S článkem celkem souhlasím jako seniorka.Akorat né s tím průměrným důchodem, já osobně mám něco přes 17 tisíc, podotýkám jako rozvedená nemám žádný vdovský důchod ( který je nespravedlivý, protože ze dvou příjmů se dá lépe našetřit, samozivitelky těžko našetří na důchod)ale aspoň mám vlastní byt.Který jsem si pořídila na hypotéku, ve 46 letech a teprve nedávno doplatila.,ještě z důchodu,Tudis jsem musela a pořád ještě chodím na brigádu dvakrát týdně.,abych mohla aspoň občas někam na výlet,nebo pár dnů dovolené, nějakou kulturu. Náklady na bydlení i když ve vlastním pomalu a jistě stoupají a ten důchod je tak akorát a nic navíc se nedá s ním podnikat,proto je nutné mít našetřeno na stáří.
Nespravedlivý vdovský/vdovecký důchod? A víte vy vůbec, co takové soužití někdy obnáší? Vy jste sama, o nikoho se nestaráte. Moje 2 sousedky se starají o své nemocné ležící manžely. Důchody svých drahých poloviček utrácejí za polohovací postele, za pleny, za léky, za desítky jiných maličkostí, které jim ulehčí už tak těžký život. Jedna ta sousedka se stará o manžela už víc jak 9 let. Také bydlí nedaleko pán, který fyzicky neměl na starost o manželku, dal ji do domova. Z důchodu jí nechají povinnou část, zbytek je režie. Nechtěla bych to zažít.
Zažil jsem bolševika a jedno vím jistě ... pokud si skutečně myslíte že je pravda co jste napsal, že politici mohou někomu přímo zajistit pohodlný život, pak je mi vás líto,
Tvrdit že to před rokem 89 bylo lepší je přinejmenším překrucování reality.
To je vaše chyba a váš problém že jste nevyužil (nebo nedokázal využít) možnosti a příležitosti které změny po roce 89 přinesly.
Nevyužil... nedokázal... Co když prostě nemohl? Člen rodiny na péči 24/7, invalidity etc, etc. Trochu empatie by to chtělo.
Autorka mi připomíná rodinu, kde se pro 4 lidi peklo maso ve 1/4litrovém kastrůlku. Někdy okolo roku 1965. Pravda, jako první v ulici měli auto. Takže to beru tak, že rodina téhle "Báry divné" šetří na něco, co tady ještě nikdo nemá. Proto (třeba) ten nechutný nedostatek tuku, vajec... A smetany jen 1/2 kelímku (soudím dle ceny).
Nejspíš si každý pamatujeme něco jiného. V r 1972 byl na konečné tramvaje č. 3 na Kačerově stánek se zeleninou a ovocem. Otec mi tam celkem pravidelně kupoval pomeranče, kterých tam vždy měli pořádnou hromadu. A nebyly kubánské. Kousek dal, na Budějovickém nam. zase visely ananasy. O pár let později jsem nastoupila do práce, do kanceláře. Že bychom mohly chodit kdykoliv někam na nákup, to byla utopie. Po pracovní době, tedy až po 15.30. A po pravdě, na jakékoliv hygienické potřeby jsem nikdy nestála frontu. Pokud fronta, tak na věci, které jsem mohla oželet. Třeba na kondicionér nebo dobrou zubní pastu.
To je divný příměr k práci na zahradě v 90. letech, to bych chtěla vidět jak třeba ryje osm hodin v kuse. Je trochu rozdíl pracovat, když se cítím v pohodě a tím, když nad vámi stojí manažer nebo mistr s výkonnostní tabulkou
Otec pracoval v 90 letech na zahradě. Na záhon cca 2x2 metry ale potřeboval celý den aby ho zryl. Měl čas a neměl normu. Pokud si vzpomínám, jeho aktivita okolo domu klesala úměrně věku. A i když v 65 letech zmiňovaný záhon zryl asi za hoďku, druhý si nechal na další den. Pokud takhle budou lidé prcovat, bude potěšením být třeba v nemocnici. Sestra přijde, převleče postel 1 pacientovi, umyje ho. Pak už nebude mít sílu na dalšího. Ten prostě počká. Den, dva, tři...?
Dvě hrubé chyby autora článku hned v první větě - dál už ani nečtu. To ty články můžu psát sám a bez chyb.
Jak jsem už napsala výše. Tahle má hrubé chyby v každém svém článku. Neovládá nejen pravopis, ale ani gramatiku. Kromě toho se vyjadřuje úplně ke všemu, evidentně i k tématům, kterým vůbec nerozumí. Vyznívá to jako naprostý blábol. 😀 Hezký den.
Provokace? 😳 🤣 Jen se doznáváte k poznání, které většina OSVČ nechce a neumí pochopit. Prostě vaše odvody státu jsou oproti zaměstnancům a jejich zaměstnavatelům směšně nízké. Jistě, z toho co neodvede se umíte zajistit na důchod. Ovšem to umí každý s odpuštěním blb. Vysmíváte se? To se nedělá. Je to arogantní a není to slušné. Aby i na vás jednou nedošlo. Máte plány, stačí sekunda a všechno je jinak. Máte svoje miliony zajištěné už dnes, abyste vyžila až do konce svých dnů, nebo až k něčemu dojde (což vám nepřeji) poběžíte s prosíme za státem? 😊
Tahle je arogantní v každém svém příspěvku. Přitom se vyjadřuje veřejně a neovládá ani pravopis, ani gramatiku. Už ty její bláboly nečtu, jsou hloupé, někdy až ubohé. Věnuji pozornost pouze komentářům. Ten váš se mi líbí. 👍
Tak to ate štěstí ,já znám u nás na vesnici dost zraněných a opatřených dětí, jejíž matky si myslely že se dětem nemůže nic stát.Znala jsem i pana ,který oslepl když si do očí nalil vařící mléko které má sebe jako malý,strhl.Byl slepý až do smrti,tak že být vámi bych tu nedělala machra,že zrovna vám se nic nestalo
Znám desítky matek, které se chovaly stejně jako já. Naproti tomu neznám jediné dítě, které by si doma ublížilo proto, že matka vařila na předních plotýnkách a podobně. A prosím, naučte se správně používat zájmena. "Jejíž matky" je absolutní nesmysl. Ostatní chyby beru jako překlepy. Hezký den. 😀
Stejné jako včera. Vyměnil se pouze autor. Dítě se má hlidat a hlavně je potřeba vysvětlovat. Mám 4 děti, žádné krytky, vaření na zadních plotýnkách a podobné nesmysly se u nás nekonaly. Děti věděly, že tohle pálí, tohle je ostré a tohle se prostě nesmí (třeba tahat za ubrus). Nikdy se jim nic nestalo, žádný úraz v domácnosti. Protože byly informované. Jak dlouho se takhle autoři doma chovají? Kolik let musí dětem být, aby se mohlo vařit pohodlně, kávu s přáteli si vychutnat v sedě a podobně?
Tohle je dokonale hloupé. Neschovávala jsem nože, nevařila jen na zadních plotýnkách, kávu nebo čaj jsem klidně dala na nízký konferenční stolek. Mám 4 děti, nikdy se jim nic nestalo. Protože byly naučené. Tohle pálí, tohle je ostré a můžeš sobě nebo někomu ublížit. Zcela normální domácnost úrazům nepředchází tím, že dítě zabalí do peřin. Mimochodem, na jak dlouho? Ideální je vysvětlovat.
Souhlasím s článkem. Ale co mě velice trápí, tak to je často špatně používané podmiňovací způsob. Rve mně to uši a ničí můj zrak, když slyším a nebo čtu:
my bysme, vy byjste apod. Moje profesorka českého jazyka nás vyhazovala od tabule, či házela písemky na hlavu, když jsme to vyslovili nebo napsali.
MY BYCHOM, VY BYSTE...!
Interpunkce, měkké tvrdé i/y, skloňování, časování, to by měl umět každý Čech.
Myslím, že u nás lidí, kteří správně píší a mluví, velmi rychle ubývá. Kdysi byla novinařina prestižní povolání a hned tak někdo se na ni nedostal. Komunistický novinář by nikdy nepoužil "aby jsme", dokonce ani v hovoru s kamarádem. Ale také uměli používat koncovky středního rodu, takže stále vědí, že "města byla postavena", znají správné tvary číslovky a nikdy nenapíší "8ho" nebo "3mu" a podobně. Mě a mně, ji a jí už málokdo rozlišuje. A našlo by se mnoho dalších paskvilů, které se stávají standardem.Nechválím tím socialismus, ale školství je dnes na úrovni "zvláštní školy". Na VŠ se dostane každý trouba a podle toho to taky vypadá. Venkovské plátky si s korekturami hlavu nelámou a klidně se tam dočtete, že "mi jsme byli" nebo " poplatek za psi...". Není to jednoduché, my to ale nezměníme. Bohužel.
Česnekovabageta. To přesně odpovídá tomu, co stvořila. Nejspíš vůbec netuší, že opakování (opakování!!!) je matka moudrosti. Děti nosily úkoly dva i tři, nikdo neprotestoval. Nepomáhala jsem jim. Učitel tak zjistil, co neznají, neumí, čemu nerozumějí. A venku jsme procvičovali násobilku, sčítání, vyjmenovaná slova, slovní druhy. Docela jsme si to užívali, byla u toho legrace. A navíc, úkol je pro dítě, ne pro rodiče. Takže proč se trápí matka/otec?
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Výrobci mohly a řetězce naopak mohli ..to je ukázka češtiny za 5!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je ukázka češtiny pro čtvrtý postupný ročník ZŠ. A není to nic divného. Tady se předvádí jeden pisálek za druhým, každý chytrý jako býk, ale ani pravopis, ani gramatiku, neovládá většina z nich.