Za chvíli už budeme hradit i pronájem kabelů z elektráren.
Vše je samozřejmně s tichou podporou státu,jako vždy.
Slova profesora......nejde o žádné dramatické zdražování,vše bude "jen" v řádu stokorun !!! Jenže těch stokorun už je nějak moc !!
K čertu s tímto vykutáleným státem..... .
A víte co je zajímavé, když vám jdou stožáry s vysokým napětím přes pozemek, tak máte znehodnocený pozemek, musíte tam hlídat nálety a stromy a ČEZ vám na oplátku nedá ani korunu 😂
Kéž byste měl pravdu. Dřív to tak bylo. Ale dopravní předpisy se bohužel mění k horšímu a jízdu na kole přes přechod dnes povolují. Ale jak říkám, cyklista se musí chovat jako v silničním provozu.... což pán evidentně neudělal.
Známý asi před 10 roky srazil na přechodu rychle jedoucího cyklistu a tenkrát to cyklistka přežil ale ještě platil veškerou opravu auta 😂
já se absolutně nebavím o nákladech, ty mě vůbec nezajímají co se týká odvodů, zaměstnavatel má na zaměstnance také velké náklady, zaměstnanec+zaměstnavatel platí násobně více. Pokud si zaplatíte za směšné penízky pojištění, jste vysmátý 🙂. Kolik dáte na odvody ze 130 000? Zaměstnavatel + zaměstnanec odvedou tolik že zaměstnanec dostane na účet 75 000... tam se těch 6000,- fakt ztratí...
To nevím, protože neznám nikoho kdo by měl 130 tisíc
Neznám moc zaměstnavatelů, co by tohle tolerovalo.
OSVČ mají dobré podmínky, odvody téměř nulové ve srovnání zaměstnavatel + zaměstnanec, plus mají možnost za pár stovek měsíčně zdravotní připojištění, pořád to vyjde lépe - levněji než zaměstnanec.
Nulové nejsou, minimální odvody jsou 6000kc a když marodíte, nic nedostane a těch pár korun 6000 musíte zase zaplatit. A další náklady které jsou dost vysoké.
Kdo chce ušetřit instalací fotovoltaiky,ať si taky zaplatí náklady na distribuci s tím spojené.
Proč to mají platit i ostatní, kteří z toho nebudou profitovat???
Když nefouká a je mlha stejně i tito fotolumeni potřebují elektřinu špinavou... Je to celé podvod a neuvěřitelná okrádačka lidí!!!!
Protože jsme se zavázali mít určitý podíl z obnovitelných zdrojů, a když nebudeme, tak pokuta bude ještě vyšší než jsou ty poplatky.
Tak pokud to bere jen z hlediska svých zisků, a své nenažranosti, tak ano. Ale je třeba zvážit také ekologické hledisko, neboť na tom závisí zdraví obyvatel. A za peníze si nikdo zdraví nekoupí, ale to každý pochopí, až když je pozdě.
Ano, ale zkuste si na týden doma vypnout elektřinu ať jste zdravější. Ano ať zítra vypnou uhelné elektrárny, ale ještě není ani jedno stavební povolení na novou třeba paroplynovou. Kdyby je vypnul, tak kde vezmete elektřinu, když už i Německo nakupuje od nás a nám bude aspoň 40% chybět.
Z nemovitostí se stala investice.
Nekupují se na bydlení nebo pěstování produkce, kupují se kvůli zhodnocení.
Proto Češi platí za bydlení rekordní částky oproti svým mzdám.
Jediná šance jak to změnit je znehodnotit nemovitosti jako investiční nástroj, tj zdanit cca 2% ceny ročně, aby se jejich vlastnictví bez aktivního využívání nevyplatilo.
Daň může být fiskálně neutrální - o ni se mohou snížit ostatní daně (ze mzdy a DPH) a zvýšit dúchody.
Polsko to již udělalo - proto Češi jezdí do Polska nakupovat, proto Polská ekonomika tak roste.
Já si myslím, že kdyby se zdanily investiční byty, tak by se to zase promítlo do ceny pronajmu. A kdyby je lidé nepronajimaly, tak kdy by bydleli. Všichni nemají na byt i kdyby byla cena poloviční. Plno lidí má problém sehnat kauci. Spíš jsou tady nízké mzdy 😌
On to je kolotoč.... Zákazník chce jen pár čar, aby mohl stavět a stálo ho to co nejméně. Stavební firma raději nechce nic, protože pak nemůže fakturovat vicepráce. Výsledek? Projekt, dle kterého se nedá stavět, vše na místě domýšlejí řemeslníci, vícepráce nabývají, kvalita klesá...
Takže pokud někdo chce stavět, chce mít dům kvalitní, měl by zaplatit projektantovi dostatek peněz a měl by od něj chtít kvalitu. Když si člověk jde koupit body, vybírá je 2 hodiny. Při ceně bot 2 000 Kč a ceně práce 200 Kč/hod je práce na to vynaložená 20 % ceny výrobku. Stojí-li dům 8 000 000 Kč, tak se má na projekt dát alespoň 10 % - tedy 800 000 Kč. A chtít po projektantovi vše tak, aby nenastaly na stavbě změny vyvolané tím, že na něco zapomněl. Např. ve Švýcarsku projektant garantuje cenu stavby. A pokud cena přeleze smluvní ujednání, doplácí to projektant. (Samozřejmě při definování kvality a vybavenosti stavby.)
Rozdíl je v tom že za rok si koupím patery boty ale u domu jsou lidi rádi že ty peníze nějak dají dohromady. Málo kdo staví sídlo za desítky milionů a ani nepozná že mu nějaké peníze ubyly. 😂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co, když mi jdou dráty s vysokým napětím přímo nad domem na mém pozemku, můžu se nějak bránit?Víte o tom něco víc?
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tam je ochranné pásmo a des Vám nepovolí pod dráty stavět.