Nevím, proč se stále dohadujeme o tom, jestli přijmout euro nebo ne. Český člověk získal po době, kdy jsme byli součásti Rakousko-Uherska svou měnu a je na ní dlouhodobě zvyklý. Podnikatelé Eurem platí, normální člověk, když na to má, může si koruny měnit v bance na Eura a všude platit Eurem. Nemusí si ho měnit při cestě do zahraničí, kde může platit Eurem ze svého účtu. To, že je euro pro nás ekonomicky výhodné, jsou jen řeči některých politiků. Kdyby byl kurs koruny jako kdysi německé marky 1:1, tak by lidé proti asi nebyly. Ale to je jen utopie. Tam se nikdy nedostaneme, už jen proto, že nic moc nevyrábíme na prodej do zahraničí a čím dál více zaostáváme.
České firmy mají kvůli euru složitější účetnictví a hromada peněz se pálí placením bankám za směnu. Každá dovolená v nějakém státu eurozóny je pro nás dražší kvůli směně a je úplně jedno jestli platím kartou nebo cash.
Praktická výhoda koruny je téměř nulová. Krize kterými jsme si za posledních pár let prošli jasně ukázali, že vlastní měnová politika nás neochrání, když to srovnáme se státy platícími eurem.
Tohle už není důstojný život a je smutné, že někdy lidé nemají soudnost a prodlužují zbytečně utrpení. Ta žena už nikdy nebude dál než na mentální úrovni třeba 3letého dítěte a bude vyžadovat doživotní péči... Pokud by někdo blízký takhle dopadl, tak už jen z úcty k němu bych zvolil eutanasii ve Švýcarsku.
Ne všechny ztracené případy byly nakonec opravdu ztracené. Navíc nikdy nevíte, kdy někdo přijde s nějakým objevem, který všechno změní. Může to být zítra nebo za 100 let, kdo ví.
Představte si, že by jste nechal dceru zemřít a za 15 let by se objevila léčba, která by umožnila, aby se plně zotavila. Já bych si to potom do konce života vyčítal.
Jako zaměstnavatel říkám, že výpověď bez udání důvodu je zaměstnavatelům úplně k ničemu. Co bychom potřebovali je výpověď okamžitá bez odstupného pro neschopnost. Bohužel neschopné zaměstnance za současných podmínek buď nelze vyhodit a nebo se jim musí dát odstupné ... jak absurdní - platit někomu, kdo je zcela neschopný nebo prostě líný ještě několikaměsíční odstupné. Na vyhození na paragraf to není, protože samotná neschopnost/lenost není hrubé porušení pracovní kázně a tak si prostě neschopní a líní zaměstnanci ještě nechávají od zaměstnavatelů za svou neschopnost platit odstupné.
Jak tu psal už někdo přede mnou, výpovědní lhůta se posouvá na 4 měsíce a nejdřív můžete dát smlouvu na dobu určitou (třeba na ten jeden rok). Dále máte ještě možnost vytýkacích dopisů.
To jsou snad dostatečné možnosti, jak nabrat spolehlivé zaměstnance.
Možnost propuštění pro neschopnost a bez odstupného je tak moc obecná a zneužitelná, že by to výrazně oslabilo pozici zaměstnanců obecně. To opravdu není ve veřejném zájmu.
Teoreticky měly, ale v 90 letech jim slíbili mega dotace a logicky, pokud zde vědci říkali, že v Česku svítí slunce max. 90-100 dní v roce, Vy byste dotaci nebral, když je zadarmo?
Onehdy tu byl článek že firma nemůže dát IT větší plat jak 50.000, tak by mne zajímalo, kde Bartoš rozházel 2 miliardy za stavební zákon.
V téhle zemi se většinou platí, co nebylo vyrobeno, jen vyfakturováno
Několik věcí jste asi špatně pochopil
1) Firmy mohou dát svým zaměstnancům kolik chtějí, to státní instituce mají problém zaplatit IT zaměstnancům víc než 50 000. Takže pokud zakázku získá soukromá firma, může klidně zaměstnancům platit víc.
2) Digitalizace stavebního řízení zatím stála něco přes 100, možná přes 200 milionů. Ty dvě miliardy jsou vyčíslené dopady na ekonomiku, pokud se nebude dařit schvalovat stavby.
Pojem Zakarpatská Rus vidím jako pojmenování části preválečného Československa snad poprvé. Podkarpatská Rus nebo Zakarpatská Ukrajina, případně ukrajinská Zakarpatská oblast, to ano. Z pohledu od nás je to území pod Karpatami, ve vztahu ke zbytku Ukrajiny je za Karpatami. A Rus to nebyla podle Rusů, ale podle Rusínů (oni sami si říkají Rusnaci), takže jak je to místo situováno ve vztahu k Rusku nehraje roli.
My jsme se ve škole učili primárně Podkarpatská Rus, ale učitel nás teda poučil že se říká i Zakarpatská Rus
Někomu se asi nelíbilo, že dívka měla sny. Nepohřbívá se náhodou v Indii žehem? Jak se dostala matka v noci do hypermarketu? Proč trouba ještě běžela, když volala záchranku? Ta matka mi tu dost smrdí...
Je možné, že tam matka pracovala s ní, jen na jiném oddělení. Jinak by asi nevěděla kde dcetru hledat.
Víte, v teoriích o mimozemšťanech a vzniku života na zemi je jeden velký háček. Nevysvětluje to totiž vůbec nic.
Teorie o tom, že sem život zanesla kometa, asteroid nebo mimozemšťani je jen taková náhražka těch, kteří tvrdí, že život tady stvořil bůh. Pokud ale život na zemi stvořili mimozemšťani nebo sem byl nějak zanesen z vesmíru na kometě, tak jak vznikl ten život ve vesmíru?
Pokud život nevznikl při velkém třesku tak se někde v historii vesmíru muselo stát to, že něco neživého prostě ožilo. Takže buď boží zázrak nebo přírodní zázrak.
Nejpravděpodobnější je ta poslední možnost. Říká se tomu biogeneze. Základní myšlenka je, že jednoduché molekuly se za určitých podmínek spojily a vytvořily složitější organické látky, které nakonec vedly ke vzniku prvních jednoduchých živých buněk.
Zákon mluví jasně,krade,pokud nezaplatil,co na tomOdkaz nechápete?
Ten článek, který sdílíte je tendenčně napsaný. Co takhle si přečíst ten zdrojový, ze kterého "autor" čerpá: Odkaz 1
Třeba vyjádření mluvčí Kauflandu:
"Podle tiskové mluvčí Kauflandu Renata Maierl není konzumace pečiva na prodejní ploše trestná, pakliže zákazník pečivo zaplatí na konci svého nákupu."
A ostatní řetězce jsou také daleko vstřícnější vůči takovým zakazníkům než popisuje vámi sdílený článek.
I když je na začátku řečeno, že při výrobě nebyla použita AI, tak způsob provedení na mě působí, jako by to celé sestříhala AI. Prostě takové random střihy, sem tam něco dovolí říct i paní Böhmové ale jinak hromada místy nesouvislého proudu myšlenek.
To mě přivádí k otázce, proč si zvete hosty, když z toho nakonec uděláte spíš one man show?
To samozřejmě není pravda. Je to zjedodusovani a je to úplně mimo realitu.
Hlavně když v knesetu (Izrael) si schválí zákon, že Palestina nesmí nikdy vzniknout.
Ten zákon vznikl letos, v roce 2024, po mnoha letech neustálého ostřelování Izraele a po bezprecedentním útoku na civilisty na území Izraele.
První rezoluce OSN o vzniku států Palestina a Izrael byla schválena ke konci roku 1947. Palestinci měli skoro 80 let na to se dohodnout s Izraelci a nevyužili toho.
Brát nově přijatý zákon, který reaguje na desetiletí agrese ze strany Palestinců jako důkaz, že se Izrael nechce dohodnout, to je mimo realitu.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
To je jedna možnost...
Druhá možnost je, že zmíněná firma hraje na to, že si vybrečí vicepráce... a z původní nabídky bude třeba o 30-40% víc...
Nebo to v půlce stavby zabalí a řekne přecenili jsme sve síly a v konečném důsledku to bude stát dvojnásobek oproti původní nejdražší nabídce... a bude to trva 3x tak dlouho, než se to dotahne do konce.
To by pak mělo být pro vedení trestné a ne, že dostane třeba 50.tis pokutu za odstoupeni od smlouvy..
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím si, že po tom co se kolem celé zakázky děje je v nejlepším zájmu firmy, aby zakázku dokončila v souladu se svojí nabídkou.
Zároveň pochybuju, že by jim vicepráce v takovém rozsahu byly proplaceny.
1 odpověď