Zákon zachování energie platí pro každého. Když se člověk nehýbe,musí přijímat méně energie. Kdo z obézních si jídlo váží a zapisuje do kalorických tabulek?
Zaregistrovala jste nekdy i to, ze je taky urcita hodnota, kterou telo musi prijmout, aby si nedelalo zasoby? A ze nekteri maji ten problem, ze věří tomu nesmyslu, ze kdyz nebudou jist, zhubnou?
Sama endometriózu mám, a uprimne, nejhorší na tom byla ta cesta k diagnóze. Nekolik let jsem se cítila prostě jako simulant - vzdyt menses přece boli, jsem akorat precitlivela a hystericka, a kdyz to bude fakt blby, mam zkusit citron, ten pomaha.
Citron nepomahal, protoze jsem pri svych dnech nebyla schopna ani dojit do kuchyne, abych si ho vymackala. Mam praci na home office a v pripade potřeby, muzu pracovat z postele, ale je tezke byt v te bolesti produktivni - a leky na bolest me zase uspavaji.
Pote, co jsem endometriózu nekolikrat nadhodila a nekolikrat se od ruznych lekaru dozvedela, ze nejradsi maji takový, co si delaji diagnozu samy, jsem se nastvala a zaplatila soukromou kliniku. Az tam konecne mi potvrdili, ceho jsem se bala, coz byla na druhe strane ohromna úleva.
S malym kosikem nenakupuju, ale tu vetu o slusnosti a ohleduplnosti by asi bylo fajn zopakovat treba i tem, kdo například pouzivaji velke nakupni voziky misto kocarku pro deti a davaji je tam do prostoru pro nakup, pekne klidne v zablacenych botach, nezajem.
Nebo tem, co konzumuji (nebo uci sve deti konzumovat) jidlo v krame jeste pred zaplacenim.
To mi prijde daleko neohleduplnejsi a neslusnejsi, a uprimne, na rozdil od dospeleho s malym nakupnim kosikem, to vidam celkem casto.
jste směšná, když:
§ 205 Krádež
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a
a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou,
b) čin spáchá vloupáním,
c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,
d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo .....
Krádež rohlíku, který zaplatím toto nesplňuje. Možná jste si nezvykla zatím, ale platit předem je jen jedna z forem. Naprosto běžné je platit na fakturu nebo až po spotřebě.
K dané věci jsem uvedl, že jistě existují obchody, kde je konzumace před zaplacením zakázána. Do takových určitě s hladovým dítětem nepůjdu. Do takových spíš nepůjdu vůbec, jelikož dopředu tuším jak ochotný tam bude personál.
Tímto se již nadále vyjadřovat nebudu, neboť je zde na novinkách zástup pseudo právníků, kteří se řídí svými pocity.
(Fakt, ze konzumaci rohliku bez jeho zaplaceni si de facto prisvojite cizi vec a naslednou konzumaci zpusobite i onu zminenou skodu na majetku, tudiz vlastne spadnete do sebou citovane definice, ani nezminuji 🙂)
Jaká krádež? Nepochopila jste můj koment, anebo jste ho nečetla cely...
Četla jsem ho celý. Ale přece i když to zboží máte načtené ve skeneru, až do zaplacení prostě není vaše.
Proč dítěti nedokážete vzít rohlík z domova, nebo pokud vám teda hrozí, že hlady zkolabuje a zemře na místě, neskočíte jeden rohlík rychle zaplatit na kasu a nedokončíte nákup potom?
Ja v tom problem vůbec nevidím, dělám to vždy a nikdo mi ještě nevynadal. Povětšině tedy nakupuju se skenerem při delších nákupech. Při kontrole se na to nikdo nekouká jestli tam ten rohlík je nebo není a ve skeneru ho dávno mám. Při malých nákupech to zas nedělám. Nic špatného na tom nevidím. Trošku mne ale udivují výchovné metody některých tady komentujících...
Na krádeži nevidíte nic špatného? To je hodně smutný příběh 🙂
Co se tady většinou rozčilujete.Děláte kovbojku z toho,že rodič dá v obchodě malému dítěti rohlík do ruky před zaplacením.Dříve normální věc.U pokladny se to nahlásí.Ovšem ti slušní.Ti druzí samozřejmě nezaplatí i v jiných případech.
Právě že dřív to jaksi normální věc vůbec nebyla, a přece ani dnes není 🙂 Nebo vám přijde normální si obléknout v obchodě oblečení na sebe, než ho zaplatíte? Nebo když něco prodáváte na netu, pošlete to předem, aniž by vám to dotyčný kupující zaplatil? Asi ne, ne?
Tak já své dítě krmím při nakupování a vše si vždy zaplatím a dítě je spoko a já taky,že mám prostor si chvíli v klidu nakoupit.A myslím ,že nákupní řetězec kam chodíme si na to zvykl a prodavačky,už nás v celku znají a jsou s tím v poho,jen vždy nahlasím co je otevřené a když si vezme rohlík syn ,tak vždy odlomím půlku,aby byl vidět počet kolik jsme jich měli.A i se mě udělalo blbě tak jsem se v obchodě napila a následně zaplatila,lepší než ,aby to semnou seklo si myslím.Syna mám nejedlíka a takhle občas sám ukáže ci chce ochutnat tak to uchutná a já zaplatím moc nám to pomohlo,při nákupech mohla jsem vzít rovnou větší množství při nákupu,když chutnalo.A teď mě ukamenujte...
Aha, a vy chodíte nakupovat až když doma fakt nic nemáte, že mu nemůžete vzít něco s sebou z domova? 🙂
Tu HRANICI jste si tam ovšem nastavila Vy sama, obchody toto běžně a bez problémů chápou a tolerují. Někdo prostě rohlík dá a někdo nedá. Ani jeden není kvůli tomu špatný rodič.
Tu hranici stanovuje zákon. To, že se dneska těm matkám kdokoli bojí cokoli říct, aby z toho nebyl hysterický záchvat typu "vy chcete Pepíčka umořit hladem, vy necito!", je jiná věc.
Ale do slušného chování to fakt nepatří a pokud dáte dítěti něco ještě před zaplacením, učíte ho krást (a taky ho učíte, že si prostě v životě všechno vyřve).
2/2
Posledni zas pro me neni dogma. Kdyz se zeptam: rodice mladi maji dite, rozejdou se v jeho peti letech, do konce zivota maji byt sami? Co kdyz maji druhe? Co kdyz jako matka budete se stridat u ditete a druhe potrebujete kojit? A co souziti sourozencu? Na to my nikdo neodpovi.
Dekuji za konstruktivni odpoved, je fajn videt validni argumenty.
Vsechno tu asi bylo uz receno, tak jen odpovim na vas posledni odstavec.
Pokud se rodice rozejdou v peti letech ditete, nemuseji zustat bez partneru, to urcite ne. Ale prizpusobit svoje rozhodnuti tomu, ze uz jedno dite maji, by meli.
Nerikam, ze nemuzou mit dalsi deti, ale casto vidam pripady, kdy si jeden z rodicu zalozi dalsi rodinu a na to prvni dite pak uz proste peníze nema, nebo ma jen minimum.
Děkuju za popis Vašich pocitů. Přemýšlím, proč mně osobně nepřišlo divné mít domov u obou rodičů, přestože každý byl odlišný (a s každým jsem trávil jinak dlouhý čas).
Každopádně doufám, že novela občanského zákoníku to (trochu matoucí) názvosloví stejně zruší a lidi to přestanou řešit. :-)
Tak to samozřejmě netuším, protože mi přijde, ze vždycky je jeden domov ten "hlavni". Ale samozřejmě, muj nazor je subjektivni, takže jste to klidně mohl mit jinak 🙂
Myslim, ze zmena nazvu asi uplne nevyresi ten problem :)
Je to samozrejme vice pripadu, ale casto vlastnictvi a manipulace ze strany matky, i treba nevedoma. Ne kazda matka ma akreditaci na psychologii.
Zajem otce tak, ze byl systemem vyrazen, tak to casem vzdal, nekdo drive nekdo pozdeji. Nekterym byli deti pujceny na vikend, ale na pouto to bylo malo. Bagatelizace otcu stale pretrvava.
Spravne jste napsala z Vaseho pohledu, ale nikdy uz se nedozvite, kolikrat jste byla zmanipulovana k jedne strane a to i treba po dohode rodicu, protoze meli sve duvody. Napr. sarkasmus zacina chapat dite ca od deseti let vyse. Nemusela jste to vubec videt. Ale dejme tomu, ze to bylo super. Proc tedy bylo peklo. A pokud komunikace nevazla, Vasi rodice o Vasem pekle hned vedeli a resili.
A ano, komunikace je pouze jedna cast. Je spousta lidi s ruznymi zkusenostmi. Nelze to shrnout.
Co dat deti jen otcum...nebo naopak co vsude nastavit otec ma dite vzdy v tyto dny...myslite, ze bude vzdy stejny vysledek? Myslite ze byt jen u jednoho rodice, byla by jste lepsi nez dnes? Mozna by nektere znalosti prebyvali, mozna nektere chybeli. Dokazete napr. vyjit s partnerem, to dost ovlivnil vztah s rodicem.
S tim, ze bagatelizace otcu pretrvava, souhlasim. Nikde nerikam, at se deti davaji jen matkam. Nicmene, pokud vim, i psychologove, kteri stridavku podporují, zaroven dodavaji, ze k tomu, aby fungovala, je zapotrebi bezproblémové fungovani a komunikace obou rodicu. To je v pripadech, ktere zminujete, problematicke, nebo neni?
Peklo je hlavne to neustale stěhování. Ten pocit, ze vlastne nikam nepatrite. Prirovnavam to k nikdy nekoncici sluzebni ceste. Nikde nejste uplne doma, protoze nez se zase zabydlite, uz zase jedete jinam. A naopak. Ten, kdo to nezazil, to těžko chape.
Komunikace mezi rodici fungovala, ale ja jsem se samozrejme v tomhle systému stahovala do sebe. A ani jsem jim nechtela nicit tu iluzi toho, jak to hezky vymysleli. Vim, ze to chteli pro me, i kdyz mi to ublizovalo. A zadne dite nechce ranit mamu nebo tatu, tak si proste radsi fakt, ze mu system nevyhovuje, necha pro sebe a trpi. I kdybyste mi ted napsala, ze jsem hloupa, ze jsem to rodicum nerekla - mozna jsem. Ale je to moje detske mysleni, a jsou deti, co by uvazovaly obdobne.
Jakozto někdo, kdo to doopravdy prozil, rikam, ze verim, ze kdybych zila jen s jednim, nemela bych dnes psychicke nasledky, kvuli kterym chodim na terapii, a taky bych se nebala mit vlastni deti, aby se jim tohle nestalo.
Jediny fer system v tomhle pripade je, ze rodice se střídají u ditete. Je to pro rodicr samozrejme narocnejsi, nepohodlnejsi a nakladnejsi. Ale to dite by za rozvod rodicu nemelo platit.
Jenže to tvrdíte jako někdo, kdo byl ve střídavé péči až jako velké dítě a s oběma rodiči jste již měla vybudovaný vztah. U malého dítěte si vztah o víkendu jednou za 14 dní nevytvoříte. Takže zkuste apelovat na maminky, aby nechaly děti otcům 🙂 a samy si děti občas půjčily na jejich narozeniny, když je to pro děti nejlepší a v pořádku 😄
Tak zaprve, nerikam nic o tom, ze deti maji byt prisuzovany pouze matkam.
Zadruhe, nerikam ani nic o tom, ze se maji deti s druhym rodicem vídat jednou za 14 dni. Naopak pisu o tom, ze pokud se druhy rodic aktivne zajímá (tzn. Je v kontaktu s dítětem, vola mu nebo s nim jakkoli komunikuje i mimo vymezeny styk), je to ideal. A v takovem pripade neverim, ze si dite vztah nevybuduje.
Pokud je situace, kdy maminka nechce dítě davat tatinkovi, je to smutne, ale pak je na miste resit vztah mezi temi dvema, a ne upravu péče. A i kdybyste si v tomhle pripade nasilim vydupal stridavku, stejne pro to dite proste bude skodliva. A pak je asi na miste premyslet nad tim, s kym si clovek dela dite.
A k prarodičům jste jezdila? Přespávala u nich? Tam jste to cítila jak? To bylo v pořádku? Nebo to také bylo trauma? 🙂 Ty vaše pocity jsou jen ublížený postoj puberťáka, který neměl život takový, jaký by se jemu samotnému líbil.
Jezdila, prespavala a nebyl to problem.
Víte, ono je pro spoustu lidi těžké být empaticky a vcítit se do jinych.
Ja se tu neodkopavam proto, aby mi tu lidi psali, jaka jsem chudinka. Mluvim verejne o svych pocitech, protoze mam pocit, ze by to treba i jednomu diteti mohlo pomoci.
Muzete me nazývat rozmazlenym pubertakem, ale uvedomte si, ze i kdyby to tak bylo, jine deti se mohou citit stejne. A pak je na rodicich, jestli jim to udelaji.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Wow. Polstrovani na brise a celozivotni laska k dortum. Nic jineho za kily navic nemuze stat. Vy jste fakt empat k pohledani.
1 odpověď