Kdysi jsem šel do akcií a za půl roku mínus 80000. Když jsem rušil penzijko, zdanili mě všechny příspěvky od zaměstnavatele a příspěvky státu. Na spořku dnes mám měsíčně plus 6000 a k tomu z pěkného důchodu ještě ušetřím dalších tisíce.. Co bych měl ještě s těmi penězi po sedmdesátce dělat., nic si neodepírám. Jistota je kulomet, jak se říká. Jo a moje hodné děti si jednou přilepší
Vy už to raději nechte na tom spořáku nebo repofondu a užijte si klid.
Po skutečnosti s investičním fondem už nikdy více. Sknončilo to s odřenýma ušima kdy za 3 roky jsem z to vyšel jen s 600 korunovým ziskem ! A to bylo u renomované společnosti. U normálního spořícího účtu bych tenkrát získal 10x více.
Jak je to možné? Asi někde nějaká chyba, vzal bych to jako ,,školné"...
7) Valná většina účastníků po ukončení spořící fáze využívá možnost jednorázové výplaty všech prostředků z fondu a počet výplat pravidelných penzí z tohoto systému je nízký.
Celkově lze tedy shrnout, že systém dobrovolného penzijního spoření neplní dobře funkce, které by plnit měl. Vzhledem k dominanci jednorázových výplat nefunguje jako alternativní způsob zajištění na stáří. Systém nefunguje ale ani jako vhodný investiční nástroj. Reálné výnosy z něj jsou dlouhodobě záporné, poplatky za správu vysoké. Podílníkům se vyplatí spořit v rámci tohoto systému jen díky příspěvkům od státu do něj vložených a díky daňovým odpočtům jak na straně zaměstnanců, tak zaměstnavatelů. Otázkou ale je, zda jsou tyto veřejné prostředky účelně vynaložené a zda by systém dobrovolného penzijního připojištění neměl být výrazným způsobem transformován.
OK, díky za vyčerpávající odpověď.
Celý článek a asi i Frýda mluví o transformovaných fondech. Mícháme tady jablka s hruškami a je to na delší diskuzi.
Přeji hezký den.
Vidlák je možná hobík, nicméně tahat ho za slova jako poplatky (úplaty) a rozdíl v tom, jak(že) zjednodušeně vysvětluje výkonnnostní poplatek dělá dezinformátora spíš Vás pane Gryci. V realu, pokud jde o výkonnostní poplatek, by to bylo složitější, nicméně výsledek by byl velmi podobný a nikoliv diametrálně odlišný ... Mohl jste si dát tu práci a ten výkonnostní poplatek uvést na pravou míru ... ideálně tak, aby to bylo pochopitelné i pro laika, což by mohl být problém ...
ze mě to dezinformátora asi těžko dělá. Sice slovíčkaření, ale ukazuje to pouze na to , že vidlák netvoří články, protože tomu rozumí, ale protože ctrl+c a ctrl+v.
Po internetu koluje spousta chybných výpočtů, které říkají, že pokud budete na penzijku mít 100000 a zhodnocení za rok 10%, tzn. 10000, tak zaplatíte penzijní společnsoti 1500,-Kč. Ale to není pravda. Ta definice úplaty je mnohem spložitější, což v praxi znamená, že ta úplata za 10% zhodnocení bude klidně 100,-Kč.
Vidlák je prostě hobík a rádoby profík a hlavně dezinformátor.
tohle prostě není pravda. Jak může být tak hloupý a roztrubovat to!
Výkonnostní poplatek funguje stejně jako daň z výnosu. Pokud se peníze našeho vzorového klienta s jedním miliónem zhodnotí o 10 % za rok, nepřipíše se mu 100 000 Kč, ale v případě výkonnostního poplatku 15 % dojde ke stržení 15 000 Kč z výnosu a klientovi se zhodnotí peníze pouze o 8,5 %.
Ne, opravdu to takto nefunguje. Přečtěte si pořádně tu definici.
Btw. v penzijku nejsou poplatky, ale úplaty.
To radši budu podstupovat velice nízké riziko s kterým se dá pracovat a vydělám na tom pěkné peníze, než přijmout skutečnost že o většinu peněz přijdu kvůli inflaci
To co jste napsal, je trochu protimluv. Protože pokud budete podstupovat nízké riziko, tak na tom nevyděláte a naopak budete muset přijmout zkutečnost, že jste o ně kvůli inflaci přišel.
No ono to sice "stačí milion" na vstup, ale ten fond má nekonečný investiční horizont s výpovědí 2 roky bez výstupního poplatku. Pokud chcete své peníze dříve, celkem si připlatíte za výstup z Arche. Z toho vyplývá, že ten Váš milion musí být nepotřebný na dlouhou dobu (ideálně napořád) a to nemá každý. Většina lidí nemá ani ten milion jako celek. Kromě toho byste neměl investovat vše do jednoho produktu, takže abyste mohl investovat do Arche, měl byste mít ideálně aspoň volných takových milionů 5 až 10 (tzn. investujete cca. 10 až 20% do jednoho nelikvidního produktu) - a opět to nemá každý...
ano je topřesně jak píšete. Není to pro každého a dodržet investiční horizont je vždy více než rozumné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Moneta Bank nepatří Kellnerové , ta má Air Bank
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
má tam 30%, takže je to správně