Jestli mám dítě vychovávat, musí to být podle nějakých pravidel. Dítě si chce většinou dělat to, co ono samo chce. I v životě za nedodržení pravidel přijde trest nebo pokuta. Takže vychovávat bez trestu nelze. Jde ted jenom o formu trestu. Nemluvím o tom, že dítě musím nutně bít. Ale přiměřeně věku může přijít například nějaký zákaz nebo omezení. Ale úplně bez trestu a bez nastavení hranic to prostě nejde.
Popsala jste naprosto bezne a normalni chovani takhle malych deti. To vas vytaci? Fakt? To moc nevydrzite 😁 Deti jsou proste ruzne, nejsou to vycviceny psici. Mozna teda vase deti jo, ale bezne skolkove ne. Je rozdil, kdyz dite nechce neco jist, nechce na nocnik, nechce delat spolecne aktivity (jo, komplikace, ale porad uplne normalni chovani malych deti) a kdyz je opravdu problematicke, ze ostatni deti mlati, haze po nich vecmi, sikanuje a dela u vseho sceny (opet, u nekterych malych deti bohuzel bezne reakce, krom vylozene sikany samozrejme, ale v tomhle pripade je nasnade to resit s rodici durazneji). A ten pribeh o diteti shazujici rohlik s sunkou jako neco priserneho, je fakt smesny 😀 mam takove podezreni, ze jste deti a jejich projevy nevidela ani z rychliku 🤷🏻♀️
Uvidíme o hranicích, které děti mají mít. Problém je když je nemají ani rodiče. Bohužel. A neposlušnost není běžný standart. Zařadit se a spolupracovat, to posouvá malé děti k tomu, aby se něco naučily a posunuly se, rozvijely.
Normální člověk netýra své dítě natož cizí.Ale když vás tak čtu, možná máte s paní něco společného.Snad nemáte děti, myslím, že nejdete pro ránu daleko.Uz aby byl zákaz fyzických trestů u dětí.
Děti mám 4 vychované, slušné, zařazené. Svým příspěvkem bych chtěla říct, že paní měla zvážit co zvládne a nepoustět se do podnikání nad její síly. Jsem ředitelkou jeslí aktivně mezi dětmi, proto vím, co děti umí. Na výchovu ve školce, v jeslích, máme jenom přísné slovo a to je vše. Pokud to přestanu zvládat, odejdu. Není jiné řešení. To jsou ty hranice. Zhodnotit sebe a svoje možnosti.
Je mi líto, že paní neodhadla svoje hranice toho, co zvládne. Děti dokážou neskutečně vytáčet a někdy až do takové míry, že dospělá osoba je tak frustrovaná, že nedokáže ovládnout své emoce. Pak křičí, nadává, chce mít autoritu... A je tam, kde být prostě nesmí. 🙈🙈🙈 ALE! I rodiče některých dětí by potřebovali "výchovnou". Děti nad jídlem ohrnují nos, na nočník si nesednou a vzpírají se, nemají absolutně žádné hranice v chovaní a když se mají zapojit do aktivit, dělají všechno možné, jen ne to, co mají. Viděla jsem i dítě, které na zem shodilo rohlík se šunkou se slovy FÚÚJ!!!!! Dnes pracovat ve školství je mnohdy odvaha a sebezapirani.
Co se,týče péče o rodiče, je třeba zhodnotit všechny faktory a okolnosti a vyhodnotit, co se zvládnout dá a co ne. Naše maminka 76 trpí 3.stupnem Alzheimerovi choroby a jednoduše nebylo v psychických silách se o ní postarat. Ani na střídačku. Tak byl Domov seniorů jediným možným řešením. Kdo nás bude soudit? Jen ten, kdo neví, jak taková diagnóza terorizuje celou rodinu.
Co k tomuto napsat? Výchovu děti potřebují, sami si nejsou schopné nastavit hranice. Způsob, jakým to rodič dělá, je věc druhá. A třetí věc je kritika a přesvědčení, že "já to dělám nejlépe ". Paní Zděšená patří k číslu 3. Asi má fajn děti, které jsou zvladatelné a dá se s nimi jen po dobrém. A podle sebe soudím tebe. Článek nikomu nepomáhá, jen přiléhá olej do ohně...
Přestaňte proti sobě štvát zaměstnané a OSVČ. Každý má svoje starosti i radosti. Ale malý příklad.: Zamestnala jsem si normálně učitelku k dětem. Klienty jsem sehnala, zaplatila soc a zdrav jako zaměstnavatel a nakonec mi tatovzena začala využívat "benefity" zaměstnaných. Neustále neschopenka, nebo paragraf... Za neschopenku platí rovněž první dny zaměstnavatel. A najednou jste bez peněz i bez zaměstnance a máte stejný problém jako na začátku. Není člověk k dětem...Když jsem já v létě onemocněla (zápal plic) a musela jsem na neschopenku, prvních 15 dní si zsplat sám.... byla jsem tři týdny, musela jsem opět místo sebe někoho sehnat. A od sociální jsem dostala 600 Kč. A odvody mi nikdo nesnížil. Nestezuju si, jenbukazuji na druhou stranu mince...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Opravdu hloupý článek. Jaká šlechta? Dcera učí na střední škole, bere čistého cca 30 tisíc, podobně jako prodavačky v Lídlu. K tomu, aby mohla učit, potřebovala si k filosofické fakultě dodělat pedagogickou složku a má dva magisterské tituly. Kde je tedy to ohodnocení, že se neflákla a studovala. A 4 měsíce? Kde? Lení prázdniny to je osm týdnů (ten poslední devátý je přípravný), jarní týden, podzimní 3 dny, pololetní 1 den, a zimní většinou týden. Když si letos normální zaměstnanec vezme 4 dny dovolené ve starém roce a dva dny v novém roce (tedy dohromady 6 dní), může být doma od 21.12. do 5.1. včetně, tedy celých 14 dní. Ze zimních prázdnin je to šest pracovních dní, tedy týden a jeden den. Sečteno jednoduchou matematikou je to 11 týdnů což nejsou ani tři měsíce.
Kromě toho, nejsou to učitelé, kdo určují prázdniny, ale ministerstvo školství.
3 odpovědi