Spisovatelka Martina Boučková
Náhled do knížky zde, je tam přímo v ukázce daný příklad a vůbec co se fakticky po dětech chce. Pak už to dává smysl 🙂 Odkaz
Mám ČVUT FEL a taky už jsem narazil na příklady z fyziky a matiky ze ZŠ, které na první dobrou nevypočítám. Mozek stárne a není na to trénovaný. Obzvláště když v práci řeší úplně něco jiného.
Děti mají mozek mnohem mladší a pružnější a pokud příklad navazuje na související látku předtím, tak většinou není problém to pro ně spočítat.
Teď mám kluka na SŠ a bez připomenutí z učebnice nebo rady z ChatGPT už mu moc neporadím.
Je to tím, že obrázek je vytržený z kontextu. Mně vyšlo 10, 48, 90, lépe je vidět do knížky zde: Odkaz
V jednoduchosti je krása, všechny květiny mají stejný počet okvětních lístků. Takže 6.
Jedná se o příklady na sčítání, viz link níže odkaz na knížku a náhled na tento úkol. Takto vytržený obrázek z kontextu může být zavádějící. Mně vyšlo toto: 10, 48, 90. Více vysvětluji v jiném komentáři. link na knížku. Odkaz
Okvětní lístky mají vždy společné číslo 20. Je to příklad pro 3. třídu, asi bych nehledala něco komplikovanějšího a sofistikovanějšího. Neříkám, že je to správná odpověď vzhledem k tak rozsáhlé diskuzi, ale kdyby nebyla a já otevřela tu učebnici, tak by to bylo to první, co by mě napadlo.
Tak beru zpět. Našla jsem si učebnici na Dobrovským, jsou tam ukázky stránek včetně této. Přečetla jsem si, o čem tam v principu jde, a výsledky jsou 10, 48, 90.
Ono je to jednoduché, ale pravda je, že když je tu takto vytržený obrázek, tak to může mást 🙂
Vysvětlení - první kytka, uprostřed 10, pak 10+20=30, 30+10=40 a tak dále
Druhá kytka - uprostřed 48, 20+28, 40+8, 39+9
Třetí kytka - uprostřed 90, 0+90, 82+8, 70+20
Link na knížku, kdyby někdo chtěl Odkaz
A že mi to připomnělo knížku 😄 ŠÍLENÁ BABIČKA 😄 Odkaz
Vařila jsem večeře vždycky od doby, kdy jsem se vdala. Ani už dnes nevím proč. Když přišly posléze děti, bylo to samozřejmé. Ona je to totiž také jedna z mála chvil, kdy se celá rodina sejde v klidu u stolu a i děti prohodí pár slov. Konec konců se také lépe a levněji najíme, než kdybychom do sebe cpali jídlo z různých rychlých občerstvení... nebo salámy. Nechápu lidi, kteří naříkají nad drahotou jídla a musí se cpát polévkami z pytlíků...Co mě ale nebaví je dávat nádobí do myčky a pak ven a uklízet.
Mluvíte mi z duše.
Mně nezbývá než vařit každý den, pátek jako svátek. Brácha nemá možnost obědů v práci a když maká taky rukama, tak se taky musí najíst. Takže denně polévku + něco dalšího.
Jo, někdy se taky domluvíme, že stačí jen něco ke chlebu, nebo zelenina,ale to většinou o víkendu ve veru.
A jak že je to s tím společným jedením? No to je vždycky a každé jídlo. Ani jednomu z nás totiž samotnému nechutná. Tak ač přijíždí z odpolední až pozdě v noci, čekám. A náš pejsek taky - má sice svoje, ale s náma v hnoufu, prostě když je "jeho smečka" pohromadě 🙂, pak teprv může v klidu bašit.
To je tak skvělý :)
Moje babička vždy říkávala, chceš-li mít spokojené manželství, musíš se řídit zásadou, že chlap musí mít prázdný pytlík a plné bříško... 😂 Takže vařím a on kolikrát kolem mne krouží a není to jen kvůli vůni jídla... A světe div se, ono to funguje! 😂😂😂
Super, krásné... Abych si přihřála polívčičku, já jsem si právě popsala takovou babičku ve své humorné knížce Šílená babička. chi chi
Druhý den na to vznikl nový článek, který shrnuje reakce na první a dodává i nové informace, zůstává zatím téměř bez povšimnutí 🙂 Odkaz 1
Za hranou to bude, až rodiče a děti řeknou, že je to za hranou, ne Martina Boučková. Třídní učitelka má paradoxně dost často na malé děti víc času, než někteří rodiče. A dárek pro paní učitelku, je až "po vysvědčení", až poslední den a poslední hodinu z roku. Ne naopak. Chtělo by to mít rok denně nastarost 30 malých snaživých capartů, paní Martino Boučková, napsala by jste úplně jiný článek.
Můžete se rovněž podívat na navazující článek 🙂 Odkaz 1
Spisovatelka Martina Boučková
0
Sledujících
0
Sleduje
Spisovatelka Martina Boučková
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak jako obálka Růže pro Kateřinu je velmi vyvedená. Ale přiznám se, že já raději také čerpám z knih P. Čorneje apod.