Ano, chápu, že předměty, které jsou částečně "okecávací" jsou i pohodovější. U matematiky toho nedosáhnete - výsledek je výsledek, postup je postup. Pokud vypustíte matematiku pro 2.stupeň (dáte ji volitelně), určíte tím dítěti mnohem dříve to, v jakém vzdělání/oboru může dále pokračovat na střední škole. Opravdu v 10 letech poznáte, čím se chce živit a k čemu má talent, .... Já bych si takto omezit jeho budoucnost netroufl.
Dříve se britové stěhovali ve velkém do Španělska, nyní prý do Bulharska (kromě financí oceňují hlavně lepší počasí). Němci do Madarska a Chorvatska - kdo jste se zkusili domluvit anglicky, pochopíte proč. Nic proti - naše chyba, že tu němčinu nepreferujeme. Jen časem určitě zjistí, že příliv investorů zdražuje bydlení místním a ceny nemovitostí dramaticky vzrostou.
Jak jsem četl zrovna minulý týden - škola vzdělává, ale rodiče vychovávají. Nevěřím, že by děti pohyb a sport nebavily, kdyby od ranného dětství měli nastavenu příležitost na každém kroku. Veřejná hřiště (nikoliv výběrové jen pro členy a "profi-sportovce"), amatérské soutěže, .... Je pozdě vzbudit vášeň v okamžiku, kdy má dítě 30 kg nadváhu a každý složitější pohyb mu dělá problémy. Takže místo toho, abychom vymýšleli jak děti rozhýbat - co třeba přemýšlet o tom jak rozhýbat rodiče s dětmi. Vážení rodiče 4-7 letých dětí - kolik času s nimi týdně trávíte společným pohybem či dokonce sportováním? Pokud si vzpomenu na dobu před 25 lety - odhadl bych to s našimi dětmi na 7-10 hodin týdně. Je to mnohem méně pohybu, než jsem měl sám před 40-50 lety, ale asi mnohem více než by dnes lidé očekávali.
Přidám 2 reálné zkušenosti
Ne, to nejsou případy, kdy by byli milionáři donuceni okolnostmi strádat - oni se rozhodli sami.
Zajímavá (taková láskyplná) diskuse se tu rozpoutala. Ale když odhlédnete od toho, koho máte rádi či čemu věříte: opravdu si nemyslíte, že někdo využil/zneužil slavnostní zahájení k ideologickým cílům. A hranice mezi politickými názory (jejich prezentaci olympijská charta zakazuje) a ideologiemi se mi zdá velmi úzká.
Popíšu stručně (a možná i nepřesně)
Není to jasný důkaz toho, že na zakázkách státu se při výběrových řízeních utrácí mnohem více než je nutné? Zde nezbývá Cermatu a jeho řediteli než zatleskat za odvahu a úspěšnou realizaci (po týdnu je přihlášek 60 tis.).
Obávám se, že se teď soud, který rozhodl, potí aby vymyslel zdůvodnění, které by ho úplně neznemožnilo. A pak se uvidí, jak zareaguje Soudcovská unie, Ministerstvo spravedlnosti či Nejvyšší soud. Lynč a kritika jsou dosud rozdílné pojmy. Tak uvidíme jak umí soudci sami sebe kontrolovat, kritizovat a případně soudit.
Automatické obchodování s elektřinou? Opravdu to někdo myslí vážně a má ekonomicky propočítané? Výkupní cena elektřiny dosahuje cca 50% (jako nejvyšší hodnoty, u některých obchodníků ale jen 20-30%) ceny nákupní. To by musely denní výkyvy ceny elektřiny překročit tuto hodnotu a to považuji za nesmysl. Pokud někdo takovou studii a kalkulaci má - třeba autor článku (je to PR jak vyšité), uveďte odkaz či kontakt na sebe - rád se poučím.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Sotva bych tušil, že u některého rozhodnutí Trumpa řeknu "dobře ty"