Olympiádu celkem sleduji, tedy pár medailových ceremoniálů jsem viděla. Po dekorování všech se fotí, v průběhu focení člen realizačního týmu podá medailistům přístroj, na který udělají společné selfíčko a přístroj okamžitě vrátí organizátorům. Normální PR fotka, kterou dělají všichni, pravděpodobně povinná. Ale stačí je vyfotit z boku při pořizování fotografie, uříznout nehodící se čínské medailisty a můžou vzniknout slaďoučké články o olympijském usmiřování.
Autor je legrační, buď mimoň, co nemá děti, nebo troll. 🙂
Chybná je už jeho úvaha, že lidé mívají běžně 5 týdnů dovolené (tedy 25 pracovních dní). Zákonný nárok jsou 4 týdny, tedy 20 pracovních dní. Ten pátý týden je sice častým firemním benefitem, ale ne každá firma ho nabízí.
Autor také tak nějak pozapomněl na ty další dny a týdny prázdnin ve školním roce.
Budu-li prázdniny počítat ve dnech (pracovních, bez víkendů a svátků), vychází to takto:
Letní prázdniny letos 44 pracovních dní
Jarní prázdniny 5 pracovních dní
Vánoční prázdniny 6 pracovních dní
Podzimní prázdniny 2 pracovní dny
Pololetní prázdniny 1 pracovní den
Velikonoční prázdniny 1 pracovní den
Celkem tak máme 59 pracovních dní v průběhu prázdnin, to je 12 týdnů bez jednoho dne. K tomu nesmíme zapomenout připočítat ředitelské volno. Každý ředitel má k dispozici 5 dní ředitelského volna v daném školním roce, z nichž každoročně část využije, někdy celých 5 dní. Takže si můžeme k těm 59 dnům prázdnin připočítat ještě 3 dny ředitelského volna a rázem jsme na 62 dnech prázdnin, tedy na 12,5 týdne ročně.
Takže i rodiče s pěti týdny dovolené pro každého prázdniny nepokryjí, i když úplně vynechají společnou rodinnou dovolenou. Naopak jim ještě bude dovolená chybět.
A pak tu máme ten detail, že většina dětí ráda na čas vymění rodičovský dozor za prarodiče, tety, strýce, nebo za pobyt s kamarády na soustředění jejich oblíbeného sportu nebo na tematickém táboře, kde se věnují opět svým koníčkům.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podle paragrafu 88 Občanského zákoníku o pořizování záznamů platí toto:
§ 88
(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.
(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu.
Takže měl právo nahrávat. Nesměl ale nahrávku zveřejnit. Nic na tom nemění to, že je policista. Nic na tom nemění ani zákaz nahrávání ve školním řádu. Školní řád není nadřazen zákonu.