrátám na životech. Stejně jako tehdy proti zločinnému státu Adolfa Hitlera. Je to zároveň bohužel jediný způsob, jak osvobodit i palestinský lid od zločinného režimu, ideologii a možná i od náboženského fanatismu. A jde to. Podívejme se na vývoj v poválečném Německu.
Nevěřte tomu.
Pokud to něco nahradí, je otázka, co to bude. Abyste nebyl překvapen. S pomníkem bych ještě počkala.
Souhlasím s Vámi. Je zvláštní, že v tomto ohledu nestačí nějaká obyčejná vyhláška o prodeji zboží v památném centru. Ostatně tak, jak se to docela jednoduše děje třeba na farmářských trzích. Zde v Praze za tím může být strach z východních mafií, které se tu etablovaly v devadesátkách a nebo korupce. Ale na tohle by nám mohli odpovědět samotní radní, proč je to takový obrovský letitý problém.
Vůbec se nedivím tomu, jak se v poslední době vyjadřuje režisér dnes už legendárních Pelíšků pan Hřebejk. I mě již dochází slušná slova, když se bavím s nepoučitelnýma okamurovcema a babišovcema. Vždyť tolik lidí dělá všechno proto, abychom tu zase měli ruské tanky a nesvobodu. Tolik lidí se nechává oklamat šmejdskou politikou. Kolik práce nám dalo, než jsme mohli ochránit důvěřivé seniory, kteří byli okrádáni dobře promyšlenou zvrácenou psychologií na předváděcích akcích. Můj nevlastní otec se stal jejich obětí a tak dobře vím, jak taková zvrácená psychologie funguje. Je to především o získávání falešného sebevědomí a nadějích. Nic z toho ale nakonec nepřichází, jen ještě větší dluhy, bída a více nešťastní lidé. Nyní se tito hrncoví šmejdi přenesli do politiky. Zjistilo se, že se takto dá také velmi dobře vydělávat na důvěře, bláhovosti i do značné míry nepoučitelnosti či spíše hlouposti lidí. Cosi to vypovídá o vyspělosti, vzdělanosti a moudrosti českého národa. Nikde na světě se nepodařilo, aby se i obyčejní lidé měli lépe s lidmi typu Putina, Orbána, Fica, Babiše, Okamury i toho rádoby pravicového Zahradila. Bohatí budou jen tito lidé. Na vás ostatních jim ani nezáleží. Potřebují jen váš hlas ve volbách. Až budou odtud opět odcházet ti nejlepší z nás do zahraničí, tato země nebude mít žádnou budoucnost. Na Slovensku můžeme dnes krásně vidět jak se řítí vlastní vinou do propasti. Tak až budete zase házet volební lístek do volební urny, nemyslete jen na sebe, ale i na budoucnost vaší milované země a vašich potomků.
Pane Šindeláři, jaké národní zájmy a tradiční hodnoty hají pan Zahradil, když hájí takové lidi, jakým je Orbán? Ten Orbán, který hájí masového vraha Putina. Toho Putina, který hájí kulturu, která u nás před rokem 1989 ničila naše staleté tradice, odstřelovala památné kostely, zámky, selské statky ba i celé vesnice a města. Z povrchu zemského zmizely desítky, nebo spíše stovky našich prastarých sídel, které tvořily naši paměť národa a českou identitu. Po mnohých zbylo jen kamení. Té kultury, která u nás vraždila právě ty, kteří hájili naše tradiční tisícileté hodnoty a dalších statisíce vyhnala ze svých domovů.
Nevím, proč autor článku nazývá pana Zahradila konzervativním politikem. Nevidím u něj konzervatismu ani za mák. Má naopak velmi blízko ke klausovsko-zemanovskému neobolševismu a pomýlenému rusofilství z 19. století. To je jednoznačně opěvování cizorodé a hlavně pro nás barbarské kultury. Tradicionalistou je naopak pan režisér Hřebejk, který hájí více než tisíciletou příslušnost Českých zemí k západní vyspělé civilizaci.
S hodně názory s Vámi souhlasím, jenom bych upravil některá slovíčka. Nepopírám , že na politiku Československa po 2. světové válce měl obrovský silný vliv Sovětský svaz a od toho se odvíjela politika KSČ a národní fronty. Proto se oslavoval pouze jeden vítězný stát, kterému jsme nejvíc vděčni. Na druhou stranu i ze socialistické školy vím, které byly vítězné mocnosti proti nacistickému Německu a o vojenské a materiální pomoci USA spojencům. Jelikož jsem v socialistickém Československu něco odžil, tak nikdy jsem neměl pocit zotročení. Bohužel vedení KSČ udělalo hodně politických chyb, hlavně v 50 letech a taky v 70 letech až do doby sametového odevzdání moci. Na druhou stranu od roku 1992 jsem ten vysněný vyspělý a méně vyspělý západ navštívil mnohokrát a zase jsem přišel o iluze. U nás i v socialistickém Československu jsme byli na slušné úrovni společenské i materiální v podstatě vždy, netvrdím, že bylo vše ideální, ale tak zle zas nebylo, jak nám lhal Miloš Zeman v roce 1989 z tribuny na Letné. A teď otočím list na druhou stranu. V roce 1987 jsem navštívil Moskvu a v rámci hokejového turnaje Izvěstija. Tam bylo částečně vidět, že se Gorbačovovi ta perestrojka nedaří. Jednak chybělo zboží, kvetl černý trh, ale za dolary se dalo koupit vše. Taky ta jim zavedená prohibice mu na popularitě nepřidala. Jinak Moskva je moc krásné historické město. A v létě 1988 jsem pro změnu byl týden na Ukrajině, kde jsme měli domluvené fotbalové turné okolo města Rivno. Tam už to bylo ekonomicky hodně podobné, jak v Československu a nějaké nedostatek zboží jsem nezpozoroval.
Zdravím vás. Já jsem za komunistů vyrůstal a dospíval a samozřejmě jsem také žádné zotročení nepociťoval. Můj život se odehrával v poklidu mé rodiny a vesnice. Všichni tak nějak měli stejný úděl. Ale už jsme tak nějak věděli, že není vše OK. Mnohé se nedostávalo a zakazovalo a proto i u nás kvetl černý obchod se západními výrobky. A nebo třeba jen se západní hudbou pro nás mladé. Mnohé věci si člověk uvědomil až později, ve svobodě, kdy se o tom mohlo konečně mluvit a psát. V roce 1968 generace mých rodičů chtěla mnohé změnit, avšak přijeli tanky, aby nám vysvětlily, kdo je v naší zemi pánem, protože my jsme to nebyli. A tanky už tu i zůstaly, aby tu náhodou zase někdo nedostal ten skvělý nápad, žít si po svém. Jinak bum bum ratatata.... Když jsem se poprvé dověděl po roce 1989 o padesátých letech, byl jsem zděšen, čeho všeho byli Češi schopni. Pochopil jsem, že násilí a zrůdnost nebyla jen vlastnost Němců. Bohužel trochu se bojím, že myšlení lidí se u nás příliš neposunulo a z předchozího příliš nepoučilo. Přeji vám v životě hodně štěstí i to, aby už nikdo z nás nemusel zažívat válku, týrání a ponížení.
Ti Sudetští Němci nesou podstatnou část viny na pozdějším politickém vývoji v Československu. Bez jejich aktivní podpory Hitlerova režimu by nebyla žádná Mnichovská zrada v roce1938 a s velkou pravděpodobností ani vítězný únor 1948. Taky je třeba vidět souvislosti, proč tak najednou v roce 1946 získala velkou volební podporu tehdejší KSČ. Mělo to několik důvodů a jedním důležitých důvodů byla tehdejší zrada západních spojenců v Mnichově 1938. Dalším faktorem bylo, že podstatnou část Československa osvobodil Sovětský svaz od nadvlády nacistického Německa. A třetím důvodem bylo, že tehdejší první republika určitě nebyla rájem na zemi, jak se nám to dnešní propaganda snaží tvrdit. A do toho všeho přišli komunisté s volebním sloganem republice více práce, to je naše agitace a hodně lidí co pamatuje hospodářskou krizi 30 let na to slyšela a tudíž jim dala své hlasy. A pak přišel únor 1948 a vedoucí úloha KSČ a najednou bylo politicky vymalováno. Ještě k tomu odsunu Němců z Polska a Československa, tak na tom se opravdu dohodly velmoci v Teheránu 1943. Ti odsunutí Němci by měli spíše brečet u velvyslanectví Velké Británie v Německu a samozřejmě to posvětil Sovětský svaz a USA. Pošlu přílohu k tomu odsunu.
S těmi souvislostmi souhlasím. Kdyby nebyl Hitler, nebylo by ani osvobození - zotročení od SSSR. Je ale potřeba zdůraznit, že poválečná garnitura o osvobození lhala. Porážka nacistů byla kolektivní zásluha, bez ohledu na to, kdo od koho byl nakonec osvobozen. Británie a SSSR by bez vojenské a materiální pomoci USA nacistům nepochybně podlehli. Vlajky ostatních spojenců z našich ulic ale rychle zmizely. Zůstaly jen sovětské. Není se čemu divit, vždyť i ministerstvo informací bylo v moci KSČ. Pohádku o hodných rudoarmějcích ale rozšiřovala i neslavná národní fronta. Rozhodně se lidem neříkala pravda o zločinci Stalinovi i o tom, jaký teror rozpoutal ve vlastní zemi. Hladomory i uměle vyvolané, kdy lidé museli pojídat vlastní nebožtíky. čistky, hromadné deportace a masové vraždění. Čeští politici o tom věděli a přesto to zamlčovali. Západní spojence k osvobození Prahy musel pobízet Churchill, bohužel neúspěšně. Beneše zajímal jen odsun a etnicky čisté Československo. Ano, poválečné propagandě hodně pomáhala prvorepubliková hospodářská krize a Mnichovská dohoda. A ona první republika? Nejde o to, zda tu byl ráj na zemi, či nikoliv. Určitě nebyl. Jde o to, jaká zde byla v té době společenská a materiální vyspělost. Ta byla ale zcela určitě na rozdíl od většiny světa, včetně jižní a východní Evropy, na mnohem vyšší úrovni. A se středověkým SSSR nešlo ani srovnávat.
No já myslím, že tento článek pěkně fabuluje. O transferu Němců z Československa se určitě v Teheránu nejednalo. Pan Dejmek trošičku manipuluje. O transferu z ČSR se jednalo až v Postupimi, kde mocnosti uznaly důvody i nároky. Ale opakuji, bylo to na opakované prosby Beneše a jeho úředníků. Podle těch, kteří to podepsali šlo o to neházet Benešovi klacky pod nohy, protože stále doufali, že se mu podaří v určité míře u nás udržet demokracii. I když Beneš již údajně příliš důvěry za své blízké vztahy se SSSR u spojenců nepožíval. A rovněž šlo o to, zastavit vládou tajně podporující probíhající nehumánní transfer, nad jeho nelidskostí se pozastavoval i Churchill a dohodnout pravidla, jak pokračovat. To se nakonec podařilo. Navíc dohoda v Postupimi byla zavazující jen pro ony tři mocnosti. Československo, jako stát na straně vítězů, nebylo jakkoliv právně vázáno toto dodržovat. Beneš a ostatní pak tuto podporu falešně a zbaběle Čechoslovákům předkládali, že šlo o rozhodnutí mocností. Ne, nešlo. Ze západní Evropy se žádné transfery neuskutečnily, jen z území osvobozené SSSR. Ostatně Stalin měl ve své říši bohaté zkušenosti z touto genocidní praktikou. Není překvapením, že o konferenci v Postupimi nebylo u nás mnoho literatury po roce 1989 napsáno. Historici se tomuto stále horkému tématu s velkou opatrností vyhýbají. Vzácnou výjimkou je kniha od historika Milana Churaně "Postupim a Československo - mýtus a skutečnost". Doporučuji!!!
Odpovím asi tak, ta doba po 2. světové válce byla velice složitá, taková skoro porevoluční. A během protektorátu si hodně českých občanů zadalo s fašistickými Němci, aby mohli dělat to své řemeslo nebo podnikání, jako příklad uvedu komika Vlastu Buriana a většina průmyslníků nebyla jiná, pokud nebyla židovského původu, tak pracovala pro válečnou mašinérii nacistického Německa. Ohledně poválečného odsunu Němců z pohraničí, na tom se dohodly velmoci, mezi nimi nejen Sovětský svaz, ale i USA a Velká Británie. V Polsku to bylo podobné, jak u nás. Jinak na you tube je mnoho filmových dokumentů, kde sudetští Němci vítají své osvoboditele. Samozřejmě, že ten odsun byl nelidský, ale hodně podobně to měli Češi v Sudetech v roce 1938. Taky hodně kulhá srovnání mezi Henleinovou stranou a naší opozicí reprezentovanou v parlamentu hnutím ANO a SPD, to nelze opravdu srovnat s ohledem, že hnutí ANO bylo ve dvou vládách a nebýt Covidu, tak nic mimořádně nedemokratického se nedělo. A k tomu zemědělství, neříkám že to komunisti vedli skvěle, ale ty dnešní finanční problémy zemědělců opravdu neměli a některá JZD byla skoro výstavní skříní, viz Slušovice. Ohledně toho průmyslu, tak zde hodně zvoral Václav Klaus a jeho kamarádi z prognostického úřadu tou rychlou privatizaci bez právního rámce a to je i důvod proče hodně podniků padlo. Taky se divím proč privatizovali úspěšné a státu vydělávající firmy, viz ČEZ, OKD, Ostravskou Novou huť a mnoho dalších firem.
Ještě doplňuji. Na něčem se asi shodneme a na něco máme jen jiný úhel pohledu. V něčem se budeme samozřejmě rozcházet. O morální vině většiny českých Němců, jinak našich nejbližších příbuzných, není vůbec pochyb, stejně jako u těch, kteří volili po roce 1945 komunisty. Ale kdybychom odsunuli všechny tyto pomýlené, asi by nás v Čechách mnoho nezbylo. A podobnost tehdejších Henleinovců a dnešních ANO a SPD? Henleinovci sice nevládli, ale jinak to byla zcela regulérní opoziční parlamentní strana, která na oko dodržovala zákony. A ve volbách byla opakovaně poměrně úspěšná. Dovolávala se především toho, že vláda v Praze nedostatečně hájí, jejich ekonomické problémy. Získávali si voliče na základě povrchních témat a dezinformací. Obecně se tomu říká populismus. Stali se pátou kolonou Hitlerova Německá. I ANO a SPD se už brzy mohou stát pátou kolonou krvelačných Rusů. Stačí sledovat jejich nebezpečné výroky a postoje. Není veřejným tajemstvím, koho A. Babiš považuje za své přátele a budoucí politické partnery. Jde o osoby domácí i zahraniční, které adorují bývalý komunismus i současný extrémně nebezpečný ruský fašismus a neobolševismus. Nakonec pohrobci zločinné komunistické strany podporovali už jeho druhou vládu.
Odpovím asi tak, ta doba po 2. světové válce byla velice složitá, taková skoro porevoluční. A během protektorátu si hodně českých občanů zadalo s fašistickými Němci, aby mohli dělat to své řemeslo nebo podnikání, jako příklad uvedu komika Vlastu Buriana a většina průmyslníků nebyla jiná, pokud nebyla židovského původu, tak pracovala pro válečnou mašinérii nacistického Německa. Ohledně poválečného odsunu Němců z pohraničí, na tom se dohodly velmoci, mezi nimi nejen Sovětský svaz, ale i USA a Velká Británie. V Polsku to bylo podobné, jak u nás. Jinak na you tube je mnoho filmových dokumentů, kde sudetští Němci vítají své osvoboditele. Samozřejmě, že ten odsun byl nelidský, ale hodně podobně to měli Češi v Sudetech v roce 1938. Taky hodně kulhá srovnání mezi Henleinovou stranou a naší opozicí reprezentovanou v parlamentu hnutím ANO a SPD, to nelze opravdu srovnat s ohledem, že hnutí ANO bylo ve dvou vládách a nebýt Covidu, tak nic mimořádně nedemokratického se nedělo. A k tomu zemědělství, neříkám že to komunisti vedli skvěle, ale ty dnešní finanční problémy zemědělců opravdu neměli a některá JZD byla skoro výstavní skříní, viz Slušovice. Ohledně toho průmyslu, tak zde hodně zvoral Václav Klaus a jeho kamarádi z prognostického úřadu tou rychlou privatizaci bez právního rámce a to je i důvod proče hodně podniků padlo. Taky se divím proč privatizovali úspěšné a státu vydělávající firmy, viz ČEZ, OKD, Ostravskou Novou huť a mnoho dalších firem.
No válka byla složitá a asi podobně to bylo v celé Němci okupované Evropě i v té západní. Jde o to, že na podnikatele byl u nás po válce brán jiný metr, než na ostatní občany-zaměstnance. Oni také přece chodili za protektorátu do práce a podporovali tím válečný průmysl. Dokonce za to od nacistů dostávali bonusy. Byl to systém cukr a bič. I oni přece mohli říci, že to nebudou podporovat. To ale naprostá většina neudělala. Po válce ale byli najednou všichni morálními soudci. Na rozdíl od západu se u nás už po válce měřila vina jaksi po komunisticku. Bohatý je vždycky vinen a chudý za nic nemůže. Jinak připomínám, že Vlasta Burian byl po sametové revoluci plně rehabilitován. Jak už jsem pal, na vině byl komunistický program z Košic. Komunisté díky němu získali ministerstvo vnitra a tím kontrolu nad policií, která šikanovala a pronásledovala naší prvorepublikovou elitu. Připravovali si tím půdu pro plánované převzetí moci. A co se týče odsunu Němců ze střední a východní Evropy? Opakujete jeden z největších omylů dvacátého století. Západní spojenci odsun neplánovali a ani ho v Postupimi na rozdíl od Sovětů neprosazovali. USA a V. Británie jen vyšla vstříc požadavkům konkrétním vládám. Tedy i Benešovi, který na ně v tomto směru sám naléhal už v průběhu války. Se Sovětským svazem to měl dokonce stvrzené v Moskvě ve smlouvě z roku 1943. Postupimská dohoda nebyla navíc právně závazná. Za odsun tak nese odpovědnost jen a jen naše země. Později to všichni západní aktéři z Postupimi takto potvrzovali. Ale jak jednou kdosi řekl, pravda je jedno, důležité je, čemu budou lidé věřit.
Tak ať jsme trochu spravedliví, za Benešovy dekrety nenesou komunisti celou vinu, jen část viny, byly tam i další politické strany, které je schválily a já osobně si myslím, že za kolaboraci s nacistickým Německem to bylo správné rozhodnuti. Po roce 1948 komunisti udělali mnoho chyb a taky bylo mnoho zbytečného bezpráví, o to se nepřu. Na druhou stranu musíte připustit, že se jim i něco se jim povedlo vybudovat a vytvořit i když to šlo hodně ztuha. Prostě svět není černobílý. Na to, že je 35 let po sametovém převratu, tak bych čekal lepší výsledky od demokratických stran, které byly u moci. Jsou na tom podobně jak komunisti, taky zplundrovali, zaprodali, rozkradli a zadlužili naši zemi a jeho občany.
Ještě doplním. Znárodnění majetku za skutečnou kolaboraci bylo asi správné, avšak naprostá většina tohoto majetku byla konfiskována za údajnou kolaboraci. Tedy nespravedlivě. Dekrety bylo před rokem 1948 znárodněno téměř 70% veškerého průmyslu. U velkého průmyslu navíc nešlo o provinění, ale jen a jen o zestátnění (ukradení) velkého soukromého majetku. Šlo přece v rámci Košického programu už o samotnou plánovanou socializaci státu. Zde byl navíc konfiskován i majetek i těm průmyslníkům, kteří se vraceli z koncentračních táborů, viz např. Kolbenové (ČKD), Waldesové (Kohinor). To byla pro naší budoucnost katastrofa. Šlo o oloupení a zničení slavných českých rodů, které naší zemi pozvedly mezi nejvyspělejší národy světa. A ekonomickou sebevraždou bylo i odsunutí třetiny obyvatel. Tedy, abych byl přesný, i těch neloajálních Čechů, kteří mluvili německy, ačkoliv se žádným jiným zločinem, než před válkou volební podporou tehdy protestního Henleinova hnutí, které hlásalo podobné věci jako dnes ANO, nebo SPD, neprovinili. Naše pohraničí tuto vlastní ekonomickou zkázu pociťuje dodnes. Po roce 1948 došlo pak navíc ke zničení našeho silného selského stavu. V období první republiky bývala jejich agrární pravicová strana (po válce zakázaná) nejúspěšnější. I proto máme dnes zemědělské problémy. A dlouho ještě budeme mít. Náš předválečný vlastní průmysl byl zničen a jen těžce se znovu rodí. Spíše zde kralují firmy ze zahraničí. A selský stav se po roce 1989 také nepodařilo obnovit. To vše vinou komunistů a jejich podporovatelů SSSR. To jsou ty ztracené biliony!!!!
Tak ať jsme trochu spravedliví, za Benešovy dekrety nenesou komunisti celou vinu, jen část viny, byly tam i další politické strany, které je schválily a já osobně si myslím, že za kolaboraci s nacistickým Německem to bylo správné rozhodnuti. Po roce 1948 komunisti udělali mnoho chyb a taky bylo mnoho zbytečného bezpráví, o to se nepřu. Na druhou stranu musíte připustit, že se jim i něco se jim povedlo vybudovat a vytvořit i když to šlo hodně ztuha. Prostě svět není černobílý. Na to, že je 35 let po sametovém převratu, tak bych čekal lepší výsledky od demokratických stran, které byly u moci. Jsou na tom podobně jak komunisti, taky zplundrovali, zaprodali, rozkradli a zadlužili naši zemi a jeho občany.
Zdravím. Ano, s tím znárodněním je to pravda. Bohužel. Košícky vládní program byl velký průšvih. Program komunistů napsaný v Moskvě byl Benešem a londýnskou vládou nepochopitelně přijat. Ovšem to co se stalo po roce 1948 se znárodněnym majetkem nesou odpovědnost už jen zcela komunisté. A to nemluvíme o zničeném bohatém památkovém architektonickém dědictví. Kolik uz to stalo? Z nemalé části není stále opraveno. Západ byl po válce obnoven takřka za 20 let. Máte pravdu, něco se samozřejmě vybudovalo. Ale životní úroveň německých a rakouských dělníků byl už v šedesátých letech o dost vyšší. Důsledky komunismu si zřejmě poneseme ještě další generace. Problémy, které popisujete, by bez predchozi totality nebyly. Nebyli by ani rádoby odborníci typu Klause a Zemana, kteří můžou za velkou část negativ po roce 1989. Odborníci z komun. prognosťáku totiž dobře uměli pracovat se strachem voličů. Bohužel mají hodně následovníků, viz narozky. A co je horší, stále je až příliš mnoho voličů, se kterými se dá snadno manipulovat.
Nevím o jakých biliónových škodách píšete? Jenom vím že demokraté po komunistech vytvořili státní dluh přes 2 bilióny korun a díky i tomuto stavu se chodí do důchodu o 5 let později a odchod do důchodu se ještě bude zvyšovat. Taky pochybuji o větě že nebýt komunistů, tak by byla naše země násobně bohatší, dle mého názoru by za více let byla více rozkradená (viz narůstající státní dluh USA až na cca 600 % jejich HDP). Za 30 let jsem byl ve vyspělé západní Evropě mnohokrát, ale že bych z jejich kulturní vyspělosti nebo zdravotnictví měl otevřená ústa se nedá říci. Je jasné, že komunisté během své vlády některým lidem krutě ublížili, to jsou fakta. Ohledně toho hladomoru, tak to je paralela podobná z dodávkami plynu. Naše současná vláda tvrdí, my plyn nebereme z Ruska, ale Německa , sice násobně dražší, který z velké časti dodává Německu Rusko. Proč to píši , protože komunisté nám říkali že v tom neúrodném roce 1947 nám dodávkami obilí pomohl Sovětský svaz, který to nakoupil v USA a Kanadě. Samozřejmě jsme to obilí zaplatili dráž, než bychom to brali přímo od USA a Kanady.
Zdravím, no myslím ten znárodněný (ukradený) a posléze zničený bohatý rodinný průmysl. Nejprve skrze dekrety ten velký a po roce 1948 i ten malý. Vytvářel se a zveleboval mnohdy po generace. Vše začalo už v 18. století za Habsburků. Významné postavení jsme měli v celé monarchii. Během čtyřicetileté vlády lůzy bylo vše ale nenávratně zničeno. A to co po roce 1989 zbylo bylo vesměs zastaralé a nekonkurenceschopné. V jedné takové továrně jsem pracoval. V devadesátých letech nám to padalo na hlavu, než to zkrachovalo a bylo posléze zbořeno. Po válce se to mohlo díky Marshallovu plánu rychle opravit a nastartovat snovou dobu. Byly jsme na tom po stránce válečných škod mnohem lépe, než dnešní, tehdy válkou zbídačený západ. Samozřejmě hovořím jen o Čechách a Moravě. Slovensko a Podkarpatská Rus byly ještě v roce 1918 zaostalými krajinami. Po válce tu bylo mnoho šikovných lidí, kteří chtěli tvořit. Dobře nastartován mohl být např. náš automobilový průmysl, který mohl dnes ovládat evropské, ne-li světové trhy atd, atd. Místo toho tito šikovní Češi museli utíkat před bolševiky na západ, nebo skončili v komunistických koncentrácích. Ti ostatní se museli až do své smrti dívat, jak dílo jejich předku bylo postupně ničeno, Bolševik nám vzal budoucnost pane Karkoško. Nyní se naše země už třicet let snaží zmátořit. Mnozí šikovní Češi se od roku 1989 znovu snaží ze zbořeniště naši zem pozvednout, avšak jde to pomalu a mnozí samozřejmě nemají trpělivost. Navíc je tu spousta zpátečníků, viz narozeniny u Zemana, kteří to 30 let sabotují a od nichž nám hrozí znovu sovětsko-ruská poroba.
Máte to pomýlené, stačí si uvědomit jednu skutečnost, kdyby nebyl Gorbačov a po něm Jelcin a tehdejší Sovětský svaz by vedl někdo typu Putina, tak ty Sovětské vojska by tady byly dodnes. Z toho vyplývá, že Americký vliv na možnou nějakou Českou pseudodemokracii by žádný nebyl.
To si nemyslím pane Krkoška. Kdyby nebyla Amerika (USA), dnes by ani nebyla kulturně vyspělá západní Evropa, který byla díky ni osvobozena a díky ni tam byla udržena demokracie. A bez západní Evropy by nebyla žádná sametová revoluce. Nebylo by ani ke komu vzhlížet. Nebyli by západoevropští dělníci, kteří by si vydělávali násobně více než Evropané za ostnatým drátem. Navíc neustálý tlak USA na SSSR a jejich antikomunismus je dotlačil k určitému stavu. Prezident Havel za to myslím některé americké prezidenty po zásluze ocenil. I díky tomu se zrodil Gorbačov, který, jak máte pravdu, nechal země střední a východní Evropy jít vlastní cestou. Za to dostal asi oprávněně Nobelovu cenu. I když by si ji zasloužili i Američané. Byla to jejich velká zásluha, že část Evropy zůstala demokratická a posléze i ekonomicky bohatá. Naše nynější životní úroveň by dnes byla bez ní násobně nižší. Ostatně stejně jako u všech nevděčných států střední a východní Evropy. Nobelovku ale dostal a také zaslouženě americký generál Marshall, který se zasloužil o tzv. poválečný Marshallův plán. Toho jsme se s ostatními státy "osvobozenými" sověty sami pod tlakem Moskvy k naší velké škodě vzdali. Předpokládám, že nebýt sovětů a komunistů, dnes by naše země musela být zákonitě násobně bohatší, než rozbombardované Německo a Rakousko. Komunisté a Rusové naší zemi dluží hodně. Kdy konečně začnou splácet bilionové škody a o odškodnění krutě postižených desetitisíce rodin nemluvě? Američané zachraňovali Evropu i od poválečných hladomorů. Dokonce i SSSR. Snad si zaslouží od nás i nějaké to uznaní, nemyslíte?
Jste naprosto mimo realitu. Státy, které USA napadly a uvrhly do bídy, pozabíjely obyvatelstvo, to byly státy SVRCHOVANÉ, které měly právo na svou identitu - samy si rozhodovat, jaké státní uskupení si zvolí. To je stejné, jako by k vám do rodiny vtrhl někdo ze sousedního města, nebo jen soused a násilím vás přesvědčoval, že se budete chovat jak on vám přikáže. Co budete dělat?? Asi chtít zavolat pomoc, ovšem násilník vám zabije dvě děti a vás také. Tím přinutí zbytek vaší rodiny k ponižující porobě, už konečně chápete?? USA byly neutrální stát a v době ll.svět.války zásobovaly vším možným i zbraněmi obě válčící strany i jiné státy. Němcům vyhlásily válku až v prosinci r. 1941. Od té doby ponižovaly a ničily silou slabší státy než byly samy. Jejich zločiny ještě nikdy nebyly potrestány. Toto a další znám z vyprávění starších, od těch, co válku zažili na vlastní kůži, ostatní znám ze svého života. Takové jednání, to není demokracie, to je vraždění z pozice síly. Neohánějte se komunismem a propagandou, používejte vlastní mozek. Pokud agresorům fandíte, nemá cenu s vámi pokračovat v debatě, dobrou noc...
Myslíte od starších komunistů, kolaborantů, nebo jen těch, kteří podlehli komunistické propagandě? Ano, těch bylo a stále je hodně. A to ostatní máte z proruských dezinformačních webů, od KSČM, Okamury, Zemana, oligarchy Babiše, nebo profesora Klause? Běžte prosím poslouchat příběhy k rodinám těch, kteří po roce 1945 přišli vinou komunistů a sovětských Rusů o své blízké. Byly jich tisíce!!!!! Jděte naslouchat k potomkům těch, kteří přišli o své rodiče a omluvte se jim. Dcera komunisty popravené paní Milady Horákové žije právě v té Americe, o které zde píšete naprosté "békoviny:" Jmenuje se Jana Kánská a nový domov našla ve Washingtonu. Do této, dle vás, zlé USA museli před těmi vašimi dobrými slovanskými hochy z Ruska utéci další desetitisíce, aby si zachránili často holý život. Jděte a poslouchejte, možná že potom pochopíte o čem vám zde píši. Tragické příběhy českých lidí, víte? To je nejlepší škola paní Sáblíková. Možná by vám pomohl i třeba jen roční pobyt ve vaší ruské zemi zaslíbené. A do té doby prosím nechoďte k volbám, protože díky voličům jako vy, se k moci v Německu dostal Hitler a u nás Henlein i prokletý komunista Gottwald. Souhlasím s vámi asi jen v jednom, díky vašim zvráceným názorům opravdu nemá cenu pokračovat v debatě. Alespoň do té doby, než se doučíte. Přeji vám hodně štěstí ve vzdělávání se, v hledání pravdy i dobra, protože to vše je nezbytné pro dobrou budoucnost našich potomků.
0
Sledujících
9
Sleduje
0
Sledujících
9
Sleduje
Na Hitlera a Gottwalda,bych si dával zvlášt velký pozor.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
No to už nemusíte pane Večeřo, zřejmě nesledujete aktuality.. Ale vím jak to myslíte. Oba již nežijí, ale mají stále dost následovníků, jen se to tváří po každé jinak. Tak snadné poznat to ale mít nebudete. Chce to alespoň trochu studovat jejich cestu k moci.Tím bývá oblbování, slibování lepších zítřků i útoky na novináře, kteří umí rozkrývat faleš, lež i nekalé a nebezpečné praktiky, jak se dostat k moci. Tito lidé to mají snadné, když lidé uvěří lžím, nebo jim dokonce nevadí, když jim někdo slibuje ráj. Úplně stejně to funguje v sektách. Je to o tom získat si vás a vymýt vám mozek. A věřte, že politici to se svými školenými poradci umí. Samozřejmě to nemusí nutně skončit sekáním hlav, ale úpadkem určitě. Bez demokracie ještě nikdy žádná země nedocílila větší blahobyt. Horší pak je, že takto malá oslabená, chudá a nespolehlivá země bez důležitých spojenců může být snadným cílem predátorů a ti už se o to sekání hlav mohou postarat.