Já asi nerozumím té vaší myšlence o samolepkách.
Učitelky děti odměňují za to, co hezkého udělaly nebo řekly.
Tak potom když ten jeden prcek má jen jednoho smajlíka, může se určitě učitelky zeptat, co má udělat, aby jich měl víc, a ta mu řekne, že by se třeba mohl sám obléci - a tak to zkusí a půjde mu to, dostane taky smajlíka a bude rád, ne?
Vždyť to je jako v životě. Akorát až jednou bude chlapeček v práci, tak se nebude ptát na počet smajlíků, ale na stav bankovní pásky, a i tam by měl šéf být férový a umět to odůvodnit (pokud to ovšem nebude bráno, jako že chudáka synka někdo do něčeho tlačí, což on nemá v povaze respektovat 🙂)
Pracuju v mezinárodním korporátu, kde je tykání normální, a nemám s ním problém - maže to hranice našich pozic.
Naopak upřímně, na někoho, kdo by tam vymýšlel vykání, bych se asi koukala trochu skrz prsty, z mého pohledu by měl asi větší problémy zapadnout do kolektivu. Ale je fakt, že u nás hraje přátelská firemní kultura dost významnou roli, někde se na to tolik nehraje.
Zákon zachování energie platí pro každého. Když se člověk nehýbe,musí přijímat méně energie. Kdo z obézních si jídlo váží a zapisuje do kalorických tabulek?
Zaregistrovala jste nekdy i to, ze je taky urcita hodnota, kterou telo musi prijmout, aby si nedelalo zasoby? A ze nekteri maji ten problem, ze věří tomu nesmyslu, ze kdyz nebudou jist, zhubnou?
Sama endometriózu mám, a uprimne, nejhorší na tom byla ta cesta k diagnóze. Nekolik let jsem se cítila prostě jako simulant - vzdyt menses přece boli, jsem akorat precitlivela a hystericka, a kdyz to bude fakt blby, mam zkusit citron, ten pomaha.
Citron nepomahal, protoze jsem pri svych dnech nebyla schopna ani dojit do kuchyne, abych si ho vymackala. Mam praci na home office a v pripade potřeby, muzu pracovat z postele, ale je tezke byt v te bolesti produktivni - a leky na bolest me zase uspavaji.
Pote, co jsem endometriózu nekolikrat nadhodila a nekolikrat se od ruznych lekaru dozvedela, ze nejradsi maji takový, co si delaji diagnozu samy, jsem se nastvala a zaplatila soukromou kliniku. Az tam konecne mi potvrdili, ceho jsem se bala, coz byla na druhe strane ohromna úleva.
S malym kosikem nenakupuju, ale tu vetu o slusnosti a ohleduplnosti by asi bylo fajn zopakovat treba i tem, kdo například pouzivaji velke nakupni voziky misto kocarku pro deti a davaji je tam do prostoru pro nakup, pekne klidne v zablacenych botach, nezajem.
Nebo tem, co konzumuji (nebo uci sve deti konzumovat) jidlo v krame jeste pred zaplacenim.
To mi prijde daleko neohleduplnejsi a neslusnejsi, a uprimne, na rozdil od dospeleho s malym nakupnim kosikem, to vidam celkem casto.
jste směšná, když:
§ 205 Krádež
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a
a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou,
b) čin spáchá vloupáním,
c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,
d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo .....
Krádež rohlíku, který zaplatím toto nesplňuje. Možná jste si nezvykla zatím, ale platit předem je jen jedna z forem. Naprosto běžné je platit na fakturu nebo až po spotřebě.
K dané věci jsem uvedl, že jistě existují obchody, kde je konzumace před zaplacením zakázána. Do takových určitě s hladovým dítětem nepůjdu. Do takových spíš nepůjdu vůbec, jelikož dopředu tuším jak ochotný tam bude personál.
Tímto se již nadále vyjadřovat nebudu, neboť je zde na novinkách zástup pseudo právníků, kteří se řídí svými pocity.
(Fakt, ze konzumaci rohliku bez jeho zaplaceni si de facto prisvojite cizi vec a naslednou konzumaci zpusobite i onu zminenou skodu na majetku, tudiz vlastne spadnete do sebou citovane definice, ani nezminuji 🙂)
Jaká krádež? Nepochopila jste můj koment, anebo jste ho nečetla cely...
Četla jsem ho celý. Ale přece i když to zboží máte načtené ve skeneru, až do zaplacení prostě není vaše.
Proč dítěti nedokážete vzít rohlík z domova, nebo pokud vám teda hrozí, že hlady zkolabuje a zemře na místě, neskočíte jeden rohlík rychle zaplatit na kasu a nedokončíte nákup potom?
Ja v tom problem vůbec nevidím, dělám to vždy a nikdo mi ještě nevynadal. Povětšině tedy nakupuju se skenerem při delších nákupech. Při kontrole se na to nikdo nekouká jestli tam ten rohlík je nebo není a ve skeneru ho dávno mám. Při malých nákupech to zas nedělám. Nic špatného na tom nevidím. Trošku mne ale udivují výchovné metody některých tady komentujících...
Na krádeži nevidíte nic špatného? To je hodně smutný příběh 🙂
Co se tady většinou rozčilujete.Děláte kovbojku z toho,že rodič dá v obchodě malému dítěti rohlík do ruky před zaplacením.Dříve normální věc.U pokladny se to nahlásí.Ovšem ti slušní.Ti druzí samozřejmě nezaplatí i v jiných případech.
Právě že dřív to jaksi normální věc vůbec nebyla, a přece ani dnes není 🙂 Nebo vám přijde normální si obléknout v obchodě oblečení na sebe, než ho zaplatíte? Nebo když něco prodáváte na netu, pošlete to předem, aniž by vám to dotyčný kupující zaplatil? Asi ne, ne?
Tak já své dítě krmím při nakupování a vše si vždy zaplatím a dítě je spoko a já taky,že mám prostor si chvíli v klidu nakoupit.A myslím ,že nákupní řetězec kam chodíme si na to zvykl a prodavačky,už nás v celku znají a jsou s tím v poho,jen vždy nahlasím co je otevřené a když si vezme rohlík syn ,tak vždy odlomím půlku,aby byl vidět počet kolik jsme jich měli.A i se mě udělalo blbě tak jsem se v obchodě napila a následně zaplatila,lepší než ,aby to semnou seklo si myslím.Syna mám nejedlíka a takhle občas sám ukáže ci chce ochutnat tak to uchutná a já zaplatím moc nám to pomohlo,při nákupech mohla jsem vzít rovnou větší množství při nákupu,když chutnalo.A teď mě ukamenujte...
Aha, a vy chodíte nakupovat až když doma fakt nic nemáte, že mu nemůžete vzít něco s sebou z domova? 🙂
7
Sledujících
1
Sleduje
7
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak pro koho, musíte být asi hodně zamindrákovaná, zapšklá žena když píšete takové hlouposti.
1 odpověď
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak moc psychicky v pohodě musíte být vy, když máte potřebu někoho urážet pro jiný názor, než máte vy? 🙂