Možná by neškodilo zajet si do Moskvy ve vašem případě ať vidíte jak vypadají propagandisté.
Nejsem schopný posoudit propagandisty v Rusku, ale naši "soudruzi" jsou také velmi aktivní. Ať je to covid, nebo například GreenDeal. Jak "skvěle" působí transformace na zelenou ekonomiku a nakonec jsem paní Uršulu opět podpořili. Včera jsem byl ve firmě, která propouští 90 lidí z 256-ti zaměstnanců. Bohužel se pohybuji v průmyslu. Řešime jak kdo vypadá a jak se chová, jak se nám někdo líbí nebo nelíbí, místo abychom řešili nesmyslné ceny energií, předražené vakcíny. Lumpárny ze strany Evropské komise případně naší politické elity. Komise odmítá zveřejnit informace a raději platí pokuty poté totéž vyčítá Orbánovi. V Moskvě jsem mimochodem byl, ale v tuto dobu ještě měli snahu se sbližovat s EU. Bylo by dobré se zamyslet nad tím, pro koho je výhodná rozpolcenost Evropy. Mimochodem, do Německa se mi také nechce. Když jsem tam byl v květnu na veletrhu, tak mi v hotelu nedoporučili, abych si šel zaběhat ve Stuttgartu do parku. Ale možná to byla jen dezinformace kurdského majitele hotelu. :-(
Pokud vám připadá 100 Km hodně, tak u dojezdu 80 Km mi svítí v autě oranžové světýlko. Stačí jedna dopravní zácpa a už prožíváte drama. V Řecku jsou docela kopce, takže bych byl ještě nervóznější. Baterku musíte mít nabitou na 20-50%, takže dojezd možná jen 25 Km, pokud se nic nestane, ale když někdo věří v elektroauta, tak mu to nevyvrátím. Pracovně je mi elektroauto k ničemu. Nestihu 3 schůzky během dne a potom se ještě vrátit ten den domů. Ale třeba ještě něco vymyslí. Alespoň reálný dojezd 600 Km, ale ne zlevněná verze Enyaq s dojezdem 300 Km a něco. O baterkách, jejich výrobě, elektřině a obnovitelných zdrojích a dalších polopravdách je úplně zbytečně se bavit. Jen ty investice do sítě, aby vydržela ty obrovské výkyvy jsou šílené. Polovinu ceny tvoří náklady na obn. zdroje a posílení energetické sítě. Naše ceny silovky 75 eur na MWh a Španělsko 12 Eur. Kdyby alespoň ten nepoměr odstranili papaláši z Bruselu. Smutný příběh o devastaci a znevýhodnění českého průmyslu, přitom jsme jeden z největších exportérů elektřiny. Je to loupež a lumpárna v přímém přenosu. Zavádíme technologie, které jsme prakticky nezvládli. Náklady na technologii jsou často odrazem energetické náročnosti. Hezký den, jdu raději ven, užít si den. 😉
Asi bych přidal jednu věc, současná situace vyhovuje všem. Ceny jsou na světových trzích nízko (nepíšu o stavu v EU). Oni se nakonec dohodnou, ale potřebují vyšroubovat ceny. Největší exportéři jsou Rusko, Kanada a USA a poté až Ukrajina. Spousta obilí z Ukrajiny končilo v EU (zajímavější ceny). Všichni myslíme hlavně na sebe.
Doktorand je hlavně student, který si zvyšuje svou kvalifikaci. Nevím, jak je to na filozofických školách, ale na technických jsem se setkal, že často učí to, co platilo před 30-ti lety (normy na betonuřskou ocel - stavebnictví) nebo chybí praktické informace například o výrobě, protože je kantoři často nemají. Akademický svět je velmi často velmi odtržen od reality, proto jsem velmi skeptický, pokud se tito lidé angažují například v politickém životě. Problémem akademiků je, že jde často jen o teoretiky. Je to oddělený svět, který bychom měli spojit více s praxí a přemýšlet nad tím jak to udělat. Benefity by přišly pro nás všechny.
Už jsem si říkal, že Váš komentář je vlastně jeden z těch normálnějších z těch se kterými nesouhlasím. Ale potom jste opět vytáhl opakovanou nepravdu s "volebním zákonem upraveným na míru"... Ach jo. To je opravdu tak těžké si zjistit že:
Takže celkově jedno velké NIC. Volby by dopadly úplně stejně i beze změny zákona. Řeči, že si to někdo nechal změnit na objednávku, nebo že to někomu pomohlo je jedna velká a neustále opakovaná lež.
To podstatné v komentáři je černobílé vidění světa, které se objevuje téměř všude.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Docela podstatné: Neznamená to podle něj, že by se ukrajinská armáda a hlavně dobrovolnické prapory nechovala během bojů v roce 2014 k civilistům často v rozporu se ženevskými konvencemi, ale nikdy se nejednalo o systematickou nebo masovou záležitost.