Hm, v Africe nemají nejen bankovní účty, ale ani konektivitu. Leda snad náčelník na svém bubnu vybubnuje převod BTC z jedného okraje vesnice na druhý, samozřejmě šifrovaně.
mobilní telefony mají. a to stačí. jsou projekty, které umožňují bitcoinové transakce i na starých "hloupých" telefonech. hodně o tom přednáší Josef Tětek. doporučuji googlovat.
Všechno nedorozumění pramení z toho, že nemáme vyjasněné pojmy. Pokud máte svůj subjektivní názor odvozen z vágních premis, tak výsledek je taky nic neříkající. Ale možná jste nihilista, pak to v tom duchu beru.
bavíte se o rozdílu mezi hodnotou a cenou. cena bitcoinu je všude stejná, ale přesně jak napsal pan Váňa hodnotu má pro každého jinou. ta je subjektivní. v Africe, nebo jižní Americe, kde spousta lidí nemá ani bankovní účet a ani si ho nezřídí, nebo mají extrémně inflační domácí měnu je hodnota Bitcoinu v tom, že ho mohu posílat bez bankovního účtu, a to i například ze zahraničí příbuzným domů. případně i při jeho vysoké volatilitě je stále stabilnější než znehodnocená hyperinflační domácí měna. ve vyspělých státech je to hlavně uchovatel kupní síly, protože zhodnocuje v průměru rychleji než znehodnocují domácí měny a nástroj spekulace na budoucí cenový růst a tedy zisk.
tak evidentně jsou když má nadpis článku vyděsit všechny investory a potěšit ty co jej nemají rádi. jinak by nadpis zněl například: konec bankovního systému? Nový kvantovy počítač budí obavy. ale tak nadpis nezní. protože je určitě víc lidí kteří si spojují kvantový počítač se šifrováním bitcoinu než s jakoukoliv jinou transakcí 😄
aha, tak to možná máte pravdu. nevím, jestli se tak dá usuzovat z jednoho článku na novinkách, ale spíš myslím, že o bitcoinu se teď hodně mluví, tak autor "vyrobil senzační" zprávu. klasický clickbait. ale můžete mít pravdu, že zatímco kryptoměny lidi vnímají automaticky jako virtuální aktivum, u fiat měn to tak není, přestože 92% veškerých peněz na světě dnes existuje pouze jako virtuální účetní zápisy a jsou teoretickým dostatečně výkonným kvantovým počítačem ohroženy úplně stejně.
Uvidíme strmý pád opěvované měny? Pan Sedláček a já jsme o ni měli pochybnosti dlouhodobě. Tak ne politika a politici, ale sama technologie požírá své děti. Než to spadne měli by na ČT zopakovat diskuzi pana Sedláčka s podporovateli Bitcoinu. Takže zase stará dobrá Lavička jako za starého Říma. Nebo se banky taky mají bát nového čipu a AI? Máme si zrušit internetové bankovnictví? Stát nás asi neochrání a banky přestanou vyplácet ukradené vklady. Odkaz 1
Máte o ni s panem Sedláčkem dlouhodobě pochyby a zatím vám ty pochyby dlouhodobě nevychází 🙂 tak pochybujte dál.
Spíše se obávají, že jeden procesor by mohl těžit 1000x a možná i více bitcoinů za kratší dobu a ekologičtěji než všechno, co se dosud těžilo, a co se bude těžit v budoucnu. Zjistilo by se že spalovaná energie byla zbytečná. Prolomení závisí na dostupnosti technologií a na tom, kdo si to může dovolit.
Pokud by se používal takový procesor, které by byly schopné těžit více bitcoinů s mnohem nižší spotřebou energie, mohlo by to zásadně změnit celou dynamiku trhu.
Tato situace by mohla vést ke snížení nákladů na těžbu, což by mohlo mít dalekosáhlé důsledky pro celý ekosystém kryptoměn, což se nebude líbit.
pokud budou počítače x-krát vyšším výpočetním výkonem, x-krát se zvýší obtížnost těžby...
Možná se To Vám bude zdát trochu mimo, ale když do toho tak vidíte, tak se zeptám. Kde se dá zjistit, kolik peněz celkově peněz lidi do BTC investovali?
například tady Odkaz 1
Bitcoin je zvýrazněný - aktuálně 1.9 Bilionů USD
A kdyz padne duvera v ekonomiku, tak vam nemovitost zustane, Bitcoin se rozplyne a zustane jen ztrata, ale bude decentralizovana 🙂
Když padne důvěra v ekonomiku, budou bezcenné hlavně peníze toho státu, jehož ekonomika padla, tedy oficiální měna. Bitcoin je globální a pád například české ekonomiky mu nijak neublíží. Kdyby padla nějaká ekonomická velmoc, jako USA, budeme řešit úplně jiné problémy než cenu bitcoinu.
Jak může člověk dopadat ve vyšším věku je vidět u vás Milano.
Jezdíte i 2x v roce lyžovat do Alp, 2x v roce se jedete rekreovat k moři, na týden jezdíte sjíždět řeku Salzu, máte domek se zahradou, jistě i auto a přesto neustále nadáváte na vlády, které vám takový přepych umožnily.
Vysvětlení mám dvě.
Vše si vymýšlíte a mluví z vás obyčejná závist.
A nebo vše máte, jak píšete, ale jste neuvěřitelně zlý člověk.
Hezka ukazka toho, jak nereagovat vubec na to, co druhy psal a strkat mu do ust neco, co vubec nerekl😂
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, podívejte se dneska na kurz. Za jeden den o 6 000,- $.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
ano, bitcoin je volatilní (výrazně mu kolísá cena), ale dlouhodobě roste nejvíc ze všech tříd aktiv - doslova. takže pokud průběžně nakupujete několik let, máte průměrnou nákupní cenu hluboko pod tou spodní hranicí, kam BTC aktuálně koriguje. vzhledem k aktuální masové adopci počítám, že to tak ještě hezkých pár let bude. Mluví o tom pozitivně guvernéři centrálních bank (např. náš Michl, nebo US Powel), vrcholní politici včetně budoucího amerického prezidenta a i víc a víc našich. největších správci aktiv na světě zařazují do svých portfolií. v Evropě a na celém světě se na to přijímá legislativa - aktuálně u nás prošel prakticky jednomyslně časový test na BTC parlamentem...... ale je to všechno jenom podvod a oni tomu samozřejmě vůbec nerozumí a nechali se všichni nachytat.....