Je moc škol. Školy drží obce zuby nehty, protože je platí z větší části stát. V okamžiku, kdy budou muset obce platit ty nepedagogické zaměstnance, tak na to nebudou mít a školu dobrovolně zruší.
Ono je fakt divné, když je v obci škola pro 30 dětí a má školníka, uklizeče, ekonoma, kuchaře a já nevím koho ještě.
Právě aspoň tam jsou sehnatelné částečné úvazky, které alespoň časově vyhovují těm, kteří na té vsi bydlí. Takže si kuchařka (nevaří, ale je tam na výdej obědů a mytí nádobí, takže třeba 3-4h denně) odnese měsíčně úžasných 8-10 tis. Krása, co. To bude úspor až se tyhle pidiúvazky zruší. To budou všichni happy...
Ach tak, takže rodiče hledají zastání u ombudsmana kvůli tomu, že škola dovoluje k plotu k brance a oni chtějí až je dveřím. Slušná absurdita ze strany těch rodičů.
Třeba musí to dítě dovést do šatny a pomoci mu s převlečením, nebo tak něco. Je začátek školního roku, a dítě s handicapem to asi potřebuje. Tak přece nepřiváže asistenčního psa u plotu. Ten má nárok jít do budovy, i na úřad, do nemocnice a podobně.
Evidentně došlo k nějakému komunikačnímu záseku na obou stranách, že to musí řešit ombudsman. Ale od toho ta funkce je.
Já si myslím že autor článku nedal čtenářům pravdivá fakta a ne všechna každá mince má dvě strany a tady mi přijde že je to hon na obyvatele Horní Lidče
Prý je to místo v územním plánu jako sportoviště, a zároveň v záplavové oblasti... A starosta podepsal stavbu prý úplně ne v souladu s pravidly...Otázka je, co jsou fakta
Nebude taky problém v tom, že dříve se po vsích lítalo na kdejakém pincku a většina otců nechala kluky a někdy i holky řídit za vesnicí na polňačce jejich auto a dnes už to právě ti, kteří se takto naučili jezdit, svým dětem nepředají?
No, když to dneska chcete předat dítěti takto, musíte si být vědom že jste rázem těžce v ilegalitě. Prostě je to zakázané - ten kdo nemá ŘP nesmí řídit. Ani pod dohledem rodiče. Ani na pitomé polňačce. To teprve až po jeho získání. Ale obávám se, že těch 14 jízd (resp 28 vyučovacích hodin á 45 min, tedy v reálu 21h za volantem) s instruktorem dneska už není dost. Je takový mumraj a provoz, že to možná stačí na naučení řízení jako takového a pravidel, ale ne na získání alespoň základní jistoty v provozu a v mimořádných situacích - které už ale dneska jsou vlastně spíš běžné - a to že někdo další porušuje předpisy a my se tomu musíme přizpůsobit, aby nevznikl karambol.
Vidím to teď zároveň u obou dětí - jeden auto, jeden motorku. Oba učíme i "ilegálně", neboť chceme, aby z nich byli dobří řidiči, a to tak že pochopí příčiny a důsledky, ne jen že po nich někdo bude řvát v autoškole. A každá jízda je jiná, každou se něco naučí, samozřejmě je to trochu boj (u jednoho se strachem a druhého s egem - klasika).
Stavba patří mezi přihlášená díla do letošní soutěže Česká cena za architekturu
-----------------------
Tak to mne pobavilo asi nejvíc. Zvenku natřené na bílo. To snad dokáže člověk i bez architekta. Co se týče interiéru. Zas taková pecka to není. Zajímavý by byl leda tak půdorys před a po. Popis k obr. 3/9 🙂 Dřevník skvěle ladí s celkovým architektonickým stylem. To mne dostalo . LOL 🙂
Přesně. Vychválený půdorys oper nikde, zato vidíme dřevník... (a ani náznak kamen v interiéru)... Novinařina v úpadku.
Podrobný popis občerstvení s cenami se v recenzi dalo vynechat.
Na jednu stranu souhlasím, ovšem taky se mi už stalo, že jsme šli na úžasnou hudební produkci na zámku Sychrov,kde je to v zahradách, hudba spíš pro ženy (resp publikum bylo že 3/4 dámské, v krásných šatech, odpovídající typu hudby), a k "občerstvení" byly akorát hnusné mastné klobásy, jinak nic.... To je pak smutné
Dnešní doba umí mluvit a myslet jen o cestě nahoru. Ale tak to v životě není, a když náctiletá maká na 120%, tak to tělo i hlava musí říct v jednu chvíli dost. Předpokládám, že tak 10 let neznala nic než tenis. A kdo by nechtěl v 19ti poznat i něco jiného.... Má mraky času se k tomu vrátit, snad v udržitelnějším formátu....
Taiwan je krásná, rozvinutá, čistá a kulturní země, s krásnou přírodou a památkami, ke kterým se chovají s úctou. Pro turisty je velmi snadné se tam orientovat, cestovat, vstupy do národních parků byly např. ještě před 10 lety zdarma. Mají své peníze, svou poštu, své úřady a školy - a to velmi dobré... Nepotřebují Čínu.
Číňané jsou na tom mnohem hůře co se týče obecné hygieny ať už osobní, nebo ve městech a přístupu ke kulturním a přírodním památkám - nerespektují žádná upozornění, chovají se jak dobytek, bohužel. Všude jezdí po hordách (jsou naučení být pouze ve skupinách, jedinec je nic), hází odpadky, flušou, vlezou kam se nesmí a jsou nemožně hluční.
Přála bych Taiwanu, aby mohl dál v klidu samostatně fungovat.
Paní Mařanová,
mohu vás s čistým svědomím uklidnit - do hor jsme měli vhodnou obuv a krosnu plnou vody i jídla. Síly jsme opravdu nepřecenili. Trasu jsme si prodloužili pouze o Sněžné jámy, na které jsme chtěli vyrazit další den, ale vzhledem k tomu, že byly kousek od Labské boudy, vzali jsme je jedním vrzem, abychom se už nemuseli vracet. Původně jsme se chtěli vrátit na Medvědín a do Špindlu sejít, což ale vyšlo časově skoro stejně jako vydat se Labským dolem. S hodinovým výletem jsme tedy nepočítali ani původně, jenom jsme podle našich pocitů a sil trasu upravili. Pokud v tom někdo vidí nabádání k nezodpovědnému chování, nevnímám to jako svoji vinu.
Hezký den, MŠ
OK, děkuji za vysvětlení. Jen tedy z článku to vyznívá jako hurá akce bez přípravy.
No však právě proto popisuje pán svou zkušenost, aby se z toho ostatní poučili a když budou v této lokalitě chtít jít na túru, tak aby si mohli díky tomu snadno naplánovat, co všechno obejdou. Tohle české neustálé poukazování na chyby je vlastnost, která nás v mezinárodním měřítku strašně sráží dolů, přitom je to jen o tom, jak se na ten článek chcete dívat. Já to beru jako krásnou inspiraci, díky které vidím celý dostupný rozsah trasy a podle toho si to naplánuji.
Obávám se, že to pán právě nepíše proto, aby se ostatní poučili, ani bych neřekla, že se poučil on sám. A jestli si chcete naplánovat túru, tak samozřejmě můžete, stačí pár pohledů do mapy a umět z nich vyčíst, že něco je do kopce, něco z kopce, a tedy kilometry jinak ubíhají. No a také a předpokládat, že nečekaná (v horách tedy spíš nutně předpokládaná) změna počasí může s výletem pěkně zamávat.
Výborně, takže se dozvíme, že "horská" turistika se dělá tak, že se jede lanovkou a počítá se s výletem na hodinu, a pak se udělá "jeee" a jde se dál, a pak ještě dál - úplně přesně naopak než radí všechny průvodce a horská služba, abyste plánovali své výlety po horách. Popis jaká je to pohoda. No a pak je bolí nožičky, protože jdou po kamenném chodníku z kopce, s čímž nepočítali. Zapomněli jste zmínit, zda jste šli v žabkách. Chápete , že ačkoliv vám konkrétně se nestalo nic, díky vašemu popisu přesně tímhle způsobem tam chodí lidi, kvůli kterým pak (zbytečně) vyjíždí horská služba, protože šli jak na vycházku do obchoďáku a přecenili své síly?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hlavně že na malou motorku může mít řidičák od 16 let, ale mají POLOVINU hodin jízdy než na auto... jsou mladší, míň zodpovědní a mají polovinu výcviku a pak šup na silnice....