Já svou vnučku ráda hlídám,ale bohužel do důchodu půjdu zase o něco déle. Energie už není taková. Myslím, že by jsme si vnoučata měli užít dokud to jde.Ale do práce by jsme měli chodit od 55 let jen třeba na čtyři hodiny. To ale naši vládu nenapadne. Myslím, že by jsme pak měli více energie pomocí mladé generaci s hlídáním.
Co je to za ženskou že hodí děti na krk babičce a jede si na dovolenou.Pochopil bych kdyby měla hodně práce a potřebovala by píchnout s hlídáním a tak by je na pár dní hodila k babičce ale tohle.Mám dva úvazky ale abych si odjel odfrknout bez dětí tak to nikdy.Jo a babička má pravdu.Červená je pro holky a kromě Ferrari a s panenkama si kluci taky nehrajou a basta.Zajímalo by mě co na to otec
Otec je asi podpamtoflák.
Snad ještě zažiji tuto novou generaci,vychovanou podle nových norem. A doufám, že všecky ty děti se budou stejně chovat ke svým rodičům. A budou mít na ně čas. Aby ty rodiče co jim vše tak pokorou vysvětlovali neskončili v domovech pro seniory. A dětem přeji,aby to zvládali v budoucnu v práci,tam jim nikdo nic vysvětlovat nebude.
Proč? Z mého okolí odešlo v posledních 6 letech 12 kolegů. Ani jeden na úřadu práce neskončil. Z těch 12 si 8 výrazně platově polepšilo, dvě učitelky prý mají zhruba stejně peněz za méně stresovou práci a dvě vydělávaly prý zhruba stejně, ale stýskalo se jim po dětech a po pár letech v soukromém sektoru (kdy si prý psychicky odpočinuly), se do školství vrátily.
Tak mě se stýská ,jen po 40 dnech dovolené. Dvacet v soukromém sektoru je bída.
Jste učitel? Pokud ano, tak můžete odejít a pracovat třeba v zahradnictví, tam vás děti obtěžovat nebudou. Z vašeho článku totiž cítím vyhoření a podrážděnost. K věci, děti jsou takové, jaká je doba. Je to úplně prosté, a pokud to pochopíte a přijmete, usnadní vám to mnoho nervů a celkově život. Dám příklad. Sama jsem chodila na první stupeň ZŠ v druhé polovině 80. let. V té době by děti u předzápisu byly naprosto potichu, zakřiknuté a nedovolily by si na něco se zeptat nebo se jen tak zvednout a odejít na WC. V první třídě jsme museli sedět s rukama za zády a prohřešek se trestal rákoskou přes prsty. Všichni byli více méně potichu, až skoro bez života. Proč? Protože respekt k autoritě byl vynucován silově a nebylo možné se vzepřít. Bylo nutné plnit i nesmyslné úkoly jako součást výchovy k poslušnosti. Třeba linkování okrajů v sešitech. Pamětníci pamatují: dvě dírky kružítkem a čára pravítkem. Určitě i v té době bylo možné vyprodukovat sešity s tímto okrajem. Ale proč? Žák to prostě MUSEL udělat. Nesmyslný úkon jako vynucení si poslušnosti autoritě.
A to si představte, že se na některých státních školách pořád linkuje😂
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Nějak nechápu, kde se bere tolik dětí s logopedickými vadami, když dětí se podle statistik celkově rodí málo. Jsem ročník 52, takže jsme byly silné poválečné ročníky a chodil s námi 1 spolužák, který, když byl nervózní-např.u tabule, tak koktal, ale to je všechno. Sama jsem 40 let učila, ale na střední škole, kde už děti s logopedickými vadami nebyly, ale dcera učí 1.stupeň a ten nárůst potvrzuje. Vím, že narůstá počet autistů, kde ten problém zřejmě souvisí s touto diagnózou, ale proč je obecně ten nárůst tak velký, to je pro mě záhada.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono je tu spoustu Ukrajinců a ti všichni u nás chodí ve školce k logopedovi. Takže to narůstá i o cizince. No a mobil ústa neotvírá.
1 odpověď