Vždy mě dojímá argumentace ohledně zdravotních problémů spojených s kouřením. Rakovina je multifaktoriální choroba, tzn. na jejím vzniku se podílí mnoho faktorů, nikoliv jen kouření, nejvíce však stres a frustrace. Rakovina dnes už patří mezi psychosomatické choroby, tzn.výrazně se na jejich vzniku a rozvoji podílí psychika. Jsou známy kazuistiky, kdy relativně zdravý člověk (dispozici k nekontrolovanému množení buněk máme všichni) neustálým sebepozorováním, panikařením nad nedůležitými příznaky, jimž přičítal fatální účinky, stálou obsesí, si do dvou let "vypěstoval" skutečně rakovinu. Kouření se na kardiovaskulárních chorobách podílí něco přes 30%. Stres a frustrace se na nich podílí více než 60%. Takže pane autore, proč nenapíšete ohnivý článek v němž zakážete to, co nejvíce ohrožuje zdraví lidí, tedy stres a frustraci?
Kriminální příběhy jsou ve své podstatě pohádkami pro dospělé. A všem se nám pohádky líbí, protože jsou jednoznačné. Zlo je potrestáno a dobro vítězí. A to prostřednictvím prince (kriminalisty). Samozřejmě, že se filmové příběhy, byť na základě skutečných událostí, od reality liší. Tak většinou byla dost nudná. Aspoň pro dramatický film. Proto se realita musí ve filmui vylepšovat.
To je možné, že 73 % lidí je pro euthanasii. Ale to není podstatné. Podstatné je že 99% farmaceutických společností je proti a ti jsou určující, přišli by tím o značné zisky. Ani většina lékařů není stoupencem eutahanasie, přišli by o prebendy, které jim za předepisování léků farmaceutické společnosti poskytují. Řídí se svým etickým zákonem. Přinutím vás žít i kdybyste při tom měli umřít.
Není v zájmu lékařů, aby se u nás euthanasie uzákonila. Ohánějí se jakousi etikou a Hippokratovou přísahou, něčím, co sami často porušují. Jednají: "Přinutím vás žít, i kdybyste při tom měli umřít," a to je z jejich hlediska etické. Medicina stylem: klackem do ráje. Víte o jaké zisky by přišly farmaceutické společnosti, kdyby byla euthanasie uzákoněna? A o jaké výhody, které získávají za to od farmaceutických firem, by tím přišli i lékaři?
Naše babičky to dělaly jednoduše: přivedly dítě k horké plotně (ne rozpálené) dítě na ni položilo ruku a babička řekla Ne! Pálí! A dítě si celý život pamatovalo, že nesmí sahat na horkou plotnu. Byl to výraz nelásky? nenávisti? Sadismu? Ne, byl to výraz lásky, starosti, aby se dítěti nic takového nestalo. Sdělená zkušenost je na nic. Nejlepší je totiž vlastní zkušenost. Můj táta říkal : To je dobře, že sis nabil pusu, aspoň si budeš příště pamatovat že to nemáš dělat. A já si to pamatoval a víckrát to neudělal.
Milý Terez Braun (chápu, že se stydíte za to, že jste žena, proto ten mužský tvar), to nebylo v Jižní Koreji ale v tehdejším ČSSR. Na počátku 70. let nás na Mácháči odvezli příslušníci na služebnu, občanky je příliš nezajímaly, po pár fackách nás nožem okudlali. Balášová v ČT nařídila, aby byly zaměstnankyně kontrolovány, zdali chodí do práci v podprsence atd. Zkuste se opřít o skutečnost než o to, co jste si někde vyčetl.
"Kouření je fenomén především nevzdělaných lidí." tvrdí autor ve svém demagogickém článku (je to spíš autorova domněnka). Spíš psaní takovýchto příspěvků je fenoménem nevzdělaných lidí. Ti, kteří se snaží prosadit: nedovolte, zakažte, zdražte, pokutujte. Podíl kouření na vzniku kardiovaskulárních nemocí je necelých 30%. Podíl frustrace, stresu je 60%. Tak co autore, co kdybyste navrhl zdražit frustraci a stres? Rakovina je multifaktoriální choroba, podílí na ní více vlivů, nejen kouření, a vzhledem k tomu, že už patří mezi psychosomatické choroby, participuje na vzniku rakoviny i psychika. Co z toho chcete zdražit? Zkuste jít v příspěvcích do hloubky ne jen po povrchu.
Fandím Vám. Totiž sdělená zkušenost je nepřenositelná. Nejlepší je vlastní zkušenost, to si člověk pamatuje. Můj táta říkal: To je dobře, že sis nabil pusu, aspoň budeš příště vědět, co nemáš dělat. Zní to možná cynicky, ale já si to pamatoval a příště jsem to už neudělal. Taky říkal: Kdyžs to nezvládl teď zvládneš to určitě příště.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Další z recyklovaných článků, které nepřnášejí nic nového, jen opakují co už mnohokrát byla napsáno. Doporučuji autorovi tak měsíc, dva počkat a znovu uveřejnit týž článek třeba se změněným slovosledem a vydávat ho za své novátorství.
1 odpověď