Trojúhelník je abstrakce, ne skutečný pojem...De fakto trojúhelník, stejně jako přímka apod. neexistuje. Jsou to užitečné fikce...
Jsou. Například, řčení co tě nezabije, to tě posílí.
A původně jde o citát filozofa Friedricha Nietzscheho, který samozřejmě nemůže nést odpovědnost za to, jak se v dalším století nakládalo s jeho myšlenkami. Ale ta správná verze zní: „Co tě nezabije, zabije tě příště. “
Zaujala mě věta:" Naopak systém soukromého vlastnictví je produktivnější, lépe produkuje bohatství než systém kolektivního vlastnictví." Kdo potřebuje bohatství? Musk, aby mohl ničit více přírodu svými vyhlídkovými lety do vesmíru? Ziskuchtiví obchodníci, aby mohli posílat více lodí s kontejnery přes oceány sem a tam.
LOGIKA tomu jejich počínání fakt chybí. Chceme mít pěknou přírodu, čistou vodu, vzduch , ale chamtivostí mocných vše ničíme. Vždy jsem se ptala:" Chybí královně (dnes králi) Anglie informace, že poddaní v jejich koloniích současných i dřívějších(Indie, Bangladéš a další...) trpí hlady, že tam chybí školy? Pracují ve špatných podmínkách i děti? Kdepak oni ty informace mají, stejně jako my. Jak mohou tak bezostyšně (přitom jsou věřící) okrádat jiné??? Potřebují všeho tolik? Ať těm zotročeným lidem vrátí nasyslené miliardy.
I u nás vykořisťovala šlechta celá staletí nevolnický lid, pak alespoň museli naši praprapředci robotovat. Jen hlupáci mohli vracet majetek šlechticům, kteří se dokonce podíleli na likvidaci nekatolické šlechty a hlavně, kvůli víře museli odejít lidé jako byl J.A.Komenský.
A největší hnus jsou války kvůli moci a ziskuchtivosti. Lidé, kteří ženou své obyvatelstvo na frontu jsou největšími zločinci.
Děkuji všem za čas věnovaný čtení, pocvičili jste si mozek.
Spíš trpělivost.Vy rozdáváte, co máte?
A co jsou podle vás ty "intelekty"?
Intelekt není nic jiného než schopnost dostatečně složitě uspořádané hmoty zaznamenávat pomocí nějakých snímačů (říkáme tomu smysly) nějakou hmotnou realitu, uchovat si ji v paměti, což není nic jiného než vytvořené spoje mezi neurony, a také kombinovat a předpovídat možnosti dalšího pohybu této pozorované hmoty. To všechno se děje na materiálním základě, podobně jako to dělají počítače a v současnosti jsou nejdál soubory počítačů sestavené do tzv. AI.
Jistěže existují ještě i další propojení mezi částicemi hmoty, jak těmi už objevenými, tak těmi ještě neobjevenými (hodně malými), třeba kvantové provázání atd. Vždyť dodnes např. ani nevíme, co je podstatou gravitace. Pořád to ale má hmotný základ, protože kdyby nemělo, tak by to nemohlo na hmotu působit, tedy nijak ji v jejím pohybu ovlivnit. Nemělo by to tedy ani na nás žádný vliv.
Já věřím tomu, že nejsme jenom zhluk atomů, že máme i duši. Kdyby mi partner řekl-ty si tak hezky uspořádaná hmota-nevím jestli by dostal večeři.😉
No, konečně se vracíme zase na začátek naší diskuse. Napsala jste "Já z článku vyčetla to, že na počátku všeho je myšlenka a pak až to ostatní, co lidé s tou myšlenkou udělají". A já z článku zase vyčetl a teď se dopředu omlouvám, že "slepičí trus v tekutém stavu určitě nevybuchuje". Vy jste to vyjádřila samozřejmě víc hezky, výsledek je ale stejný.
😁Já to nemyslela špatně.
citace: Když se člověk začne orientovat ve filozofii, zjistí, že Hegelova koncepce pevných zákonů dějin směřujících historii k nutnému konci je dogmatické tvrzení, které neplatí
Lidé se v kterémkoli bodě dějin mohou rozhodnout jakkoli, budoucnost není dopředu určena, ale je vždy otevřená. Dogmatickým tvrzením je i materialistická hypotéza reality, že vše, co je, je pouze materiální povahy. Pokud by svět byl pouze materiální povahy, podléhali bychom fyzikální kauzalitě, všechny naše představy by byly determinovány, a my bychom nemohli zjistit, co je pravda.
================
Tady je nastíněn zásadní problém, který lidstvo provází od pradávna. Dvounožci vzpřímení, známí pod označení lidé, si myslí, že jsou v přírodě něco jiného než ostatní živočichové a rostliny, že nepodléhají zákonům evoluce, a že si o sobě rozhodují sami. A to je zásadní omyl, ze kterého vyšel i ocitovaný odstavec z článku.
Komunismus, stejně jako ostatní náboženství, je jenom další pokus určitých lidí dostat se k moci a následně majetku těch druhých, které zároveň v hierarchii života stlačí pod sebe. Život není nic jiného než souboj o prosazení a pokud možno dlouhodobé zachování vlastních genů. Výše citovaný odstavec je tedy v diametrálním rozporu s realitou.
Například bod, trojúhelník či princip sporu nejsou materiální povahy, a přitom to jsou reálné, srozumitelné koncepty. Tedy materialistická koncepce nás učí, že nemáme žádný důvod věřit v pravdivost materialistické koncepce; je tedy vnitřně rozporná. Jinými slovy, nejsme jen materiální bytosti, ale intelekty vtělené ve hmotě.
To je taky docela známá starší věta, naznačující absurditu a zbytečnost. Proto jsem ji použil. Proč tyhle články, mediální podbízení k všeobecné diskusi neprobíhali v minulosti, když ještě komunistická strana byla opravdu součástí naší společnosti? To se o tom vůbec nepsalo a když, tak minimálně. Dokonce vláda ODS vládla díky toleranci komunistů ve sněmovně. Když se to vládě hodilo, tak ji komunisti byli dobrý. Jenomže tím pádem ta vláda, v podstatě komunisty akceptovala, jako součást naší demokracie. Toto je klíčové. A najednou je všechno jinak, vadí nám komunistický systém, komunismus v praxi, v teorii, vše bylo špatně, zločiny, stb a agenti, hlavně ti agenti, že? Není dne, kdy by člověk nečetl článek s podobnou tématikou. Nezdá se Vám to silně pokrytecké? Komunistická strana není teď ani v parlamentu, tak čeho se tak bojí naše vláda, že se o tom "musí" denně rozmlouvat? A nástupce komunistů nás reprezentuje v Bruselu v europarlamentu. Nezdá se Vám toto jako takový malý, český Kocourkov?
Jestli jste památnik exrežimu, tak víte, jak dopadli ti, kteří nahlas kritizovali. Protesty byly. Že po něžné se to nějak zvrhlo... Jaký materiál byl, s takovým se stavělo. Myšlení lidí je zapeklité, jenom tak se nezmění ke kritickému. Kocourkov je to, zdá se, už od počátků.
Já z článku vyčetla to, že na počátku všeho je myšlenka a pak až to ostatní, co lidé s tou myšlenkou udělají.
Pokud myslíte ten zahnívající kapitalismus, tak takhle se to učilo ve škole před 89, to není můj způsob mluvy. To jsem použil schválně, starší ročníky pamatují. Zapomněl jsem dát "", omlouvám se.
Ne, ne, myslím to na začátku je hodně nevkusný, článek vyvoláva diskuse a to je dobře. Konkrétně napište, co se vám nelíbí, nemusíte se obávat, cenzura zatím není.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Všechno ne, ale pokud vidím, že mladá maminka má 3 kluky a dům, který potřebuje opravy, tak jsem pomohla. Jinak rozdávám bylinky, rostlinky co vypěstuji, když vidím, že lidé mají zájem. Asi tak. Celý život si přeji vyhrát(vím, že je to blbost), ale při větší výhře bych mohla rozdat víc. Vždy\ť už jsem se dožila 72 let, jsem za to vděčná a co já spotřebuju, minimum. Ano i TRPĚLIVOST , ale čtení je pro mozek to samé, jako tělesné cviky pro svaly. Zkuste si knihu s pěkným písmem a přehledným řádkováním obrátit vzhůru nohama a pak čtěte. Mozek je opravdu tak geniální, že si zvykne a Vy budete moci číst text.
Hezké dny Vám přeji.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Zajímavá je vaše filosofie. Je skvělé, že pomáháte, ne každý toho je schopen. Bylinky mě taky baví. Jo mozek je taky třeba cvičit, i když se člověku nechce. Máte krásny věk, užívejte, co to dá. Taky přeji hezké dny.