Poraďte co bych mněl dělat z přebytkem písku ?Mám postaveno na pozemku, který má podloží 100% písek.zjištěné to mám osobně fyzicky ,při kopání ručně vlastní studny do hloubky 16m ,je jen písek.To znamená ,že můžu pustit do studny akumulační nadobu upravenou a mám vyhráno,nebo ne ?Voda je tam jenom do 0,70 m a tak jí chci zasypat i ze zkružema.Takže se ptám mimo jiné i vás rádcové, jak by to mněl Český kutil využít.?Ohřev vody už jsem vyřešil,jak bazénu tak bojleru doslova za hubičku.Pár metrů „ (1"polyetylenu to vyřešilo.)".ČÁST elektřiny mě svítí na solár.Jenom to teplo ,topím dřevem a dávat 12 tis. za otop dvoj domku se mně už nechce.Tak dozvím se tu i něco inspirující?Přece jsme byli národ kutilůa hodně jsme si vzájemně pomáhali, vzpomínáte na to ještě někdo?🤠
Písek do kterého chcete akumulovat teplo musí být tepelně izolován od okolního prostředí. Podzemní voda je nejhorší faktor, který odvádí akumulované teplo. Písek musí být umístěn v vádrži, kolem které je silná vrstva termoizolace. Mnohem lepší je použít vysokoteplotní akumulaci do písku, jako to dělají například v Norsku. Písek se dá do ocelové nádrže, která je ve větší termoizolační nádrži. Písek se nahřeje asi na 400°C a teplo se odebírá výměníkem. Není potom potřeba tepelné čerpadlo a má to lepší účinnost.
Tenhle článek je největší blábol co 😦jsem četla. Němci přišli do pohraničí díky Hitlerovi, vyhnali původní obyvatele, zabrali jim jejich majetky a domovy. Nevím proč tento článek vznikl, k čemu má posloužit, ale pisatel by se měl stydět za svůj výtvor. Nedá se zapomenout a už vůbec odpustit ty mrtvé z vypálených vesnic, bezdůvodně popravené jenom proto, že Němci se cítili být rasově čistí. Benešovy dekrety jsou jistotou a jejich zpochybňování je svinstvo. 🤮
Souhlasím, že Benešovy dekrety nesmějí být zpochybňovány. Stejně tak bychom mohli trvat na navrácení Slezska a Podkarpatské rusy. Jen není úplně pravda, že by němci přišli do českého pohraničí až za druhé světové války. Část jich přišla už za Karla IV. Vysídlení tedy mělo spíše funkci reparační a bezpečnostní. Původně měla Československu připadnout i Lužice, ale z neznámého důvodu k tomu nedošlo. Lužičtí srbové to prý dodnes vnímají, jako zradu.
Ve 20.letech 20.stojetí se v Rusku pokoušeli vyšlechtit nového člověka Sovětského typu vzájemnými transfuzemí krve. Alexandr Bogdanov tehdy objevil tyto omlazující účinky. Začal hromadně odebírat krev mladým lidem, aby omlazoval staré komunistické funkcionáře. Mezi lidmi se začalo proslýchat, že se pokouší oživit Lenina.
Zablokování účtů se dělá celkem běžně u zločinců. To nemá s platebními kartami vůbec nic společného. Pokud by došlo k dlouhodobějšímu globálnímu výpadu elektřiny, tak by jednoznačně došlo k úřednímu rozdělování potravin, tedy velice rychle by se přešlo k přídělovému systému, neboť by se přestalo cokoliv vyrábět. Nu, co podle vás lze vyrobit z potravinářského zboží bez toho, aby k tomu bylo potřeba elektřiny? 🙂
Tak, Tůma, co tam máte dál?
Možná to jen nechcete chápat. Pokud lidé nebudou příliš používat hotovost, stát jí zruží (po čemž banky a mocenské struktury velice touží). A když nebude hotovost, tak bude snadnější pronásledovat kohokoli. Jako národ žijeme celá staletí po většinu času v nějaké okupaci přerušované občasnými pocity svobody. Kdo může tvrdit, že v budoucnu nebudeme opět čelit pronásledování? Děje se to stále dokola. A co se týče globálních výpadků elektřiny, tak se zcela reálně počítá s několika krizovými scénáři. Ve většině z nich se počítá s tím, že by byly dodávky energie obnoveny přednostně přídělově pro klíčový průmysl a část telekomunikační infrastruktury. Bankovní systémy jsou ale v dnešní době příliš energeticky náročné a udržovat je nouzově v chodu měsíce by bylo příliš náročné. Jeden ze scénářů například počítá se Sluneční erupcí, která poškodí rozvodny, vedení i elektrárny. Další scénář počítá s útokem EMP zbraně, která vyřadí velkou část elektroniky. Také je tam scénář se synchronním útokem na energetickou distribuční soustavu. Snad se nic z toho nikdy nestane, ale kdo je připraven, není překvapen.
Už tomu rozumím,no v dobách reálného socialismu-jak píšete-se filmy z doby první republiky snad ani netočili a když už,tak tam žádný alkohol(krom piva)nehrál roli.Ani v "Anton Špelec...."nevíme,co za Liquere Burian pil a v Švejkovy byly vyjmenovány lidové,levné alkoholy.
Ještě bych tam zařadil seriál Hříšní lidé města Pražského (1968). Ten se odehrává v 30.letech 20.století. Hlavně scény z Jedové chýše :-)
Co??? Píšete,že po druhé sv.válce byl "zrušen" a pak zase že v poválečných filmech z dob první republiky.Vy si pletete první a druhou sv.válku.První republika nebyla po druhé sv.válce,ale trvala od založení roku 1918,až do roku 1938.Následovala druhá (1938–1939) a třetí republika (1945–1948); Odkaz 1
Špatně jste mě pochopil. Absint se v čechách pil až do 2. světové války. Po 2. světové válce byl považován za buržoázní přežitek. Když v dobách "reálného socialismu" točili film z doby Rakousko-Uherska, nebo První Republiky, absint se tam neobjevoval. Naopak byl kladen důraz na chudobu proletariátu a kriminalitu v dobách minulých.
Zabásnout Vás za šíření poplašné zprávy můžou už teď, a to pak stravu i hygienické potřeby fasujete, takže zablokování účtu se bát nemusíte. Nicméně, pokud k tomu v budoucnu může dojít, tak Vám stačí hotovostní rezerva ve výši jedné výplaty. Hotově začnete platit, až to nastane a do té doby můžete vesele platit kartou.
Ale tady přece mluvíme o tom, že když lidé přestatou používat hotovost, tak bude pro tento politický režim snažší hotovost zrušit.
To není tak jednoznačné. Pokud by vám zablokovali účet, tak se k penězům nedostanete a ani si je nevyberete v hotovosti.
Pokud by došlo k dlouhodobějšímu globálnímu výpadku elektřiny, pak by měl problémy každý, protože peníze máte tak jako tak někde v bance na účtu a hotovost si vybíráte v bankomatu. Takže bez elektřiny byste byl stejně nahraný. Ono je to v podstatě celé nesmysl, protože kdyby nešla dlouhodobě elektřina, totálně by se zroutilo hospodářství.
Spousta lidí si drží nějakou hotovost a případně má i nějaké zlato, nebo něco podobného, co se dá v případě potřeby směnit za hotovost a snad i někam uniknout před místním režimem.
Pokud by došlo k dlouhodobému výpadku, tak i s takovým scénařem státní krizový plán počítá. Hospodářství najede na přídělový systém.
Chybí mi tam důvod: Možnost sledování člověka státními složkami. To že to zatím možná nezneužívají neznamená, že k tomu v budoucnu nemůže dojít. Stačí když politicky nepohodlného člověka označí za teroristu šířícího dezinformace, nebo něco podobného a zablokují mu účty.
A pokud by byl dlouhodobější globální výpadek elektřiny (což se opravdu může stát), tak si nedovedu představit, že by lidem přestali prodávat potraviny. V takové situaci je jednodužší přejít na fyzické peníze.
No, jestli si přestavujete, že normální člověk pitvá v dětství holuby, tak to o Vašem mozku vypovídá vše. A k tomu jste nějak zapomněl na to, že velká část Vámi zmíněné miliardy lidí by maso jedla, ale nemůže si ho z ekonomických důvodů dovolit.
Asi nevíte, že na světě jsou i vegetariáni, vegani, pravoděrní hinduisté a budhisté.
Člověk je od přírody všežravec. Jedinci, kterým příroda odepřela mozek, který by byl s to to pochopit, jsou mi ukradení a nevidím jediný důvod, proč se jimi podobné články zabývají.
To že Vy sežerete všechno neznamená, že to tak má každý. Možná jste už od dětství pitval holuby a vykusoval z nic živiny, ale někteří lidé se zvířaty neživí (cca 1 miliarda lidí na Zemi) 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Píší, že menší penis je výhodnější při análním sexu, ale to platí spíše o průměru, ne o délce :-)