Ano, chápu, že předměty, které jsou částečně "okecávací" jsou i pohodovější. U matematiky toho nedosáhnete - výsledek je výsledek, postup je postup. Pokud vypustíte matematiku pro 2.stupeň (dáte ji volitelně), určíte tím dítěti mnohem dříve to, v jakém vzdělání/oboru může dále pokračovat na střední škole. Opravdu v 10 letech poznáte, čím se chce živit a k čemu má talent, .... Já bych si takto omezit jeho budoucnost netroufl.
Dříve se britové stěhovali ve velkém do Španělska, nyní prý do Bulharska (kromě financí oceňují hlavně lepší počasí). Němci do Madarska a Chorvatska - kdo jste se zkusili domluvit anglicky, pochopíte proč. Nic proti - naše chyba, že tu němčinu nepreferujeme. Jen časem určitě zjistí, že příliv investorů zdražuje bydlení místním a ceny nemovitostí dramaticky vzrostou.
Jak jsem četl zrovna minulý týden - škola vzdělává, ale rodiče vychovávají. Nevěřím, že by děti pohyb a sport nebavily, kdyby od ranného dětství měli nastavenu příležitost na každém kroku. Veřejná hřiště (nikoliv výběrové jen pro členy a "profi-sportovce"), amatérské soutěže, .... Je pozdě vzbudit vášeň v okamžiku, kdy má dítě 30 kg nadváhu a každý složitější pohyb mu dělá problémy. Takže místo toho, abychom vymýšleli jak děti rozhýbat - co třeba přemýšlet o tom jak rozhýbat rodiče s dětmi. Vážení rodiče 4-7 letých dětí - kolik času s nimi týdně trávíte společným pohybem či dokonce sportováním? Pokud si vzpomenu na dobu před 25 lety - odhadl bych to s našimi dětmi na 7-10 hodin týdně. Je to mnohem méně pohybu, než jsem měl sám před 40-50 lety, ale asi mnohem více než by dnes lidé očekávali.
Pokud někdo vlastní nemovitost/byt, tak žádný příspěvek, na bydlení nedostane. Musí bydlet v nájmu, aby měl nárok, na takový příspěvek.
Jak jsem psal - doufám, že zákony se změnily či změní - a nebude možné žádat o příspěvek na bydlení, pokud vlastníte nemovitosti třeba za 15 milionů. Obávám se, že dosud tomu tak ale není : podmínkou je pouze to, že náklady na bydlení přesáhnou 30% čistých příjmů viz Odkaz
Ano, je to fér - ten dům přeci zdědíte! Víte, co by stalo za "nesociální" první republiky, tedy cca před 100 lety? Vaše maminka by vám předala ten dům a "vymínila by si", že od Vás bude dostávat měsíčně třeba 10 tis. Kč (protože dům má hodnotu v milionech). Měla by problém? Nikoliv. Dům by zůstal dětem a ten, kdo si ho za celoživotní práci pořídil/nebo zdědil, by v klidu dožil. Já takovou "vejminkářskou smlouvu" v rodinném archivu našel.
Přidám 2 reálné zkušenosti
Ne, to nejsou případy, kdy by byli milionáři donuceni okolnostmi strádat - oni se rozhodli sami.
Zajímavá (taková láskyplná) diskuse se tu rozpoutala. Ale když odhlédnete od toho, koho máte rádi či čemu věříte: opravdu si nemyslíte, že někdo využil/zneužil slavnostní zahájení k ideologickým cílům. A hranice mezi politickými názory (jejich prezentaci olympijská charta zakazuje) a ideologiemi se mi zdá velmi úzká.
Vážně za to mohou myslivci? Není na vině zemědělská krajina, ve které zvěř žije a díky které má neustále dostatek potravy, aby se mohla množit? Nemohou za to někteří aktivisté, vegané, kteří se snaží prosadit, aby se zvěř nezabíjela?
Mohou tedy zvěř střílet zemědělci či vegané či dokonce, nedejbože, majitelé lesa ? Nemohou - toto právo si ze zákona přisvojili právě myslivci. Proto jsou odpovědní a návrh je zcela namístě. Konec jakéhokoliv přikrmování zvěře a nařídit povinnosti nejen práva. Osobně mám pocit, že problém je ještě jinde - myslivci nestřílejí dost černé zvěře proto, že nevědí co se skoleným kusem. Málo odběratelů, velké poplatky za veterinu. Jít si střelit jednou za rok je fajn, ale co s divočákem každý týden. Takže nestřílejí a nechají zvěř přemnožit - vždyt škody přeci zaplatí někdo jiný.
Popíšu stručně (a možná i nepřesně)
Není to jasný důkaz toho, že na zakázkách státu se při výběrových řízeních utrácí mnohem více než je nutné? Zde nezbývá Cermatu a jeho řediteli než zatleskat za odvahu a úspěšnou realizaci (po týdnu je přihlášek 60 tis.).
Obávám se, že se teď soud, který rozhodl, potí aby vymyslel zdůvodnění, které by ho úplně neznemožnilo. A pak se uvidí, jak zareaguje Soudcovská unie, Ministerstvo spravedlnosti či Nejvyšší soud. Lynč a kritika jsou dosud rozdílné pojmy. Tak uvidíme jak umí soudci sami sebe kontrolovat, kritizovat a případně soudit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Sotva bych tušil, že u některého rozhodnutí Trumpa řeknu "dobře ty"