1. Lokální výroba A SPOTŘEBA - není dražší. Jen je třeba přemýšlet trochu dopředu. Sem tam objednat, zavolat si a zeptat se. Avokádo si klidně dejme, ale musí to stát přiměřeně tomu, odkud to sem letí/pluje. Ořechy. Čokoláda - ano i ta. A poustu dalších produktů. Zeleninu a hlízy jsme schopni soběstačně dodávat, ale umíme porazit lobby agrobaronů?
Většina toho padá dolů a dolů až ke vzdělání a gramotnosti praktické - to jest jednak finanční a taky, jak to nazvat, něco jako znalosti života a uvědomění si procesů, které provázejí naše denní činnosti.
Prosil bych vyjmutí ze systému, postarám se o sebe sám, nechte mi těch 20k měsíčně, zajistím z toho i další tři generace.
Nic nebudu chtít, nic nechtějte po mně.
Průběžný systém stejně dalších dvacet let neudrží, vůbec to nepočítá s inflací, ekonomickým vývojem, je to postavené na datech z dneška a nějaké tendenční analýze.
"Trump je tvrdohlavý chlapík. Když se rozhodne, tak si na tom trvá. Nezapomeňme, že část jeho rodiny je s Izraelem spjatá, jeho zeť je Žid."
Ne každý žid je sionista, ale valná většina ano.
Nicméně si, prosím, udělejme rešerši o tom, co je to FED a jak vznikl - kdo teda řídí světovou ekonomiku, kdo stojí v čele velkých fondů a bankovních ústavů a kdo financuje obě strany. Kdo bude živit válku, dokud to bude dobrý byznys a kdo na tom nejvíc vydělává. Kdo bude obnovovat Ukrajinu, Izrael a má na to již existující kontrakty. Kdo financuje všechny neziskovky zodpovědné za šíření kompletní neobolševické agendy - a to převážně v Evropě.
Prašť jak uhoď.
Ale jedné straně to bude přeci jen trvat déle a ta dává větší šanci na zvrat chodu dějin.
Pokud by Rusák chtěl dobyté území nějak využít, musel by se snažit o jeho zachování, ale zůstává po nich jen spálená zem. Těžké si představit, že si sami vybudují celou infrastrukturu.
Rusko, jakmile bude zničeno dostatek území, se z jeho části stáhne, americké fondy (Blackrock, Vanguard, State Street) a bankovní instituce typu Golden Sachs a hedge fondy apod. začnou pumpovat ty nasmlouvané miliardy do obnovy země a vznikne tiše tolerovaná hybridní vláda a nárazníkové pásmo. Viz Kazachstán, který strašně moc chtěl na západ, ale 30 let po odtržení a spíš se vrací zpět do područí.
Obě strany (USA a Rusko) si přijdou na své. EU sice drží zmražená ruská aktiva a defacto z jejich výnosů financuje veškeré podpůrné operace a už se to nezmění, ale v konečné dohodě figurovat nebude.
Doněcká pánev bohužel zůstane Rusku, Evropa bude lobovat spíše za obilné lány, od energetických zdrojů jsme se odstřihli, většinově. Rusko bude nově nabytými zdroji zásobovat BRICS, který stejně, chceme-li nebo ne, silově vyrovná a překoná západní blok, kde si mezitím pojedou všichni na svém. USA se separuje z mezinárodních paktů, udrží jen to, co potřebuje. Znovu vznikne diplomacie jako taková, ne ta fraška, co probíhá teď. Na všechno samozřejme doplatí Evropa, která stagnuje a bude jen upadat díky federalizaci, přeregulovanosti a ztrátě ekonomické samostatnosti. Jediná síla Evopy byla v její různorodosti. Pestrosti. O tu přijdeme jak národnostně, tak ekonomicky. Vyrabovali jsme Afriku a teď si sypeme popel na hlavu.
Jenže silnější pes m*. A z nás bude přítulné koťátko. Roztomilé, ale bezbranné.
Zase si česká pseudožurnalistika vytáhla špínu na vlastní.
Pasta vede klubové bodování i střelce, in-game statistiky asi nejsou na co byli všichni zvyklí, ale týmu teď nefunguje skoro nic. Pasta je hlavně kanonýr, nemá tvořit hru, i když skill tam je a ve vší úctě Lindholm je o level níže než na co byl zvyklý. Loni to táhl sám, zvládl obě role, ale jeho přínos má být na střelbě. Když dáš takovému hráču brutální smlouvu, musíš mu dát i podmínky, aby se ti oplatil 60 goly za sezonu. Shooting percentage má ale velmi nízkou, to musí zlepšit.
Nicméně v Bostonu by si měli uvědomit, že to celé leží na Pastovi, není tam nikdo, kdo to vezme na sebe, když to zbytku nejde. Třetí čtvrtá lajna jsou slabé, ani druhá není nic extra kolem Marchanda.
Mohli taky napsat, že McDavid měl slaboučký úvod a navíc je teď zraněný, Matthews se taky hledá.
Potvrzuje zkušenost lidí z jeho sorty.
To ale nic nevyvrací ani nemění pro zbytek lidí.
A s těmi bateriemi to zabil. Jak velká je klasická baterka do spalováku oproti bateriím v EV. Kolik jich člověk za život vymění. To byl hodně trapný argument.
Ani auto za mega pořád není levné, na firmu si to může koupit kolik lidí? Loxone na rodinný dům, pokud se bavíme o komplet chytré domácnosti je čtvrt až půl kule. Pán zastupuje tak 10-20 % společnosti.
Články z jedné i druhé strany jsou stále velmi jednostranné. Na obou stranách je kus pravdy a velký smysl, ale současně buď mlžení nebo popírání reality.
Rychlý dopamin + totální a okamžitá emoční a citová zpětná vazba + oploštělost virtuálním světem a z toho pramenící vjemová rezistence vůči světu obyčejnému.
Měli mu to vzít z ruky a posadit ho na kraj Gran Canyonu při západu slunce. Asi by to stejně nepomohlo.
AI tu bude a musíme se s ním naučit pracovat, děti musí, bude je to živit. Ale o to více je třeba s nimi pracovat a kompenzovat vystavení digitálním vjemům něčím pomalým, obyčejným, prací venku, v kontaktu s přírodou.
Všichni se smáli gamerům, ale ti jsou dnes jako profi sportovci a denně striktně vyvažují hodiny hraní různými rutinami. Vytrácí se z toho spontánnost, ale pořád je to lepší, než být na tom digitálním heroinu celý den. Takže pokud se ve škole děcka učí pracovat s digitálním světem, o to více je nutné je brát ven, offline, znovu jim připomenout, co uměli jako malí, vnímat svět očima, ne přes čočku, hrát hry, interagovat v přítomném okamžiku na ostatní, zašpinit se, unavit se, muset přemýšlet, protože Google není po ruce. Vychutnat si tvrdě odpracovaný a zasloužený dopamin.
Je to výzva pro rodiče a školství. Politika jde po zisku, nikoliv po dobrém a prospívajícím národě. Je třeba si to zajistit odspodu.
Musíme se inspirovat Irskem a Dánskem, možná Rakouskem, ale přizpůsobit našim podmínkám. Za 30 let jsme rostli zatím jen organicky, ještě jsme nic nepředvedli.
Strategie není koncepce. Není to jasný plán. Není vůle okamžitě říznout a způsobit krátké bolení vykoupené novou prosperitou. Není ochota přemýšlet jinak.
A to protože struktury jsou prorostlé socialismem i následnou privatizací. Pořád. Buď chudoba nebo kasino. Nebo oboje. Neumíme vytrvale pracovat na dlouholetém plánu, který musí být nadpolitický/apolitický.
1. Musí se investovat - borec proházel po stokorunách většinu z historického zisku země na vlně světové prosperity. Veškeré přebtky šly do háje.
Stovek miliard se zatím nikdo nedopočítal největší sekera je ze superhrubé. Jasně, lidi jsou rádi, že mjí trochu víc, ale že to tam bude razantně chybět, se vědělo, a neexistovala alternativa státního příjmu.
Takže dostane svých 40 % protože teď bude v pozadí a občas prohlásí, že napraví, co se do**balo, když říká pro všechny, tak to znamená pro nikoho, vždycky to tak v dějinách bylo. Bude to pro něj asi poslední funkční období (jasně že pak ještě zkuší prezidenta), takže mu může být jedno, co nastane pak, protože ANO jako takové přijde minimálně o polovinu příznivců. Jednak bude odumírat jeho elektrorát a jednak je tam většina lidí stejně jen kvůli němu, zbytek se přesune někam k Turkovi, případně novému subjektu "pro všechny".
Máme, co si zasloužíme.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Mrtvá značka. Ta nová loga jsou skutečně reprezentací všeho, co se dnes vytváří v "kreativním" průmyslu. Ploché, bez nápadu, na jedno brdo, hlavně aby to zahrnovalo "propagaci diverzity".
O důvod víc pořídit si starého Jaga. O důvod víc bojovat proti všemu modernistickému.