No není nás takových málo, kdo má po jakémkoliv očkování v dospělosti problémy. Jen se očkuje, když se vám chce. Třeba pětkrát do roka.
Hanko, vzhledem k tomu, že mám stejnou diagnózu (diagnózy), vím moc dobře, jak je to individuální, někdo má problémy i po protitetanovce. Ale taky vím, jak je to pro nás ještě víc riskantní právě bez toho očkování. Mně to za to riziko nestálo, tak jsem se coby vysoce riziková očkovat nechala. Nicméně samozřejmě respektuju, že se někdo očkovat nechce, nutit by ho nikdo neměl.
je to tak,lidé tomu neporozumí....my jsme v nemocnici u diabetiků na inzulínu nejdříve změřili glykémii......a podle ní se nastavila dávka,je to namáhavé,ale zase jisté....musí se dávat hlavně pozor na večerní inzulín,protože glykémie klesne a když si ráno bez měření píchnete ranní dávku inzulínu,zapomenete na jídlo nebo se najíte pozdě,může být hypoglykémie...a to rychlá,která vede k bezvědomí...tak je lépe měřit ,mít jídlo na talíři...a pak si píchnout správnou dávku inzulínu.Když si nejsem jist,zavolat lékaři třeba na pohotovost,určitě Vám rádi poradí.......píšu to proto,že jsme měli známého,který upadal do bezvědomí právě v téhle situaci...........
Ale bazální inzulin ("večerní", jak se často nesprávně uvádí) zpravidla působí 24 hodin i více. Nefunguje tak, že by měl glykémii snížit, ale udržet. Má ji udržet stabilní bez jídla a korekcí, ke kterým je určen inzulin bolusový. Super, že upozorňujete na důležitost změření glykémie před píchnutím inzulinu, to by měla být samozřejmost.
Souhlas, jen je problem Prednison, ktery se podava. Jako vedlejsi ucinek ma nespavost.
Při biologické léčbě není dlouhodobé užívání kortikoidů naštěstí nutné. Na přeléčení ataky ano, to jsou ale výrazně vyšší dávky, zpravidla 3-5 gramů SoluMedrolu v infuzích. Někdo po nich spí, někdo (včetně mě) právě naopak, jak píšete, protože mozek je nabuzený.
Jaky mechozil??? A vy RS máte? Nemáte ani tušení, co jsem zažívala.
Ano, mám, skoro 15 let. A díky léčbě funguji v podstatě normálně, poznat to na mně není. Taky jsem zažila jednu "expertku", co mi tvrdila, že to není RS, ale paraziti v mozku, ony tasemnice, právě měchožil zhoubný. Takovým lidem se říká obchodníci s nadějí. Oni sami jsou paraziti, co akorát tahají z lidí peníze za iluzi nějaké pomoci. A občas mají nemocní to štěstí, že jim to neublíží ještě víc. Pokud se cítíte dobře, samozřejmě vám to moc přeji, ale řeči o parazitech jsou nesmysl.
Ale já jsem ten boom očekávala a přišel, minulý rok v dubnu, kdy jsem ze dne na den ochrnula na nohu. A jelikož mám 2 úžasně akční děti, a všichni neurologove mě poslali pryč, protože jsem odmítla ty jedy, co by ze mě udělaly lezaka. Tak jsem hned začala jednat a podle recenzí jsem zkusila zavolat nějaké té alternativní neurolozce. A ta mi sama řekla, že ty injekce,, léky,, musím okamzite detoxikovat, že je to jed!!! Tak jsem dala poprvé za 22let do vyhledávače detox a RS a světě div se. Z lezi, které se mi zapouzdrovaly, některé stěhovaly nebo zmizely se ukázaly tasemnice v mozku a po nasazení antiparazitik, jsem do 4 dní chodila a už je rok a po RS ani stopa. Tzv. Leze jsou pryč. A tasemnice v záchodě.
Měchožil zhoubný, ne? To je oblíbený parazit Ing. Bláhové a skvadry kolem ní. 😄 Antiparazitika, MMS apod., to zaručeně vyléčí všechno, ale vy jste RS vlastně neměla, jen ty parazity... Buďte ráda, že jste to přežila, tohle je nebezpečné, ne biologická léčba. A ta hláška, že jste prodělala ataku přímo u nějaké neuroložky - asi sotva, víte vůbec, co je ataka RS? Příznak trvající minimálně 24 hodin.
Mladá knihovnice vydělává 22 tisíc, no a co? Stejné peníze vydělávají mnohem straší lidé v jiných daleko těžších zaměstnáních. Nechci se dotknout knihovnic, ale jak náročná tahle práce asi je...?
Asi úplně nemáte představu o tom, co vše knihovnice dělá, že? Skutečně to není tak, že by jen půjčovala knížky. 😉 Realita je taková, že i když si slečna dostuduje vysokou školu a bude mít třeba vyšší platovou třídu (a titul sám o sobě není zárukou jiné pracovní pozice, pořád může mít středoškolské místo), vydělá tak o 5 tisíc víc, potom to samozřejmě trochu poroste s délkou praxe, ale pořád to bude pod 30 tisíc.
Vyviji se a nakupuji zbrane, letadla, ale na RS nic.
Hloupost. Víte, kolik je aktuálně dostupných léků, kolik dalších je ve fázi klinických studií, testování? Jen za těch 13 let, co mám RS diagnostikovanou, se možnosti léčby významně posunuly, v dnešní době jsou léky i na primárně progresivní a sekundárně progresivní RS. Ano, nejsou to léky, které nemoc vyléčí, ale umí ji významně zpomalit až zastavit.
Omlouvám se všem,ale ať tu uvádíte senzory Dexcom nebo Libre nebo jakékoliv jiné,žádný neměří hladinu cukru přímo z krve,kde je hodnota přesná.Tato hodnota se získa pouze pícháním do prstu několikrát za den.
Ano, měří glukózu z mezibuněčné tekutiny, jak jsem ostatně psala, ale třeba Dexcom má oproti glykémii zpoždění zhruba 10-15 minut, což není tolik, mně se většinu času s glukometrem shoduje. Problém je to samozřejmě v případě, že glukóza rychleji stoupá nebo klesá, což už je senzor schopný predikovat, ale pro jistotu je pochopitelně lepší tu glykémii změřit. A i u glukometru je jistá odchylka.
No, ona to tak úplná novinka není, Apple na tom pracuje už několik let, jen před pár lety to na chvíli stopli, protože to nebylo dvakrát spolehlivé. Co se týče senzorů pro kontinuální monitoring glukózy, nejsou to jen náplasti, pod kůží je tenký drátek, který měří z mezibuněčné tekutiny. A Dexcom sice oficiálně vydrží 10 dnů, ale relace se dají prodlužovat, pokud senzor stále drží a měří dostatečně spolehlivě, pak není problém klidně celý měsíc.
Hojně se poslední léta používá, bohužel i televizi je to často slyšet, rve mi to uši. A taky mě štve tohle prznění českého jazyka. Vid dokonavý a nedokonavý asi ve škole neprobírali nebo zrovna chyběli.
Ale v tomto případě se nejedná o žádné prznění českého jazyka, byť se vám to nelíbí. Užití slovesa "soustředit" také jako nedokonavého je přijatelné, resp. tvar "budu se soustředit" již nelze považovat za nekorektní.
Každý cukrář to na sobě pozná dost brzo. To nepříjde tak hned ! Znám to podle manželky, která si píchá inzulin. A musí pravidelně. Ale je tam určitá dynamičnost, plus mínus něco. Připadá mi, že pán něco zanedbal...☹️
Někteří diabetici příznaky hypoglykémie necítí. Potom to opravdu může být "tak hned".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Používáte cizí slovo "menu", což mě od čtení odrazuje. 😄 Ne, upřímně, kdyby se vše mělo rozepisovat, byl by z jídelního lístku sloh. A když něčemu nerozumíte, není takový problém se zeptat, v dobré restauraci (či podle vašich požadavků spíše "ve stravovacím zařízení") obsluha ví, co nabízí. Jinak nezbývá než vařit si doma.
1 odpověď