Nejsem odborníkem na zvěř volně žijicí v přírodě. Jsem jen člověk, který má rád přírodu, obdivuji ji, ale nejsem žádný "zelený nadšenec ani zelený terorista". Jen si myslím, že kloubit přírodu a potřeby společnosti je velmi složitá věc. Podotýkám, že nejsem obdivovatel paní šéfky EU Ursuly von der Leyen, naopak k chování a rozhodování této dámy jsem velmi kritický a myslím si, že její opakovaná volba je velký omyl pro EU. Na druhé straně plně chápu chovatele např. ovcí a koz, kterým vlk likviduje jejich živnost, jejich domácí zvířata. I zde by měl stát zakročit, ale nejen u vlka. Co třeba kormoráni, nebo bobři? Co divoká prasata - s těmi si státní orgány neví rady již dlouhá léta. Všimli jste si, že je i nesoulad mezi lesníky a myslivci pokud jde o lesní zvěř? A tak bych mohl pokračovat. Bohužel politici se tomu ve svých vrcholných funkcích nevěnují, a zde je ten počátek. Stát by měl být záštitou určité rovnosti mezi člověkem a přírodou a to oboustraně, zatím to vypadá, že je to jednosměrka. Příroda je krásná, ale nesmí škodit člověku. Pralesy na celé ploše ČR, tak to asi dnes již není to pravé ořechové. Vývoj jde dopředu, nezastavíme ho. Povolili jsme pohádkové množení vlků a medvědů, lesní zvěř okusuje mladé stromky, divoká prasata již chodí do obcí a měst a hledají potravu, atd. Ano, zde stát musí stanovit mantinely, hranice, nebo-li odtud - potud. Jinak starým příslovým řečeno - co je Císařovo patří Císaři, a co je Boží, patří Bohu. Náš stát hranice mezi Bohem a Císařem musí stanovit. Zatím to stát nedělá buďto vůbec, nebo jen velmi opatrně a pozdě, bohužel!
Krásně napsané. Naprostý souhlas.
Jako kluk jsem bydlel v Brně - Králově Poli. Na stadion, kde hrála druholigová Královopolská jsem to měl cca 100m. Tehdy tam byly tři hřiště. Dvě škvárové, kde hrály týmy "B" a "C" Královopolské. Na jednom bývalém škvárovém hřišti dnes stojí sportovní hala. Na travnatém hřišti hrálo pouze áčko Královopolské. A taky se na škvárovém oválu kolem hřiště jezdívala i plochá dráha. Dnes se v Brně plochá dráha nejezdí. Zbrojovka mívala stadion v Brně - Za Lužánkami. Stadion měl kapacitu kolem dvaceti tisíc diváků. Tehdy se Zbrojovka pohybovala v popředí ligové tabulky a stadion býval každý zápas skoro vyprodán. Tak to jsou vzpomínky na brněnský fotbal.
A co se kdo diví. Německo, na němž český průmysl je výrazně závislý, jde do kytek, navíc u nás extrémně drahé energie, které výrazně zhoršují konkurenceschopnost českého průmyslu. V Evropě, včetně Česka, začíná výrazná ekonomická krize a to především díky zelené ideologii propagované vedením EU. V Německu se začíná ve velkém stávkovat. To se asi brzy přenese i k nám. Máme se ještě dle mého názoru na co "těšit".
Musím konstatovat, že neznalost poměrů u bezpečnostních sborů je od mnohých diskutujících fatální. Tak aby bylo jasné:
Problém lovu černé zvěře spočívá v tom, že černá zvěř je neuvěřitelně chytrá a je problém ji vůbec dostat před mušku. Kdyby myslivci s policií spolupracovali, vzali své psy a po akci revír prošli, bylo by vše OK. Vyjadřují se tak, jako by oni sami nikdy neminuli nebo zvíře jen nepostřelili. Že je černá zvěř u nás přemnožená, je nesporné.
Černá zvěř je přemnožená téměř v celé Evropě. Např. v Berlíně mají problémy, kdy tato zvěř se vyskytuje v parcích uvnitř města. A lidé ji ještě přikrmují. V Kohoutovicích (část Brna) chodí jak černá, tak i mufloní zvěř mezi paneláky. V Karlových Varech černá zvěř likviduje trávníky v parcích.
Viděl jsem i video, kdy tlupa divočáků si to špacíruje frekventovanou ulicí v Bratislavě. Prostě té zvěře je moc.
Srovnávat tehdejší a nynější ceny plynu a elektřiny opravdu nelze. To je ale to jediné v čem se nemýlíte. Spotřebiče se opravovaly do úplného konce, jak by taky ne, když jste na slušnou televizi vystála hodinové fronty a dala za ni několik měsíčních platů... Totéž pračky, myčky na nádobí do Československa ani nedorazily.
V 70. a 80. létech minulého století bylo černobílých televizorů všude plno. Na barevnou "ORAVU" se v druhé polovině 80. let stály fronty. Ruské barevné televizory tehdy nikdo moc nechtěl. Praček také bylo plno. Myčky na nádobí v této době nebyly.
Faktem je, že barvy na vodorovné značení, ať se jedná o normální barvy nebo tzv. plasty, mají velmi špatné protismykové vlastnosti. Vždy je lepší vyznačit menší plochu, než velké plochy. Ony existují barevné protismykové nátěry ( např. tzv. "Rocbinda"), ale ty jsou výrazně dražší, jako obyčejné barvy vodorovného značení. A o peníze jde na prvním místě. A přechod pro chodce tímto nátěrem nikdo nevyznačí.
29
Sledujících
0
Sleduje
29
Sledujících
0
Sleduje
OP Prostějov vyráběl věci kvalitní,ale možná pro současnou dobu poněkud nemoderní. Pánské šaty,dámské kostýmy,kabáty a podobné elegantní věci. Dnes jsou proti tomu moderní úplné hadry,džíny a pod. Šoda že museli skončit,asi tak úplně těm hadrům z Číny nedokázali konkurovat.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud vím, tak se v OP šili i džíny, které se pak vyvážely do Německa a sem se zpět vozily jako Německé zboží. Taktéž v OP bylo oddělení, kde Vám ušili oblek či dámské šaty na míru. Dle toho co vím, tak OP vedlo do kytek tehdejší vedení. Dnes je v Prostějově několik malých dílniček, které šijí obleky (viz např. firma Dadák).