"Dramatické" zážitky zažívalo obyvatelstvo kdejaké vesnice, když se po návsi naháněli chlapci se špuntovkami, v blůzách jehličí, ti šťastnější s bodákem k osmapadesátce, nebo k Mauseru 98 u pasu. Vítězové i poražení si pak společně pod starou lípou zapálili Startku, a v poklidu jsme se rozešli k domovu.
Ne a ne a stokrát ne! Není to Capri, ani omylem. Je to zase jen nabubřelá lokomotiva, do elegantního sporťáku to má jak žirafa na severní pól. Projezdil jsem si v kamarádovo šestiválci 2.3 a byla to neskutečná paráda. Na jistém náměstí na mokrých dlažkách jsem ho "vosolil", a náměstí jsme opustili zadkem dopředu. Děkuji za pozornost, Ray Doyle. 🤭
Ani jsem neměl sílu ten blábol dočíst. Tak předně, Svátek práce je komunistický, ale počítá se od roku 1890, po povstání dělníků v Chicagu. Jistě, na újmě utrpělo mraky lidí, stačilo, aby někdo z rodiny prchnul za kopečky, jenže to taky neplatilo generálně. Je třeba to zasadit do jasného chronologického rámce. Ono to bylo dost rozdílné, v padesátých, šedesátých, nebo sedmdesátých letech. Můj děd byl rakušák, moje matka jeho dcera, a ta celý život pracovala v zahraničím obchodu. Můj otec, bez (stranické) příslušnosti, dělal mraky let na gen. ředitelství Uranového průmyslu v Příbrami. Ti příživnívci, to byla vesměs líná pakáž, vexláci, falešní invalidní důchodci, nebo kotelníci, za který za pár stovek chodil topit nějakej dědek v penzi. Dobrá práce, pokud nemáš v hlavě průvan, něco jsi vystudoval (pravda, to řemeslo sypalo víc, melouchy, práce bokem) tak ta byla, a ne že ne. A efektivita práce? To bys mě rozesmál. Naprosto nesmyslně přebujelý, obludně rozrostlý státní aparát, tak jak ho vidíme dnes, to je v pořádku? Kolik ti je, ty historiku?
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Jak, užitečné, a pro koho? Co je to za neskutečný blábol? Pro koho je užitečné vlastnit kolo, kajak, plachetnici, potápěčskou soupravu, sportovní vůz, či silný motocykl? Pro spoustu lidí je to sport, odreagování, koníček. Přestaňte laskavě z tohoto tématu dělat něco, co to není! Staré rčení praví že "ozbrojená společnost je slušná společnost". Zbraně v různých podobách tu byly vždy, a vždy tu budou, kdyby to měl být zase jen šutr na klacku. Zbraně nejsou ani dobré, ani špatné, to jen lidé, a ozbrojené špatné lidi zastaví jen ozbrojení dobří lidé.
1 odpověď