Od křemíku po zapouzdřený čip je to hodné velká technologie, ostatně je vidět i na googe mapách jak velké fabriky na to staví Taiwan nebo Jižní Korea.
Tohle vypadá, že to nebude hromadná výroba, ale miniprovoz určený pro čerpání dotací.
Bude se stavět jen čipárna, budova pro pece na výrobu krystalů a budova na zpracování waferů už existují.
Do výroby SiC waferů investovala firma v Rožnově miliardy v posledních letech a vznikla kvůli tomu prakticky nová budova V1 s velkou kapacitou.
Dobrý den, musím nazvat (se vším respektem k vám) váš příspěvek jako blábol. Dvacetiminutovka do VM je jistě možná - taky ji jezdím když vyjedu před šestou ráno. Ale vyjeďte (když už jsme u těch extrémů) v pracovní den například mezi jednou a čtvrtou odpoledne. I ta hodina vám bude málo když se tam něco stane... A Rožnov - Zlín za hodinu? Vyjet před pátou ráno, jet přes Malou Bystřici (popř.Santov) nebo bezohledně na prasáka... 😁
"Když se tam něco stane" - samozřejmě, pokud je tam nehoda nebo nějaká uzavírka, zúžení atp, tak to trvá déle. Ale to je tak 1% cest. Nicméně ještě nikdy jsem nejel hodinu, opravdu nikdy.
Jezdím ve špičku ráno i večer - ráno kolem 8 hodiny, odpoledne mezi 3 a 5 hodinou. V 90 % případů cesta VM nemocnice -> Onsemi parkoviště trvá 15 minut - samozřejmě přes Hrachovec, kruháče ve VM jsou katastrofa. A to prosím podle předpisů (stejně se vždycky táhnu za pomalejším autem). Můžu vás klidně někdy svézt.
Neříkám, provoz tu je hustý, to bezpochyby. Ale není to žádná katastrofa. Navíc letos má být upravena křižovatka v Zašové, takže by tam nemusely potom být kolony jako nyní.
No to nám rožnovákům byl čert dlužen... Jsme městečko na Valašsku - kraj to byl vždy "ne moc bohatý". Už nyní je problém sehnat bydlení - podnájmy nejsou (člověk už musí brát vše co se vyskytne za jakoukoliv cenu), byty se nestaví a cena za metr čtvereční stavebního pozemku je astronomická. Jestli město postaví, řekněme, sto bytů (90 z nich jistě bude pro ONsemi) jen to přileje olej do ohně...
Dopravní připojení je katastrofální - dráha jednokolejka a cesta autem z VM do Rožnova (asi 12 km) v pracovních dnech i více než hodinu. Směrem na Ostravu - přes Pinduli stačí když jede kamion 70 km/h (a to plný jede i méně) a hned je tady kolona od Rožnova do Frenštátu. Navíc pracuje tady hodně lidí z blízkého Slovenska - takže ty výdělky nezůstávají "v místě" - jak s oblibou tvrdí.
Mám za to, že to přinese i něco dobrého (snad dořešení obchvatu Zašové), ale ty negativní vlivy budou převažovat - a investor to má dobře promyšlené - návratnost, zisky...
To nevím, kudy jezdíte z VM do Rožnova.. Za poslední 2 roky jsem na cestě z VM (od nemocnice) do Rožnova (k průmyslovému areálu) nejel déle než 20 minut. Maximálně pokud byla nějaká nehoda. Za hodinu jsem z Rožnova ve Zlíně.
O pracovní místa s vysokou kvalifikací se tedy rozhodně nejedná, spíš tak běžné manuální činnosti a možná jednotky inženýrů a nižších manažerů.
A ta přidaná hodnota mizí v amerických peněženkách, stejně jako zisky.
Jediné pozitivum jsou ta pracovní místa a co se týká daní, je to vzhledem k investičním pobídkám (tj. slevě na dani) dost na pováženou.
V Rožnově je třetina zaměstnanců s vysokoškolským vzděláním - tzn více než 600 lidí, v drtivé většině inženýrů. Plus další stovky návrhářů ve vývojovém centru v Brně. Tohle není žádná montovna. Daně samozřejmě v ČR platí, nehledě na daně, které produkují velice dobře vydělávající zaměstnanci.
Tohle je opravdu úsměvné - prosím, už si uvědomte, že ten lék ještě není dostatečně odzkoušený na covid, je to lék proti parazitům a není v ČR registrovaný. Lékaři ho mohou použít na své vlastní riziko (resp. nemocnice).
iRozhlas: "Babiš pomohl získat z Bulharska ivermektin ‚proti covidu‘. Před užitím léku ale varují experti i sám výrobce" (2021-03-04).
Já věřím vědě. Pokud je lék opravdu tak účinný, je to skvělá zpráva, ale určitě potvrdí i odborníci, že dokud tu nebude větší studie, je asi dobré ho akorát tak podávat rizikovým covid-pozitivním lidem, ale asi není úplně dobré, aby ho zobal každý nebo do sebe cpal pastu s ivermektinem pro koně 🙂
Ona ta větší studie už je 🙂 Sice vzorek necelých 500 lidí není moc, ale je to pořád víc, než ty jednotky a desítky, na kterých se nesystematicky "zkoumá" účinek ivermektinu v jednotlivých nemocnicích, bez kontrolních skupin atp.
A výsledek je, že ivermektin nemá žádný efekt v léčbě koronaviru.
Pane Tuno, jen bych rád doplnil, že abyste docílil správné funkce jakékoli ochranné pomůcky nasazované na obličej, tedy zejména docílil řádné těsnosti masky či respirátoru k obličeji, se kterou počítá výrobce, musíte být oholen (což ve videu nejste). Samotná ochranná pomůcka Vás neochrání, pokud ji nemáte správně nasazenou a utěsněnou. Rovněž se domnívám, že společnost, která vyrábí masky WPA by měla umožnit kontrolu těsnosti masky (podobně, jak tomu je u profedionálních vojenských ochranných či plynových masek), aby si každý - ucpáním nádechového ventilu - mohl ověřit, že nasazená maska opravdu řádně těsní, a má ji tedy správně nasazenou a využívá její potenciál na 100%.
To, jak má i figurantka nasazené roušky a respirátory, je fakt vtipné. Nemusí ani dělat šaškárny s kouřem, každý vidí, že je má špatně nasazené a tedy celkem k ničemu..
93
Sledujících
0
Sleduje
93
Sledujících
0
Sleduje
Ale článek tvrdí, že to bude celý proces.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Však to ve výsledku bude celý proces, ale jen čipárna bude v nové budově, navíc poměrně vysoké budově. Nebude tedy potřeba stavět na zelené louce, vystačí si s brownfieldem naproti stávajícího závodu.
1 odpověď