Dnešní doba umí mluvit a myslet jen o cestě nahoru. Ale tak to v životě není, a když náctiletá maká na 120%, tak to tělo i hlava musí říct v jednu chvíli dost. Předpokládám, že tak 10 let neznala nic než tenis. A kdo by nechtěl v 19ti poznat i něco jiného.... Má mraky času se k tomu vrátit, snad v udržitelnějším formátu....
Taiwan je krásná, rozvinutá, čistá a kulturní země, s krásnou přírodou a památkami, ke kterým se chovají s úctou. Pro turisty je velmi snadné se tam orientovat, cestovat, vstupy do národních parků byly např. ještě před 10 lety zdarma. Mají své peníze, svou poštu, své úřady a školy - a to velmi dobré... Nepotřebují Čínu.
Číňané jsou na tom mnohem hůře co se týče obecné hygieny ať už osobní, nebo ve městech a přístupu ke kulturním a přírodním památkám - nerespektují žádná upozornění, chovají se jak dobytek, bohužel. Všude jezdí po hordách (jsou naučení být pouze ve skupinách, jedinec je nic), hází odpadky, flušou, vlezou kam se nesmí a jsou nemožně hluční.
Přála bych Taiwanu, aby mohl dál v klidu samostatně fungovat.
Výborně, takže se dozvíme, že "horská" turistika se dělá tak, že se jede lanovkou a počítá se s výletem na hodinu, a pak se udělá "jeee" a jde se dál, a pak ještě dál - úplně přesně naopak než radí všechny průvodce a horská služba, abyste plánovali své výlety po horách. Popis jaká je to pohoda. No a pak je bolí nožičky, protože jdou po kamenném chodníku z kopce, s čímž nepočítali. Zapomněli jste zmínit, zda jste šli v žabkách. Chápete , že ačkoliv vám konkrétně se nestalo nic, díky vašemu popisu přesně tímhle způsobem tam chodí lidi, kvůli kterým pak (zbytečně) vyjíždí horská služba, protože šli jak na vycházku do obchoďáku a přecenili své síly?
To je ůň. Ať už přestanou vymýšlet hovadiny.
Spádovost SŠ je totální úlet.
Střední školu si má student vybrat dle svého rozhodnutí - jak se mu líbí, jak se tam učí, co bude mít po jejím absolvování k dobru. A s ohledem na to, jestli má šanci se na ni dostat.
Pražáci jezdí studovat taky do krajů, když chtějí něco co jinde není.
Apropo počet dětí opět klesá, už to vidí i v MŠ, tak jestli spíš nezačít s těmi důchoďáky, dokud je čas....
Velký právní problém přineslo spoluvlastnictví nemovitostí. Dům/byt má mít jednoho vlastníka a ne že se inzeruje "ideální 2/25 bytu"... A vypořádání dědictví se táhne dlouho.... Pak je to patová situace a byt se nedá ani prodat ani pronajmout. A tak to chátrá.
O nařizování čehokoliv od státu směrem k využití soukromého majetku už psát ani nechci, to je prostě hnus.
Byli jsme s dětmi i v cizině, chodily tam do školy (myslím australský školní program to byl, ale žili jsme v Asii), a tam je školní rok rozdělený na trimestry - tři období, ca tříměsíční, mezitím vždy nějaké ty prázdniny, tak se to celkem dalo. Jo a začínali v půlce srpna, konec někdy v červnu, už si to nepamatuji přesně (je to už 9 let zpět).
Hodnocení měli u testů procenta a jinak slovní. Co se mi líbilo, že střed "známkovací" stupnice byla vlastně jednička - jako že splnil vše co se po žákovi chtělo. Nad tím byly dva stupně - "exceeded" a ještě jeden - jako že přesáhl požadované vědomosti a plus něco navíc, a pod tím středem byly taky dva stupně - něco jako že zvládl s dopomocí a nehodnoceno nebo tak něco (bylo tam dost cizinců a počítalo se s tím, že každý nezvládne hned všechno).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hlavně že na malou motorku může mít řidičák od 16 let, ale mají POLOVINU hodin jízdy než na auto... jsou mladší, míň zodpovědní a mají polovinu výcviku a pak šup na silnice....