wft nebo dividenda je z hlediska rozpoctu jedno... proto je potreba to brat jako cely balik, ktery dokazou vytahnout z cezu. a to uz ta navratnost vychazi slusne
Jednak to není jedno, jedno z toho je daň, druhé rozdělení zisku po zdanění. Druhak ani výnos z obojího za celé 4-leté funkční období nepřinese státu dost na to pokrýt tu akvizici samo o sobě, takže otázka trvá, kde chce vzít zbytek? Jakože odpověď je celkem nasnadě, vleze do vlády a jeden z roků bude 1 bilion schodek státního rozpočtu, ale říkat že to bude financovat z dividend je nesmysl.
Jenže oni to očividně chtěli prodávat, to není žádné "doma si nasušit". Jako souhlasím s tím, že zničit ty houby nebylo šťastné řešení. Na druhou stranu policista není odborník na houby a nemůže přece jen tak něco, co nasbíral nějaký cizinec, dát někomu na vaření. Kdo za to bude moci až se ty děti ve školce otráví? Na druhou stranu mohli je třeba dát někam před obecní úřad, ať si to lidi rozeberou na vlastní odpovědnost.
71 kilo? Očividně prodávat? Vždyť by si nevydělali ani na benzín. Byli 4, to je ani ne 20kg na osobu, něco se usuší, něco naloží a zavaří, něco sní... Kdyby to měli očividně na prodej tak by toho museli tahat tak půl tuny minimálně aby se to vyplatilo
Jak mě donutí zbavit se akcií? Budou mě prosit , nebo je koupí za reálnou cenu? Co když neprodám?
Pokud se budou chovat normálně (něco co zrovna u Bureše neočekávám) tak nejdřív zjistí za jakou přirážku jsou ochotni prodat velcí hráči (standard při převzetí firem je současná tržní cena + 50-200%, což by ale v případě ČEZ mělo být počítáno bez zohlednění stále platných dodatečných sektorových daní, které stále drží cenu hluboko pod férovou cenou) a následně se daná cena nabídne akcionářům a poté, co dosáhnou min 90% podílu se vytěsní (za stejnou cenu) zbylí minoritní akcionáři. Pokud stát nabídne aspoň 2000 za akcii, tak nemám problém s prodejem a přesunu prostředky jinam a předpokládám že vy uděláte totéž.
V tomhle státě nejde postavit rychle nic. Veřejného ani soukromého. Stát totiž nefunguje pro občany, ale jen pro sebe, když stát (úředník nebo politik) potřebuje.
Ministr se měl tři roky zabývat tím, jak to změnit a totéž další ministři před ním. Kredit tuším Babišově vládě za alespoň jeden "zákon o liniových stavbách". Teď je potřeba vyřešit, proč každé odvolání proti čemukoliv trvá měsíce a nakonec to je nekvalitně a shodí to soud. Neboli práce úředníků. Neboli dohled nad nimi a kontrola. Je legrační, že ministr na úředníky nemůže a žádá hejtmana a ten na ně taky nemůže, protože je to přenesená státní správa, tak kdo přesně je jejich nadřízený? Ví se to, alespoň?
Zrychlit práci úřadů. Zrychlit práci soudů. Základní věci, které nutně potřebujeme. Tohle je práce vlády a ne někam jezdit a slibovat přehradu.
Problém že úředník nemá pořádnou odpovědnost a je téměř nemožné ho vyhodit (kredit taky Babišova vláda)
Tož to jepanečku argument! A o čem je článek víš? S Merklovou nesouvisí ani náhodou. S Junckerem asi taky ne.
Merkelová a Junker nastartovali sebevraždu EU likvidací energetiky, průmyslu a inovací v Evropě pod rouškou honby za ekologií a snahou o větší centralizaci EU a regulací všeho. Ursula v tom jen velice úspěšně pokračuje a přidává k tomu obchodní války v zájmu 'ochrany průmyslu', které naopak ten průmysl poškodí.
Větší blbost jsem neslyšel , je to úplně zvrácena mantra 5K , podepsal hezkou deklaraci , způsob jak se bude likvidovat ČR jde jasně za 5K 😉 nevěřte všemu co politik řekne ale zkuste si udělat časovou osu a doplnit informace , jinak nejsem fanda Babiše ale taky ho neobviňuji ze všeho , v roce 2026 začne platit co Fiala podepsal a pořád tají i když už pár perliček je tu 😉
Faktem je že Green deal podepsal Babiš prakticky bez sebemenší snahy na předloženém něco změnit nebo vyjednat. Ono EK to vymyslí, protlačí, když se EP cuká tak je jde i obejít, ale premiéři jednotlivých států to pak musí schválit a podepsat a tam je prostor pro vyjednávání změn a výjimek. A Babišovi stačilo pohrozit kontrolou dotací agrofertu aby podepsal bez keců cokoliv.
Jaký podraz ? Uršula jasně řekla že máme navrhnout ještě k Síkelovi ženu, aby se mohla rozhodnout a vybrat k sobě . Síkela jí zřejmě nepřišel jako dobrý politik a to že se naše politická špička rozhodla nerespektovat požadavek předsedkyně, pak museli čekat její reakci. Rozhodla se tak jak ona potřebovala, jelikož tomu velí a potřebuje kolem sebe lidi, na které se může spolehnout. To dělá každá vláda a Fiala jakmile nastoupil jako předseda, okamžitě dělal čistky a dosazoval svoje lidi. Když to udělá někdo jiný, tak se to našim nelíbí a říkají tomu podraz a pod ?!
Spíš je Ursula prostě naprosto neschopná osoba. Vždycky byla. Její rozdělení nedává smysl, ale to nic co dělá. Spíš to vypadá jako snaha rozdělit portfolia tak, aby ti lidi co je zastávají byli co nejblíže její úrovni neschopnosti. Ekonom na ekonomické pozici by možná mohl předvést nějaký výkon, to by v porovnání s ní nevypadalo dobře. Šup s ním na mezinárodní vztahy, když pokulhával i v komunikaci vnitrostátně doma.
Pokud budou Češi demonstrovat, návrat do normálu bude brzy.
Kdy si kdo něco dělal s demonstrací? Proti Babišovi byly demonstrace větší než v 1989 a nic se nedělo. Proti Fialovi taky nebyly úplně malé demonstrace a opět nic se nedělo. A proti EU? To by mohla protestovat celá ČR a v Bruselu si toho ani nevšimnou.
Žijeme v právním státě ? Ne, žijeme v neschopném státě.
Za 35 let se nepostavila žádná přehrada. OPAKUJI - žádná přehrady. Dostavěly se jen přehrady za socialismu rozestavěné. Neschopní politici a jejich poskoci jen kecali 35 let, že přehrady škodí této zemi, škodí občanům a životnímu prostředí.
otazka 1) kde ty prehrady stavet? Ono je nejde stavet jen tak uplne kdekoliv. Otazka 2) proc se nestavi? Duvody proc se u nas nestavi, at uz se jedna o prehrady nebo dalnice muzeme dohledat prave u spolku jako Hnuti Duha, Deti Zeme a dalsi ekoteroristicke uskupeni, ktere zahajeni klicovych staveb (mezi ktere prehrady nebo dalnice patri) uspesne blokuji mnohdy i desetileti. To i nas stat, ktery je na svetove spicce zbytecne a pomale byrokracie, je se schvalovanim rychlejsi, tomu to vetsinou trva jen 3-5 let.
Solární a větrná energetika by že své podstaty nestability měla být ne dotována, ale zatížena dodatečnými poplatky za regulaci sítě ve výši 400-800kc/MWh.
Navíc je žalostné, že se na podporu fotovoltaiky vynaložilo už kolem 800mld a přitom souhrn jejich produkce elektřiny nedosahuje ani produkce jednoho jaderného reaktoru (toho malého v Dukovanech). Kdyby se ty částky použily postupně k výstavbě dalších jaderných zdrojů, tak jsme mohli přibližně ztrojnásobit produkci z jaderné energetiky a tedy teoreticky pokrýt téměř veškerou spotřebu energie pouze jádrem.
Věřím, že část téhle verbeže o které píšete nahradí v brzké době umělá inteligence.
Ono většinu téhle verbeže nahradí základní automatizace na úrovni kancelářského software jako je MS Office, kterou vám průměrný student VŠ informatiky vytvoří za 3 měsice brigády (a většina z toho času bude jen zjišťování co vlastně je obsahem jejich práce). Tak to bylo i před 20 lety. Přesto se stav vůbec nezměnil, využití informačních technologií téměř žádné, jen po Babišově služebním zákoně je ty úředníky dneska ještě těžší vyhodit než předtím.
On je problém především daňová optimalizace, ale hlavně nízké daně a zrušení EET. Třeba pušální daň je 100Kč... to je výsměch a opravdu mi do toho nepočítejte zdravotní a sociální pojištění, to je o něčem jiném - je také špatně nastavené - mělo by se platit procentuálně ze zisku.
Nízké daně? Máme jednu z nejvyšších dani z práce v Evropě, celkové zdanění je taky mezi nejvyššími, kde prosím vidíte ty nízké daně? Jsme extrémně předaněný a přeregulovaný stát do úrovně kdy to vyloženě dusí ekonomickou aktivitu, navíc máme příliš vysoký podíl ekonomický neaktivních obyvatel (státní zaměstnanci jsou taky ekonomicky neaktivní, jen nepobírají dávky nebo důchod, ale plat, obojí je jen přerozdělování toho co ti aktivní vyprodukují a stát jim sebere na daních) i při prakticky nulové nezaměstnanosti.
Jenže vy nemusíte živit cca 5 milionů ekonomicky neaktivních lidí, což je prostě jednoznačně největší část rozpočtu, kde se dá efektivně šetřit, ale politicky to je zkrátka neprůchozí.
Jediná povinnost státu je zajištění rovného právního prostředí, zajištění ochrany vnějších hranic a správa veřejných statků, neboli policie, soudnictví, armáda a infrastruktura. Cokoliv další včetně sociálního systému, státního pojištění a plno dalšího není role státu. Stát žádné ekonomicky aktivní lidi živit nemusí, navíc by neměl. Stát má zajišťovat rovné podmínky pro to, aby se lidi o sebe postarali sami... Naneštěstí sociální systém znamená, že stát dělá co by neměl, tedy se stará o obyvatele a zároveň podporuje růst byrokracie a házení klacku pod nohy těm, co by se o sebe rádi starali sami.
Neustále jsme od zastánců zelené energetiky, klimaalarmistů a různých zelených expertů bombardování tím, jak je obnovitelná energie konkurenceschopná, dokonce levnější než tradiční alternativy. Myslím, že by bylo tedy na místě všechny dotace pro nové obnovitelné zdroje odebrat a pro ty staré (5+ let) dorovnání ceny zastropovat cenou ke dni schválení stavebního povolení. Když je tak levná, tak přece nemá smysl ji ještě víc dotovat.
20
Sledujících
0
Sleduje
20
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
máte asi jiné představy. My minule nasbírali 2kg a museli jsme to rozdat po příbuzných, protože bychom to nesnědli. 71kg je fakt hodně. Pokud to nasbírali každý den třeba týden, tak je to dost.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vzhledem k tomu že jsme kdysi v mládí s rodinou běžně zpracovávali velké množství hub (aneb co se vlezlo do 2 velkých košíků na osobu ve 4 lidech) asi tak každý druhý týden po cca 2 měsíční houbovou sezónu, tak ne, myslím že nemám. Co je spíš nesmyslná představa je, že budete houby okamžitě všechny jíst. Pokud váš plán je posbírat houby a týž den všechno sníst tak samozřejmě 2kg už je moc, ale to samé se dá říct třeba o švestkách a asi neřeknete, že nasbírat třeba 10kg švestek je zcela jasně za účelem prodeje. V obou případech na okamžitou spotřebu stejný den jde jen malá část a většina se zpracuje a pak konzumuje postupně po následující rok nebo i déle...