jestliže umíte donést do baráku celé balení pet nebo plechovek, určitě si umíte vyčlenit i prostor pro prázdné obaly, minimálně kus za kus, a pak celý karton zase odnesete do obchodu nepoškozený. V tomto je umění manipulace, nikoliv jako škodná proti nápadu zálohování.
PETky i plechovky kupuju zřídka a ne do zásoby (koupím, vypiju, sešlapu a jednou za čas vyhodím). Jaká je rada?
Základní myšlenka je zase asi dobrá, ale provedení opět pokulhává. Doteď třídím PET lahve i plechovky a jednou za čas je sešlapané odvezu do kontejnerů nebo sběrného dvora. Nově abych si pořídil vlastní vypolstrované kontejnery, aby se nedejbože PETkám nebo plechovkám nic nestalo a mohl je vrátit neponičené. A nejlépe velkokapacitní, protože se mi fakt nechce chodit se dvěma plechovkami do výkupu. Ovšem už jen samotné otevření už je vlastně zničením.
není se čemu divit, když jdete k jinému lékaři tak se vás znovu na všechno ptá, od nemocí v dětství přes rodiče, a stále dokola si musíte všechno pamatovat...To samé při nástupu na operaci v nemocnici, stále všechno vyšetřují dokola to samé.
Jj,takhle to funguje ... bohužel. Zažil jsem to i v rámci jednoho oddělení v nejmenované pražské nemocnici, kdy se služba na příjmu ptala na jméno, příjmení, datum narození, pojišťovnu, léky, nemoci, ... a vše klofala do PC, poté chtěla totéž služba na oddělení a následně další směna. Asi trochu informační chaos.
Za mě původní myšlenka, totiž omezit neekologické spalování, je dobrá. Na výměnu kotle bylo 12 let, to není úplně málo. A že se na to spousta lidí vyfláklo a řeší to až teď, je jejich problém. A nepustit kontrolora - no ... nemám-li co skrývat, ať se podívá. Nepustí ho jen ti, co se vše snaží jen oj...t. Ale běda, kdyby se sousedovi z komína linul barevný čmoudík a smrádeček, to by zrovna tihle vy.....ci volali po kontrole. Jediné, co mě trochu zarazilo, že "deadline" je k 1.9., kdy se v podstatě blíží topná sezona, spíš bych to čekal třeba v květnu.
Jestli si dobře vzpomínám, tak v době sbírání víček na cokoli bylo někde uvedeno, že materiál víčka a materiál láhve mají rozdílný postup recyklace. Pokud ale vyhodím láhev i s víčkem, musím logicky vytvořit nový postup recyklace, což zase stoji další peníze. Připadá mi normální při vyhození petku zmuchlat a zavřít víčkem a nemusi byt přitom upevněné k lahvi. Naopak někdy potřebuji jen to víčko, ale pak ho stejně hodím do plastu.
Trojúhelník funguje v létě i v zimě, v dešti i za sněhu, dneska, zítra, ... i za 10 let. Nemusím na něj šáhnout. Stačí vědět, že je v autě s vždy připraven posloužit. Světlo abych hlídal baterky, příp. dobíjel, příp. ho za x let vyměnil, protože původní elektronika si už nerozumí s moderní sítí, .... Jj, to se vyplatí.
Hned v druhé větě vidím nepřesnost - o přednosti chodců není v Zák. 361 ani slovo. Řidič musí umožnit chodci bezpečné přejití, chodec zase nesmí vstoupit bezprostředně před přijíždějící vozidlo. Ale mám pocit, že si někteří účastníci silničního provozu myslí, že jsou nesmrtelní a klidně vlezou před tramvaj nebo kamion.
Podle mne by 3 měsíce dobrovolně povinného přiměřeně tvrdého výcviku mladým jen prospěly. Odměnou za to by mohl být lacinější řidičák, případný zbrojní průkaz, přednost v zaměstnání ve státní službě a pod.
Jsem také pro, jen bych to asi nenazval ZVS, ale třeba kurz CO. Ono v případě ozbrojeného konfliktu neznamená, že bude každý "v první linii". Je potřeba se také umět v takové situaci chovat, pomáhat, ... A "odměna" v podobě řidičáku, ZP, ... proč ne?
Ušetřit doručovatele? Spíše je o to více zatížit. Na doručení 300 zásilek mám tedy 3 dny, dnes roznesu 100, zbývá 200, druhý den roznesu další 100, zbývá 100, ale dalších 300 přibylo, zbývá tedy doručit 400 zásilek. 3. den roznesu 100 z prvního dne, zbývá 300 ze druhého plus 300 nových, tedy k doručení zbývá 600 zásilek, ....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen bych doplnil, že "pitná voda" není TUV (teplá UŽITKOVÁ voda). Ovšem i tohle čerpadlo (třeba na cirkulaci) by mělo mít bronzové kolo.
1 odpověď