Určitě souhlasím, je důležité děti učit, kde je nebezpečno a aby respektovaly, co jim rodiče říkají. Jen děti mívají nepředvídatelné momentální nápady a neumí vyhodnotit rychle rizika. Pak třeba vběhnou pro míč pod auto. A můžete stát vedle něj a nestihnete udělat vůbec nic.
Míč je o odpovědnosti rodičů - pokud k tomu nemám adekvátní pozemek, aby nemohlo dítě vlítnout na silnici, tak si prostě doma hrát s míčem nebudou, ale budou chodit na bezpečné hřiště a míč ponese dospělák, aby neutekl pod auto. Já jim ukázala video, jak dopadne člověk, co vleze před auto bez rozhlídnutí. Můžete jim to ukázat třeba s panenkou v realitě. 🙂 4leťák si nedovolí otevřít ani dveře, když se blíží auto - ví, že by dveře zasahovaly do silnice a auto by je mohlo urazit a sejmout i jeho, čeká u auta / v autě, než projede pryč. Tyhle kraviny bohužel dělají spíše starší děti, když jsou v partě, nebo mají naražená sluchátka, tam s tím moc neuděláte.. Teda můžete. 😄 Mně takto vlezli dva kluci u baráku před auto, čuměli do telefonu, sluchátka. Neslyšeli ani moje troubení, tak jsem hodila blikačky, vylezla z auta, servala jim sluchátka, vynadala jim. Ti už na to nezapomenou, stejně jako já - na kapotě bych je nechtěla. Příště už se na mě usmívali a čekali na přechod, až projedu (chodí okolo pravidelně).
Nespolehat na melkou vodu, kde se dite muze samo postavit. Pomud se zalkne, muze nastat krec hlasivek, ktera by pry mohla decko zadusit... 😕
Hloubka je cca 60 cm a on má skoro 120, ví, jak se u jezírka má chovat a většinou venku sám ani není. Když pracuju, hlídám si děti přes kamerový systém po domě i zahradě. Zrovna ten skoro nejmladší (4 r) je nejvíc zodpovědný. 🙂 Když jsem čekala nejmladšího (6 m), usnuli jsme společně na gauči u TV a když jsem se probrala, běžel v televizi film Uprostřed ničeho. Tam matka rodila v lodním kontejneru dítě uprostřed oceánu, byly tam fakt detailní záběry. Čekala jsem milion otázek - nic. Ale když se přiblížil porod, jen mi oznámil, že můžu rodit doma, bude mi držet za ruku a miminko mi vytáhne, jako to bylo v tom filmu. A tak bych s ním mohla pokračovat. 😄 Je to hodně o povaze dětí - když víte, že máte raubíře, je třeba mít oči i na zádech.
Mám stejně staré miminko a neumím si představit tu bolest, jakou muselo prožívat. Upřímně mi mrzí, že si něčím takovým muselo projít kvůli magorům rodičům. Žádný trest pro ně nebude dostatečně adekvátní, i kdyby měli IQ nevím jak nízké. Jedna věc je mít dítě v jiné místnosti a neslyšet běžný pláč, druhá se několik hodin vys... na miminko a nezajistit mu adekvátní zázemí. Nemusí být nagruntováno, že by se dalo jíst ze země, to nemám ani já. ALE sakra mít doma skladiště a krysy, navíc s již zkušeností jiných dětí s pokousáním, byla to jen otázka času. Krysy se používaly ve středověku jako mučící nástroj, chudáček maličký.. Snad se již bude mít teď lépe.
Máme bazén a schůdky jsou zandané, aby se po nich nedalo dostat dovnitř. Starší by to sice zvládli, kdyby chtěli, ale ví, že bez dozoru dospělé osoby aspoň z pergoly do bazénu nesmí. Mladší to respektuje a i když se starší koupou, sám tam nejde. Máme menší jezírko bez zakrytí sítí a ví, že k němu může, ale nesmí se do něj naklánět. Kdyby do něj spadnul, postaví se bez problémů (když se nebouchne do hlavy třeba o rantl, samozřejmě). Ono je asi dobré dětem říkat, co a proč jim hrozí, nebo jak se mají v některých situacích chovat, potom nedělají takové blbosti. Ohlídat vždy 24 hodin denně více dětí pro 1 osobu doma je mise lehce nemožná, takže musíte mít děti vychované k poslušnosti. Zde bohužel otec neuhlídal, nejde se dočíst, jak bylo dítě staré, jestli už bylo schopné rozumově chápat, že k vodě nesmí. Je to velká tragédie. Když chcete mít vodu, zabezpečte si ji (nebo děti) - jsou různé plůtky, ohrádky, namontovat něco na schody, vzduchové plachty pevně natažené (jinak to také může být past pro dítě, když do ní spadne), sítě,.. Nepodceňujte to.
A z čeho vychází vaše domněnka, že základní péče není dostupná všem bez rozdílu. Vždyť to píše i článek. Na druhou stranu, pokud někdo je ochotný si zaplatit nadstandard, tak proč mu bránit? Je to přeci jen jeho věc? Kde je problém? Vy to platit nechcete, tak nebudete. Nikdo vás nenutí. Když jsem před 6 roky kvůli žlučníku 3 noci ve špitále, dostal jsem nabídku lepšího pokoje. Nevyužil jsem jí. Nevadí mi však, pokud jí někdo využije.
Pokud jde o UA, tak se podívejte, kdo u nás dělá ty nejméně placené práce. Úklid vlaků, úklid v supermarketech,...dělají ženy z UA protože to nikdo z čechů dělat nechce. Tím, že jsou takto zaměstnané, tak z platu odvádějí zdravotní pojistné. není tedy pravdou, že mají péči zdarma. To bylo na začátku, když jsem přišli. Dneska je to jinak.
Nikdo se nebaví o platbě za televizi na pokoji nebo pohodlnějším lůžku či více soukromí na samostatném pokoji - tyto možnosti se nabízí napříč nemocnicemi již dávno. Tady se zmiňují platby za ošetření, tzn. kdo si zacvaká, dostane více lékařské péče - proč bych měla mít horší péči jen proto, že nemám na kontu volné tisíce?
Co znám v okolí UA, jsou zaměstnaní přes bosse a ten jim vypisuje na střídačku dohody o provedení práce tak, aby se nemuselo odvádět ideálně nic nad nutné minimum. A kolik jich je tady bez zaměstnání, to by se také dalo dohledat, kdyby se chtělo. Ani tady jsem ale nepsala, že nemají mít nárok na ošetření, ale že je nespravedlivé, že je brali bezdůvodně přednostně před ostatními!
Dětská pohotovost je oddělená od pohotovosti pro dospělé, je to jiná lékařská odbornost. Takže moc nevěřím tomu, že vaše dítě předběhl na pohotovosti bezdomovec. Kromě toho jak jako laik dokážete posoudit závažnost stavu jiného pacienta? Tady se pořád opakuje, že sanitka nemůže být zpoplatněná, protože pacient jako laik nepozná závažnost svého stavu. Tím se vůbec nezastávám těch, kteří čerpají péči a nejsou pojištění.
Pokud ovšem není zrovna dětská pohotovost uzavřená, protože nemají sloužícího dětského lékaře, potom Vás posadí do pohotovosti pro dospělé, nebo si máte dojet do x km vzdáleného města do jiné nemocnice (za předpokladu, že máte vlastní auto, nebo peníze na taxi). A ano, osoby, které přivezla sanitka, mají přednost před těmi, co sedí v čekárně, bez ohledu na jejich zdravotní stav - přivezla je sanitka, která je potřeba uvolnit od pacienta. Sanitka, za kterou si neplatí a zneužívají ji. Nemám důvod si vymýšlet, píšu z vlastní zkušenosti, naštěstí jsem na pohotovost musela s dětmi pouze 3x (1x přeřízlá šlacha na ruce po úrazu, 2x akutní zánět ucha a u nás by ve městě na ORL byli až za dva dny).
upřímně, na co potřebuji eshop, když lékárnami se dá pomalu dláždit. jdu do kaufu, lékárna, jdu do tesca, lékárna, jdu do našeho místního nákupáku, lékárna. a další je na náměstí. a to jich ještě pár u nás ani neznám. takže při nákupu si doplním běžný věci podle sezony a nemusím řešit nějaký balík. a v nemocnici samozřejmě lékárna, na poliklinice taky, takže mám pokrytý recepty po cestě od doktorů.
Máme ve městě 3 lékárny a stejně se mi většina vyplatí objednat přes e-shop, jinak bych musela jet 25 km do jiného města (tam a zpět). Vezmu si základní léky do zásoby (na teplotu, průjem, kašel, pro děti) a když se skoro vypotřebuje, objednám jiné. To samé platí o plenkách, ubrouscích..
Při současném stavu našeho zdravotnictví si nejsem ochotná platit nic, max. u zubaře za péči, kde vidím výsledek. Všechno ostatní se obávám, že budou jen vysypané drobásky do bezedné studny a výsledek nikde vidět nebude, poputuje to na dovolené x desítek úředníků, šéfíků,.. Základní zdravotní péče má být dostupná všem bez rozdílu, pokud si platí zdravotní pojištění! Kdo si ho neplatí (tím myslím bezdomovce a pod.), by měl dostat možnost si za ošetření zaplatit, jinak zdarma ošetření pouze život ohrožujícího stavu. Naprosto mi irituje, když čekáte na pohotovosti s dítětem, které se zranilo a slabě krvácí a přivezou ožralýho pos.. pochca.. bezdomovce, který měl také úraz a má přednost a ještě ani neplatí, ani neumíral. A stejně byl přístup u UA u jiných doktorů, kdy oni měli přednost a hned u vstupu cpali nějaké papíry, že mají nárok na ošetření zdarma. Ať si ho mají klidně zdarma, ale jsou pacienti jako každý druhý a tak má být spravedlivé, ideálně podle závažnosti případu - život ohrožující hned, vážné stavy, komplikace, noví pacienti pro diagnózu, kontroly objednávat na vymezený časový úsek, ať to odsýpá.
Za chvíli tady budeme jako v USA, kam to spějeme. Jasně že má v Praze lepší peníze, když má mnohem náročnější práci (není řídit jako řídit, na vesnici s minimem provozu se to mluví, málo balíků - co si budeme, pošta už toho tolik nemá - a možnosti přestávek, když potřebujete na záchod. Kde si odběhnete v Praze? A že to nikde ofiko nezapisovali tu náročnost, však ono se to dá krásně dohledat na počtu přidělených balíků v předávacích protokolech, debatovat o náročnosti rozvozu venkov a velkoměsto je snad zbytečné. Když jsem nastupovala do práce jako "kancelářská krysa" v Plzni, brala jsem 15 tisíc (njn, věk nezastavíš), ve stejné době na obdobné pozici byl příjem v Praze kolem 35 tisíc. Praha - více nabídek a možností, takže lepší konkurenční prostředí. Pokud do toho bude chtít někdo zase vrtat, za chvíli zkrachuje i to, co ještě funguje a já jsem třeba za tu práci ráda, je tam fajn kolektiv a s šéfem je normální domluva. Peníze nejsou vždy vše.
A kde měli ten hrnec s rozpáleným olejem nenapíšete? Jak ho můžete mít tam, jam dosáhne batole? To mi nějak mozek nebere?
Podle Vás bych asi nesměla vařit, protože obě mé starší děti lezly po roce věku na linku - měla jsem všemožné cvakátka na šuplíky, skříňky, dlouhou tyč skrz madlo sporáku,.. A víte co? Přitáhly si tam kočár, židli, krabici s hračkama, musela jsem.demontivat i madla ze šuplíků.. Děti jsou sakra vynalézavé, takže jsem pak nešla cestou zákazů, ale kontrolovaného dohledu. Výsledek je takový, že tříleťák smaží cibulku a ví, že do toho nesmí sáhnout, umí pustit plyn a zapálit sporák,.. A mohla bych pokračovat. Nedělám si iluze, že třetí prcek bude jiný. 😃 Nejvíc potrestaní jsou v takových případech samy děti a i jejich rodiče, netřeba jim teď dělat další psychický dusno. Přejme jim uzdravení 💚🍀
Tak to vás vyvedu z omylu. Můj syn chodil do státní školky v Roztokách u Prahy taky pro děti do tří let, když mu bylo 2 a 3/4 roku pro změnu stará nána chůva ne pedagog taky dělala to, že když děti brečely zavírala je do komory bila je. Strachy, když na ně promluvila se počůrávali. A co provedla mýmu klukovi!!! Po půl roce se opět počůrával, jak přišel do školky okamžitě zvracel. Jen vytáhnu z kontextu jednu věc, dusila ho pod peřinou, protože brečel, že nechtěl spát!!! Dnes je mu 6 let a kdybych jen z pola tušila co mu tím způsobí do dnes má problém jít do školky a to od 3 let chodí do jiné školky v jiném městě. Doufám, že jí nikdy nikde nepotkám, protože jestli ano zřejmě jí přejedu hlavu autem a když půjdu pěšky tak jí tu palici rozmlátim o patník!!! A pak půjdu sedět. Takovýhle dementi nemaj pracovat s dětma! Totiž děti v tomhle věku se nedokážou dost dobře vyjádřit co se jim děje ještě, že z toho mýho kluka jsem to vysondovala. Vnímejte svoje děti především změnu v chování, neignorujte je🙏🏼protože tyhle nechutnosti se opravdu dějí bohužel😡
Také jsem se synem musela řešit zvracení cestou do školky, doslova se klepal a skrz okno koukal, která učitelka tam zrovna je. Okamžitě jsem si ho stáhla domů a řešila to, jen díky humbuku, co jsem udělala, si učitelka vzala zpátečku a začala se chovat líp, syn tu školku s ní nakonec dochodí. Bohužel to nebylo jediné dítě, na které takto svým chováním působila - jen od ostatních nevím, že by to řešili, což mi přijde smutný. Byť si děti rády vymýšlí, jsou věci, které si nepřibarví a je nutný si jich všímat a vnímat, co a jak říkají.
Otřesné je, že jde Svoboda mezi lidi s černým kašlem bez respirátoru. Takového lékaře bych ve své blízkosti mít nechtěla. Potom se nedivím, že se lidi nakazili covidem i při hospitalizacích v nemocnici. To se tento lékař nenaučil používat respirátor zřejmě ani v době covidu.? A proč spěchal tak, že si ho doma "zapomněl?
Když jsem nastupovala do nemocnice se synem na plánovanou operaci, museli jsme oba dva podstoupit test na Covid, jinak by nás nepřijali. Paradoxně jsem byla na pokoji se 3 dalšími maminkami a jejich dětmi, které přivezla sanitka a nikdo jim ten test neudělal. Na pokoji jsme roušky nosit nemuseli, ale na chodbě ano. Nechytnul to nikdo z nás, paradoxně až na následné kontrole.
Na tuto diagnózu mi zemřela babi, byla dlouho bez příznaků, potom najednou zežloutla a odjela do nemocnice na testy. Prvně zjistili ucpaný žlučovod, tak řešili tento problém, ovšem když to nepomáhalo, udělali další testy a vyšetření, zjistili rakovinu slinivky - pozdní fáze, nešlo nic dělat. Nasazena paliativní léčba (zemři v klidu doma pod prášky na bolest). Je to velice náročné pro každého, kdo si tím prochází, i jeho okolí a nedá se moc smířit s tím, že nejsou pořád účinné metody, jak takové onemocnění jednoduše a hlavně včas odhalit.
Ústavní soud jde do kytek, přece i kdyby se to nedozvědělo dítě, měli by rodiče jméno pokrevního otce znát. Už i kvůli rodinné anamnéze při lékařském ošetření, což v zájmu dítěte je.
Věřím tomu, že kdyby šlo dítěti o život, najednou by se matka začala zajímat, jestli je ten tatínek správný, nebo kterému má říct (třeba o ledvinu).
pokud neukončí studium dříve, nebo se neprohřeší až tak, že by bylo možné i vydědit.. (kdyby nechodila do školy, fetovala...)
každopádně bych takovou pomlouvačnou pijavici rád živil...
Studium může ukončit i dříve - podstatné je, že má nárok na statut studenta při denním studiu do 26 let a je jedno, jestli studuje jednu školu, dvě, tři,.. Zkrátka studuje. A proč o ní píšete jako o pomlouvačné pijavici? Však v jedné domácnosti jste s nimi neprděl, abyste věděl, jaké mají mezi sebou vztahy a proč spolu nevychází.
Vydědění nemá s nárokem na povinnost výživného vůbec nic společného. Vydědění je akt, kterým pozbyde nároku na majetek zemřelého po jeho smrti, resp. při jeho případném zbavení práv (ve stáří, při nemoci, apod.) práv na správu jeho majetku, pokud bylo sepsáno ze svéprávného stavu a notářsky ověřeno i se svědky. A ani vydědění není jen tak (argumentace, že třeba v 15 kouřila trávu, jen př., nemusí mít žádnou váhu v době dědictví, pokud bude v té době již zcela čistá a vést řádný život - může napadnout závěť pro tzv. protěžování případných jiných osob). V takovém případě je jednodušší převést majetek darovací smlouvou za života a ošetřit si to případnými věcnými břemeny.
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Stala jsem vedle dvouletého syna a vyprávěla se s matkou.Byl podzim, malý navlečený v teple bundě.Koukal na rybky do cca dvou metrového jezirka.Koukám na něj a byl tam, v sekundě zapichlý hlavou dolů.Jsou to sekundy,co rozhodují,co příjde Nic se nestalo.Jen byl celý mokrý a vyplašený stejně jako já. My měli štěstí.Jo mimochodem stalo se mi to s ním dvakrát.Pak vyrostl a snim i rozum.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To jsem ráda, že se nic nestalo. My máme jen asi 60 cm hluboké, takže se tam postaví v pohodě, ve vodě má pády natrénované (skákání ze schůdků do bazénu pod mým dohledem). Ale samozřejmě šok dělá své, určitě to nečekal a Vy také ne. 🙂
1 odpověď