Většinou s články autorky souhlasili, tady mi to úplně někde. Volna mají učitelé daleko víc než 40 dnů, kterými se myslí hlavní letní prázdniny. Jsou zde podzimní prázdniny, dny ředitelského volna, prázdniny vánoční atd. Příprava některých učitelů spočívá v tom, že je víceméně nulová, opakující se testy pro žáky stejných ročníků, v půl druhé opouští školy většina profesorů a těžko lze předpokládat, že si jdou domů dělat přípravu na druhý den ... Nelze to jistě generalizovat, ale o úrovni školství , které prezentuje zejména učitel , si nedělám velké iluze. Co s dětmi neudělá rodič doma, to si často ze školy opravdu nepřinesou. Za mě je učitel za to, co odvádí, hodnocen finančně dobře plus má nadprůměrně hodně placeného volna.
Tak v tom s Vámi naprosto souhlasím, i když je fakt, že konečně po dlouhé době článek, který uvádí profesi učitelů na pravou míru, a nepláče nad tím, jací jsou učitelé děsní chudáčci.
Vyjadřuje se ke všemu,hlavně k věcem o kterých téměř nic neví,nezažil je,ale rozumů a rad má k tomu plno
Tak každý se musí nějak živit, a když člověk občas zaslechne výplody našich zákonodárců, kteří jsou placení líp, než tento pán, a taky ničemu nerozumí, tak proč by nemohl svými myšlenkamy obohatit svoje okolí.
Pane Martínku, Váš článek je příkladem populistické „dojmologie,“ která má za cíl polarizovat společnost a znehodnocovat učitelskou profesi bez hlubší znalosti reality školství. Text působí dojmem, že jako autor sledujete spíše vyvolání negativních emocí než skutečný popis podmínek, ve kterých učitelé pracují. Kdybyste pane Martínku přistoupil k tématu objektivně, zjistil byste, že představa o čtyřměsíčním „odpočinku“ učitelů je naprosto zkreslená a ignoruje veškeré další povinnosti, které učitelé pravidelně plní i mimo přímou výuku.
Práce učitele nekončí posledním zazvoněním. Zahrnuje hodiny přípravy, opravy prací a testů, komunikaci s rodiči a plánování aktivit pro děti. Učitelé rovněž věnují svůj čas dalšímu vzdělávání a zlepšování výukových metod, což je pro kvalitní výuku naprosto nezbytné. Argument o tom, že učitelé „pořád chtějí víc peněz,“ ignoruje fakt, že se učitelský plat dlouhá léta pohyboval hluboko pod průměrem a povolání ztratilo atraktivitu právě kvůli nízkým příjmům.
Kritika požadavků na zvyšování platu ve vztahu k inflaci je rovněž nepodložená. Jako každý zaměstnanec by i učitelé měli mít možnost udržet si kupní sílu svého platu, aby jejich rodiny nemusely trpět dopady rostoucích životních nákladů. Školství není „luxus“ ani služba pro vybrané, ale klíčový pilíř, na kterém stojí budoucnost celé společnosti.
Namísto zlehčování a podněcování nenávisti vůči profesi, kterou často sami rodiče ani v době prázdnin plně nahradit nedokážou, bychom měli ocenit jejich práci a vážit si toho, že se učitelé věnují rozvoji naší budoucí generace.
Tak co jsem zažila učitele na různých školách, tak opravy čehokoliv dělali při hodinách. Prostě zadali samostatnou práci, a v klidu si dělali svoje, nebo rozdali písemné práce a buď něco opravovali nebo si donesli kafe a v klidu si četli. Všude stejné, ať ZŠ, učňák nebo potom SŠ. A za ta léta se to moc nezměnilo. A v době volna sice musí být ve škole, ale využívají čas v lepším případě na své další vzdělání. Během let jsem pracovala v pár školách jako uklízečka, takže povědomost byť menší o práci učitelek mám. Krom toho dost informací se dozvíte i z jejich rozhovorů, co mají mezi sebou, a nemusíte ani moc natahovat uši, protože učitel si podřadného člověka, jako je uklízečka ani nevšimne.
To musela být legrace, když maturoval, nedá do kupy ani jednu větu pořádně.
Zde platí, že vynikající hokejista není nutně (ani průměrný) manažer.
To netuším. My ho ve škole nikdy neviděli a na maturitě taky ne. Jen nám vedení školy s velkou slávou oznámilo, že pan Jágr studuje s námi a potom, že složil maturitu. Takže asi tak.
Takže tím chcete omlouvat, že není schopný pochopit základní pravidla?
Se vší úctou k němu jako hokejistovi, ale ten týpek (pokud vím) nemá dodělanou ani střední školu... vést management podniku, kde je potřeba přemýšlet komplexně, je prostě nad jeho síly.
Omyl střední školu má. V oboru podnikání a služeb. O to větší je ostuda, co předvádí. Maturoval ve stejný rok a na stejné škole jako já.
Nejsem, ale asi jsem na ty neinteligenty měla "štěstí". A osnovám moc rozumět nemusíte, pokud opravujete v sešitu dítěte po učiteli angličtiny látku, kterou on sám vyplodil a dítě si jeho výtvor pouze nalepilo do sešitu, nebo v mém případě máte na SŠ kvalifikovaného učitele ČJ, který se znemožní v televizní soutěži tím, že vypadne na otázce z ČJ a v podobných perlách bych mohla pokračovat, tak potom není divu, že dost lidí nemá o učitelích valné mínění. A největší problém dnešní doby je hlavně to, že nejsou jednotné učebnice, jak tomu kdysi bývalo. Dneska si každý učitel nadiktuje něco jiného, a podle toho to taky vypadá, protože není moc podle čeho srovnávat kvalitu učitelů. A základní učebnice se dělají čím dál jednodušší, aby si učitelé mohly vybrat, podle kterých budou schopní učit. Děti se naučí podle čehokoliv, pokud se jim to pořádně a srozumitelně vysvětlí.
Jenže když je někdo tlustej, tak si zahrává se zdravým. A podporovat někoho, že si ničí zdraví, je pěkná blbost.
V tom případě by takoví člověk, který nechce někoho podporovat v ničení jeho zdraví, by se neměl dívat na filmy, protože herci víc než tlustí lidé hazardují se svým zdravým, protože podle role, buď hubnou nebo nabírají na váze.a lidi jim za to ještě platí 😄
Zlískat ne, za tu námahu mi žádný učitel nestojí. Dítěti bych to v klidu vysvětlila, a nechala na něm, jak s tím dál naloží . Naštěstí tento problém s synem nemáme, protože ve třídě je málo dětí a tři učitelé na třídu, takže je to ok. A že znám pár neschopných učitelů. Vím, co mě učilo za telata. Co se člověk sám nenaučil doma, to neuměl, ale odsedět si to musel. Konflikty jsem nikdy ve škole neměla, protože jsem učiteli vždy všechno velmi zdvořile a v klidu odsouhlasila, a královsky se bavila nad tím, jak s ten blb vzteká.
Zvláštní, že anorexie a podobný nemoci jsou výhradně ženskej problém. Chlapi taky běžně hubnou, jenže narozdíl od ženských mají rozum a ví, že na hubnutí stačí nežrat jako prase a pravidelně se hýbat. A jasně, po porodu se dá nadváha pochopit, ale tak do jednoho roku od porodu. Do tý doby se dá normálně zhubnout na normální váhu a není žádná výjimka, že potkávám maminky s kočárkem a jsou jak laňky. Tlustý lidi prostě pořád hledaj výmluvy (obezitou kvůli zdraví trpí tak 1% tlusťochů). Prostě jsou jen líný a hloupý.
To je pravda, jenže chlapi nejsou v tomto směru pod neustálím tlakem a drobnohledem, tedy pokud to nejsou vrcholový sportovci. Jenže je dost mužů, kteří hlídají u svojí partnerky každé deko, a věřte mi, je jich docela dost a nejvíc Ti, kteří jsou při penězích. Pár jsem jich bohužel poznala (doma bych to nechtěla), a divila jsem se kamarádkám, proč je nepošlou někam, osobně bych to udělala na jejich místě z fleku, ale pro některé jsou peníze mocná zbraň.
A pokud jsou podle Vás tlustí lidi líní a hloupý, tak to neřešte, a oni pokud nemají v hlavě seno, tak to taky řešit přestanou a budou spokojení. Osobně se chovám a dělám vždy to, abych byla spokojená, co si o mě myslí ostatní, mě nikdy nezajímalo. Prostě jsem svá, a vždy jsem byla, a naopak o to víc dobrých lidí kolem sebe mám.
Není pravda. Modelku normální chlap nechce, protože ví, že to bude záletnice a s takovou flundrou rodinu zakládat nikdo nebude. A být hubený/á nebo mít maximálně 5kg nadváhy není nějaká ctnost, ale naprosto normální. Dokud budou na ženských stránkách propagovat, jak je normální být spokojená s tlustou postavou, budou tyhle ženský samy. Protože normální chlap (kterej je aspoň trochu aktivní) nebude chtít vedle sebe otylou selku. Jenže váha jde v pohodě změnit, narozdíl od výšky, což je jeden z největších požadavků ženských na chlapa.
A co to takhle vzít úplně jinak. Je v pořádku, když se okolí snaží přesvědčit ženy, aby byly spokojené se svou váhou, protože je to prospěšné pro psychickou rovnováhu. Ne každá žena si za svojí nadváhu (tlustou postavu) může sama. Hraje tady roli hodně faktorů. Porod, nemoc (po některých prášcích se přibírá, a poměrně hodně), občas i genetika. Potom je žena zbytečně frustrovaná ze své postavy, a ve snaze zalíbit se okolí a za každou cenu zhubnout, pak může mít katastrofální následky. Vemte si, kolik je v dnešní době anorektiček a začíná to už i na ZŠ, jen proto, aby se zalíbily nějakému vypatlanci. Díky těmto stránkám, se dotyčná smíří s tím jak vypadá a pokud bude chtít hubnout, tak jí to půjde mnohem lépe, protože bude vědět, že to dělá proto, že to chce ona sama a ne pro okolí. Dále, tím pádem hodně pánských vypatlanců bude mít na háku, bude se chovat přirozeně a tím spíš se najde k dámě partner, který jí bude brát takovou jaká je, a postupem času si jí může zcela nenásilně váhově upravit k obrazu svému. Jak už někdo kdysi řekl, to, jak člověk vypadá, není pro vztah až tak moc důležité, protože s tím se dá vždy něco udělat, ale to jaký je uvnitř, tak s tím neuděláte nic.
Snad první článek na týhle pofiderní stránce, kterej je pravdivej. Ženský si za samotu můžou samy, ať už chováním, vyžraností nebo tím, že si myslí, že každá selka má nárok na milionáře. Dobře jim tak. Ono tohle taky bude dost souviset s tou nízkou porodností. Ale každá svýho štěstí strůjcem.
To je sice možné, ale zapomněl jste na jeden detail. Ono je celkem problém sehnat normálního muže a nemusí to být ani milionář. Potíž je v tom, že valná většina z Vás by vedle sebe chtěla ženu, která bude vypadat jako modelka, ale na druhou stranu aby Vás obskakovala a uměla dobře vařit. Jenže pro onu modelku je kuchyň sprosté slovo, a proto se většinou živí jako králík (protože si přeci nebude ničit udělané nehtíčky), a to také vnucují svým partnerům, kteří to ovšem moc dlouho nevydrží. Ale pokud se najde žena, která je sice pohodářka, milá a umí dobře vařit, tak má většinou nějaké to kilo navíc (nemyslím tím, že je při těle), protože není líná se najíst. Takovou sice můžete mít rádi, ale jen jako kamarádku, protože se s ní přece nebudete moc ukazovat na veřejnosti, aby jste před okolím nevypadali blbě. A potom ještě další problém, když najednou štíhlá žena po porodu ztratí svojí dřívější postavu a partnera nezajímá nic jiného, než aby žena udělala vše proto, aby zase byla jako proutek a bazírují na tom.
Takže se nemusí soustředit na studium (které může trvat cca rok, dva), ale měl by převzít roli otce. Chystat večeře, nakupovat, řešit s bratrem jeho trápení, uspávat ho, dohlížet na jeho hygienu. Tak to myslíte?
Zas tak velká tragédie by to taky nebyla. Vlastní zkušenost. Od 13 let jsem se starala o nemocnou babičku a od 15 let na mě spadla celá domácnost, když babi zemřela. Zůstali jsme s mamkou sami ( táta nás nejdřív vyhodil, a potom naštěstí zemřel) a ona musela chodit do práce. Mimoto, byla po rakovině, takže doma akorát uvařila a potom únavou padla, takže jsem se musela o všechno starat já, včetně financí. A nijak mě neubylo, naopak v dospělosti se mi tyto zkušenosti hodí. A na brigády jsem chodila při škole taky.
To máte pravdu, náhoda je nejlepší. Nejsem moc společenský člověk, ale přes internet jsem našla pár hodně dobrých přátel (je mezi nimi i človíček, kterému bylo 57), včetně svého manžela, se kterým jsem už 18 let, tak že flintu do žita bych hned neházela. Ale řekla bych, že seznamky to chce brát s humorem, protože co se jim nedá upřít, je to, že se člověk nad výplody některých lidí víc než královsky pobaví, a nemusí ani nikam chodit.
I když máte pravdu v tom, že se bohužel rozmohlo hodně podvodů a falešných profilů, což je smutné.
V podstatě s Vámi souhlasím. Až na jednu výjimku. Ty peníze. Berte to tak, že patříme mezi 20% lidí na světě s nejvyšší životní úrovní (standard bydlení, vzdělání, lékařské péče). A v těch výrazně chudších se rodí dětí daleko více.
Podle toho to taky vypadá. Rozumný člověk si pořídí jen tolik dětí, kolik jich je schopný uživit. Ti hloupí se množí jak bílé myši, i když trpí hlady (Afrika a pod.), a nemají dát dětem co jíst. A potom jsou tady ještě větší tupci (neziskové organizace a pod.), kteří to podporují tím, že do bezedné jámy strkají pořád peníze, místo toho, aby tomu nechali volný přírodní průběh.
Promiňte ale to jsou kecy. Kamarádka nejspíš 10 krát předtím něco naznačila, ale reakce žádná. V takovém případě je empatický přístup k ničemu a nezbývá než rána mezi oči. Jestli se kvůli pravdě kamarádka naštve, pak to není kamarádka.
Otázkou je, jakým způsobem a tónem to kamarádce řekla, případně, jak dlouho a jakou formou kamarádku zná. Pokud to není dlouholeté kamarádství, tak platí, neplést se do věcí, do kterých mi nic není. Až bude kamarádka stát o můj názor nebo radu, tak si řekne sama. Jedinou výjimkou je jakékoliv násilí, tam je na místě se do toho montovat.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Opět ehm.
Jak se zkouší u tabule třeba psaní slohových prací?
Chcete mi opravdu tvrdit, že "za Vás" se jen zkoušelo ústně a vůbec se nepsaly písemky, čtvrtletky z matematiky či ČJ?
Je to jistě individuální a záleží také dost na předmětu, ale nemyslím si, že by se dnes psalo výrazně více testů či písemek, nežli v dobách mého mládí.
Problém je, že se na věc díváte jen z jednoho úhlu pohledu. Vy jste psala třeba jednu písemku z fyziky za měsíc (možná dvě). Ale učitel opravoval tytéž písemky v několika paralelních třídách, v několika předmětech, v několika ročnících.
Opravování jedné větší písemky o nějakých 5 - 6 otázkách, kde žáci musí sami formulovat odpověď ve třídě s cca 30 žáky zabere cca 1 - 2 hodiny. (120 minut / 30 žáků / 5 otázek = 48 sekund na přečtení (někdy šíleně naškrábané), posouzení a zhodnocení odpovědi.
I kdybyste věnovala jedné otázce průměrně jen 10 sekund, tak je to při 4 otázkách a 30 žácích pořád "jen" cca 20 minut na jednu písemku. Přijde Vám to moc na skutečně objektivní posouzení žákovy práce? Vynásobte počtem tříd...
A co teprve slohové práce, čtvrtletky z matematiky, kde se musí zkontrolovat i postup řešení, půlhodinové opakovací písemky po probrání tématického celku, ...
Ale faktem je, že prázdné papíry se opravují velice rychle. 🙂
Rozdíl mezi "za Vás" a dnes není v množství učitelovy pedagogické práce. Rozdíl je v tom, že "tehdy" byl učitel respektovaná osobnost. Minimálně formální respekt měli i ti učitelé, kteří si jej nezasloužili.
Dnes si každý myslí, že jeho práci rozumí a že učitel je slouha, který má poslouchat něčí výmysly.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak to uděláte jako jiní. Zadáte ve třídě písemku, a během doby, kdy žáci píšou, máte čas opravit písemky z jiné třídy. Případně zadáte samostatnou práci, a opět máte čas na opravy. Pokud si místo toho vezmete do třídy knížku a kafe, tak si potom hodně věcí musíte tahat domů. Tu první variantu zatím používali všichni učitelé, které jsem kdy poznala. Nikdo si běžně netahal práci domů. To dělali pouze 2x ročně, když byly v pololetí rozsáhlé písemky.
Co se týká volna, tak jsem párkrát zažila, že si učitelka vzala dovolenou, měli jsme týden supl, který spočíval v tom, že přišel někdo jiný, většinou s hromadou papírů, letmo se zeptal, jaký máme předmět, potom nám bylo zděleno, jaké stránky si máme přečíst, a potom ať si děláme co chceme, ale musíme být potichu, a sám se v klidu věnoval papírům a opravám, které si přinesl.
A slohové práce si odnesete domů a máte čtivo na dlouhé zimní večery, protože máte dost času na opravu.
1 odpověď