Řeč je o tom, že se propracovaný systém nechal padnout. Odstoupilo se od něj. Moje teta trénovala 50 let házenou. Trenéři měli úlevy v práci v době tréninků, zápasů, turnajů, vlastní hřiště, lékaře, který kontroloval hráče, atd. Hráče uvolňovala škola. Systém byl v propracovaném posunu hráčů podle výkonů. Vyrostla jsem na atletické základní škole a klubu házené v pražské Slavii. Bylo nás ve starších žákyních 7 holek na jeden post, (pivot, křídlo,) kdo měl na to výkon, postupoval do TSM, Tréninkové středisko mládeže, pak Repre. Fasovali jsme tretry, trika, teplákové soupravy na závody, atd. Ano byli jsme skromní, trénovali na antuce, na soustředění v teplákách za pár korun, unesli jsme když na nás trenér řval. Dnes se to zachránit do stejné propracovanosti bohužel asi nedá. Dcera do 35 let hrála házenou, nyní jí rozvíjí právě v mládežnických kategoriích. To co hrají dorostenky (ci), hráli za nás mladší žáci. Ano vyvíjí se povrchy, technologie,... ale jestli ti není na škodu. Ona sama tabulka výše dotace do sportu od státu, je všeříkající. MOOOC mě to mrzí, za má vnoučata. Krásný den.
Já považuju dostupnost sportu pro všechny děti za hodně důležitou, ale ... fakt by měl klub z nějakých (jakých?) peněz kupovat dětem tepláky, tenisky a svačiny?
Jsem ročník 1974. V roce 89 mi bylo tedy 15 let a dobře si tedy pamatuju dobu před tímto rokem z pohledu žáka základní školy.
Hned v prvních třídách základky se ve škole střídali "náboráři", kteří lákali děti na různé sporty - hokej, fotbal, házenou, atd.atd. Na začátku každého školního roku jsme také dostávali seznam na A4 různých sportovních kroužků, na které mohli rodiče děti přihlásit. Před domem jsme měli také= ten v článku zmiňovaný "plácek", kde se každý den po škole scházelo 20-30 vrstevníků a hrál se fotbal, nohejbal a spoustu jiných věcí....založených převážně na sportu. Největší výhodou bylo však, že veškeré ty sportovní kroužky a oddíly byly buď úplně zdarma nebo s minimálním příspěvkem třeba 50Kčs na pololetí. Takže jsem během základky vystřídal stolní tenis, házenou, basket, judo a fotbal...u kterého jsem zůstal až do konce střední školy někdy v roce 1993. Pak už přišla vysoká a na fotbal nezbýval čas.
Dnes máme potíž u 12 leté dcery nalézt vůbec nějaký sportovní kroužek. Když už se něco najde, pohybuje se úhrada na pololetí od cca 3000 do "neomezena". Jsme rádi, že se alespoň trochu hýbe. Nicméně pro spoustu rodičů je to podstatný výdaj, který nedokáží zaplatit. Ta úhrada je totiž jen za to, že tam dítě může vůbec chodit. Přidává se k tomu pak ještě pořízení vybavení, které se podle druhu sportu pohybuje v řádu tisíců až desetitisíců.
Tenkrát "kdysi" se toto vůbec neřešilo. Většinu potřebného vybavení dostalo dítě v klubu. A teprve, když bylo v tom sportu dobré a chtělo třeba pokračovat a věnovat se tomu, pořizovali rodiče vlastní vybavení.
Já si to pamutuju pohledem lehce oplácané, pohybově spíš nešikovné holky. Náboráři brousili kolem školy pořád, chodili i do vyučovacích hodin nabízet kroužky. Kdykoli jsem se přihlásila, vymysleli důvod, proč se jim nehodím. Rodiče mě dokázali protlačit jen na nějaký obecný sportovní kroužek oraganizovaný školou a od 5. třídy na volejbal. Ten bych si sama nevybrala (líbil by se mi veslák, plavání, stolní tenis...) , jenže jinde protekci nesehnali. Oni ti náboráři pásli po úspěchu a hledali šanci na "pověst že našli a vychovali hokejistu" už mezi 6letými. O sport pro děti jim nikdy nešlo. Jo, z toho volejbalu mne a další holky vyhodili, protože trenér si chtěl nechat jen takový tým, který mu vyhraje aspoň okresní přebor starších žákyň.
Jsem zděšen kolik takzvaných odborníků ví co bude v r. 2050. Když mluvím s odborníky na finančních trzích tak většina solidních řekne že je to věštění z koule protože situace se mění velmi rychle a i když demografické studie jsou jasné tak to nikdo neví a pokud ano tak je to na Nobelovu cenu v oblasti ekonomie. N to určitě nikdo z Národní fronty II nemá. Neměl by se řešit příjmová stránky rozpočtu dříve než oškubávat soustavně občany?? ČR dává jako jedna z nejméně na starobní důchody v Evropě. horší jsou jen pobaltské země. Dokonce slováci,poláci,maďaři dávají více v porovnání k HDP. My cca 8,5% , rakousko, německo přes 12% a nebankrotují.
Takže byste rád měl vyšší odvody na sociální pojištění celý život (i pro maldé) nebo vyšší zdanění firem a tím odliv investorů jinam?
Ty peníze vybrané navíc by měly zůstat na jejich osobních účtech a zhodnocovat se. Pokud se ovšem utopí v systému, pak máte pravdu...!
Vážně? To by mohli lidé z nízkopříjmových skupin taky hynout na ulici hlady. A což teprve ti, co se dožijí vysokého věku. Zkuste si spočítat, kolik za život odvede člověk s minimální a průměrnou mzdou. Zhodnocení v nízkém riziku +/- kopíruje inflaci, tedy bez úročení vám to vyjde přibližně v dnešních cenách.
Většina krátkých neschopenek je přilepená k víkendu, ukazují data. Jen bych se rád zeptal jestli zaměstnanců nebo OSVČ. Když tedy ty data. Možná by si na to mohli odpovědět všichni bojovníci proti nízkým odvodům u OSVČ. Bez urážek , sprosťáren a Burešových argumente. Protože slovní zkratka,, hodit se marod " je do jakéhokoliv jazyka na planetě nepřeložitelná.
OSVČ, pokud si vůbec platí na nemocenské pojištění, nemají prvních 14 dní hrazených. Tedy si neschopenky vůbec neberou a ve statistikách se jeví jako zdraví, i když si dají dva dny volna + víkend. Nechci říkat, že nějaká ze skupin něco zneužívá víc, jen že je to neporovnatelný údaj.
V článku není celá pravda. Porodnice Neratovice je teď opravdu přesunuta do Mělníka, ale proč? Protože nemocnice byla města a ta dala Valmedu výpověď a tak se přesunuje vše, co v nemocnici fungovalo na Mělník. Od nového roku bude mít nemocnice nového nájemce s nájmem 2x tak větším, než platila Valmeda. Takže za vším jsou jen peníze. O lidi nikomu nejde.
Ono není moc logické, aby fungovaly dvě porodnice (a dvě nemocnice) 15 km od sebe a průměrně 20 km od Bulovky.
Když jsem si přečetl úvod článku, že se milovníkům přírody a Orlických hor splnil sen, očekával jsem ve videu pohled na malebné, skromné stavení, které splývá s přírodou. Přírodní lidé, kterým se splnil sen žít v nedotčené přírodě s výhledem na Orlické hory, však na takto krásném místě postavili dvougaráž, aby jejich obří SUV mělo svůj pohodlný domeček. Pak tam něco rozkopali a zalili betonem. Aby toho nebylo málo, vystavěli v té krásné přírodě ještě ohavnou hospodářskou budovu. Do toho všeho tohle krásné místo zaneřádili hromadou dřeva a odpadky. A aby neviděli na Orlické hory, postavili si do výhledu clonu z hromady dřeva. A za ní gril. Rádi v přírodě grilují. Praví milovníci přírody? Ne. Vykutálení Finové. O čem tedy byla tato reportáž? Právník obce Novotný v reportáži radí Finům přijmout podmínky obce, která je v právu. Finové se proto obrací na seznam zprávy a žádají o reportáž ve stínu, která by měla obec dostat na kolena a podřídit se Finům. Velká reportáž je na světě. Je o tom, že obec nezanesla do smlouvy termín do kdy má být dům postaven. Jelikož však byla výstavba domu podmínkou pro koupi pozemku od obce, byla smlouva neplatná. Což Finové odmítali. Dům mohou postavit třeba za 1000 let, když není ve smlouvě termín. Reportáž končí výslechem právničky, která tvrdí, že pochybili hlavně Finové. A navrhuje Finům se s obcí rozumně domluvit, protože v právu je obec. Onkologických pacientů je v ČR 577373. Konec reportáže.
Ups. Původně jsem poslouchala podcast, až na základě vašeho příspěvku jsem se podívala na video, jak to tam vypadá. Ty ten pozemek zaneřádili, to je hrůza. Škoda, že v původní smlouvě nebyl pevně daný termín, mohla je obec po 10 letech poslat zpátky do města, oklikou přes skládku.
Podle mého názoru je tento článek napsán velice cíleně a vůbec se tu nemluví o pravých příčinách, proč se obyvatelé Horní Lidče takto rozhodli.
Horní Lideč je obec, která je velice soudržná a lidé zde žijí velice pěkně. Udělat z nich hyeny, když podle tohoto článku se nikdo nedopátrá pravdy, mi přijde jako smutný obraz této doby. Reportér napíše snůšku tendenčních polopravd a lidé ještě popustí uzdu své fantazii, aby si mohli mnout ruce a těšit se, jak ty "čarodějnice budou zaslouženě na té hranici hořet". Nepohodlný a i jen náznakem odlišný názor se přeci trestá. Ale napadlo někoho, že je to divné, že se proti postavila opravdu většina lidí? Je to totální nesmysl, že by důvodem bylo, že by se nechtěli dívat na staré lidi. Už hned jsem se zamyslela nad tím, že možná bylo možné realizaci přizpůsobit i tak, aby byla přínosná všem. Pokud je možnost postavit budovu jinak a někdo tlačí na realizaci tak, že děti by možná měly hřiště na druhé straně obce a nemohly tedy chodit ven cvičit ani jít na hřiště s družinou po škole a navíc možná není vyhovujícím způsobem vyřešen návrh příjezdových komunikací k domovu pro seniory a děti by ztratily bezpečí ve školním areálu, taky bych volila ne. Podle mě jim nevadí domov pro seniory, ale konkrétní realizační projekt, který by chtěli pozměnit. Možná posunout, aby byly uspokojeny potřeby seniorů i dětí.
V Horním Lidči žijí hodní a skromní lidé. Podle mě je musel někdo hodně podrazit, slibovat něco a je to jinak. A teď si ten někdo nechal ještě napsat na zakázku tenhle panflet, jako pohoršený zvednutý prst. Nevěřím pisateli článku ani slovo
Zelené plochy i sportovní hřiště jsou i jinde v areálu školy a mnohem větší, než to dětské hřiště, které má být přesunuto. V rámci obrany obyvatel Horní Lidče ze sebe děláte čím dál větší hlupáky. Většina uživatelů internetu se umí podívat na mapu.
A všechny argumenty o nevhodnosti umístění DD u školy smývá fakt, že občané hlasovali i proti DD kdekoli jinde na území obce. Jestli se většina obyvatel nechala předsvědčit malou důraznou a hlasitou skupinkou, je lepší si to přiznat, než hledat další směšné důvody typu školní kuchyn ěneumí udělat o 25 obědů více. Mimochodem, to vás nikoho nenapadlo, že třeba Brlohovi prostě nechtějí stavbu a omezení ve "své" ulici a hledí si jen vlastních zájmů?
Přijeď se sem podívat a uvidíš proč se nemá stavět tam kde pan starosta chce. Ono možná stačí se jen podívat na mapu a zjistit, že je to záplavová oblast. Ale třeba sem chceš každý rok jezdit a střečky vynášet ze zaplaveného domu na zádech.
Pokud konkrétní stavbu povolil stavební úřad, tak se tam může postavit. S jistou bral v potaz vymezení záplavového území a sledoval, zda je stavba řešena s ohledem na ni.
Můžete studovat deset let, projektovat stavby deset let nebo víc a stejně vás přebije každý místní chytrák, který to vidí.
Já se taky přidávám. Napsat jen půlku a nedokončit. To jste tedy frajer. Takže žádné jiné důvody nejsou!!!
Chabý pokus o zvrácení reputace.
Řekla bych, že ti Brholovi tam chtěli kremačku a nedostali povolení, tak si s vámi všemi vytřeli zadek.
Chodí vůbec staří lidé po obci nebo je děti zamykají do sklepa?
já jsem se hodně dozvěděla tady. Odkaz - pani Juřicová, která spolu s Brlohovými rozpoutala tuhle tragikomedii nejspíš nemá ráda starostu a vadí jí, že on SI někde shání miliony, aby SI v obci stavěl pomníček.
Jinak argumenty předkládané odpůrci jsou jeden vyvratitelný nesmysl za druhým.
Katastrální území obce Kly je většinou v záplavovém území Vltavy,ale stejně se po poslední povodni znovu tam staví nové domy a vytopené opravily.Co bude asi teď? Televize Nová a Seznam tam už čeká na exkluzivní záběry.
V záplavovém území Labe je jen malá část Kel, tzv. Staré Kly a tam se částo domů již neobnovila a novostavby by neměly být žádné.
Možná by bylo dobré, aby se ale našla příčina, proč tomu tak je. Ono vysvětlit to lidově leností je sice pěkné, ale v praxi většinou naprosto liché.
Z části to mohou být lidé, kteří po škole tráví pár let v zahraničí. Ať tam studují, pracují nebo cestují, v českých statistikách se projeví jako "nic nedělají".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Problém není jen v systému, ale i v rodičích. Pokud se rozhodnou, že děti přihlásí do sportovního odd., tak se pak nemohou divit, že je několikrát týdně trénink, na který je potřeba chodit a o víkendu se pak konají závody nebo různá soustředění.
Konkrétní příklad - synchronizované plavání v menším městě. Trénink 4 týdně, trenérky to dělají zcela zdarma ve svém volném čase, všechno jsou to bývalé členky klubu, většinou studentky nebo pak ženy ve středním věku, které to dělají pro radost a na úkor své vlastní rodiny. Aby s dětmi mohly natrénovat sestavu, ve které plave 8 dětí, je potřeba, aby tam těch 8 dětí na tréninku skutečně bylo. A to se stane málokdy. Jsou tam třeba 2 trenérky v sobotu ráno a 3 děti, ostatní bez omluvy na trénink nedorazí a nebo prostě jedou radši někam na výlet. To se pak nemůžete těm trenérkám divit, že je to přestává také bavit, když tu týmovou sestavu prostě nejsou schopné natrénovat. Když se blíží závody, tak jim některé děti řeknou, že tam jet nechtějí, protože to nemá cenu, že se stejně neumístí, tak je zbytečné platit startovné, dopravu a ztrácet čas o víkendu. To mi hlava nebere. Jestli to takto budou mít nastavené v životě se vším, tak je to dost smutné. Jasně, že každý nemůže vyhrát medaile, ale o tom ten sport přece není. Já jsem dceři už několikrát říkala, proč se na to trénování nevykašle, ale ona mi na to řekla, že když ty holky nebudou v těch 10-12 letech mít aspoň tenhle pohyb, tak už se do jakékoliv aktivity nedokopou nikdy. A i když jí to mrzí, tak pořád má radost, za těch pár dětí, které to baví a vidí nějaké výsledky.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já docela chápu ty děti děti a jejich rodiče, že sice chtějí sportovat a být v oddíle s kamarády a něco natrénovat, ale že nechtějí na jednu jedinou aktivitu chodit v 10 letech 4x týdně po celý rok. Od trenérek je to moc hezké, že se dětem věnují, ale možná po nich a jejich rodičích chtějí příliš. na účast na závodech se to nedá nacvičit při tréninku 2x týdně?
1 odpověď