Na mě to zkusila milá usměvavá prodavačka, neb jsem byla 4. ve frontě u pokladny a samoobslužné samozřejmě zely prázdnotou, s díky jsem ji odmítla.Pani se podivila a nabídla mi, že mi pomůže, znovu jsem ji s díkem a úsměvem odmítla s tím, že bojkotuji samoobslužné pokladny (stejně jako nucené aplikace do mobilu, placení telefonem...) a byl klid. Hezký den!
Já jsem se učil, že nejdelší řekou je Nil.
Tak nevím.
Však nejdelší je Nil, Amazonka je nejvodnatější, takže správná odpověď by měla být NE.
Škoda,že neukazují správné výsledky, jen napíší, že "jsem na všeobecné otázky expert", ale kde jsem udělala tu chybu, to mi neukážou (že by to byla ta Amazonka..., tím pádem by udělal chybu autor😁)
Moje tchýně bydlí proti řeznictví, když jste v řeznictví chtěl pěkný kus masa,tak vám k němu dal "povinné kosti na polívku". Když jste je nevzal,tak příště vám řekl,že pěkné maso nemá, takže si radši ty "povinné kosti (samozřejmě placené)" každý vzal a tchýně je pak nacházela u sebe v popelnici,jak se jich lidé cestou zbavovali.
Sice je v článku situace sepsána výstižně, ale řešením není zjednodušit byrokracii ohledně výstavby nových domů (na zemědělské půdě). Jen v Praze je 800 000 prázdných bytů (kde kdysi bydleli lidé), teď jsou většinou ve vlastnictví zahraničního (nebo i našeho vlastníka již několika nemovitostí) investora, který v nich má uloženy přebytečné finance, a "nepustí je do nájmu", aby se nesnížila poptávka a cena bydlení. Po zemřelých starých lidech zůstávají domky, ale do starého domu je třeba investovat do oprav, starat se o zahradu, vytápět...a většina mladých si raději pořídí novostavbu na klíč (a nejlépe s ovládáním všeho přes mobil, než vlastníma rukama). Takže staré nemovitosti chátrají a nové se "roztahují jak rakovina" podél měst na plochách polí.
Pane autore, evidentně jste se ani neobtěžoval seznámit se s důvody, proč my zemědělci do Prahy jedeme. Asi ani nevíte (či nechcete), že nejsme jediní. Možná to víte, ale lepší honorář a pochvalu dostanete za tu snůšku lží a eufemismů, které jste zplodil přesně v duchu toho, co německý filolog Victor Klemperer nazval Totalitním jazykem. Vnucujete jediný závěr, který má vyvolat ve čtenáři odpor a až nenávist proti zemědělcům. Jako hlavní krmeníčko davu používáte tolik osvědčenou závist. Nikoliv, pane Martínek, my zemědělci jedeme do Prahy kvůli úplně něčemu jinému. Jen bych se zeptal, kolik vám za tohle dílko dali? Doufám, že si vás Fiala připne na agitační nástěnku mezi své nejlepší dezinformátory týdne...
Mě by také zajímal alespoň jeden KONKRÉTNÍ a faktický důvod, proč jedete protestovat. Vy zemědělci jste jediní živnostníci ve státě, kteří jsou dotovaní (dostáváte dotace a kompenzace naprosto na všechno). Důvod, že "myslíte na budoucnost" pro nás pro všechny by byla ve vašem udržitelném hospodaření, neničení životního prostředí pro nás pro všechny(od roku 1990 se zvýšila): větrná a půdní eroze polí, utužená půda, ztráta biodiverzity (vymizení motýlů, hmyzu, na ně navazující výskyt polního ptactva...) .A na druhou stranu se vám mnohonásobně zvýšily výnosy pěstovaných plodin (rovněž s tím i zisky). Na polích nemáte největší podíl pěstování "potravin" ale technické plodiny (kukuřice, řepka), kterými se nekrmí lidé nabo zvířata, ale bioplynné stanice na výrobu elektřiny, lihu. Ale jak správně pan Martínek píše, zemědělec pro většinu lidí (kteří tuto problematiku nestudují více zeširoka) znamená VÝROBCE JÍDLA, jenže toto označení pro vás již není platné, jste stejní podnikatelé jako my ostatní(kteří ale nedostávají takové dotace), místo toho, abyste byli rádi, že máte tyto výhody, tak protestujete.Tato moje kritika není myšlená na malé zemědělce, ale na akciovky a "eseróčka" hospodařících na stovkách a tisících hektarech!
Dokončení: A právní stát? Hm, to by nejdříve museli být právníci a soudy dostupní všem bez rozdílu. Jenže nejsou. Kdo ví, jaké palmáre i za bagatelní úkony požadují advokáti, kdo zná, co stojí soudní poplatky a ví, že stát zrušil celou řadu agend dříve osvobozených od poplatkové povinnosti, a že soud při rozhodování o žádostech o přidělení advokáta ex offo už nepřihlíží k majetkovým poměrům žadatelů, kdo ví, že u některých soudců si je možno rozhodnutí předplatit, takže obvykle vyhrávají bohatí účastníci řízení nad méně majetnými, tak bude právní stát pokládat za pouhou fikci, přestože česká ústava výslovně deklaruje, že ČR je demokratickým a právním státem. No, jak pro koho…
Autor se dopouští stále recyklované chyby: porovnává českou situaci s poměry v jiných ,,postkomunistických“ státech, aby z takového srovnání mohl dovodit závěr, že socialismus jako politicko-ekonomický model byl neúspěšný a neživotaschopný. Ale stejně tak by mohl porovnávat například kapitalismus Německa, Francie, Spojených států či skandinávských zemí s kapitalismem Mexika, Bolívie, Egypta, Hondurasu, Konga, Bulharska, Ukrajiny a dalších 160 kapitalistických zemí světa, aby z toho dovodil zjištění, že kapitalismus permanentně devastovaný krizemi a neschopný definitivně vyřešit problémy chudoby, rasové segregace, etnických a náboženských konfliktů je neúspěšným a neživotaschopným systémem. V zásadě lze konstatovat, že pokud socialistické Československo patřilo mezi dvacítku států světa s nejvyšší životní úrovní obyvatelstva, pak si zřejmě nevedlo tak špatně, jak je nám stále sugerováno.
Vážený pane Štrope, moc Vám děkuji za příspěvek! Naprosto jste vystihl i můj názor, který bych ovšem nedokázala takhle dokonale definovat. Přeji Vám krásný den a vše dobré v životě!
Na zabijačce se nepoužívá ani zázvor i kurkuma to nejsou česká koření zase blábol
Moje prababička od mala (v Podkrkonoší-jestě za Rakouska-uherska) zobala z kapsy u zástěrky tzv.zázvorky (drcený kus homole cukru smíchaný s drceným zázvorem). Prý se před zimou takhle posilňoval organismus dětí (aby se vyhly nemocem, že byl zázvor zdravý). Už jako malé mi to vyprávěla babička.
Zázvor přidává můj manžel do jitrnic odjakživa (podle receptury jeho předků). (Pepř také není "český" a přidává se do jídel již dlouho. Dokonce už Rettigová má spoustu receptů s přísadami jídel špatně sehnatelnými i dnes a v její době se běžně sehnat daly, takže bych ten zázvor tak nezavrhovala.)
Je mi 43 let a většina mých vrstevníků kolem mě děti nemá a ani je neplánuje. Museli by se uskromnit.
No vidíte, jsem jen o rok mladší a děti máme 3. Švagr má též 3 děti, můj brácha 3 děti (tedy 2 "vyženěné") a mé dvě nejlepší kamarádky mají 2 a 4 děti (takže průměr 3 děti na rodinu). Holt na vás "neplánovače dětí" (a jiné sebestředné osoby) budou muset vydělávat děti nás normálních (ale když se kouknu po mém okolí,tak je nás naštěstí ještě dost rodinně smýšlejících). A poněvadž z mého okolí každý chodí do práce, tak své rodiny živíme bez problémů.
Rozbalování dárků na Vánoce by mělo být o tom, že si lidé na toho druhého vzpomenou. My si také nedáváme dárky jen kupované, a hlavně za každou cenu, ale dárky, které potěší. Letos jsem tchyni dělala domácí vaječňák, tchanovi domácí zavařované maso ve skle, mojí mamce kalendář z fotek vnoučat...a naše děti také na prarodiče myslely svými rukodělnými díly, takže každý mohl mít radost, že na něj každý pomyslel a chtěl mu něčím udělat radost. Ale být u stromku úplně neobdarován znamená, že si na vás buď nevzpomněl nebo se na vás úplně vyprdnul, vnoučata mohla babičce alespoň něco nakreslit.
Brezinova logika: Pokud zjistím, že je určité území nadměrně zatíženo návštěvností trempů, vytvořím aplikaci se souřadnicemi jejich kempů, abych zvýšil návštěvnost těchto míst o lidi, kteří tam dosud nejezdili a trempům tím otrávili pobyt v dané lokalitě. Ve chvíli, kdy někdo upozorní na to, že je díky aplikaci situace v daném území výrazně horší než byla před jejím zavedením, začnu ukazovat na trempy jako na původce problému.
Co se nepovedlo nacistům a komunistům (zbavit se "svobodomyslných trampů"), povedlo se díky internetu za pár let Jenčovi a Březinovi. Nejdřív nás vyhnali z Klokoček (teď, ať se tam jdou oba podívat -původní nenápadné cestičky od trampů nahradily "dálnice" prošoupané 30cm hluboko do skály od výletníků a buřťáků), teď pustoší Kokořínsko a pak se chystají na Brdy. Snad se jim to spravedlivě vrátí!
Takže ten tramp spjatý s přírodou, po kterém nikde nic nezůstane, tam může mít 150 let přístřešek?
Já příležitostně dětem v přírodě uvařím, tak jen chci vědět, kam patřím.
Skalní převisy využívali jako zázemí (s využíváním ohně) už lidé v"pravěku" a že se tento "přístřešek"v průběhu času mohl měnit je vývojová etapa. Je to něco podobného, jako byste na hřbitově vyházel všechny "novodobé" urny, neb před řekněme 300 lety,kdy tento hřbitov vznikl se v něm pohřbívalo do rakví. Nebo byste zbořil barokní kostel, poněvadž pod ním se nachází fragmenty základů staré rotundy.
Jak poznám, jestli jsem tramp nebo buřťák? A jestli je můj oheň v pořádku nebo ne?
Tramp je člověk spjatý s přírodou, po kterém na místě (kde strávil víkend) ani nepoznáte, že toto misto navštívil. Buřťák je člověk, který si přivezl svou zadnici autem na (kvůli němu vybudované parkoviště nedaleko hezkého místa,kam by se ještě před pár lety bez mapy a několika hodin pochodu po svých nedostal) zajímavé místo, ještě než se pokochá zbytkem toho hezkého (co tam ostatní buřťáci zatím ponechali),tak si koupí nějakou glutamátovou sajrajťárnu zabalenou v plastu v místním stánku (pro něj a jemu podobného vybudovaném). Poté se projde pár metrů nafotí mobilem selfíčka, sežere obsah zakoupeného pytlíku,ten odhodí cestou k autu a večer dá fotky na facebook, jaký si udělal bezva výlet. Po něm příchozí tramp sebere jeho odpadky, smutní nad tím, že může někdo takhle jednat, a pak dojde na 150 let známé trampské místo,kde mu zatím pan Březina zničil radost tak, že jednoduchý přístřešek (nemyslim tím zde schválně publikovanou "obří"stavbu) začleněný nenápadně do okolí, zboří a použité kulatiny namrská na hromadu pod skálou (aby vypadaly jak smetiště). (Také dělám archeologii,ale takhle vymaštěný mozek pana Březiny není způsoben archeologickým ochranitelským přemýšlením! Snad mu to"karma" vrátí)
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
být takových většina, tak ještě žijeme v jeskyních a žereme mamuty (nebo něco podobného, zrovna mamuti vyhynuli).
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
..."Takovej mamut s koprovou omáčkou..."...radši budu celý život připravovat jídlo z toho, co mám na zahradě (i když to znamená práci jako zavařovat, škubat peří, ... když mě baví), než být vycvičenou ovcí ovládanou skrze aplikace a konzumovat prefabrikáty (ač pro Vás jistě bez práce). Hezký den i Vám!
1 odpověď