Tak autor zřejmě ví velké kulové ! Tak třeba já osobně jsem vyhrál na los ,,megarentiér" 200 000,-Kč.Musel jsem do Sazky, takovou výhru v trafice nevyplatí a ani na poště.Jo a hraju i pravidelně Sazku a Eurojeckpot. Podotýkám že hraju s rozumem a nechybí mě ty peníze co vsadím.
No a na Sportku jsem letos vyhrál 1 000 000,- Kč a asi před 5-6 rokama na Eurojeckpot cestu kolem světa za 500 000,- Kč.
No a kdyby mě tady trapně někdo chtěl napsat že lžu, tak mě klidně pošlete email a já vám pošlu fotografie výherních tiketů.
Tak že vzkaz autorovi, než napíšete kraviny, prověřte si fakta !!!!
Že se nestydíte tolikrát vyhrávat a na nás ostatní nezbývá 😄 😄
Za totality fungovala Sazka, Sportka a Mates. Všechno to samozřejmě provozoval stát pod nějakou hlavičkou, kterou si už nepamatuji. Co si však pamatuji je fakt, že každé pondělí byla v novinách rubrika, jaká čísla byla tažena v Matesu v sobotu večer jednou za 14 dní, co se vylosovalo v neděli dopoledne ve Sportce a jak dopadly zápasy v Sazce (to ostatně věděli i sázející v okamžiku, kdy skončil poslední zápas). A u tohoto přehledu byla vždy statistika, kolik bylo vsazeno, kolik se vyhrálo v kterém pořadí a hlavně, kolik ze vsazených peněz připadá na výhry. Tehdy to bylo zhruba fifty - fifty: Polovina peněz šla na výhry, druhá polovina státu. Proto se tehdy výhry nedanily, neboť stát si svoje vzal ještě před vyhlášením výše výherních částek.
I dnes sázkové společnosti pouští do oběhu jenom část peněz, které z prodeje losů a provozování loterií získají. Nevím, kolik to je, ale asi to nebude o moc víc než těch 50%. Jinak by pro ně ten byznys nemohl být zajímavý. Sama stírací losy nekupuji; dcera mi však tvrdila, že losy s těmi největšími výhrami se do oběhu ani nedostanou. Odkud má tuto informaci a zda je pravdivá, nevím.
Připusťme, že někdo vyhraje na stírací los vysokou částku a pod příslibem anonymity o tom promluví v televizi. Co myslíte - kolik lidí tomu uvěří a kolik bude tvrdit, že je to jenom nahrané? Já sama sleduji Eurojackpot a když vidím, kolik lidí v kterém státě vyhrálo jakou částku, nemám důvod tomu nevěřit. Zejména, když toho výherce vysoké částky potvrdí zástupce provozovatele loterie a řekne např., že je z pardubicka. Proč ne?
Přeji hezký den všem.
Proč by se losy s největší výhrou neměly dostat do oběhu? Zjistěte si něco o výrobě losů, stačí na stránkách Sazky:
"Každá nová hra je vytištěna na základě povolení Ministerstva financí a před předáním do distribuce zkontrolována finančním úřadem. Za přísných bezpečnostních opatření nechává Sazka své stírací losy tisknout v zahraničí. Každá emise zahrnuje minimálně 750 000 losů s řadou bezpečnostních prvků a náhodně generovanými výhrami. Losy se převezou do České republiky a pošlou do distribuce. Data o výhrách jsou zašifrovaná a zasílaná nezávisle na losech."
Ještě před asi třemi lety bych s autorem souhlasil. Sám sice loterii neholduji, párkrát jsem dostal los (od příbuzných místo flašky), když jsem náhodou něco vyhrál, bylo to pár stovek a ty jsem rovnou otočil za další los a byl na nule...
Ale právě před třemi lety kolegova exmanželka koupila rentiéra za 50kč a tu rentu 50.000Kč na pár let vyhrála. Byli po rozvodu a na nože, chodil pak do práce hooodně řekněme naštvanej.
Jako by losy měly naštvávání lidí jako svůj hlavní účel 🤣
No a přesně o tom je článek. Podle výherní listiny Rentiér za 50,- byly vydány 3 (slovy tři) losy s touto výhrou. Takže teď už zbývají jen 2. Ale víme jistě, že zbývají? Nebo už je někdo vybral? Pokud už je někdo vybral, tak proč kupovat ten los, když šance na výhru renty je v podstatě nulová. Jenže to se nedozvíte, takže kupujete losy s vidinou renty, ale ta už je dávno vybraná...
Boze, to jsou napovedy pro dreveneho houpaciho konika.
V panelaku muze odvzdusnovat jen ten, kdo bydli nejvyse. Znam jednoho tajtrlidka, kterej na bydlici pod nim v ramci SVJ haze bobek. Jak jinak, je to stoletej komanc.
Pokud máte SVJ, tak se na schůzi domluvte a nechte si dát na radiátory odvzdusnovaky do každého bytu. Ideálně automatické. Pak vás nějaký šášula nahoře nemusí zajímat. Nebo je dejte jemu, nebude se k ne muset starat a vy budete v klidu topit.
Na seznamkách vidíte ženy, které tam jsou roky a pak si řeknete co je špatně, že za ty roky nenalezly žádného partnera? Vybírají si pouze stejné typy? Jsou moc náročné? Paradoxem je, že tyto ženy mají v profilu jak moc se chtějí seznámit, ale když jí napíšete (a víc než dvě slova), tak se ani neobtěžují odepsat, poznat vás více. Tak je chyby v mužích a nebo ženách?
"Podle Kláry Šafránkové je třeba počítat s tím, že se do ceny promítá mnohem více položek než jen materiál v puse. Jednou z nich je třeba vzdělávání, které si lékař platí, pronájem či vybavení ordinace." Města a kraje dnes nabízejí, vybavené ordinace, náborové příspěvky ve výši kolikrát statisíců, nájmy zadarmo... Pokud vezmu, že ortodontista udělá rovnátka 100 lidem za průměrnou cenu 50 tis. korun, tak to máme 5 milionů. Jsou s tím spojené nějaké náklady a i kdyby ty náklady byly ve výši 50 %, tak pořád tu máme čistý zisk 2,5 mil. korun za 100 klientů.
Vzhledem k nedostupnosti ortodontistů předpokládám, že každý z nich má těch pacientů mnohem víc. Ať mi nikdo neříká, že rovnátka musí být tak drahá. To je nesmysl.
Ale to bylo i dřív, to není žádná novinka. Když už člověk v pozdějších hodinách byl mentálně unavený a nebyl sto udržet pozornost, tak buď spal, koukal do zdi nebo si něco zajímavého četl. Třeba watchmany a videohry tu jsou už od devadesátých let, takže i dřív se dalo třeba na něco dívat nebo něco hrát pod lavicí atp. Pokud někoho výklad nudí k smrti, nedá se s tím asi nic dělat. Nakonec stejně usne.
Problém spíš je, že mobily a hlavně sociální sítě jsou opravdu návykové a děti sledováním hlavně těch krátkých videí a reelsů ztrácejí pozornost a nejsou pak schopné se dlouhodobě soustředit. Když už ty mobily mají, ať je učitelé zapojí do výuky. Ať se děti nebo studenti snaží najít informace, pracovat s nimi. Problém dnes je, že každý se umí vyfotit a prsknout to na net, ale relevantní informace si vyhledat neumí a pak se na každou kravinu ptají na sítích, kde čekají půl dne na odpověď, místo aby si to na google vyhledali za pár vteřin.
V práci by používání respektive závislost na mobilu znamenala ztrátu pro zaměstnavatele a hrozba vyhazovem, ve škole jen možné zanedbání učení a eventuální chmurná budoucnost pro žáka, pokud by mu nestačilo zametat ulice. Každého volba, nutit bičem se dnes k soustředěnosti a vnímání už opravdu nedá. I zde je ale podle mě možná druhá šance, nejsme ve středověku. Srovnávat se musí vždy srovnatelné věci.
Pouze jsem reagoval na slova autorky, že ona sama by nebyla v práci, kde by mobil nemohla používat. Na druhou stranu, ve škole platí nějaký školní řád a i škola přispívá k výchově dětí a studentů, kteří by si měli uvědomit, že pravidla, která si škola nebo později zaměstnavatel nastolí, se mají dodržovat. Jinak jim bude hrozit vyhazov. Jinými slovy, ani ve škole si žáci nemůžou dělat co se jim zlíbí, ale musí dodržovat nějaká pravidla a nařízení, stejně jako v životě, stejně jako v práci.
Mobily se zakazují z prostého důvodu. Žáci a studenti jsou nesoustředění, nevěnují se učivu, ale mobilům. Plný zákaz je asi nesmyslný, ale zákaz používání při vyučování by byl dobrý. A to, že byste nevzala práci, kde nemůžete používat soukromý mobil, jen svědčí o vaší závislosti na něm. Zaměstnavatel vás platí za práci, ne za vyřizování soukromých věci v pracovní době. Mobil je dobrý sluha, ale zlý pán a pokud mu podlehnete natolik, že bez něj nevydržíte ani chvilku, je to známka závislosti a bylo by vhodné léčení. Samozřejmě pokud ho člověk v té práci potřebuje, je to něco jiného, ale pak má také nastaveny jinak podmínky jeho užívání
Co napíšu, napíšu z vlastní zkušenosti. Jsem dlouholetým kuřákem. Když jsem kouření omezil poprvé, žádný zásadní rozdíl jsem nepoznal. Kromě pocitu že jsem udělal něco pro své zdraví, samozřejmě. Místo dvaceti jsem začal kouřit deset. Když jsem omezil kouření podruhé, kouřil jsem pořád deset ale z dlouhých jsem přešel na krátké, už jsem nějaký malý rozdíl zaznamenal. Když jsem omezil kouření potřetí, kouřil jsem 4-5 cigaret nepravidelně (někdy jsem nevykouřil prostě nic), opět jsem zaznamenal rozdíl ale opět nic zásadního. A potom jsem jednou místo čtyř cigaret vykouřil za den deset. A na druhý den jsem myslel že umřu. Celé tělo bolelo, chrchlal jsem, a bylo mi zle. Když se mi tohle stalo podruhé, zařekl jsem se že už tuhle blbost nikdy vícekrát neudělám. Kromě toho už si delší dobu myslím že člověka neničí ani tak kouření jako náruživost. Když to prostě s něčím přehání do extrému(i o 20 cigaretách si myslím že je to hodně a to jsem kdysi znal člověka který jich vykouřil 60 denně). Jenže taky věřím tomu že takto je to v podstatě se vším v životě. Jakmile se něco začne přehánět, byť by to bylo i třeba něco pozitivního, začne to po čase škodit. Člověk by měl trochu trénovat sebekázeň. Schopnost poznat kdy se cigareta stává z pochutiny dominou.
Pochutina? Co je na cigaretě chutného? Hnusný, smradlavý. Plátek vepřového na grilu, to je pochutina 😉
Tak z mého okolí, za desítky let, nejčastějším důvodem k začátku byla frajeřina. A z mého současného okolí, drtivá většina těch co kouří, by ráda přestala, ale nejde jim to. Jeden člověk přestal hned a to z důvodu, že mu šlo o život. Na druhou stranu, pokud člověk OPRAVDU něco chce, tak to dokáže, jinak se jedná pouze i výmluvy. Obecně si myslím, že kouření v dnešní době je přežitek. Před několika lety už to směřovalo k tomu, že mezi mladými to nebylo in. Dneska se to však opět vrací mezi mladé lidi a kouří jich čím dál víc. Kouření je prostě droga. Legální a schválená, ale pořád droga a mělo by se k tomu tak přistupovat.
Tlak nadřízených na plnění obecních kas prací městské policie je silný. Chlapci chcete výplatu, tak jděte a pokutujte bez ohledu na situaci. Ber kde ber.
Kdo neplní plány nemůže být odměněn, naopak může být postižen. Pokuty jsou jediným zdrojem financí pro městskou policii.
Takže k podobným situacím musí docházet, pošťák dělá svou práci, na náměstí postaví auto a po okolí roznese zásilky, je to normální, pochopitelné, běžné. To že zastavit nemá kde je také běžné, místa pro zásobování na krátkodobé zastavení 15 min. jsou obsazena celodenně a místo aby strážnící řešili to, tak řeší chudáka pošťáka. Někde na ten svůj plat vzít musí.
V žádném případě nejde o bezpečnost provozu, jde jen a pouze o peníze, o nic jiného.
Určitě máte ve spoustě věcech pravdu. Ale ta MP mohla přijet za zavolání (udání) a v tom případě přijet musí a musí se tím zabývat. Stačilo by u toho pošťáka nebýt deb.l a spolupracovat. Mohl odjet jen s domluvou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Majitelé nezvladatelných psů či pejsků by si měli uvědomit, že člověk, kterého jejich miláček obtěžuje, může mít špatnou zkušenost nebo dokonce vážný problém. Moje známá má fobii ze psů, protože její dceru před lety velmi vážně pes pokousal. Moje dítě také pes kousl, a mě jindy poškrábalo obě nohy štěně většího psa. Dodnes jsem nepochopila, proč se majitelé smáli, že je to ještě štěně a že neposlouchá - proč tedy volně běhalo. Dalším aspektem je oblečení. Ne vždy jde špína od tlapek odstranit na místě a místo plánované akce můžete jít domů. Věřte mi, že si užívám ta potkávání, kdy pes jde naprosto v klidu se svými páníčky, nebo volně běhá a na zavolání okamžitě ke svým přiběhne.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dalším důvodem může být alergie. Prostě psa má majitel zvládat. Pokud nezvládá, ať si ho nepořizuje nebo ho má na vodítku. I když to je jeho přirozenost a zvědavost, pes nesmí obtěžovat cizí lidi.