To ale ať podekují Babišovi. My jsme byli jediná země co měla zavřený maloobchod prakticky dva roky zbytečně, včetně škol. A pokud se neobjeví nějaký nový kmen s vysokou smrtnosti tak se není čeho obávat.
Vy si neuvědomujete, že i tomu Babišovi ten nouzový stav schválila poslanecká sněmovna. Sám říkáte, že to bylo zavřené zbytečně. Podle pandemického zákona už na zavření všeho nebude potřeba ani ta poslanecká sněmovna. Bude stačit rozhodnutí jednoho člověka. A co na tom, že to všechno zavře prakticky zbytečně... Pozdě bycha honiti, až firmy zkrachujou.
Madam, Vy nechápete vůbec nic. Za války neprobíhá v souladu se zákonem skoro nic. Nemáme válku, jestli jste si toho ještě nevšimla. Kanada je jedna z nejvyspělejších zemí na kontinentu a zachovala se, sice pozdě, ale přece, jako země, která si do káže zjednat zákonným způsobem pořádek.
Veškeré "opatření" proti židovskému obyvatelstvu proběhlo podle zákona. K Vaší historické neznalosti už opravdu nemám co dodat. Co jsem se tím snažila říct, je to, že pokud je na něco zákon, tak to ještě neznamená, že je ten zákon legitimní a je povinnost jej dodržovat. A jakých zvěrstev se dá pomocí zákona dosáhnout. Zákon fakt není sám o sobě samospásná věc. V Německu v roce 35 taky nebyla válka a přesto už tyto zákony byly příjímány (toliko k Vaší větě "nemáme ještě válku"). Kde je podle Vás ten okamžik, kdy by se situace měla ze strany občanů začít řešit? Hned v začátku, když dochází k porušování demokratické dělby moci, nebo - jak naznačujete Vy - až se ten průšvih pořádně rozjede, protože do té doby jste nebyl ochoten ho vidět?
Proč myslíte, že v pandemickém zákoně ta možnost je? Že může jeden úředník zavřít cokoliv a na libovolně dlouhou dobu? U nouzového stavu, který musela schválit poslanecká sněmovna, bylo alespoň to další schválení 200 lidma a omezené trvání. No, proč podle Vás je v pandemickém zákoně tahle neomezená moc? Aby ji nikdy nepoužili?
Neznám žádný zákon, co někomu nařizuje sebevraždu. Taky nevím, na rozdíl od Vás, že by na hrůzy války byl zákon. Zákon, což Vy evidentně nechápete, prochází schvalovacím řízením ( zákonným ) , což Vy nechápete a je napadnutelný u soudu, což taky nechápete ! Nejste v Rusku, západní země fungují, zaplať pánbůh ještě pořád na nějakých rozumných právních základech, které pochopitelně Vy nechápete.
Pochopitelně ty základy chápu lépe než Vy.
K čemu je možnost, jak neodborně říkáte, napadení zákona u soudu, když jej soud zruší, ale vláda druhý den vyhlásí totéž? Soudní moc se u nás stala pouze formální.
Ano, vše za druhé světové války proběhlo v souladu se zákonem. To, že to nevíte, na tom nic nemění. Hodně jsem se o to zajímala, neboť mne zajímalo, jak toto bylo možné, jak to, že to běžní lidé neviděli a minimálně neprotestovali... a ono to bylo velmi podobné, jako dnes. Vytvoření falešného nepřítele v médiích. Atmosféra strachu. Pro mnohé strach o živobytí, pro prospěcháře výhodné. Naivita lidí, že ten zákon přece nic strašného neznamená. Přednáška (dávno před covidem) profesora židovského původu, pamětníka, byla u nás na právnické fakultě velmi přínosná tím, že mohl zprostředkovat to předválečné ovzduší, proč se ti lidé tak chovali a občansky nezakročili. Takže vím bohužel moc dobře, jak se dá moc zneužít, legálním (nikoliv legitimním) způsobem a proč se lidé bouří až když je pozdě.
...ještě, že nejsme v té Americe...tu neřeším. Ale pokud tady bude nějaká infekční nemoc, kterou bude někdo rozšiřovat mezi ostatní, tak chci, aby ti, co ji budou rozšiřovat mohli být nějak omezeni. Nebavme se jen o covidu - vzpomeňte na nemoci jako mor, neštovice, TBC atd. Takže v těchto případech chci, aby stát ochránil co nejvíc ohrožených lidí i za cenu omezení některých jiných.
Od kdy zdravý člověk rozšiřuje nemoc? Protože tady byli 2 roky omezeni zcela zdraví lidé.
Nepřizpůsobivé je potřeba řešit tvrdě a důsledně. Dvoutýdenní technopárty která blokuje obchodní hraniční přechod znamená dražší pivo. A s tím ať jdou do haj*lu.
Boj za svobodu není technopárty.
Navíc tam stojí proto, protože kanadští úředníci ve své omezenosti vykoupili naftu na okolních benzinkách. Tahačům došla nafta a odjet nemohou, ani kdyby chtěli a ani kdyby jim tu naftu někdo přivezl (protože technologie tahače neumožňuje doplnit do prázdné nádrže a jet).
Neznáte okolnosti a už píšete o asociálech. Smutné.
Zákrok jde proti občanům, kteří porušují zákony . Chápu, že to nejste schopná pochopit, ale to na tom nic nemění, madam.
Aha, a až bude zákon, že máte spáchat sebevraždu, tak to taky uděláte? No Vy asi jo. To, že je něco legální (čiliže v souladu se zákonem), neznamená, že je to legitimní. Veškeré hrůzy druhé světové války byly legální, víte to? Na všechno byl zákon. Chcete mi snad tvrdit, že ti lidé tehdy neměli právo na odpor proti zákonu, jen proto, že to byl zákon? Pokud jde zákon proti vlastním občanům, mají právo se bránit.
Ukazuje se slabost systému a jak je potřeba zaříznout "tvrdé odpůrce násilím a v přesilovce". Dokud jich tam bylo plno, na nic si netroufly a klepali se politici jak ratlíci. Ted se otřepou jak u nás komunisti po plyšáku a ukážou jim zač je toho loket.. A seberou poslední zbytky svobod..
Neseberou. Hroutí se jim to pod rukama: Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Aby člověk nemusel do vyhnanství, tak by v tomto státě musela fungovat bytová politika. Pronájem 1kk v Praze 15 tisíc, 2kk 18 a víc, plat 30. Život od výplaty k výplatě a na důchod pod most, protože vlastní bydlení si v Praze průměrně vydělávající pořídit nemůže. Spádové oblasti Prahy co se týče ceny bydlení jsou čím dál tím větší. Odstěhovala jsem se do Teplic a dojíždím do Prahy, protože se to (bohužel) podstatně vyplatí.
1 odpověď