Děti změny mohou vidět i takto:
Neochota ke změně:
Děti, které nejsou zvyklé na konzumaci luštěnin a ryb, se budou těmto jídlům vyhýbat. Mnohé z nich si buď nebudou obědy vybírat vůbec, nebo je po vyzvednutí vrátí.
Stravování mimo školu:
Děti, které nebudou spokojené s jídelníčkem, budou hledat alternativy mimo školu, což by mohlo vést ke zvýšené spotřebě nezdravých potravin, jako jsou sladkosti, rychlé občerstvení nebo chipsy.
Nedostatek energie:
Pokud děti začnou obědy systematicky odmítat, mohou během školního dne trpět nedostatkem energie, což může negativně ovlivnit jejich koncentraci a školní výkon.
Změna jídelníčku by mohla narazit na odpor ze strany dětí, které nejsou zvyklé na tento typ stravy. Namísto toho, aby se děti lépe stravovaly, by se mohlo stát, že jídlo budou odmítat a raději sáhnou po méně zdravých alternativách. Školy a jídelny budou muset investovat do osvěty a nabídnout chutné alternativy, jinak se pozitivní záměr může minout účinkem.
Srovnávat dobu před 30 lety a současnost není na místě.Doba je diametrálně odlišná.A vůbec se nedivím ,že rodiče mají o své děti strach.Společnost je jiná.Úzkost není dána jen dobou,ale především mezilidské vztahy jsou jiné.Rozvodovost je vysoká.Jsou velké rozdíly v rodinách.A když se nedokáží dohodnout ani dospělí mezi sebou,tak se nemůžeme divit,že roste počet dětí s úzkostí,sebepoškozováním apod.Dětem kolikrát chybí vzor.A pokud jsou narušené vztahy mezi dospělými lidmi,tak co pak čekáte od dětí.V dnešní době se už nedivím ničemu.
Žák s tělesným handicapem od narození. Intelekt v pásmu nadrůměru. Chodí do běžné ZŠ s AP, který mu dopomáhá se zápisy kvůli únavě CNS. Tento žák nepatří do speciální školy, protože je nejchytřejší ve třídě. Kvůli parametrizaci asistentů příjde o individuální péči. Tak to si ho mají rodiče vzdělávat doma?? A takové dítě opravdu nemá nárok na plnohodnotné vzdělávání v běžné škole??
Pracují ve školství.Jsem 2x očkovaná.Covid mám potřetí a nejhorší průběh.Horečky,šílená únava,bolest kloubů,ztráta čichu.Týden jen ležím a zlepšení žádné.Už jsem nakazila celou rodinu.Upozorňuji dcera je s Covidem na Ventolínu.Takže jsem zvědavá kolik atak Covidu tělo vydrží.Covid už není téma dne.Vláda už Covid řešit nebude.Teď se řeší úplně jiné věci.
Kdy si konečně rodiče uvědomí,že gymnázium není spása .Problémem jsou dnešní ambiciózní rodiče.Ikdyž má jejich dítě samé jedničky nikde není řečeno,že ho gymnázium udělá šťastným.
Spousta žáků se tam hlásí ,protože si to rodiče přejí a oni je nechtějí zklamat.A pokud se nedostanou spousta z nich trpí úzkostmi, protože mají pocit, že selhali.
Nejhorší prezidentské volby. ČR se rozdělila na dva tábory a ať vyhraje kdokoli nic to nemění na tom,že jsme jako národ rozdělení.Vztahy mezi lidma jsou napjaté a ani jeden z obou kandidátů je určitě v nejbližší době neslepí. Je to smutné.Taky si myslím ,že někteří lidé jsou už tak znechucení,že ani k volbám nepůjdou.
Lidé se v dnešní době bojí říct svůj názor, protože by je mohli zavřít.Mě např. zajímá jakým způsobem vláda pomůže lidem v hmotné nouzi,kteří celý život dřou a pak se ocitnou na pokraji chudoby.A že těch lidí je čím dál více. Myslím si že i výsledek prezidentské volby bude překvapení pro spoustu lidí.
V Praze a středočeském kraji už začínají ubývat čeští lékaři a stav zdravotnictví je kritický.Léky nejsou , na českého doktora už natrefíte málokde. Dneska si člověk musí nastudovat medicínu,aby mohl přežít!!! A nikdo to neřeší,protože v našem státě jsou úplně jiné priority,které se řeší.Hlubokou soustrast rodičům miminka.Je to opravdu šílené. Teď řádí RS viry ,které jsou hodně agresivní.Mám doma syna alergika,astmatika a s těmito víry už bojujeme 3 týden.Foukadla,kortikoidy, inhalace a především intenzivní péče obou rodičů . Moje obvodní lékařka odešla na mateřskou a jako náhrada přišla lékařka jiné národnosti , která česky skoro vůbec neumí,tak jak může takový člověk léčit?? Úroveň vzdělávání na lékařských fakultách v ČR je na dobré úrovni,ale kde jsou ti absolventi lékařských fakult?Raději odjedou do ciziny,protože pro ně není v ČR uplatnění. Čeští občané si platí nemalé zdravotní pojištění a pak je ani nemá pořádně ,kdo vyšetřit. Čekají nás opravdu krušné časy. Nikdy nebyla situace ve zdravotnictví,tak kritická ,jako je v současné době.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Změna návyků:
Kuchařky a kuchaři budou muset experimentovat a najít způsoby, jak nová jídla udělat chutnější, aby je děti přijaly. Přesvědčit děti k jídlu luštěnin a ryb, které nemají v oblibě, bude i pro zkušené kuchaře obtížné.
Krátký čas na adaptaci:
Pokud má taková změna vstoupit v platnost během několika měsíců, je to velmi krátká doba na to, aby se školní jídelny přizpůsobily – ať už co se týče školení personálu, zajištění nových surovin nebo změny pracovních postupů. Zavedení takových změn vyžaduje postupný a dlouhodobý přechod, který by umožnil školám a jídelnám se přizpůsobit.
Riziko neúspěchu:
Pokud se neinvestuje dostatečný čas a zdroje do přípravy, školení a osvěty, může tato změna selhat – nejen proto, že děti jídlo odmítnou, ale i proto, že kuchaři nebudou schopni připravit chutné a dobře stravitelné pokrmy. To by mohlo vést k větší frustraci všech zúčastněných.
Celkově tedy, i když je myšlenka zdravějšího jídelníčku chvályhodná, realizace během několika měsíců by mohla přinést víc problémů než pozitiv. Důležité je postupně vzdělávat jak personál, tak děti, a zavádět změny pozvolna, aby měly skutečně dlouhodobý efekt.
1 odpověď