Jestli je pravda že někoho mučil přikládáním paralyzéru na genitálie, tak by kromě něj o ty výsluhy mělo přijít celé vedení věznice včetně všech dalších bachařů, kteří to nenahlásili. Kromě toho bych za každou sekundu mučení oběti přiznal odškodné 10 milionů korun, splatné ihned exekucí na veškerý majetek mučitele.
Příklad který zmiňují se označuje jako Random Circuit Sampling a je to jeden z obvyklých testů pro kvantové počítače. Zjednodušeně řečeno to spočívá v tom, že se stanoví náhodný kvantový obvod a odečítají se z něj výsledné hodnoty.
Tento typ úlohy se používá specificky kvůli tomu, že je pro kvantový počítač přirozený, zatímco klasický počítač ho musí složitě simulovat. Samotný výsledek není k ničemu dobrý ani užitečný, pouze ilustruje schopnost kvantového počítače řešit tento typ úloh.
Jak tu někdo zmiňoval, ověřit zda je výpočet správně není možné. Protože abychom to dokázali ověřit, museli bychom ho nasimulovat na klasickém počítači, a to by trvalo ty bambiliardy let.
V současné době je DJI něco jako Apple mezi drony - jsou prostě o tolik lepší, že nabídka ostatních značek vypadá až směšně. Trochu vyrovnanější situace je jen v oblasti sportovních/FPV dronů, a možná nějaké průmyslové speciální drony.
Není to ale proto, že by DJI vyrábělo nějaký nedostižný zázrak. Spíš prostě ty ostatní značky vyrábí úplný šunt. Kdyby na tom trochu zapracovali, tak DJI do pár let sesadí.
Stačilo by stanovit fixní odškodné oběti útoku psa. Třeba za lehké zranění 2 miliony, za těžké zranění 20 milionů, za usmrcení 200 milionů. Pejskař by si musel ze zákona platit povinné ručení, jako je to u aut, na vyzvání by musel ukázat doklad o sjednaném pojištění. Rozdíl mezi bojovým a jiným plemenem by potom pejskaři poznali podle výše pojistného - za krysaříka by platili pár stovek za měsíc, zatímco za tyhle obludy pár tisíc. Na druhou stranu, když prokážou že je pes odborně vycvičen, mohli by dostat slevu z pojistného.
Microsoft má odjakživa fetiš pro tyhle "asistenty" - namátkou MS Bob, MS Agent API, potom Mr. Clippy aneb Sponka v Office 97, hledací pes ve Win XP.
Teď konečně mají něco, co občas dává užitečné odpovědi, ale obávám se, že v podání MS to nedopadne dobře. Za rok Mustafovi vychladne hlava a začne hledat "revenue streams", aby ufinancoval provoz všech těch AI služeb, které předtím nacpal do všech produktů.
Pak teprve začne ta pravá sranda. Ani bych se nedivil, kdyby za pár let byli uživatelé Windows nuceni sledovat reklamní videa při spouštění aplikací, a možná i za běhu.
Jednodušší lidé budou vždycky tíhnout k nevýhodným půjčkám, to je taková konstanta s kterou nikdo nehne. Co se ale dá změnit, je ochota k poskytování půjček - poskytovatelé půjček si tyto oddlužovací limity zahrnou do svých výpočtů rizik a budou méně půjčovat, takže méně lidí skončí v dluhové pasti. Dezoláti budou samozřejmě kvičet, ale je to pro jejich dobro.
V článku to není zmíněno, ale v poslední době se na ukrajinském internetu snaží rusové šířit falešnout informaci, že tito maniaci uprchli vyzbrojeni samopaly od vojenské jednotky, kam narukovali z vězení. Lze tedy očekávat, že i za tímto případem vyhrožování stojí rusko. Koneckonců, ruský místopředseda rady bezpečnosti jasně deklaroval, že mají v úmyslu provádět u nás sabotáže a narušovat chod státu, což je v podstatě přiznání.
Overbooking je běžný v mnoha odvětvích. Pořadatel koncertů nebo zápasů taky prodává víc lístků, než je míst v hledišti. Poskytovatel internetu nedokáže dodat všem svým zákazníkům zároveň maximální rychlost, kterou inzeruje. Banky nemají dost hotovosti, aby mohly vyplatit najednou všechny vklady. A tak dále. Aerolinky jenom dělají to samé.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím že situace na trhu s bydlením je už natolik kritická, že je na místě zavést trestný čin blokování bytové výstavby.
1 odpověď