Myslím, že kdybych se v Íránu narodil, tak bych se k nim také přidal, je to přirozené, že hájíte svoji stranu. Tak to prostě bývá. Že by to byli Satani, tak to asi nebude. Prostě vzájemná nenávist, trvající už hodně dlouho. Na otázku, kdo tam byl dříve a kdo to celé začal, je za mne irelevantní. V minulosti řešení nenajdou a jak se zdá, tak i s tou budoucností to moc nevypadá. Asi je třeba hledat, co je spojuje a ne, co je vzájemně rozděluje. Arabů je v regionu Afrika a Blízký východ téměř půl miliardy, takže Izrael je asi opravdu všechny nezašlápne. Kdo se chce mstít, musí vždy kopat 2 hroby. To platí pro obě strany.
Nějak ta autorka přehlédla skutečnost, že si člověk, jako rodič, nemusí vybírat mezi dvěma extrémy. Střed bývá nejzdravější, protože tak děti mohou dostat obojí co potřebují a to laskavou autoritu. Příliš volná výchova způsobuje nenastavení zdravých hranic dítěte a nejistoty, příliš autoritativní výchova způsobuje ztrátu autonomie dítěte, tedy jeho soběstačnosti a sebevědomí.
Mladé holky, za mne ještě trdla. Ta jejich hloupost, však netkví v tom, že chtějí být v problematice ochrany životního prostředí aktivní, což vlastně cením, ale ve způsobu, jakým se snaží společnost přesvědčit. Tím, že poškozují světové kulturní dědictví, nebo trestají řidiče, vyvolají proti sobě leda odpor a vztek a to není efektivní způsob, jak většinu společnost přesvědčit, možná i o správné věci. Soudit je ani nechci, jsou to vlastně ještě děti bez životních zkušeností, které jenom nezvolily šťastný způsob. V čem mladí lidé dnes vyrůstají a žijí, tím myslím chronický stres ze změny klimatu, o kterém média ustavičně informují, se vlastně ani nedivím. Oni a obecně mladí lidé, mají jen velký strach o svoji budoucnost a za to jsme zase zodpovědní my, jako společnost a musíme začít lépe chápat naše vlastní děti a mladé lidi vůbec. Je to i naše vlastní chyba.
O hroznech, které rostly vysoko
Liška sice už neměla hlad, ale cestou k vesnici doufala, že najde něco na zub. U zdi jednoho statku rostly šťavnaté vinné hrozny. Mlsně natáhla krk a co jí síly stačily, odvážně skočila. Ale marně. Hrozny rostly příliš vysoko.
Vyskočila podruhé, ještě výš, ale na hrozny zase nedosáhla. A tak se odrazila potřetí s vysoko nataženým krkem, ale jen slabě rozhoupala nejnižší hrozen a bezmocně se skutálela ke zdi.
Zklamaná a zlostná stáhla ohon a na hrozny se už nepodívala. Když odcházela, říkala si: „To bych tomu dala, zbytečně bych se namáhala. Jistě jsou ještě kyselé, trpké, brr, kdo by je jedl!“
ODS to peče s developerama a nějakého Bartoše, co to chce narovnat, nemohou potřebovat. Myslím, že mu projekt digitalizace opravdu záměrně hatili, jak to již předtím deklarovali. Proč pan Fiala nevyhodil pana Bartoše dříve, ale udělal velký objev jen pár hodin po volbách? Jen si střádal náboje. Pouze to vypovídá o jeho “charakteru” a že jako koaliční partner nestojí za zlámanou grešli a řeší jen své osobní zájmy. Ještě se za rok zasmějeme, až Piráti utvoří koaliční dohodu s ANO a po zásluze jim tento podraz vrátí. Opravdu to té křivé koalici v čele s panem Fialou ze srdce přeji.
Něco k nabíjení. Kdo má rodinný dům, má vyhráno, protože dostane na fotovoltaiku na střechu rodinného domu dotaci a nabíjí doma. Tu dotaci na fotovoltaiku na rodinném domě mu zaplatí lidé, kteří bydlí v paneláku a mají na oplátku hned 2x smůlu, protože oni ve většině případů žádnou dotaci na fotovoltaiku nedostanou a navíc si u paneláku ani auto nenabijí. Skvělé a hlavně spravedlivé systémové řešení.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Opět pobavil kancléř Olaf Scholz, který po příjezdu do Magdeburgu vyzýval občany k jednotě, načež byl vypískán a pod policejní ochranou odjel. Jako k jednotě k čemu, k postoji k migraci? Tak tato jeho jednota přináší už dlouhou dobu ovoce, jen škoda, že tak nahnilé. Dnes tady máme jen jeden z dalších přírůstků.