Mohu jen potvrdit většinu autorových tvrzení, byla jsem na poznávacím zájezdu ve Slovinsku před několika lety a byla jsem okouzlená. Hlavně městečko Bled je nádherné, jezero lze celé obejít nebo se v něm koupat a pokud se vydáte nahoru na hrad, vyhlídka stojí opravdu za tu námahu. K návštěvě také doporučuji známý hřebčín v Lipici, kde pěstují lipicány - na louky plné bílých klisen s černými hříbátky vzpomínám dodnes....
Reaguji jako prodavačka: ano, bohužel jsme k tomuto chování nuceny(i) vedením. Ve firmě, která mne zaměstnává, například takzvanými "Standardy prodeje". Vzhledem k tomu, že jejich dodržování je kontrolováno "mystery shopingem" a nedodržování má za následek krácení osobního ohodnocení, pokud přijdete do naší prodejny, i já se na Vás bohužel hned po vstupu budu "vrhat" ....🙁
Já to vidím přesně naopak. Jí z učňovského oboru zakončeného maturitou na vysokou školu stejného oboru, jakého byl učňák, je oproti gymplu velikananánskou výhodou. Na učňáku se naučíte v tom daném oboru nejenom teorii, ale i praxi, kterou na VŠ jedině využijete a zúročíte. Kdežto na gymplu se naučíte jen všeobecným znalostem ze všeho, takový pel-mel, bez odbornosti k čemukoliv.
Nevím jak nyní, ale cca před 15 lety jedna dcera maturovala na gymnáziu a o pár let později druhá na nástavbě po učňáku - a pokud mohu posoudit, protože jsem se jim s opakováním pokoušela pomocí - se znalostmi, s kterými se dalo odmaturovat na nástavbě, by dcera na gymnáziu neuspěla ani v druháku....
Vzkaz pro mladou streamerku Terezu: barva je fuchsiová (opravdu ne "fuschiová") podle fuchsie z čeledi pupalkovitých, nikoli podle bramboříku z čeledi prvosenkovitých. A králík nepatří mezi hlodavce, ale do řádu zajíců (zajícovců). Tento díl se tedy jeví z hlediska přírodovědného jako propadák. Ctrl+V "generická lamentace ohledně úpadku vzdělání mladé generace".
... ještě doplněk pro Terezu - fuchsiová barva (čti "fuksiová") je podle fuchsie a barvě podle bramboříku se říká "cyklámen" - podle latinského názvu bramboříku - Cyclamen. Pravdou ovšem je, že obě tyhle květiny se pěstují v různých barevných varietách a tak lze tvrdit, že jsou zaměnitelné... Splést se může každý, ale myslím, že od teď už to budete vyslovovat správně 🙂))) Jinak zdravím z Berouna a mám Vás všechny ráda!
Není to povinné. Autor napsal hromady nesmyslů. Vyrůstal jsem za komunistů a nikdo neměl šité oteplovačky. Nesmysl. Školy měli systém pujčování lyží i bot. Byly bídné ale jezdit se na nich dalo. V bazarech se žádné fronty nestály.
Lyžák je však zážitek který si pamatujeme často celý život. A pobyt na horách ukáže možnost a smysl proč na hory jet. Nejde jen o sjezdové lyžování, ale i o běžky. Navíc dostat děti z měst na hory má smysl vždy.
Každý máme své vzpomínky: já a pár dalších na lyźáku v r. 1975 jsme doma šité oteplovačky i bundy měli, protože to, co se dalo koupit v obchodech bylo fakt hnusné tak nám to radši doma mámy ušily (mj. to také vyšlo levněji). Všichni jsme záviděli spolužačce, co měla oblečení z Tuzexu 😉
A taky jsem při večírku nedostala ani pusu od nejhezčího kluka ve třidě, protože ho obluzovala Marcela ..... a pak s ním dokonce i lyžovala mrcha !
Takže to celý bylo hrozný a nedopustím aby to zažily moje děti !
No právě - já si myslím, že "lyžáky" a vůbec podobné aktivity na škole jsou podstatné právě tím, že se děti vytrhnou z domácího prostředí a něco zažijí (i když třeba ne úplně příjemného -ale koneckonců: na to, že jste tenkrát nedostala pusu, si vzpomínáte dodnes, že 😉...) Jsou děti, které jsou neustále jen v kruhu vlastní rodiny, nejezdí na žádné tábory atd. a tak zažít nějakou interakci s vrstevníky a naučit se si poradit v nekomfortní situaci je fajn se naučit co nejdříve. Tohle je myslím důležitější než zvládnout oblouk ve smyku!
S článkem se dá jen plně souhlasit. Důchodci jsou neustále si stěžující skupinou obyvatelstva, která se nechá lehce ovlivnit různými populistickými sliby. Proto také na ně cílí především populistické a nacionální strany jako je ANO a SPD! Také aby ne, když je jich celkem dohromady více jak 2,8 mil. To je obrovská volební síla, která pak rozhoduje jak to bude v ČR vypadat, když oni budou tou privilegovanou částí celé populace. Což je samozřejmě špatně, když o mladých lidech a lidech v aktivním věku rozhodují už nepracující občané! Byla by jen jedna nedemokratická cesta omezit volební právo věkem! Třeba max. 75 let. Ne nadarmo se neříká, že staří lidé jsou jako malé děti a ty do svých 18 let také nemohou volit!
Myslím si, že je chyba házet všechny důchodce do jednoho pytle "voliči ANO nebo SPD". Mám ve svém okolí dost lidí ve věku 80+, kteří ani Babišovi ani Okamurovi na lep nesedli!
Všechno má své klady a zápory a každý si je zdůvodňuje, aby neměl pocit prohřešení. Faktem ale je, že dítě by mělo nejméně do šesti let vyrůstat s matkou a i po první roky docházky do školy. V těchto letech je to důležitý základ pro vytvoření pevné citové vazby dítě - rodina. To jsou hlavní roky vývoje dítěte a neměla by to rušit ani školka. Možná v předškolním roce školka ano, ale jen na dopolední aktivity. Každý dobrý psycholog to potvrdí. Ale chápu, že v dnešním znetvořeném systému, kdy ani oba pracující rodiče často nepokrývají rodinný rozpočet, nemají jinou možnost, nežli jít vydělávat a dítě odkládat do školky. Je to smutná realita.
Měla jsem v 90tých letech dvě děti po dvou letech a po 5 letech mateřské jsem se neskutečně těšila do práce. Obě děti si na školku naštěstí dobře zvykli a měli z ní spoustu zážitků i inspirací, které jsme večer mohli probírat. Rozhodně jsem si nepřipadala a ani dnes nepřipadám jako špatná matka. Ženy, které naplňuje mateřství natolik, že rezignují na svůj pracovní život lze sice obdivovat, ale ne z nich dělat normu. Zrovna tak dobrá školka je pro většinu děti přínosem a rády na ni i v dospělosti (tak jako moje) vzpomínají. Samozřejmě zdůrazňuji DOBRÁ!!!
To má být vtip? To bylo možné v minulosti a ne teď kdy se neustále posouvá hranice odchodu do důchodu. Mnozí prarodiče jsou ještě pracující a tak by rodiče měli mít trochu soudnosti a nechat je odpočinout a ne jim cpát děti. Dnešní děti si prostě můžou o dvouměsíčních prázdninách u babičky nechat leda tak zdát. My byli u prarodičů každé prázdniny a celé prázdniny, byly už v důchodu a čilý také, takže to šlo.
Sice ještě pracuji, ale alespoň na týden si ráda vnoučata nechám "nacpat".... Bwt ten termín mne za všechny babičky, co rády hlídají, dost uráží
Jsem dítě let osmdesátých. Nekladl. Děcku flašku v šesti týdnech, jesle co nejdřív a matko, mazej budovat socialismus. Ptala jsem se svojí maminky, jak dlouho jsem byla kojená.
Souhlas s p. Dostálovou - měla jsem 2 děti v 80tých letech a jak v tehdy téměř jediné dostupné knize "Péče o dítě", tak v poradně jsem slyšela, že kojení je VELMI důležité. Jiná věc je ovšem jeho délka - kojit po roce dítěte bylo hodně nestandartní a ani se to nedoporučovalo.
A obecně k celé diskuzi - každá doba má svoje a není radno zevšeobecňovat. Také úplně nesouhlasím se stylem výchovy mého vnuka, ale co se pamatuju, ani já jsem nevychovávala děti podle standardů své matky - takže trochu tolerance a mezigenerační solidarity dámy!
Tohle je 2 roky stará reportáž. Od té doby se to o dost zlepšilo. Asi jim asi dochází materiál 🤯😂, že sem musí dávat takhle starý věci 😎
Dneska (28.9.2022) jsem na Zličíně byla a vypadá to tam ÚPLNĚ STEJNĚ, žádné zlepšení jsem nezaznamenala.... Jezdím tam poměrně často a vůbec NIKDY jsem nezaznamenala, že by tam někdo ty společné prostory uklízel!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Patřím k těm, co na houby chodí nejraději sama - před utrhnutim si ještě nejhezčí kousky vyfotím a následně pošlu "podobně houbově postiženým", jejichž chvála pak vyplavování dopaminu protáhne... Nicméně čištění po návratu domů srdečně nesnáším a ani ve svém okolí neznám nikoho, koho by bavilo!
1 odpověď