Viděla jsem dokument, kde se první člověk rozhodl pro byznys, že bude dávat pití do lahví. Tenkrát se mu všichni vysmáli. Kdo si bude kupovat vodu v láhvi, když teče z kohoutku? A ejhle, svět zaplavený jednorázovými lahvemi. Navíc většinou s obsahem, který nám škodí...Ale pít určité značky je prostě cool.
Pracuji ve školství a denně vidím, jak většina dětí nejí a vše odnese. Když jsem se ptala kuchařek, proč jim to na talíř dávají, když jim děti hlásí bez masa, bez omáčky...tak mi odpověděly, že musí, protože si to zaplatily....plýtvání...A ještě z jiného soudku. Před školou si jedna dívka vzpomněla, že si nepípla oběd, že bude mít doma průšvih, odhodila batoh a za chvíli byla zpět. Takže kterým směrem uchopit školní jídelny? Děti obecně mají rády těstoviny, špagety, tak proč do nich nepřidat čerstvou zeleninu. Mají rády pizzu, proč ji neudělat....Stejně, pokud jídelna (jako ta naše) vaří dvě jídla, děti spotřebním košem stejně prokličkují. Vlk se nažere (jídelna si odškrtne spotřební koš) a koza zůstane celá (dítě má k obědu buchtičky s krémem;)
Naše děti sportují s námi. Naučili jsme je lyžovat, bruslit, plavat, na kole, ....Jsme s manželem sportovně založení, tak naši kluci neměli ani moc na výběr. Naštěstí oba dva pohyb milují. Jestli jsou rodiny, kde se o víkendu trénuje gaučing, k obědu je něco smaženého a jediný pohyb dítěte je, když se natahuje pro mobil nebo zapíná počítač, tak nechápu testování ve školách. Za 2x45 minut týdně tam toho ti učitelé z dětí opravdu moc nevydolují.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Peníze ve školství by byly, nebýt inkluze.
Učím na obyčejné sídlištní škole, např. v jedné(!) 3.třídě máme 2 pedagogy + 1 asistenta. Ve škole máme asi 700 dětí, asistentů tolik, že se při poradách nevejdeme do sborovny...
1 odpověď