Nejdříve, jsem zaměstnanec který se pri huť vyučil a zaměstnaný v ni je od roku 1987. Stav je pro mě proto opravdu velmi psychicky náročný. Jsem starý, 53 let a do důchodu mám extrémně daleko. Když jsem nastupoval na Koksovnu, bylo to za úplně jiných podmínek než máme dnes. Odchod do důchodu byl v 58 letech, tak to bylo přislíbeno státem a tím pádem i tehdejším majitelem. Po deseti letech nám ukázali prostředník a dnes již vím, že půjdu nejdříve v 65 a sedmi měsících. To nám pan Jurečka nejdříve řekl že se pro 50+ nic měnit nebude, aby nám hned za pár měsíců, sedm měsíců přidal. Firma má velko většinu starších zaměstnanců, neb se hlavně za Mittala důsledně nepříjmali noví zaměstnanci. To se týká samozřejmě jen manuální práce.
Na ředitelství se propouštělo zpravidla tak, že se například uklizečky nejdříve převedli pod ředitelství a pak se propustili. Tím se papírově snížili stavy. Činost se pak řešila firmama, které vesměs zaměstnali stejné lidi jen za mnohem horších podmínek.
Mittal dostal huť prakticky zadarmo a po jeho nástupu to vypadalo opravdu dobře. Huť se naplno rozjela a vydělávala v miliardách každý rok. Bohužel investice nula. Opravdu se neinvestovalo do ničeho. Deklarované "modernizace" byly jen nutné opravy. Ekologické stavby tu byly, ovšem zpravidla financované hlavně z dotací. To se týká hlavně odprášení.
Stáhnutí lidí manuálních profesí pod nutná minima je vidět na každém kroku. Firma měla i 25000 lidí dnes cca 6000. Prazdná kancelář tu však není. To vyhodili i účetní. Také jsou pod cizí firmou. Mimo areál.
To by jste mohl znát mého tátu taky dělal na koksovně
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tak jestli je politolog expert na válku, tak už se nadpisu nedivím